Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo

Dan koga se svaki navijač Zvezde rado seća Empty
PočaljiNaslov: Dan koga se svaki navijač Zvezde rado seća   Dan koga se svaki navijač Zvezde rado seća Sat610Pet 24 Apr - 21:44

MIHAJLOVIĆ U SREDINU, A ONDA... Nebo se otvorilo! Stadion je eksplodirao!
Autor: Kurir sport

Crvena zvezda je u revanšu polufinala Kupa šampiona protiv Bajerna u poslednjem minutu stigla do 2:2 i plasmana u finale

Dan koga se svaki navijač Zvezde rado seća Zvezda-bajern-foto-printskrin-1429861511-647099

Na današnji dan pre 24. godine odigran je sada već legendarni revanš meč polufinala Kupa šampiona između Crvene zvezde i Bajerna u Beogradu.

Zvezda je u prvom meču u Minhenu 10. aprila pobedila slavni Bajern sa 2:1, a onda je došao revanš u Beogradu.

Zvezda je povela 1:0 u 26. minutu golom Mihajlovića iz slobodnog udarca. Bajern je izjednačio u 61. minutu golom Augentalera posle velikog kiksa Stojanovića. Bender je u 68. minutu doveo goste u vođstvo od 2:1. Usledila je stativa za goste posle koje se lopta odbije među tri igrača Bajerna i ne završi u mreži, i na kraju Mihajlović pogađa za 2:2 i veliku radost fudbalera i navijača Zvezde....

Nebo se otvorilo, stadion je eksplodir'o...

Crvena zvezda - Bajern 2:2 (1:0),
Beograd, 24. april 1991.
Stadion: Crvene zvezde. Sudija: Bruno Galer (Švajcarska).
Gledalaca: 80.000. Strelci: Mihajlović u 26. i 90. minutu za Crvenu zvezdu, a Augentaler u 61. i Bender u 68. minutu za Bajern.
CRVENA ZVEZDA: Stojanović, Radinović, Marović, Šabanadžović, Belodedić, Jugović, Prosinečki, Mihajlović, Pančev (Stošić), Savićević, Binić.
BAJERN: Auman, Švabl, Bender, Grahamer, Augentaler, Efenberg, Štrunc, Rojter, Volfart, Ton, Laudrup.

Legendarna utakmica, meč za pamćenje, bio je uvertira za finale i najsvetliji dan u istoriji Crvene zvezde i srpskog fudbala…