Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ljubimci koji su deo istorije rokenrola

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ljubimci koji su deo istorije rokenrola Empty
PočaljiNaslov: Ljubimci koji su deo istorije rokenrola   Ljubimci koji su deo istorije rokenrola Sat610Uto 6 Maj - 0:02

Ljubimci koji su deo istorije rokenrola

Ni velike zvezde rokenrola nisu imune na umiljate ljubimce, pa nimalo ne čudi što je istorija popularne muzike puna pesama posvećenih vernim životinjskim prijateljima.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Marta (Pol Makartni)

"Martha My Dear", pesma koja se nalazi na čuvenom belom albumu još čuvenijih Bitlsa, zapravo je posvećena starom engleskom ovčaru Pola Makartnija. “Naša veza je platonska, verujte mi”, šalio se svojevremeno Makartni. “Sećam se koliko je Lenon bio iznenađen što mogu toliko da se vežem za životinju. Govorio je: ‘Nikada te nisam video takvog ranije.’”

Stihovi “Marta, moja ljubavi, nemoj me zaboraviti” postali su deo istorije pop-kulture, upakovani u “White Album”, a Makartni je kasnije često ponavljao kako je osećaj maženja i igranja sa ljubimcem jedinstveno i nezamenljivo iskustvo.



Artur (Elton Džon)

Poslednjih godina Elton Džon prikupio je oko sebe armiju malih pasa, ima ih oko dvadeset, uključujući irskog vučjeg hrta, labradora i desetak malih border terijera. Ali kada je 2005. stupio u zajednicu sa dugogodišnjim partnerom Dejvidom Furnišom, samo je jedan pas imao mesto počasnog kuma - koker španijel Artur. Upravo je taj ljubimac lavežom doprineo nastajanja Eltonovog albuma “The Captain and the Kid”.

Džip (Erik Klepton)

Vajmarski ptičar po imenu Džip pripada Eriku Kleptonu, a svet ga je upoznao kroz album “There's One in Every Crowd” (1975), čiju naslovnicu krasi. U pitanju je Kleptonov ljubimac iz detinjstva, kojem je kasnije društvo pravio retriver Sanšajn. I baš kao što je Klepton napisao pesmu o ženi Džordža Harisona (Layla), tako je i Harison napisao pesmu o Kleptonovom psu (I Remember Jeep).



Dilajla (Fredi Merkjuri)

Za razliku od navedenih muzičara, Fredi Merkjuri je svu svoju ljubav poklonio jednoj mački po imenu Dilajla. Osim ljubavi, poklonio joj je i pesmu “Delilah” na albumu “Innuendo” sastava Kvin. Sasvim neverovatno, pesma je dospela do vrha top-liste na Tajlandu! Merkjuri je svojevremeno proveo sate i sate pokušavajući da naslika portret svoje ljubimice, a malo pre nego što je 1991. godine napustio ovaj svet, vreme je proveo upravo mazeći Dilajlu.

Pandora (Sleš)

Slavni gitarista, bivši član benda Gans end rouzis, poznat je kao veliki ljubitelj vodozemaca i gmizavaca, pa nimalo ne čudi što su mu tokom karijere brojni fanovi upravo poklanjali takve životinje. Skoro dva metra dugu crvenorepu bou po imenu Pandora Sleš je dobio od Lise Flint, ćerke Larija Flinta. Ubrzo mu je postala omiljena ljubimica, a pojavljuje se i u spotu za pesmu “Patience”. “On je prava dušica”, izjavio je Sleš, dodajući kako je u početku mislio da je u pitanju ženka. “Nazvao sam zmiju Pandora upravo zbog toga, nisam proveravao koji je pol u pitanju kada sam je dobio na poklon.”



b92/ rolling stone










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ljubimci koji su deo istorije rokenrola Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubimci koji su deo istorije rokenrola   Ljubimci koji su deo istorije rokenrola Sat610Uto 6 Maj - 0:03

Ralf (Nora Džons)

“Daješ mi mnogo ljubavi i jedeš mnogo mesa. (…) Iako se nikada nećemo tuširati zajedno znam da me nikada nećeš rasplakati”, pevala je Nora u svojoj pesmi “The Man of the Hour” na albumu “Tha Fall” (2009). Bila je to pesma posvećena Ralfu, njenoj pudlici. “Moj ‘kinološki sat’ je počeo ubrzano da otkucava, pa sam nabavila psa. I to je bilo odlično! Ludo sam zaljubljena u njega”, kazala je ona.

Strajder (Robert Plant)

U pesmi grupe Led cepelin “Bron-Y-Aur Stomp” Plant je pevao o najboljem psu kojeg je ikada upoznao. U pitanju je bio Strajder, koji je dobio takvo ime po junaku iz knjiga “Gospodar prstenova”. Strajder je plavooki Koli, a Plant je često nakon izvođenja pesme “Bron-Y-Aur Stomp” na koncertima uzvikivao njegovo ime.



Vinston (Gavin Rosdejl)

Mađarski ovčar, koji je fotografisan za omot debi albuma “Sixteen Stone” sastava Buš, pripada Gavinu Rosdejlu. Dok je Rosdejl na turneji obilazio Severnu Ameriku, VInston mu je toliko nedostajao da je svuda sa sobom vukao gomilu fotografija psa i lepio ih gde god krene.

Lui (Bredli Novel)

Dalmatinca po imenu Lui kupio je za 500 dolara Bredli Novel iz američkog benda Sublim. Ime je dobio po Bredlijevoj baki, a Lui je vremenom postao i zaštitni znak benda. Bilo mu je dozvoljeno i da se šetka po bini na koncertima. Novel je često o njemu pisao u pesmama, od kojih je najpoznatija “What I Got”, u kojoj tvrdi da je vreme provedeno sa ovim psom jedini način da ne izgubi razum. Lui je nadživeo svog vlasnika, nakon što je Novel umro od predoziranja 1996. godine.











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ljubimci koji su deo istorije rokenrola Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubimci koji su deo istorije rokenrola   Ljubimci koji su deo istorije rokenrola Sat610Uto 6 Maj - 0:04

[You must be registered and logged in to see this image.]
Working Class Dog

Smrtonostni Ron (Rik Springfild)

Springfildova srodna duša, poznatiji i kao Roni, pojavio se 1981. godine na omotu albuma “Working Class Dog” (1981), pa i godinu kasnije na omotu albuma “Success Hasn't Spoiled Me Yet”. Springfild je pronašao napuštenog Rona na parkingu biblioteke u Glendejlu, a dao mu je ime Smrtonosni Ron zbog “smrtnosnih” gasova koje je ispuštao.

Izvor: Rolling Stone










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ljubimci koji su deo istorije rokenrola Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubimci koji su deo istorije rokenrola   Ljubimci koji su deo istorije rokenrola Sat610Uto 6 Maj - 0:06



Mademoiselle Nobs - Pink Floyd - Live at Pompeii










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ljubimci koji su deo istorije rokenrola Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubimci koji su deo istorije rokenrola   Ljubimci koji su deo istorije rokenrola Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ljubimci koji su deo istorije rokenrola
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Kućni ljubimci i alergije
» Kućni ljubimci poznatih
» Najskuplji ljubimci na svetu
» Neobični kućni ljubimci
» Deca i kucni ljubimci
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Uradi sam :: Biljni i životinjski svet-