Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 O ljubavi su rekli .....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 33  Sledeći
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:18

Prava ljubav koja pociva na plemenitim motivima,traje vecno,cini vas lepim i u starosti.
P.Ovidije
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:18

Svesti citav svemir samo u jednu osobu - to je ljubav.
V.Igo
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:18

"Ljubav je jedini vazduh koji sam udisao,
i osmeh jedini jezik koji na svetu razumem!"
-Miroslav,Mika,Antic-
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:18

Ljubav je prekrasna, cveta i to je sve što nam je potrebno. Pjesnici su u pravu! Ljubav nas podiže tamo gdje pripadamo! Jedini način da ostanemo vjerni značenju ljubavi je misliti o ljubavi kao o djelovanju. Voljeti je ponašanje puno ljubavi koje slijedi važan recept i uključuje sve sastojke. Nema ljubavi bez poštovanja i odanosti. Vjerovati da takva postoji, samo izopačuje svetost ljubavi zbunjujući nas i čineći nas nepovjerljivim prema njoj. Voljeti znači ponašanje puno ljubavi, zato jer je ljubav ono što ljubav čini.

Jennifer Fehr
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:19

Od neiskusne zene zavodnik najvise nauci.
Kazanova happy happy happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:19

Svi smo mi rezultat ljubavi i zanosa.
Bajron
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:19

"Ljubav ne znaci biti nepomican kao pustinja, niti lutati svetom kao vetar, niti sve posmatrati iz daleka. Ljubav je sila koja preobrazava i poboljsava Dusu Sveta. Kada sam prvi put u nju prodro, ucinilo mi se da je savrsena. Ali kasnije sam shvatio da je ona odraz svih stvorenja i da ima svoje ratove i svoje strasti. Dusa Sveta se hrani nama, a zemlja na kojoj zivimo ce biti bolja ili losija shodno tome koliko smo mi dobri ili losi i tu stupa na scenu snaga ljubavi, jer kad volimo, uvek zelimo da budemo bolji nego sto jesmo!"
"Alhemicar" - Paolo Koeljo
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:19

Budite kao baklja na nebu, zracite ljubav i svetlost. Zamislite hiljadu takvih baklji na nebu, poput sjajnih zviezda u dalekim galaksijama koje mozete videti u vedrim nocima. Vi imate u sebi istu snagu da zracite ljubav i svetlo i trebali biste sjajiti poput zvezde, od trenutka kad se probudite ujutro pa do trenutka kad idete spavati..
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:20

Ljubav je osećaj koji zrači iz srca i krvlju se širi u sve telesne celije.. A.Lowen

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:20

Ljubav je poput rata, lako ju je započeti ali vrlo teško zaustaviti.

H.L. Mencken
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:20

"Moj ponos je u tome da docekam ljubav-rece trava.-Mozes da me zgazis i da me ne vidis,ja cu opet da se uspravim i da cekam.Mene ne mozes voleti zbog cvetova.Moja lepota je u istrajnosti,ali ce proci vreme dok ti uvidis moju lepotu."

"Lek od breskvinog lisca"
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:20

Ljubav ne poznaje srednji put: upropasti ili spase.Viktor Igo
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:21

Čuvajte ljubav u srcu.
Život bez nje mračni je vrt bez sunca,
s mrtvim i osušenim cvećem.
Svest da volimo i da smo voljeni
unosi toplinu i bogatstvo u život kao ništa drugo na svetu.
(Oscar Wilde)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:21

"Ljubav ne teži da zadovolji hir,
Sebičnost je nikad nije takla,
Samo ona drugom daje mir
I stvara nebo u očaju pakla."

William Blake
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:21

"Vi ste svakako bili zaljubljeni, zar ne?
I to više puta, jesam li u pravu?
Ali još uvijek ne znate šta je to ljubav. Ne znate, tvrdim Vam!
Desilo Vam se da plačete cijelu noć? I da loše spavate cio mjesec?
Možda ste pisali pjesme i pomalo se igrali idejom o samoubistvu?
Naravno, znam kako je to. Ali, to nije ljubav, ljubav je nešto drugo..."

Hesse
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:22

Kad vas ljubav pozove, pođite za njom, Premda su staze njene tegobne i strme. A kad vas krila njena obgrle, prepustite joj se, Premda vas mač, skriven među perima njenim, može povrediti. A kad vam progovori, verujte joj, Premda vam glas njen može unistiti snove, k'o što severac opustoši vrt. Jer, baš kao sto vas krunise, ljubav će vas i razapeti. Isto kao što vas podstiče da rastete, isto tako će vas i okresati. Kao sto se uspinje do visina vaših i miluje vam grančice najtananije što trepere na suncu, Tako će se spustiti i do vašeg korenja i protresti ga u njegovom prijanjanju za zemlju. Poput snoplja pšeničnog, sakupiće vas u naručje svoje. Omlatiće vas, da bi vas ogolila. Prosejaće vas, da bi vas otrebila od kukolja. Samleće vas, do beline. Umesiće vas, dok ne postanete gipki; A onda će vas izložiti svojoj svetoj vatri, tako da postanete sveti hleb za svetu Božiju svetkovinu.

Sve će vam to ljubav učiniti, ne biste li spoznali tajne svoga srca i u spoznaji toj postali deo srca života.
Budete li, pak, u strahu svome tražili samo ljubavni mir i zadovoljstvo, Bolje vam je onda da pokrijete golotinju svoju, i odete sa gumna ljubavi, U svet koji ne poznaje godišnja doba gde ćete se smejati, al' ne punoćom smeha svog i plakati, al' ne do poslednje suze svoje.

Ljubav ne daje ništa osim sebe i ništa ne uzima, osim sebe. Ljubav ne poseduje, niti dopušta da je poseduju; Jer, ljubav je dovoljna ljubavi.

Kad volite, ne treba da kažete: "Bog mi je u srcu", već: "Ja sam u srcu Božijem."
I nemojte misliti da možete usmeriti puteve ljubavi, jer ljubav, ako joj se učinite vrednima, usmeriće vaše puteve.

Ljubav nema drugih želja nego da se ispuni. Ali, ako volite a morate još i da želite, neka vam ovo budu želje: Da se istopite i budete kao potok razigrani što peva svoj milozvuk noći. Da spoznate bol prevelike nežnosti. Da vas rani sopsvtveno poimanje ljubavi; I da krvarite drage volje i radosno. Da se probudite u praskozorje sa srcem krilatim i uputite zahvalnicu za još jedan dan ljubavi; Da otpočnete u poslepodnevnom času i razmišljate o ljubavnom zanosu; Da se s večeri vratite kući sa zahvalnošću, A potom da usnite s molitvom za voljenog u srcu i pesmom slavljeničkom na usnama?

Kahlil Gibran
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:22

Prvi uzdah ljubavi poslednji je uzdah mudrosti.

B.Breht
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:22

Ljubav to sam ja!
Lider
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:22

Vrijeme koje nismo proveli u ljubavi izgubljeno je vrijeme.

Torquato Tasso
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:23

"Ljubav je tamo gde se najviše bojiš da odeš, gde ne postoji jasno izražavanje sebe,
niti se ukazuje arhitektura da odredi telesne dvorane kojima se luta,
sve popušta pod otiscima prstiju, rušeći se od najbližeg romora srca
i ponovo pojavljuje pri najslabijem dahu."

Tomas Sančez – Dan pčela
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:23

„Zašto me tako gleda? Pa on je gospodar svega,a ja sam njegova robinja...on i sam zna da je on taj koji zapoveda, a ja sam ta koja se pokorava, pa zašto me onda tako pokorno gleda, pored sve te vlasti.“
"On je nastavljao da je gleda i misli: zašto, kad je ona gospodarica svega, celog njegovog života, kada sve što postoji potiče od nje, samo od nje – zašto ga tako ropski gleda u oči? Zašto? Kao da čeka, kao da vreba njegovu misao, svaki poriv njegove duše – kad su sve misli, svi duševni porivi - ona sama..."
"Zbunjivao ga je i radovao taj spoj zastrašujuće snage i slabosti dvoje ljudi, te vlasti i te pokornosti."

Nina Berberova - „ Knjiga o sreći“
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:23

„Ali upamti, ako ljubav staviš na poslednje mesto, posle svih drugih obaveza,
ona će tu i ostati, kao poslednja stvar u tvom životu. I poslednja stvar na svetu."

Milorad Pavić- „Drugo telo“
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:23

Ljubav je uvijek otvorenih ruku.
Otvorenih ruku dopuštate ljubavi da dolazi i oldazi kako želi, slobodno, jer bi ona to ionako činila.
Ako pokušate zarobiti ljubav, shvatit ćete da držite samo sebe.

Leo Buscaglia
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:23

Ma koliko bila okorjela nečija ćud, rastopit će se na vatri ljubavi.
Ako se pak ne promjeni, to znači da vatra nije bila dovoljna jaka
Gandi
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610Ned 27 Maj - 15:24

Sve: vatru života, žar oka i talasanje grudi, stisak ruke pun obećanja,
drhtaj i strast zagrljaja, sve je to u njoj sjedinjeno,
sve to ljubav poklanja, i to mi je sasvim dovoljno za ovaj i za onaj svet.

S.Kijerkegor
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 3 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
O ljubavi su rekli .....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Što bi rekli bivšima?
» Rekli su o vaspitanju
» O ženama su rekli..
» Psi !
» O muškarcima su rekli ..
Strana 3 od 33Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 33  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Romantika-