Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi? Empty
PočaljiNaslov: Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi?   Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi? Sat610Ned 30 Okt - 10:07

Stara izreka kaže "bolje biti sam nego u lošem društvu" ili što se još može prevesti i kao bolje biti sam nego u vezi koja nam nikako ne odgovara.

No puno puta strah od samoće, kredita i računa nas može navesti da razmišljamo na drugačiji način.
Parovi koji imaju djecu se mnogo teže odlučuju na raskid bračne zajednice, treba li ostati u braku zbog djece je pitanje na koje je vrlo teško znati pravi odgovor.
Kada se zaljubite, ne možete predvidjeti, da li će to biti dobra ili loša veza. Nakon određenog vremena, osjećaj zaljubljenosti uzima svoj danak, a vi ne shvaćate, da li ste u dobroj ili lošoj vezi. U početku, nećete pridavati pažnju nekim osobinama kod vašeg partnera, ali s vremenom stvari će se promijeniti i počet ćete se svađati. Koji su to znakovi loše veze.


Sebičnost.

Kad je partner sebičan, vi ćete to izbjegavati na početku vaše veze. Vi postajete slijepi zbog ljubavi koju osjećate prema njemu ili njoj. Međutim prvi dani i mjeseci su jako bitni, jer tada trebate analizirati vašeg partnera. Od toga vam zavisi, da li će vaša veza biti dobra ili loša. Ako je vaš partner sebičan i uvijek govori o tome šta on ili ona voli ili ne voli, to je jasan znak lošeg odnosa.

Dominacija.

Postoje mnoge žene koje vole da u vezi dominira muškarac. Međutim, s vremenom, ova dominacija će učiniti da se osjećate frustrirano i zarobljeno. U vezi, oba partnera trebaju jednako postupati, a dominacija ne bi trebala prelaziti granicu. Svi mi volimo malo zabrinutosti i brigu od strane naših partnera. Međutim, smetnje i ograničenja nisu prihvatljive stvari u vezi.

Partner vas ne cijeni.

Kada uđete u vezu, vaš partner će vas obasipati sa puno pažnje. Međutim, nakon određenog vremena, dosta osoba se žali, kako ih partneri ne cijene onako kako su to radili prije. To može biti zbog nedostatka interesa ili ljubavi.

Nasilje.

Kada vaš partner počne uzimati kontrolu nad vašim životom, morate postati vrlo oprezni. To je znak lošeg odnosa. Dominacija se razlikuje od potpune kontrole. Ako vas vaš partner kontrolira pri odabiru prijatelja, razgovora, ponašanja itd, dobro razmilite o vašoj vezi. Nakon što on(a) počne kontrolisati vaš život, vi postajete nečija lutka. Štaviše, mnogi partneri koriste nasilje. Ako vas partner pokušava kontrolisati kroz fizičko zlostavljanje, to je znak da odmah napustite tu vezu.



- Što je vas natjeralo na prekid veze - braka?
preko čega niste nikako mogli preći?

- Odlazite li jednom zauvijek nakon što ste donijeli čvrstu odluku ili čak i tada dajete još jednu šansu i popravljate nešto što se odavno razbilo?
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi?   Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi? Sat610Pet 25 Nov - 21:44

Glasam za SAM..bolje je od lose veze..
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi?   Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi? Sat610Pet 25 Nov - 21:54

Bolje je biti sama i srećna nego u lošoj vezi ,samo da bi se pričalo da nisam sama i još trpeti maminog sina ili lošeg samog od sebe:))
Nazad na vrh Ići dole
Shuki

Član
Član

Shuki

Muški
Poruka : 401

Godina : 45

Učlanjen : 26.02.2013


Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi?   Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi? Sat610Pet 25 Nov - 21:59

Ponekad je potrebno boriti se da bi se ostvarila ta uspešna veza pa i brak. Moji roditelji su kroz 4 decenije zajedničkog života imali nenormalne uspone i padove, sve prebrodili i danas su zajedno a da nije narušen integritet, nametnuto rešenje, mišljenje, itd.

Sve zavisi od nas samih, nekome i odgovara da bude sam a neko se bukvalno razboli kada nema nekoga pored sebe pa makar bili dva različita sveta.

Za mene se zna...  happy
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi?   Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi? Sat610Pet 25 Nov - 22:01

Bolje sam nego u vezi, koja ti ne prija.

Svako ima svoj stav, ali sudeci po okruzenju, opstaju veze 
koje su davno trebale da budu prekinute.To je samo moje misljenje, 
gledano sa strane.A , i ko sam ja da to primecujem...  Rolling Eyes
Svako ima svoj zivot...neka radi sa njim sta hoce.
Svi smo razliciti, ne podnosimo na isti nacin ono sto nam se dogadja u vezi.

Da odgovorim na pitanje iz posta.

- Što je vas natjeralo na prekid veze - braka?
preko čega niste nikako mogli preći?


Veliki razlog treba da bude za prekid veze. ( Ne bih iznosila svoju intimu.)
Ako ti je do nekoga stalo, i bilo lepo sa njim, neces zbog sitnice da prekines sve to.
U principu, ne podnosim alkoholizam, nasilje i sebicnost.

- Odlazite li jednom zauvijek nakon što ste donijeli čvrstu odluku ili čak 
i tada dajete još jednu šansu i popravljate nešto što se odavno razbilo?


Kada odem, ne vracam se vise!










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi?   Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi? Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li je bolje biti sam(a), nego biti u lošoj vezi?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Zašto žene ostaju u lošoj vezi? Boje se da neće naći boljega
» Muskarcima je dovoljan delic sekunde da procene zenu
» 20 činjenica koje muškarci navode zašto je bolje biti žena
» Crnke , plavuše,brinete ,ridje ili šta god naidje ?
» Da li ste tipična muškarčina?
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Muško ženski kutak-