Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Kako se oprostiti od kućnog ljubimca

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kako se oprostiti od kućnog ljubimca Empty
PočaljiNaslov: Kako se oprostiti od kućnog ljubimca   Kako se oprostiti od kućnog ljubimca Sat610Uto 15 Jul - 9:27

Znala je da će ga izgubiti, pa mu je priredila nezaboravnu oproštajnu zabavu

[You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]



Iako crni labrador Duke nije imao lagodan život, njegova vlasnica Jordan Green Roberts (37) potrudila se da njegov posljednji dan bude savršen.

Nakon što je prošle godine preživio osteosarkom zahvaljujući amputaciji prednje šape, njegova se vlasnica ponadala da je najgore iza njih. Međutim, nije bilo tako, a veterinar joj je saopćio da Duke boluje od agresivnog karcinoma i da je tumor neizlječiv.

Jordan je znala da će izgubiti Dukea, a kako bi ga poštedila dodatnih bolova, odlučila je uspavati ga.

No, prije toga od svog se ljubimca oprostila na najbolji mogući način - priredila mu je nezaboravnu oproštajnu zabavu.

Duke je tako prije smrti uživao u hamburgerima i milkshakeu, igrao se u vodenom parku i cijelog je dana bio okružen ljudima koji ga vole.

"Nitko ne želi vidjeti svog psa kako pati. Htjeli smo proslaviti njegov život prije nego je postalo prekasno", rekla je Jordan za ABC News.

Prijateljica i fotografkinja Robyn Arouty zabilježila je idilično poslijepodne, a njezina objava na blogu postala je viralni hit i fotografije su se proširile internetom.


previous
[You must be registered and logged in to see this image.]



[You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]




(Index.hr)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Kako se oprostiti od kućnog ljubimca Empty
PočaljiNaslov: Poslednji dan tronogog Djuka   Kako se oprostiti od kućnog ljubimca Sat610Uto 15 Jul - 21:55

Poslednji dan tronogog Djuka

Ovo je priča o crnom labrador retriveru koja je nehotice inspirisala sve ljubitelje životinja da vole svoje ljubimce i tretiraju ih kao prijatelje. Tako je uradila porodica Roberts kada je donela odluku da uspava tronogog Djuka, u terminalnom stadijumu raka kostiju, priuštivši mu najlepši mogući dan i tako se oprostivši sa najboljim prijateljem.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Foto: Robyn Arouty ([You must be registered and logged in to see this link.]

Djuk Roberts je crni labrador retriver iz Hjustona u Teksasu koji je u ponedeljak, 7. jula eutanaziran. Pre toga proveo je predivan dan sa svojom porodicom. I ceo dan je dokumentovan divnim fotografijama Robin Arauti, porodičnog prijatelja i fotografa.

Džordan Roberts je Djuka usvojila pre tri godine pošto se zaljubila u njega kada ga je videla u videu koji je imao za cilj da mu nađe udomitelja.

Tronožni Djuk spremao se na oproštaj od svih, obzirom na to da je imao osteosarkom – teški oblik raka kostiju zbog čega mu je i amputirana prednja šapa, ali se rak proširio.

Tumor je rastao i krenuo da mu razdvaja rebra što je uzrokovalo veliku bol pa je njegova vlasnica, i najbolja prijateljica, morala da se odluči na eutanaziju.

Pre zakazane eutanazije, Djuk je proveo predivan dan sa svojom porodicom i komšijama. Jeo je hamburgere što je najviše voleo, kupao se u vodenom parku i proveo dan u maženju od strane onih koji su ga najviše voleli.

“Sve je bilo čudno, lepo i spontano. Počelo je sa hamburgerima, nastavilo se sa prijateljima i dospeli smo do parka gde je Djuk prošao ispod mosta duginig boja, ironično što je i izraz koji se koristi za mesto gde idu ljubimci nakon smrti. Osećala sam se počastvovano”, rekao je Arauti za HuffPost.

“Džordan mi je rekla pre neki dan da oseća da je Djukova svrha da voli i inspiriše i da je oduševljena što on i ovim fotografijama to čini. Mnogo im nedostaje, ali veruju da će njegov duh nastaviti da živi s porodicom. Nisu se nadali ovakvoj reakciji ljudi”, rekao je Arauti za HuffPost.

“Nismo shvatali to tada ali Djukova priča je nastala kako bi ljudi podelili i svoje priče o ljubimcima koji su preminuli”, rekao je. “Fotografisanjem i dokumentovanjem Djukovog poslednjeg dana, ljudi su motivisani da prežive i olakšaju sebi bol zbog gubitka ljubimca slavljenjem njega dok je još sa njima”, zaključio je Robin Arauti koji je napisao blog pod imenom “Danas sam umro” (I died today).

Fotografije - Robyn Arouty

[You must be registered and logged in to see this image.]

Foto: Robyn Arouty ([You must be registered and logged in to see this link.]
IZVOR: B92










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48383

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Kako se oprostiti od kućnog ljubimca Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se oprostiti od kućnog ljubimca   Kako se oprostiti od kućnog ljubimca Sat610Sre 26 Jun - 16:30

dok ga veterinar uspavljuje biti uz njega, zagrliti ga da oseti otkucaje vašeg srca i ljubav koju mu pokazujete poslednji put. izgovarati mu tiho reči koje je od vas često slušao, neka vi i te reči budu poslednji deo njegove svesti pre odlaska.



šta mislim o ljudima koji ostave psa veterinaru da ih uspava i pre samog čina odu neću da pišem jer su mi se zgadile reakcije na neke moje iskrene postove u sličnim temama, pa bolje da predupredim reakcije.  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Kako se oprostiti od kućnog ljubimca Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se oprostiti od kućnog ljubimca   Kako se oprostiti od kućnog ljubimca Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako se oprostiti od kućnog ljubimca
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Kako ste izabrali ime za kućnog ljubimca?
» Moji kućni ljubimci ( my pets )
» Tuga zbog kućnog ljubimca
» Kako prepoznati nečiji horoskopski znak po tome šta govori i kako se ponaša
» Evo kako izgleda 200 kalorija zdrave hrane, a kako nezdrave
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Uradi sam :: Biljni i životinjski svet-