Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Kontrola misli

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Čet 11 Avg - 13:36

Misli i razmišljanja bilo pozitivna ili negativna utiču na čoveka i fizički.
Kad osetimo sreću poletni smo,razdragani sve nam lepo ali kako ta pozitivna energija kad su misli lepe utiče na nas,tako isto kad su misli negativne jako utiču na čoveka,depresija,očaj, destruktivne misli blokiraju mozak pa se i fizički osećamo loše.

Kontrola misli, vladanje vlastitim umom nije dar nego dobra duhovna vežba.
Koliko vladate svojim mislima?

Možete li zaustaviti one loše misli kad vas obuzmu, dok kod vas ne izazovu još gore efekte poput nesanice, aritmije ili možda svadje s nekim da biste izbacili tu negativnu energiju iz sebe?

Da li uopšte treba kontrolisati svoje misli ili podleći trenutku inspiracije, ako vam je teško patite ako vam je lepo uživajte?

Možete li promeniti tok vaših misli, koliko vam takva kontrola polazi za rukom?










Kontrola misli F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Pet 12 Avg - 11:19

Uglavnom uspevam da mislim pozitivno,mada ima momenata kada me savlada tuga i negativne misli ali tada pokušam da se setim nečeg lepog i popravim sebi raspoloženje.Ne verujem da mogu da kontrolišem tok misli jer se one vraćaju ako su osećanja jaka ali donekle uspem da ih skrenem u drugom pravcu.
Sećam se da, kad mi je, otac preminuo bilo toliko teško da sam se i fizički osećala jako loše,smršala sam desetak kilograma a celo telo me je od tuge bolelo,tada mi nije pomoglo ništa sem što sam pustila da vreme prodje a ja prebolim koliko toliko bol koju sam osećala.










Kontrola misli 4285547593


Kontrola misli 2lwq2yh


Kontrola misli 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Pet 12 Avg - 11:27

Problemi i razne životne situacije utiču na psihu i koliko god se trudili da ne mislimo o tome, jednostavno moramo. Ponekad na trenutak, zaboravimo ako se posvetimo nečemu drugom i skoncetrišemo na ono što trenutno radimo, ali opet kad to završi misli se vraćaju.

Meni je najbolji lek za tako nešto da stalno i iznova nalazim sebi neku zanimaciju i nešto što bih mogla da radim a da ne mislim na ono što me muči. Tada, vreme prolazi, sve manje razmišljam o tome i na neki način mi je svaki put lakše kad se ponovo setim svega.
Ovo posebno mislim na tugu i žalost za nekim koga više nema i meni je ovakav način prevazilaženja tog problema bio veoma koristan ..










Kontrola misli Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Gothic

  

Gothic

Muški
Poruka : 4155

Učlanjen : 30.03.2011


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Sre 7 Sep - 20:16

"Sredi svoje misli,pa ces videti da nemas sta vise da sredjujes" Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Pet 2 Dec - 20:42

Nije nimalo jednostavno kontrolisati misli, naročito u vremenu
čiji smo sudionici danas. Prošlost je teško izolovati iz misli, a još teže
akceptirati budućnost. Dovesti sve to u ravnotežu, uspeva izuzetno
psihički stabilnim osobama.
Nazad na vrh Ići dole
nemo

Član
Član

avatar

Muški
Poruka : 460

Učlanjen : 28.11.2011


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Pet 2 Dec - 22:06

Kontrola misli What-matters-most-is-how-you-see-yourself_1

Sposobnost stvaranja mentalnih slika ili kreativna vizualizacija jedna je od najvažnijih ljudskih sposobnosti.
Sve što nam se dešava u životu je, ostvarenje zapravo naših vlastitih mentalnih slika, pozitivnih ili negativnih. Na žalost većina nas toga nismo svjesni. Zato se tako često žalimo da su drugi nepravedni prema nama, da je sudbina prema
nama surova, itd. Međutim, prava istina u našem životu jeste da dobijamo upravo ono što želimo, t j . ono što smo sami sebi precizno (često nesvjesno)
naslikali u svom unutrašnjem mentalnom oku. Suvremena literatura na Zapadu koja se bavi primjenjenom psihologijom, a u tom okviru i kreativnom vizualizacijom, vrlo je opširna, što govori da su današnji autori shvatili golemi značaj razvijanja i usmjeravanja ove čovjekove sposobnosti. (Između ostalih, i veliki psihijatar i suvremeni zapadni mudrac Karl Gustav Jung, kao glavnu tehniku svoje analitičke i kompleksne teorije razvio je tehniku aktivne imaginacije. Sličnu
tehniku razvila je i škola psihosinteze Roberta Asadjolija i druge psihoterapeutske škole.)

Dve vrlo lepe knjige o kontroli misli i pozitivnom razmisljanju

Gawain "Kreativna vizualizacija"
Silva "Kontrola uma"

Obe knjige se mogu naci na webu 4shared

Nazad na vrh Ići dole
nemo

Član
Član

avatar

Muški
Poruka : 460

Učlanjen : 28.11.2011


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Pet 2 Dec - 22:08

Dinka ::
Nije nimalo jednostavno kontrolisati misli, naročito u vremenu
čiji smo sudionici danas. Prošlost je teško izolovati iz misli, a još teže
akceptirati budućnost. Dovesti sve to u ravnotežu, uspeva izuzetno
psihički stabilnim osobama.


1. ti si sretna koliko zelis da budes. sreca je uvek u nama, a ne izvan nas
2. pokusaj da prilagodis sebe, onome sto jeste (bez pobuna, i pitanja, zasto bas ja ili meni)
3. brini se o svome telu, i nemoj ga zapustiti
4. citaj nesto korisno, pisi pesme ili slikaj
5.napravi dve stvari, koje ne zelis da napravis (treninga radi)
6.budi velikodusna sa pohvalama prema okolini, nemoj ih kritikovati, nemoj traziti greske u drugima, nemoj pokusavati da ih promenis. prihvati ih onakve kakvi jesu, a ne kakvi bi trebali biti , po tebi.
7. zivi samo za ovaj dan.nemoj da pokusavas da resis sve svoje zivotna probleme danas.
8. pokusaj da napravis dnevni program.napisi ga. ne moras da ga se drzis kao pijan plota, ali to ce eliminirati zurbu, i neodlucnost iz tvoga zivota.
9.posveti pola sata , samoj sebi , i opusti se.razmisljaj o necem apstraktnom .ako si religiozna, razmisljaj o bogu, da dobijes malo vise perspektive u svome zivotu
10. nemoj da budes uplasena.nemoj se bojati da budes sretna, da uzivas u lepoti, da volis, i da verujes da one koje ti volis, vole tebe za uzvrat
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Čet 26 Jan - 21:03

nemo ::
Dinka ::
Nije nimalo jednostavno kontrolisati misli, naročito u vremenu
čiji smo sudionici danas. Prošlost je teško izolovati iz misli, a još teže
akceptirati budućnost. Dovesti sve to u ravnotežu, uspeva izuzetno
psihički stabilnim osobama.


1. ti si sretna koliko zelis da budes. sreca je uvek u nama, a ne izvan nas
2. pokusaj da prilagodis sebe, onome sto jeste (bez pobuna, i pitanja, zasto bas ja ili meni)
3. brini se o svome telu, i nemoj ga zapustiti
4. citaj nesto korisno, pisi pesme ili slikaj
5.napravi dve stvari, koje ne zelis da napravis (treninga radi)
6.budi velikodusna sa pohvalama prema okolini, nemoj ih kritikovati, nemoj traziti greske u drugima, nemoj pokusavati da ih promenis. prihvati ih onakve kakvi jesu, a ne kakvi bi trebali biti , po tebi.
7. zivi samo za ovaj dan.nemoj da pokusavas da resis sve svoje zivotna probleme danas.
8. pokusaj da napravis dnevni program.napisi ga. ne moras da ga se drzis kao pijan plota, ali to ce eliminirati zurbu, i neodlucnost iz tvoga zivota.
9.posveti pola sata , samoj sebi , i opusti se.razmisljaj o necem apstraktnom .ako si religiozna, razmisljaj o bogu, da dobijes malo vise perspektive u svome zivotu
10. nemoj da budes uplasena.nemoj se bojati da budes sretna, da uzivas u lepoti, da volis, i da verujes da one koje ti volis, vole tebe za uzvrat

Nemo, kasnim na repliku, šteta.
Pročitala sam ovo i dopada mi se. Izgleda vrlo jednostavno. Znam da su ti namere
iskrene, osećam to iz svakog tvog slova. Ali, neke stvari moramo realno posmatrati.
Ne zavisi sve uvek od nas. Ne živim izlolovano od okoline, ne mogu da ne primetim
nešto što je toliko evidentno - ne mora to da bude niti negativno niti pozitivno. Ja nisam
posmatraž života, ja sam igrač, ili bih bar trebala biti. I nisam recimo uplašena, samo sam
zabrinuta iz objektivnih razloga.
A zapišem tako ponekad - ponešto, poeziju uglavnom. A nju ne pišu srećni, jer ona uvek
obnavlja neke tuge koje su u nama, oko nas....Poezija je i nastala iz tragedije, ti to znaš.

Obraćala sam se nemo, tebi, smatrajući da si citirajući me - meni govorio.
Cenim tvoj trud i dobre namere. Hvala puno.
Nazad na vrh Ići dole
Dr.Love

Elita
Elita

Dr.Love

Muški
Poruka : 1646

Učlanjen : 29.03.2011


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Čet 26 Jan - 22:22

Pustim misli da idu svojim tokom, ako me uhvati bedak popijem neku i on me pusti. Very Happy

Misli se mogu kontrolisati samo do neke mere ali ako su osećanja koja su povezana sa mislima prejaka - teško.
Nazad na vrh Ići dole
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Ned 29 Jan - 14:41

Držim svoje misli pod kontrolom i jako retko mi se dešava da se napravi neka vrsta konfuzije. Iskontrolisane reči,pažljivo govorenje jako je bitno da bi vas drugi razumeli. Vodim računa o svakoj izgovorenoj reči od kad izađem iz kuće dok se u nju ne vratim i tako isto vodim računa i o svojim mislima. Gledam da budu fino složene,tako da u svakom trenutku mogu da nastavim tamo gde sam prethodno stala.










Always be positive  Kontrola misli 2109348208
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Čet 10 Maj - 16:39

Moje misli, to sam ja. Ja sam moje misli. Kontrola misli 3845856932

Sve mi mogu uzeti. Sve mogu dati. Svega se mogu odreći. Imo pa nemo. Što onda. Opet ću imati. Pa i da nemam, nije bitno. Ali moje misli nedam. Nikome. Osim njoj. Ako ih želi. Kontrola misli 1870918564

Ne želim misli kontrolirati. Neka lutaju i nadolaze po svojoj volji. Kako im i kada drago. Čekam ih. S veseljem. Međutim, kada bi primijetio da mi neke od njih stvaraju probleme, e onda priča postaje malo drugačija. Te "problematične" bi zaskočio. I u četiri oka sve s njima riješio. Objasnio bi im sve. Da shvate da mi ne trebaju.

I da odu.

Da se nikada ne vrate. Kontrola misli 3882164782










love
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Pon 4 Jun - 8:23

Enigma ::

Kontrola misli, vladanje vlastitim umom nije dar nego dobra duhovna vežba.
Koliko vladate svojim mislima?
Mislim da ne postoji osoba koja u potpunosti može kontrolisati svoje misli. Mogu sebe naterati da o nekim stvarima ne razmišljam ili da me neke stvari ne dotiču, ali svaki dan nosi nešto novo, a svaka ta novina može pokrenuti moje misli. Potpuna kontola misli bi značila da možemo iskontrolisati i svaki korak unapred, svaku pojavu, ali to je nemoguće. Uvek se može pojaviti nešto novo što će nas makar za tren izbaciti iz koloseka.
Može se velikim delom uspostaviti kontrola nad sopstvenim mislima ili radom na podsvesti ili kroz neke molitve...
Lično, mogu dosta toga kod sebe da iskontrolišem i zadovoljna sam tom činjenicom.
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Pon 4 Jun - 9:17

Citat :
Koliko vladate svojim mislima?

Možete li zaustaviti one loše
misli kad vas obuzmu, dok kod vas ne izazovu još gore efekte poput
nesanice, aritmije ili možda svadje s nekim da biste izbacili tu
negativnu energiju iz sebe?

Da li uopšte treba kontrolisati svoje misli ili podleći trenutku inspiracije, ako vam je teško patite ako vam je lepo uživajte?

Možete li promeniti tok vaših misli, koliko vam takva kontrola polazi za rukom?

Mislima mogu vladat do neke mere ali me često obuzmu toliko da se ne mogu iskontrolirat Shocked
Nemaju te misli toliki uticaj na mene da zbog njih ne mogu spavat ili da mi srce preskače ali dooobra svadjica me isprazni da iz sebe izbacim koješta Embarassed
Uglavnom se vodim situacijom , ako mi je lepo uživam ako sam tužna patim , osećanja ne mogu skriti , maa kolko se trudila ona se na meni poznaju iako sam toliko tvrdoglava da neki put pokušam slagati i sebe samu da sam ok Kontrola misli 941697105
Misli su jedino ono što je samo moje , kanim to i zadržati baš tako kako je , neka ih u meni paa kakve god da su Kontrola misli 3884182119










Kontrola misli F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Pon 15 Jun - 18:50

Moje neuhvatljive misli,ne pokušavam da kontrolišem već ih pratim.reflex svake nalazim u svom osećanju.E sad u kakvoj su uzročno- posledičnoj vezi pokušavala sam da shvatim,i uspela samo do odredjene tačke.Odlučila da ih kao produkt neopipljivog uma,ostavim da se roje...
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Pon 15 Jun - 23:02

Misli ne treba kontrolirati.
Pusti ih slobodno, neka luduju ako treba.  runing

Kontrolirati treba reakcije.One ti mogu "doći glave".
Figurativno.

happy










love
Nazad na vrh Ići dole
konfuzija

Član
Član

konfuzija

Ženski
Poruka : 221

Učlanjen : 09.05.2015


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Pon 15 Jun - 23:52

Nemoguce je potpuno kontrolisati sve misli. To nikome ne uspeva.  A i kad bi moglo, toliko bi se energije trosilo da bi se samo to i radilo.  happy Jedno je kontrolisati reakcije a nesto sasvim drugo misli. Inace, verujem da misli kreiraju materijalnu stvarnost.
Prosto ne mogu da ne iskomentarisem ovaj post
Kod:
1. ti si sretna koliko zelis da budes. sreca je uvek u nama, a ne izvan nas[size=15][/size]
2. pokusaj da prilagodis sebe, onome sto jeste (bez pobuna, i pitanja, zasto bas ja ili meni)[size=15][/size]
3. brini se o svome telu, i nemoj ga zapustiti[size=15][/size]
4. citaj nesto korisno, pisi pesme ili slikaj[size=15][/size]
5.napravi dve stvari, koje ne zelis da napravis (treninga radi)[size=15][/size]
6.budi velikodusna sa pohvalama prema okolini, nemoj ih kritikovati, nemoj traziti greske u drugima, nemoj pokusavati da ih promenis. prihvati ih onakve kakvi jesu, a ne kakvi bi trebali biti , po tebi.[size=15][/size]
7. zivi samo za ovaj dan.nemoj da pokusavas da resis sve svoje zivotna probleme danas.[size=15][/size]
8. pokusaj da napravis dnevni program.napisi ga. ne moras da ga se drzis kao pijan plota, ali to ce eliminirati zurbu, i neodlucnost iz tvoga zivota.[size=15][/size]
9.posveti pola sata , samoj sebi , i opusti se.razmisljaj o necem apstraktnom .ako si religiozna, razmisljaj o bogu, da dobijes malo vise perspektive u svome zivotu[size=15][/size]
10. nemoj da budes uplasena.nemoj se bojati da budes sretna, da uzivas u lepoti, da volis, i da verujes da one koje ti volis, vole tebe za uzvrat
1. Slazem se da je sreca u nama. Ali nismo srecni onoliko koliko zelimo nego onoliko koliko se osecamo srecnim. To nije stvar zelje nego stanje duha.
2. Kako sebe prilagoditi bez pobuna????? Ne treba mi sebe nicemu da prilagodjavamo nego da stvari na koje ne mozemo da uticemo, prihvatimo onakvim kakve jesu. I mi jesmo takvi kakvi smo. Stalno prilagodjavanje onome sto ne zelimo nas i tera u stanje nezadovoljstva i stanje bez puno osecanja srece.
3. Stanje duha je vidljivo i na telu. Sama briga o telu nece popraviti stanje duha, a stanje duhovne neravnoteze dovodi do raznih bolesti, pa i bolesti tela.
4. Samo ako to zelis ili se tako osecas. Prisiljavanje na nezeljenje radnje (ma sta to bilo) nece dovesti do zeljenog rezultata.
5. Ako istinski zelis biti srecan, ne prisiljavaj sebe da radis stvari koje ne zelis. (Osim ako se radi o uzdrzavanju od cinjenja koja bi ugrozila neko drugo bice).
6. Slazem se da nikoga ne treba menjati i traziti mu mane i greske. Ali, zasto bih hvalila nesto sto smatram losim, mizernim ili odvratnim? Zar to nije licemerno?
7. Dan za dan mogu da zive monasi. Mi smo osudjeni na prezivljavanje u potrosackom drustvu i ta filozofija (mada smatram da je u sustini potpuno ispravna) neprimenljiva je na uobicajen zivot u civilizaciji.
8. Ako treba da zivimo dan za dan, kakav plan i program? Nerealni planovi i "zetva pre setve" je glavni izvor nasih nezadovoljstava i frustracija.
9. Razmisljanje o Bogu ima pozitivnih efekata jer je vera (ma koja i bilo u sta) jako bitna. Ali ne da bismo dobili perspektivu o samima sebi. Mi JESMO i Bog JESTE u NAMA. To je sustina duhovnog a ne perspektiva materijanog zivota.
10. Sustina je u dobrom osecaju ako "delimo" ljubav. Ona nikako ne mora i ne treba da bude uzvracena na isti nacin. To bi bilo uslovljavanje a svako uslovljavanje vodi ka frustraciji. Naravno, strah prozvodi lose vibracije i losa osecanja. Ali, u prirodi psihicki zdravog coveka je da se plasi. Totalno odsustvo straha je pokazatelj ozbiljnih poremecaja.

Na svima nama je da radimo na svom duhovnom napredovanju. Na zalost, danasnje drustvo je marginalizovalo i ismejava sve sto nije materijalno. Jedino u sta sam potpuno sigurna je da nista materijalno ne moze zameniti duhovnu ravnotezu i mir.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Sre 22 Jul - 17:21

Ja volim da sam dete i pustim misli da mi lete. happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Ned 9 Avg - 12:23

Da i ne, kako mi se svidja dopustim ili nedopustim. Neke stvari se mogu kontrolirati a neke ne bas. Ali to neznaci da smo bez kontrole, jer uvjek ima netko u blizini i kaze STOP jednosmjerna ulica itd.

Svatko moze od nas imati svoje misli pa cak donekle i kontrolirati. Da mozemo sve kontrolirati nebi bili ljudi vise, bili bi roboti ili nesto drugo.  happy


Kaze se: "Poverenje je u redu ali kontrola je bolja"
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Sre 9 Maj - 15:42

Potrebna.Posebno dobro usmerena.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Pet 11 Maj - 12:16

dok meni osmeh obasjava lice  happy  puštam ih da lete slobodno ko ptice  happy   happy happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Kaca1111

Elita
Elita

Kaca1111

Ženski
Poruka : 3344

Učlanjen : 28.04.2018


Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610Uto 15 Maj - 21:25

Ne postoji kontrola misli..I vama se sada ne pije voda..vama se ne pije voda..fina, ledena, osvezavajuca Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Kontrola misli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrola misli   Kontrola misli Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Kontrola misli
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Da li će glavno oružje budućih ratova biti – kontrola mozga?!
» Misli velikih mislilaca
» Misli nas "malih" ...
» Misli znamenitih Srba
» Misli o knjizi i knjizevnosti
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija-