Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Neobični fudbalski nadimci

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Neobični fudbalski nadimci  Empty
PočaljiNaslov: Neobični fudbalski nadimci    Neobični fudbalski nadimci  Sat610Uto 19 Avg - 9:42

Neobični fudbalski nadimci (PRVI DEO)


Mnogo je fudbalera na prostoru bivše Jugoslavije koji su imali neobične nadimke. Izdvojili smo nama najzanimljivije.
Neobični fudbalski nadimci  Nadimci-fotka-1  Foto: MN Press/arhiva   Siniša Mihajlović "Barbika", Dragoje Leković "Jegulja" i Nebojša Vučićević "Uške"  

Fudbalske veštine i znanje, frizure, događaj i navike iz detinjstva ili "vanfudbalske aktivnosti" utiču na to da igrači dobiju nadimke.

Mnogo je fudbalera sa ovog prostora koji su dobili i nosili (i dalje nose) neobične nadimke. Mi smo se ograničili na nama najznimljivije ili neobične, a vi ćete, svakako, imati neke dodatne predloge.

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana su uvek u centru pažnje, stoga su i prvi na ovoj listi.

Branko Stanković, nekadašnji fudbaler i trener Crvene zvezde, nosio je nadimak "Ambasador", koji su mu nadenuli navijači, jer je na terenu izgledao i igrao kao gospodin. Preminuo je u Beogradu 2002. godine.

Dejan Savićević, koji je sa Crvenom zvezdom osvojio titulu prvaka Evrope, po odlasku u Italiju, dobio je od tamošnjih novinara nadimak "Genije", koji mu je ostao do danas. Tokom igranja za Milan novinar "Gazete delo sport" je bio očaran igrama ovog Crnogorca, pa je Savićeviću dao nadimak "Genije", što se potom duboko ukorenilo. Savićević je sada predsednik Fudbalskog saveza Crne Gore.

Siniša Mihajlović, takođe član te zlatne Zvezdine generacije, tokom igračkih dana dobio je neobičan nadimak - "Barbika". Pre svega, zbog tršave frizure, nalik na neku rok zvezdu iz 80-ih.

Darko Pančev, strelac najvažnijeg penala u Zvezdinoj istoriji, protiv Olimpika iz Marseja u finalu Kupa evropskih šampiona u Bariju 1991. godine, zbog svog ubitačnog instinkta za gol dobio je nadimak "Kobra". Zna se koliko je kobra opasna životinja, brza, okretna, smrtonosna.

Dragan Stojković, igračka legenda i nekadašnji predsednik Zvezde, i danas nosi nadimak "Piksi". Kao klinac je obožavao da gleda crtani film čiji su junaci bili miševi "Piksi i Diksi". Znao je kao klinac da prekine da partiju fudbala, da bi trknuo kući na crtani film. Jednom prilikom kada se vratio na teren, drugari su povikali: "Evo ga Piksi". Taj nadimak mu je ostao do danas i svi ga znaju po njemu.

Neobični fudbalski nadimci  Piksi-i-dejo  Foto: MN Press/arhiva   Dragan Stojković "Piksi" i Dejan Savićević "Genije"  


Dejan Petković, još jedan Nišlija, koji je igrao za Crvenu zvezdu, nosi nadimak "Rambo". Pravu igračku afirmaciju stekao je u Brazilu, gde su ga zvali jednostavno "Pet". Inače, nadimak Rambo dobio je po čuvenom filmskom liku koji je u nekoliko nastavaka tumačio Silvester Stalone. Kada je bio klinac i počinjao da trenira fudbal, bio je krupniji od vršnjaka pa su ga prozvali "Rambo", a u to vreme taj film je bio veoma popularan.

I u Partizanu je mnogo fudbalera imalo neobične nadimke.

Malo je poznato da je nadimak nekadašnjeg golmana Radeta Zalada bio "Neman".

Miloš Milutinović, jedan od najboljih fudbalera koje je ova zemlja imala, zbog svoje graciozne i virtuozne igre, imao je nadimak "Plava čigra".

Saša Ćurčić, živopisni fudbaler, učesnik rijalitija, publicista (ima objavljenu knjigu), počasni građanin Boltona, organizator žurki (i šta još sve ne), koji je, da je imao "normalniju" glavu mogao mnogo, mnogo više, ima nadimak "Đani". Svojevremeno je izjavio da je nadimak dobio tako što se jednom prilikom iznervirao na tadašnjeg trenera Partizana Ljubišu Tumbakovića, koji ga je stalno mešao sa Dejanom Čurovićem.

"Šefe, od danas me zovite Đani", rekao je tada Ćurčić Tumbakoviću. Mnogi misle da je nadimak dobio zbog omiljene modne linije (Đani Versaće), ali tvrdi da je takav nadimak, zapravo, proistekao zato što mu je omiljeni fudbaler tada bio legendarni kapiten Rome Đuzepe Đanini.

Neobični fudbalski nadimci  Djani-i-tumba  Foto: MN Press   Saša Ćurčić i Ljubiša Tumbaković  


Budimir Vujačić je imao jedan od najneobičnijih nadimaka u Partizanu - "Nervozni poštar". Znao je često impulsivno da reaguje, pa su ga saigrači tada prozvali tako (reč je o imenu bosanske muzičke grupe).

Nenad Bjeković, nekadašnji fudbaler i potom dugogodišnji sportski direktor Partizana, imao je dva nadimka - "Crni bik" ili "Đavo".

Nebojša Vućićević, nekada sjajan igrač Partizana, koji je danas u trenerskim vodama, ima nadimak "Uške". To mu je, verovatno, nadimak iz detinjstva.

Vladimir Vermezović, nekadašnji igrač i u dva navrata trener Partizana, tokom vođenja crno-belih sa klupe, novinarima je rekao da ga zovu "Čika Crni". Tačnije, rekao je ovo: "Za prijatelje sam Vermez, za neprijatelje Čika Crni. Ko me tako oslovi, sam se deklarisao, lakše je i meni da znam kako da se postavim".

Bajro Župić nikada nije znao mnogo sa loptom, ali navijači Partizana su ga obožavali, jer je ostavljao sve na terenu, bio je nemilosrdan, britak, poput pitbula je jurio protivnike po terenu. Navijači su mu nadenuli nadimak "Životinja" (Bajro is the animal, animal, animal... Go, go Bajro).

U novije vreme, u Partizanu su igrali fudbaleri sa neobičnim nadimcima, a jedan od najneobičnijih ima Zoran Tošić, sada reprezentativac. Njega zovu "Bambi". "Taj smešan nadimak sam dobio davno. Igrao sam protiv dečaka starijih dve tri godine od mene i bio sam mnogo manji od njih. Svi su mislili da sam simpatičan, neki bi rekli i bespomoćan u takvoj situaciji, pa su me nazvali Bambi. Svidelo mi se, nemam ništa protiv da me i dalje tako zovu, naročito ako prihvatite da i mali Bambi može da ima oštre zube", rekao je svojevremeno Zoran Tošić.
Ne treba zaboraviti ni Lamina Dijaru - "Crna mamba".

I u ostalim klubovima bilo je mnogo igrača sa raznoraznim neobičnim, živopisnim, egzotičnim nadimcima.

Golman Dragoje Leković je nosio nadimak "Jegulja". Legenda kaže da su mu saigrači dali taj nadimak zbog veličine "ponosa" koji je imao u gaćama.

Miloš Krasić, nekadašnji reprezentativac, nosi nadimak "Džekson" ili "Plavokosi Džekson". Jednom prilikom je izjavio kako je dobio nadimak, mada nije baš jasno zašto Džekson: "To mi je nadimak odmalena, dok sam igrao u Kosovskoj Mitrovici i bio brži od svih. Drugovi me i sada tako zovu".

U OFK Beogradu je svojevremeno igrao Miodrag Anđelković zvani "Burek". A razlog je taj što mu je otac imao pekaru.

Jedan od najneobičnijih nadimaka među fudbalskim trenerima ima Ljubiša Stamenković. Njega zovu "Piskavac". Otkud mu takav nadimak? On je više puta ispričao kako je kao dečak imao piskav glas i kada bi igrao fudbal, vikao bi saigračima: "Dodaj mi loptu" "Daaaj", ali piskavim glasom. Tada su ga prozvali "Piskavac". Kaže da ga sada tako zove i majka!

Duško Bajević, legendarni fudbaler mostarskog Veleža, a kratko i trener Crvene zvezde, zbog aristokratskog ponašanja na terenu imao je nadimak "Princ sa Neretve". Crnogoski trener Miodrag Božović ima nadimak "Grof", kažu zato što je uvek voleo lepo da se oblači.

Ivica Osim, nekadašnji fudbaler Željezničara, veliki fudbalski stručnjak, bivši trener Partizana, selektor jugoslovenske reprezentacije, bio je poznat u fudbalskom svetu kao "Štraus sa Grbavice".

Kad smo već kod trenera, da pomenemo i dvojicu stranaca, koji imaju veze sa Srbijom. Prvi je Havijer Klemente, Španac, koji je bio prvi selektor nezavisne Srbije u ovom veku. Njega zovu "Mali Napoleon". A srpska fudbalska reprezentacija nedavno je dobila novog stranca na mestu selektora - Dika Advokata, koga zovu "Mali General".

"Mali Napoleon" se nije proslavio, videćemo kako će proći "Mali General".

U vreme one bivše Jugoslavije, jedan od najpopularnijih radio komentatora i izveštača bio je Ivan Tomić. Njegova uključenja sa utakmica bila su izuzetno zanimljiva, duhovita, a on je gotovo stalno govorio u stihovima.

Izdvojili smo nadimak koji je smislio Bori Cvetkoviću, nekadašnjem golgeteru zagrebačkog Dinama, potom Crvene zvezde. Njega je zvao "Lane sa Korane".

Aljoša Asanović, nekadašnja "desetka" splitskog Hajduka, imao je nekoliko nadimaka - "Vatreni lakat" (zbog neobičnog načina trčanja sa isturenim laktovima), potom "Profesor"...

Nekadašnji fudbaler sarajevskog Željezničara i jugoslovenske reprezentacije Mirsad Baljić imao je nadimak "Žvaka", jer je uvek žvakao žvaku, uglavnom "čunga lunga".

Neobični fudbalski nadimci  Mirsad-baljic  Foto: Mirsad Baljić  


"Pa, nije samo 'čunga lunga', bilo je svakakvih... To me je smirivalo. Čak sam dobio kritike od nadležnih da ne žvaćem tokom intoniranja himni jer je moglo pogrešno da se protumači. Ali iskreno, meni bi žvaka smirila živce. Sada, naravno, ne bih nikom preporučio jer može doći do gušenja", izjavio je Baljić svojevremeno u intervjuu za Mondo.

Edin Džeko, novi kapiten reprezentacije BiH, napadač Mančester sitija, ima nadimak "Dijamant", što je opet izmislio jedan sportski komentator, koji je bio ushićen partijama ovog igrača.

Jedan od neobičnijih nadimaka u crnogorskom fudbalu imao je nekadašnji igrač podgroičke Budućnosti (sedamdesetih i osamdesetih godina prošlog veka) Dragan Vukojić. Njegov nadimak bio je "Guzo".

(Mondo)[/b]










love


Poslednji izmenio Abu Dabi dana Uto 19 Avg - 10:37, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Neobični fudbalski nadimci  Empty
PočaljiNaslov: Re: Neobični fudbalski nadimci    Neobični fudbalski nadimci  Sat610Uto 19 Avg - 10:36

Nogometni mesar, traktor, agent Mulder i mali Buda

Neobični fudbalski nadimci  280

Lako je Dinu Zoffu kojega sunarodnjaci zovu spomenik, ali što da kaže Ariel Ortega kojega Argentinci zovu Burrito – mali magarac. Nadimci mogu biti sjajni, ali ako nekom padne duhovita glupost na pamet to vas može pratiti vječno.


Najčešći nadimci nogometaša, osim izvedenica imena, povezani su uz životinje. Tako imamo labuda iz Utrechta Marca van Bastena, pitbulla Hristu Stoičkova, piranu Edgara Davidsa, pticu Caniggiju, magarca Tony Adamsa, lešinara Butraguena, miša Keegana, bika Neeskensa, zmaja Stankovića, žirafu Charltona… Popis ide unedogled.

Tu su i popularne aristokratske, vojne i civilne titule. Car Beckanbauer, upravitelj Paul Ince, galopirajući pukovnik Ferenc Puskas, princ Redondo, pa mali princ Ruben Sosa, kapetan Totti (kojega još zovu i velika beba) i kralj Pele.

Nadimak mesar sasvim zasluženo nosi Andoni Goikoetxea. Branič Bilbao ne samo da je '83. brutalno slomio nogu Maradoni već je i kopačku s kojom je to uspio izložio u vitrini u svom stanu. Ariga Sacchija zbog sličnih su sklonosti zvali čekić, a Stuart Pearce je bio i ostao psiho.

Neobični fudbalski nadimci  GetImage



Gerd Müller kojeg su zvali Debeli ima protutežu u Argentincu Cesareu 'tankom' Menottiju, dok je Bergkamp zbog straha od letenja ostao Nizozemac koji ne leti. Njegov suigrač Wim Jonk prozvan je Spijker – nokat, dok kapetana aktualnog trostrukog prvaka Intera Javiera Zanettija zbog nevjerojatne snage zovu traktor.

Diego 'zlatni dečko' Maradona nije traktora ga pozvao na SP, ali zato mu veznim redom ordinira Juan Sebastian 'Brujita' Veron. Prevedeno, mala vještica, dok mu u napadu igra Carlos Tevez kojeg zovu Fuerte Apache po kvartu gdje je odrastao. Argentinski igrači prepuni su raznih nadimaka. Messija zovu - Mesija, Maxi Rodriguez nosi naziv La Fiera ili u prijevodu 'bijesan' i tako dalje. Čileanca Ivana Zamorana zvali su Bam Bam.

Brazilci također ne zaostaju s raznim nadimcima. Tu je Kaka kojeg zovu zlatnim dečkom, Robinho ima nadimak - Princ, slično kao i njemački reprezentativac Lukas Podolski kojeg zovu Princ Poldi, no najzanimljiviji nadimak u 'elfu' nosi Phillipp Lahm kojeg zovu 'magični patuljak'.

Kewella zovu Čarobnjak iz Oza, nekad slavni Poljak Boniek je lijepa noć, Puyol je tarzan, Ivan de la Pena Mali Buda, a Rumunj Dan Petrescu zbog sličnosti sa glumcem Duchovnyjem nosi nadimak 'agent Mulder'.

Asanović 'kolegu' ima u gospodinu laktu Janu Woutersu, a Liliana Thurama od proslave svog drugog gola protiv Hrvatske '98. zovu filozof. Socrates je svoje ime dobio jer je tijekom karijere završio fakultet (i to medicinu!), dok je Pietro Vierchowod Rus zbog oca koji je služio u crvenoj armiji.

(tportal.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Neobični fudbalski nadimci  Empty
PočaljiNaslov: Re: Neobični fudbalski nadimci    Neobični fudbalski nadimci  Sat610Uto 19 Avg - 10:48

Najšašaviji nogometni nadimci

Osedlao Apač bizona i bježi od vještice i pomahnitalog magarca. Slonić Dumbo se pita tko je ovdje lud i zove Agenta Muldera da riješi slučaj. Da vam prevedemo?

Jaše Tevez Angela Peruzzija i Essiena, bježi od Verona i pomahnitalog Ariela Ortege. Van Der Saar se pita tko je ovdje lud i zove Dana Petrescua da riješi slučaj.
Kraljevi nogometnih nadimaka su nedvojbeno Argentinci. Gaučosi su svojim igračima uvijek davali nesvakidašnje nazive. Zavirimo u njihovo, uglavnom životinjsko carstvo.


Tako je Juan Sebastian Veron poznat pod nazivom Vještica, Ortega je Magarčić, Saviola Zec, vragolasti virtuoz Aimar na terenu od protivnika radi klaunove pa nije čudno što ga zovu Klaun. Brzi Claudio Lopez bio je nametnik u šesnaestercu pa je prozvan - Uš.
Još jedna vanserijska igračka grdosija Leo Messi znan je kao Buha, njegov prijatelj iz reprezentacije Carlitos Tevez je 'El Apache', Interov kapetan Javier Zanetti poznat je po svojoj humanitarnoj organizaciji El Pupi pa ga zovu po njoj ili češće - Traktor.
Vratar Abondanzieri je Patka, Gallardo je Lutka. Najsmješnija priča vezana je uz Julija Cruza. Njegova karijera podsjeća na onu 'Ronalda iz Turčinovića' – Stanka Bubala, dobro, Julio je ipak malo bolji igrač.
Naime, tada je mladi Cruz u svom lokalnom klubu Banfield šišao travu na terenu, odnosno radio je svoj svakodnevni posao. Treneru Oscau Lopezu jednom je prilikom nedostajao igrač za prijateljsku ogled momčadi onda je ugledao dječaka koji je šišao teren…
Cruz je od tada znan kao 'El Jardinero' ili Vrtlar.  Tradicionalni prijatelji Argentinaca Englezi uvijek su bili nemilostivi prema tjelesnim ekstremitetima nekih Premiership zvijezda.
Tako je Edwin Van Der Sar znan kao Dumbo zbog velikih ušiju. Darren Anderton je poistovjećen s likom iz crtića Shaggyjem. Cijela momčad Chelseaja u sezoni 96./97. dobila je nadimke.

Messi je buha, Veron je vještica, Claudio Lopez je Uš, Dan Petrescu je Agent Mulder, Ronald Koeman pahuljica
Imate jednom pravo pogađati kako su zvali Eddyja Newtona, naravno bio je ubrzo prekšten u Isaac. Našao se tu i Mali Bizon (Casiraghi), Ljepljivi (Craig Burley), i najupečatljiviji Dan Petrescu okarakteriziran kao Jezivi ili Agent Mulder.
Paul Ince je jedan od onih žestokih, lajavih momaka koji su željeli imati svlačionicu pod svojom kontrolom kao Adebisi zatvor u Ozu, pa su ga zvali 'The Guv'nor' odnosno Gradonačelnik.
Svima je poznat najpoznatiji nogometni 'Psiho' Stuart Pearce, Kuruzni Colin Hendry, Žirafa Jackie Charlton, ili Đumbir ninđa Paul Scholes.
Bivši Evertonov stup obrane prozvan je Nosorog – uz objašnjenje 'pogledajte mu samo noge'. Terry Butcher bio je zbog svojih nadnaravnih sposobnosti da ljudima polomi noge prozvan u skladu svojeg prezimena - Mesar.

Premier liga je imala i dva Ledena čovjeka. Jedan je vladao u zapadnom Londonu, drugi malo sjevernije. Naravno riječ je o Eiduru Gudjohnsenu i Dennisu Bergkampu.
Ruud Gullit je bio Crni tulipan, njegov sunarodnjak Winston Bogarde koji je njegovao 'gangsta' imidž zbog širokog asortimana lanaca i šire odjeće prozvali su Svraka, što god.
Najbajkoviti nadimak je imao nizozemski bestrzajni top Ronald Koeman prozvan Pahuljica. Ne zbog plahe naravi, već zbog plave, valovite, počešljane kose.
Od junaka u bivšoj Jugo ligi, mogu se pisati enciklopedije. Počevši od 'magičnog Šeleta' Miloša Šestića do 'Sikirice iz Konjica' Jerka Tipurića.

Od suvremenih Brazilaca se ističu Konan Adriano, Životinja Edmundo, Baixinho ili ti sitni Romario, Concorde Serginho ili Brzi vlak Cafu.
Španjolcima u napadu igraju djeca, pa ih valjda protivnici ne shvaćaju ozbiljno. Torres je svima znan kao dijete El Nino, a David Villa kao El Guaie iliti dječačić.
Maradona naravno klonova ima posvuda. Baroš je trendovski poznat kao Maradona iz Ostrave, a George Hagi je znan kao balkanski Maradona.
I malo Talijana za kraj. Legendarni Pietro Vierhowood alias Rus, onda Angelo 'Sedlo' Peruzzi, prebacivali su mu što je volio pojest kilu - dvije špageta više. Matrix Materazzi, El Chino Recoba ili naš Zvone Boban poznat u Serie A kao Zorro osvetnik.
Toliko o svim mogućim životinjama, filmskim junacima, obrtničkim zanimanjima utjelovljenim u slavnim nogometašima. Kad otkrijemo nove i originalnije, produžit ćemo listu blentavih nadimaka.

(danas.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Neobični fudbalski nadimci  Empty
PočaljiNaslov: Re: Neobični fudbalski nadimci    Neobični fudbalski nadimci  Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Neobični fudbalski nadimci
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Najveći fudbalski preokreti
» NADIMCI SRPSKIH KRIMINALACA
» Fudbalski Stadioni
» Zanimljivosti iz sveta fudbala
» Fudbalski amblemi
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Sport :: Fudbal-