Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Šta je život?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 28  Sledeći
AutorPoruka
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Ned 10 Mar - 18:08

Šta je život? - Page 12 Mudre-misli-o-%C5%BEivotu










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Ned 17 Mar - 22:19

Priča u kojoj si pisac i glavni lik.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Ned 17 Mar - 22:39

Šta je život? - Page 12 1280px-Paul-Gauguin-D-ou-venons-nous
Odakle dolazimo? Ko smo? Kuda idemo? najpoznatije delo postimpresionističkog slikara Pola Gogena



Mislim da je smisao života čoveka isti kao i žirafe, krokodila i leptira koji živi jedan dan.
 A to je ne nešto puno, da produži vrstu, da prenese gene, da malo proživi. 
Nevolja je u tome što leptir, krokodil i žirafa ne razmišljaju o smislu života jer nemaju čime, ili barem mi mislimo da nemaju. 
Čovekov usud je što je dostigao svesnost koju nijedna druga vrsta nema, a istovremeno zadržao karakteristike svih ostalih o limitiranosti života i smrti kao konačnom kraju i naravno potpuno je njih svestan, za razliku od recimo žirafe. 
Svestan svog privremenog i kratkotrajnog života, čovek je pokušavao i pokušava da nađe i ubedi sebe u neki viši smisao, i s tom potrebom su nastale religije. S religijama čovek lakše može da podnese svest o svojoj smrtnosti. Jer nema koga nije obuzeo preplavljujuci užas pri pomisli da će za neko vreme doći smrt i da posle toga nemaa više ničega, nema postojanja, samo praznina.
I taj užas stvara potrebu da se u nešto veruje, da tu i posle smrti nešto postoji, da smrt nije konačan kraj, da sve ima više znacenje. I pirlicno sam sigurna da su čak i ljudi koji veruju u Darvinovu teoriju, suočeni sa svešću o (skoroj) smrti, skloni da krenu u takva neka razmisljanja o nekim višim istinama i dimenzijama, jedna od takvih sam i ja.




Mislite li da smisla nema, neće ga ni biti. Ako mislite da ga ima, i tražite ga, osetićete da li ga ima ili nema. 


Odgovor na to pitanje jedino mozemo naći u našim srcima, i ne prepuštajte se ničijim misljenjima makar to bili naučnici, filozofi i sl. 


Da je bilo ko od tih nazovi naučnika ili filozofa izučavao put do unutrašnjeg mira i radosti koja proizilazi iz iskrenosti i čistote nikada im ne bi palo na pamet da savetuju druge ljude kako je život besmislen.
Nazad na vrh Ići dole
Horus

Super Član
Super Član

Horus

Muški
Poruka : 596

Godina : 48

Učlanjen : 04.05.2018


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Ned 17 Mar - 23:16

Lilith ::
Šta je život? - Page 12 1280px-Paul-Gauguin-D-ou-venons-nous
[size=56]Odakle dolazimo? Ko smo? Kuda idemo?[/size][size=56] najpoznatije delo [/size][size=56]postimpresionističkog[/size][size=56] slikara [/size][size=56]Pola Gogena[/size]



Mislim da je smisao života čoveka isti kao i žirafe, krokodila i leptira koji živi jedan dan.
 A to je ne nešto puno, da produži vrstu, da prenese gene, da malo proživi. 
Nevolja je u tome što leptir, krokodil i žirafa ne razmišljaju o smislu života jer nemaju čime, ili barem mi mislimo da nemaju. 
Čovekov usud je što je dostigao svesnost koju nijedna druga vrsta nema, a istovremeno zadržao karakteristike svih ostalih o limitiranosti života i smrti kao konačnom kraju i naravno potpuno je njih svestan, za razliku od recimo žirafe. 
Svestan svog privremenog i kratkotrajnog života, čovek je pokušavao i pokušava da nađe i ubedi sebe u neki viši smisao, i s tom potrebom su nastale religije. S religijama čovek lakše može da podnese svest o svojoj smrtnosti. Jer nema koga nije obuzeo preplavljujuci užas pri pomisli da će za neko vreme doći smrt i da posle toga nemaa više ničega, nema postojanja, samo praznina.
I taj užas stvara potrebu da se u nešto veruje, da tu i posle smrti nešto postoji, da smrt nije konačan kraj, da sve ima više znacenje. I pirlicno sam sigurna da su čak i ljudi koji veruju u Darvinovu teoriju, suočeni sa svešću o (skoroj) smrti, skloni da krenu u takva neka razmisljanja o nekim višim istinama i dimenzijama, jedna od takvih sam i ja.




Mislite li da smisla nema, neće ga ni biti. Ako mislite da ga ima, i tražite ga, osetićete da li ga ima ili nema. 


Odgovor na to pitanje jedino mozemo naći u našim srcima, i ne prepuštajte se ničijim misljenjima makar to bili naučnici, filozofi i sl. 


Da je bilo ko od tih nazovi naučnika ili filozofa izučavao put do unutrašnjeg mira i radosti koja proizilazi iz iskrenosti i čistote nikada im ne bi palo na pamet da savetuju druge ljude kako je život besmislen.

Možda neki citiraju to što si pisala na drugim forumima, ali ti citiraš moje misli, koje nigde izneo nisam  Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Ned 17 Mar - 23:17

O'š reći "čitam ti misli" ?  Very Happy

Bože, pa ja sam savršena !  happy happy
Nazad na vrh Ići dole
Horus

Super Član
Super Član

Horus

Muški
Poruka : 596

Godina : 48

Učlanjen : 04.05.2018


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Ned 17 Mar - 23:23

Pa ne znam, moguće. Ili si imala priliku da budeš, ali si je odbacila.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Ned 17 Mar - 23:25

Odbacila sam je, to je dosadno.... Kome treba perfekcija, zar ne !?  Very Happy

Ali sam zato skromna, savršeno ! To ne menjam   happy happy happy happy
Nazad na vrh Ići dole
Horus

Super Član
Super Član

Horus

Muški
Poruka : 596

Godina : 48

Učlanjen : 04.05.2018


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Ned 17 Mar - 23:27

Pa ne znam, moguće da savršena i da mi čitaš misli. Ili si imala priliku da budeš, ali si je odbacila, a ja ti ubacujem te misli da bih te naveo na pogrešan put   Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Horus

Super Član
Super Član

Horus

Muški
Poruka : 596

Godina : 48

Učlanjen : 04.05.2018


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Ned 17 Mar - 23:28

Kako se briše dupla poruka, pojma nemam. Pišeš brže od mene  Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Ned 24 Mar - 18:07

Kad imas nekod pored sebe skim mozes da podjelis sve










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Uto 26 Mar - 22:02

Samo iskreno zadovoljni sobom i svojim životom ne zavide drugima.

Tužno je što ih je malo.
Nazad na vrh Ići dole
Horus

Super Član
Super Član

Horus

Muški
Poruka : 596

Godina : 48

Učlanjen : 04.05.2018


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Uto 26 Mar - 22:04

Da znam šta je život, živeo bih ga, ovako samo idem prema kraju nečega, čemu ne znam svrhu...
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Uto 26 Mar - 22:09

Ima jedna pesma  Horuse, baš na tu temu ... 

Ako je nisi već slušao, poslušaj je do kraja  happy

Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Sre 27 Mar - 14:56

vreme  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Čet 28 Mar - 13:26

Borba
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11001

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Čet 28 Mar - 13:30

" Moj zivot su moje greska " ( i moje )

S. Beket
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Čet 28 Mar - 14:14

život je učenje, učenje i opet učenje, makar i na greškama, jer onaj koji ništa ne uči i ne nauči utrajbo je život džaba, kao da ga i nije proživeo. isto kao da je bio u bioskopu, gledao filma a nije ništa razumeo.










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Ned 14 Apr - 8:28

Šta je život? - Page 12 Zivot-je-vec-dovoljno-kratak-da-bi-ga-dodatno-skracivali-6218219










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Ned 14 Apr - 8:29

Šta je život? - Page 12 Demotivacija-rs_m-zivot-je-lep-kad-nisi-sam-kad-imas-kome-da-ulepsas-dan-_135290885630










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Thabit

Član
Član

avatar

Muški
Poruka : 397

Učlanjen : 28.04.2013


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Uto 16 Apr - 15:24

..sikofant..potkazivač..pričaj jedno,drugo,treće..ono te potkazuje..čineći od čoveka karikaturu..pa kako se ko snađe.. happy
Nazad na vrh Ići dole
Horus

Super Član
Super Član

Horus

Muški
Poruka : 596

Godina : 48

Učlanjen : 04.05.2018


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Uto 16 Apr - 16:57

Košenje trave komšinici  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Uto 16 Apr - 21:12

Zivot je moja porodica










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Sub 27 Apr - 22:59

Večito pitanje bez pravog odgovora
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Sub 27 Apr - 23:04

Šta je život? - Page 12 Zivot-je-vec-dovoljno-kratak-da-bi-ga-dodatno-skracivali-6218219










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610Ned 28 Apr - 23:08

život je šansa, jedinstvena prilika koju si dobio rođenjem da uradiš sve šta je u tvojoj moći da tebi i ljudima koje voliš i ceniš bude lepo, veselo, srećno vreme provedeno na ovom svetu.










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Šta je život? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 12 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Šta je život?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Život zvezda
» Život na selu? Da ili ne?
» Vucem te ceo zivot
» Bolji život
» Recept za dug život
Strana 12 od 28Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 28  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija-