Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ovo je tvoj novi tata

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
kliker

Elita
Elita

kliker

Muški
Poruka : 3977

Godina : 48

Lokacija : NS

Učlanjen : 30.11.2013

Raspoloženje : hronično opičeno


Ovo je tvoj novi tata Empty
PočaljiNaslov: Ovo je tvoj novi tata   Ovo je tvoj novi tata Sat610Pon 22 Sep - 21:59

dakle, upoznavanje dece sa novim pratiocima razvedenih roditelja...
sta mislite o tome?

moj stav je da treba biti veoma oprezan i taktican
ok, razveo si se pa si se zaljubio...
ali to sto si srecan tako zaljubljen, ne znaci da tu srecu brze bolje moras i deci da uterujes
zar ne?

trenutna desavanja na relaciji moj kum-njegova bivsa su me navela da otvorim ovu temu i procitam misljenje nepristrasnih ljudi...
jer verovatno sam subjektivan... ali i zgrozen ponasanjem doticne rospije
nasla 10 godina mladjeg momka, naselila ga u stan koji joj je moj kum kupio, i sad tog mog kuma dobricinu maze goovnima pred decom na sva zvona... a svog jebaca predstavlja kao novog oca i muza kojeg im je nebo poslalo
a deca (dva decaka i devojcica) u totalnom zbunjitisu...

btw, kumovu devojku sam upoznao tek pre par dana, a u vezi su skoro godinu...
i ne pada mu napamet da je upoznaje s decom...
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ovo je tvoj novi tata Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo je tvoj novi tata   Ovo je tvoj novi tata Sat610Uto 23 Sep - 0:55

Da, sebičnost tu igra veliku ulogu Rolling Eyes ..Ona je "srećna" , zaljubljena i smatra da svi treba da dele te njene osećaje sa njom..ali..ne obraća pažnu na bitnije stvari..na svoju decu..Možda oni nisu toliko srećni zbog svega što dešava..možda traže da se sa njima razgovara o tome..Ne mora po automatizmu da deca prihvataju sve što njihovi roditelji rade bez pogovora...Deca su isto tako ljudi..i oni imaju osećanja, način razmišljanja..ma koliko da su mali..

Najgore je ako još tome svemu doda i negativne komentare prema njihovom ocu, ne shvatajući da deca vole i njega isto koliko i nju ...

U redu je nastaviti sa životom, pa dobro, nije vam išlo, razveli ste se..ali decu treba pripremiti na novu osobu u njihovim životima i pre nego što se ona pojavi..videti kako bi oni reagovali, kako bi se ponašali..pa onda tek postepeno privikavali na tu osobu..Kada deca prihvate i naviknu se na tu novu osobu, tek onda ići korak dalje pa se venčati sa tom drugom osobom itd...

Ništa što je brzo, na silu ili iznenada, jer to može izazvati kontra efekat..kao na primer, da ta deca nikada ne zavole ili prihvate tu novu osobu..










Ovo je tvoj novi tata Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Ovo je tvoj novi tata Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo je tvoj novi tata   Ovo je tvoj novi tata Sat610Sub 27 Dec - 22:33

Sa decom treba bit još obazriviji no sa odraslim osobama do kojih vam je stalo , roditelji , rodbina i šta ja znam, jer tek deca ne kontaju ništa oko razlaza a tek oko zamene oca/majke da i ne govorim happy

da su u pitanju duge veze i laganica navikavanje na kevinog /ćaletovog frenda / frendicu pa ajd vremenom se navikneš na neke osobe al na prečac predstavljati rezervnog igrača kao zvezdu tima ne ide , to mi baš bljak zbog male dečice koja znaju ko ih je odgajio , pazio , mazio dok gsn novi tata nije došao i uvalio se u gnezdo wonder

ovo je ona njemu u inat napravila da ga povredi što više , umanji samopouzdanje i sroza ugled u očima dece iako je tolike godine provela sa njim jer joj je bio sasvim ok happy











Ovo je tvoj novi tata F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Ovo je tvoj novi tata Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo je tvoj novi tata   Ovo je tvoj novi tata Sat610Sub 27 Dec - 22:43

Zavisi kog su uzrasta djeca.

S malom djecom je puno lakše, ali najveći problem su djeca u pubertetu.

 Nebi djecu opterećivao s nekim prolaznicama u svom životu. Po meni upoznavanje s djecom dolazi u obzir samo ako si u nekoj ozbiljnoj vezi.

Mislim da je potrebno prvo djecu pripremiti na novu osobu, pa tek onda obaviti i to upoznavanje. Najbolje bi bilo na nekom izletu, u prirodi, gdje se uz igru i šalu to može spontanije i kvalitetnije odraditi. 

Ni u ludilu to nebi radio na nekom ručku u restoranu ili slično.  Cool










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Ovo je tvoj novi tata Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo je tvoj novi tata   Ovo je tvoj novi tata Sat610Ned 28 Dec - 0:41

kliker ::
dakle, upoznavanje dece sa novim pratiocima razvedenih roditelja...
sta mislite o tome?

moj stav je da treba biti veoma oprezan i taktican
ok, razveo si se pa si se zaljubio...
ali to sto si srecan tako zaljubljen, ne znaci da tu srecu brze bolje moras i deci da uterujes
zar ne?

trenutna desavanja na relaciji moj kum-njegova bivsa su me navela da otvorim ovu temu i procitam misljenje nepristrasnih ljudi...
jer verovatno sam subjektivan... ali i zgrozen ponasanjem doticne rospije
nasla 10 godina mladjeg momka, naselila ga u stan koji joj je moj kum kupio, i sad tog mog kuma dobricinu maze goovnima pred decom na sva zvona... a svog jebaca predstavlja kao novog oca i muza kojeg im je nebo poslalo
a deca (dva decaka i devojcica) u totalnom zbunjitisu...

btw, kumovu devojku sam upoznao tek pre par dana, a u vezi su skoro godinu...
i ne pada mu napamet da je upoznaje s decom...



Kum ti s tom bivšom naprosto nije imao sreće. Neka se ne živcira, gaduri će se to kad, tad vratiti. Ako ne prije, onda za koju godinu kada se njegova bivša raskvasi, a njen mladac se zaželi svježeg mesa.

Neka se kum brine za djecu, neka im svojom dobrotom i brigom iz dana u dan opokazuje i dokazuje kakav je. Time će najbolje djeci pokazati kakav je on, a još više kakva im je majka, tj, njegova bivša.

A ako mu je ovo ozbiljna veza, neka ju ne taji. Neka polako pripremi djecu i neka ih upozna. Zbog svoje nove ljubavi, ljudski je.  Laughing










love
Nazad na vrh Ići dole
kliker

Elita
Elita

kliker

Muški
Poruka : 3977

Godina : 48

Lokacija : NS

Učlanjen : 30.11.2013

Raspoloženje : hronično opičeno


Ovo je tvoj novi tata Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo je tvoj novi tata   Ovo je tvoj novi tata Sat610Pet 2 Jan - 15:59

ex kuma rospija raskinula s dečkom Laughing Laughing Laughing

čeka se novi tata... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Ovo je tvoj novi tata Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo je tvoj novi tata   Ovo je tvoj novi tata Sat610Pet 2 Jan - 21:59

Bogami, mladac je neki atomski.
Svaka mu čast.

happy










love
Nazad na vrh Ići dole
sweet_soul_sister

Elita
Elita

sweet_soul_sister

Ženski
Poruka : 1342

Godina : 44

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 19.06.2015


Ovo je tvoj novi tata Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo je tvoj novi tata   Ovo je tvoj novi tata Sat610Pon 22 Jun - 18:09

primer iz uvodnog posta je toliko bljak da nemam reči..

nisam za ta upoznavanja, ono bez neke preke potrebe, tipa ako je veza već postala dovoljno ozbiljna da se eventualno planira zajednički život..ali čak ni tada taj neko ne bi smeo da bude zamena već postojećem detetovom roditelju, prosto neki prijateljski odnos treba da bude zastupljen u najkvalitetnijem smislu..



ja svoju decu ne upoznajem sa svojim je...... ,ovaj, mislim, ljubavnicima Laughing
to mi je van svake pameti..
u ozbiljnu vezu ionako ne želim da ulazim tako da mi ova tematika ostaje strana do daljnjeg..
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ovo je tvoj novi tata Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo je tvoj novi tata   Ovo je tvoj novi tata Sat610Uto 23 Jun - 9:35

Ne slažem se da postoji "novi tata".Kao ni "nova mama".Mogu biti samo teta i čika,prijatelj i prijateljica.Dete mora da zna pravog roditelja.Ako kada odraste nije zadovoljnoi njima može to reći pokazati nazivati ih imenom.A novog roditeljskog partnera ne može poistovetiti sa  pravim.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Ovo je tvoj novi tata Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo je tvoj novi tata   Ovo je tvoj novi tata Sat610Uto 23 Jun - 10:37

Žena koja djetetu predstavi "novoga tatu" nije čista sama sa sobom, ili se nemilosrdno sveti ocu djeteta. Tata je jedan. Ovaj novi može biti samo očuh.










love
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ovo je tvoj novi tata Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo je tvoj novi tata   Ovo je tvoj novi tata Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ovo je tvoj novi tata
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Japanska / Koreanska Vozila
» Lična karta gospodina Smajlija
» Mama, tata, uživajte!
» Kad ti je tata Dejvid Bekam..
» Stiv Martin tata u 68. godini
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Porodica-