Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Da li smrt znači i kraj svemu?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
S-L_007

Master
Master

S-L_007

Muški
Poruka : 14275

Učlanjen : 05.09.2013


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Sre 10 Dec - 8:38

Znaci za one kojima Bog nece da oprosti i idu u vecnu smrt - Zlim ljudima 

Dobri ljudi dobijaju vecni zivot - po Bibliji  happy 


Smrt je kao san - Isus je rekao da Lazar spava i ide da ga probudi : )
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Sre 10 Dec - 10:41

Značilo, ne značilo kraj svemu, ja na to da nešto ima poslije smrti ne računam.

Sve što mogu uzmem za života. Da ne žalim za ničim.  happy

A ako se poslije smrti nešto i zalomi, dobro je došlo.  happy happy happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Pet 12 Dec - 19:35

Logika bi rekla zasto zivim sada kad moram umrijeti. Zasto se uopce zivi, cemu svemu tome? Ali svi znamo da postoji materija i antimaterija, ona ne nestaje. Zivot se uvjek rodi, iznice iz zemlje. Sve sto iz nje potice ulazi i u nju na kraju. Planeta je okruglog oblika, ima pocetak i kraj. Kad nesto nestane, pojavi se nesto drugo itd.

Postoji vidljivi svijet i nevidljivi, koliko znam.
Smrt kao smrt nebi podcjenivao, ima jaku moc. Ali zivot je jaci i snazniji od smrti u indrekntom smislu.
Zamisljam jaki umor od zivota sa vremenom, pa dodje smrt da me oslobodi od umora i bolesti.

Recimo kad nam dosada uhvati, napravimo glupost ili nesto pametno ili nista. To je jedno nezadovoljno stanje kad nam je dosadno, neraspolozeni smo, neugodni itd.

Tako kao ako nesto psjedujemo i trazimo jos i jos, ili vise i jos vise.
Mislim da su nam stavljene granice u vezi zivota.Tako da sa smrt definitiv je kraj naseg iduviduma,ali neznaci da je kraj svemira,sunca, planeta zemlja itd. A sad gdi i koju ulogu mi igramo svemu tome, to cemo saznati kad dodje smrt.

Licno vjerujem u smrt, ali nevjerujem kraj svemu. happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Sre 14 Jan - 13:29

Ne nikako.Samo dolazi do promene,preoblika.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Sre 14 Jan - 17:26

Ne, ako si za života bio dobar čovjek, pa ostaješ u nečijem sjećanju.  happy

Da, ako si bio govno, pa te nakon koji mjesec svi s pravom i hladno zaborave.  happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Sub 16 Maj - 13:58

Smrt može biti samo jedno od ova dva. Ili, onom koji je umro nije ništa, ili je opet neka promena i seoba duše odavde na drugo mesto. U prvom slučaju, ako nema nikakvih osećanja, ako je sve kao dubok san, kada se spava i ništa ne sanja, ako je smrt, dakle, takva, onda je ona čudo od blagodeti jer sve vreme života i nije ništa drugo nego jedna neprospavana noć. U drugom slučaju, ako je smrt neka promena i seoba duše odavde na drugo mesto i ako je istina što se govori, da borave tamo oni koji su preminuli, zar nema veće sreće od ovoga – sresti se tamo sa Orfejem, sa Homerom. Što se mene tiče, ako je to istina, želeo bih i više puta da umrem. Šta bi ko dao da ispita onoga koji je protiv Troje podigao onu mnogu vojsku, pa Odiseja, pa Sizifa i hiljade i hiljade drugih. S njima se tamo razgovarati, biti s njima u društvu, ispitivati ih. To bi bilo neizmerno blaženstvo. Oni tamo, po svoj prilici, za ovakve razgovore ne osuđuju na život. No, vreme je da krenemo, ja u smrt, a vi dalje, kroz život. Ko od nas ide boljem, to niko ne zna.

Platon – Odbrana Sokratova
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Sub 16 Maj - 16:56

Mislim da nije ni vazno da li je kraj svemu ili obrnuto. Puno vaznije bi bilo za mene da ga osmjehom u licu docekam. Da su mi recimo djeca zdrava i unucadi itd. i da im nist ne fali. Onda cu smrt jos i pocastiti u stare dane. happy
Nazad na vrh Ići dole
konfuzija

Član
Član

konfuzija

Ženski
Poruka : 221

Učlanjen : 09.05.2015


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Sub 16 Maj - 22:21

U materijalnom obliku, koji poznajemo i koji nam je najblizi - da, to je kraj svemu. U duhovnom smislu - ne, ni slucajno.  Cool
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Ned 11 Okt - 10:58

Po meni je smrt prelazak iz svesnog u besvesno stanje.

Neka se dive čoveku, neka vide tragove onog što radi dok je živ, dok je  istog svestan. Šta će čoveku ''utešne nagrade'', pa kad umre a svi uvide da je bio hrabar čovek...a za života ga niko nije ni primećivao.
Da li postoji ''život posle života'', da li čovek postoji ''duhom'' nakon smrti....Ne znam. Niko još nije naučno dokazao. Postoje samo nagađanja....
Prema tome...smrt je kraj svemu.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Sre 14 Okt - 14:11

Znači.
Smrt je kraj svemu.
Da nije tako, moji bi se meni javili.
Pogotovo majka. 
Nema tog boga, vraga, ograde, zabrane, propisa, koga ona nebi zaobišla i javila mi se da smrt nije kraj svemu.










love
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Sub 30 Jul - 11:24

Ne,nije kraj  svemu.Energija kruži..Mi u drugom obliku - tu smo!
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Sub 30 Jul - 18:00

wild filly ::
Da li verujete da je smrt kraj svemu ili i posle smrti ima života u smislu da se čovek vrati u nekom drugom obliku ,reinkarnira u neku biljku,životinju?

Da li se na ljutski život može gledati kao i na sve drugo u prirodi,kao kruženje materije?

Da li se sve vrti u krug i ponovo vraća?

Ili je smrt konačna,nema dalje?
Ne nije kraj svemu! Da,sada zasigurno znas da,da..kruzis....ima dalje ..beskrajno je..Samo bih volela da si kasnije to saznala sad love
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34559

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Pon 29 Avg - 14:09

Naprotiv. Znači novi početak. Jer oni koji ostaju iza mene nastaviće sasvim sigurno moje životno delo
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Uto 27 Mar - 12:26


Nisam sagledala ni pocetak, ni kraj...ostace to za mene velika tajna .










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Pet 30 Mar - 22:47

Smrt – je velika tajna .... Ona je radjanje čoveka iz ovozemaljskog privremenog života za večni. U toku smrtnog časa skidamo sa sebe naš grubi omotač – telo i duševnim bićem, prefinjenim, etarskim prelazimo u drugi svet, u obitelj bića, srodnih duši … Šta se desilo i šta se dešava sa dušom koja je napustila telo? To nam ostaje nepoznato sa našom svešću.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Kaca1111

Elita
Elita

Kaca1111

Ženski
Poruka : 3344

Učlanjen : 28.04.2018


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Ned 20 Maj - 18:20

Smrt je samo pocetak..
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Ned 20 Maj - 18:25

Ne znam sta je i ne zelim da mislim o njoj
Nazad na vrh Ići dole
Kaca1111

Elita
Elita

Kaca1111

Ženski
Poruka : 3344

Učlanjen : 28.04.2018


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Ned 20 Maj - 18:36

Bu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Čet 12 Sep - 21:26

ne. za čoveka kome je umrla žena rospija, život tek počinje.  happy happy happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Čet 12 Sep - 21:30

Pa u ovoj epohi da, poslije nesto drugo nastaje. Kazu da energija prelazi u nesto drugo.

Ma i dobro je to, zamisli da vjecito moras raditi, pa to je kao da si u paklu onda. Ovako kraj i mozda pocne nesto drugo ako ne, onda barem se naspavati se mozes.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Čet 12 Sep - 21:54

Da vidimo sta medicina kaze happy 

Nazad na vrh Ići dole
Žalfija

Član
Član

Žalfija

Ženski
Poruka : 377

Učlanjen : 13.07.2018


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Pet 13 Sep - 22:14

Vjerujem da jeste kraj i da ne postoji ništa nakon iste.Možda se razuvjerim kada umrem happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Sub 14 Sep - 9:35

Mislim da energija i tih 21gr.duse,kruze.. happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Uto 17 Sep - 15:40

za one koji su umrli da, ali ako su imali neke koji su ih ludo voleli i koji za njima tuguju svakog momenta svog života počinje patnja i prokletstvo sve dok, ali ne uvek, zaborav ne zaleči rane.










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy


Poslednji izmenio EROTIC MAN dana Uto 19 Jan - 15:41, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34559

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610Ned 17 Jan - 21:56

Čini mi se da sada sigurno znaš i sama sve odgovore love
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smrt znači i kraj svemu?   Da li smrt znači i kraj svemu? - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li smrt znači i kraj svemu?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Prepoznajte imate li kraj sebe partnera koga vrijedi zadržati !
» Viljuško, hvala ti na svemu!
» Postoji li kraj sveta?
» Zašto ne treba verovati svemu što pročitate na internetu?
» Kraj sveta
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija-