Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Izreke o prijateljstvu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 26 ... 38  Sledeći
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Uto 27 Dec - 18:17

Hvala ti za srecu,radost i smeh,
Hvala ti za svaki skriveni greh,
Hvala ti za srecu sto isuze brise,
Jer takav se prijatelj ne nalazi vise!
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Uto 27 Dec - 18:17

voda vrije u lončiću ...
... ja te volim đavolčiću...
.. mogu da me ostave svi ..
...ja znam da me nečeš ostaviti ti ..
... nije me strah što se oluja sprema ..
.. jer ja imam prijateljicu TEBE
kakvu niko nema ....
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Uto 27 Dec - 18:18

Ako ti u zivotu tesko bude i sretnes zle ljude, ako ti srce duboko rane, ja necu dati da ono stane, necu ti reci zbogom, bicu drug i plakacu sa tobom .
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Uto 27 Dec - 18:19

Ne mogu birati ljude kakve želim, niti u njima samo ono što je dobro. Moram da primim ili odbijem ljude koje mi život šalje, i ono što je u njima, nerazdvojeno. I možda bih grdno pogriješio kad bih prihvatio samo svece, kad bi ih i bilo, jer su sigurno nepodnošljivo dosadni.
Meša Selimović
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Uto 27 Dec - 18:20

Uvijek sam smatrao da je prijatelj čovjek koji i sam želi oslonac, polutina koja traži dopunu, nesiguran u sebe,smoljav, nužno dosadan, mada drag, jer izanđa, kao žena.Meša Selimović
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Uto 27 Dec - 18:21

Tako je bolje, bez slatkih riječi, bez praznog smiješka, bez varanja. Sve je lijepo dok ništa ne tražimo, a prijatelje je opasno iskušavati. Čovjek je vijeran samo sebi.

Neprijateljstvo obavezuje kao i prijateljstvo.Meša Selimović
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Uto 27 Dec - 18:21

Sad sam shvatio: to je prijateljstvo, ljubav prema drugome. Sve drugo može da prevari to ne može. Sve drugo može da izmakne i ostavi nas puste, to ne može, jer zavisi od nas. Ne mogu da mu kažem: budi mi prijatelj. Ali mogu da kažem, biću ti prijatelj.

Meša Selimović
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Uto 27 Dec - 22:29

Ovo je priča o dvojici prijatelja koji su išli pustinjom.

Putem su se posvađali i jedan je udario drugog.

Udareni se osjetio povrijeđenim, ali je šutke napisao u pijesku:

DANAS SAM DOBIO UDARAC OD SVOG NAJBOLJEG PRIJATELJA.


Produžili su tako sve dok nisu naišli na jednu oazu gdje su se odlučili okupati.

Onaj što je dobio udarac zamalo se nije udavio kupajući se, ali mu je život spasio onaj drugi.

Kad je došao k sebi, urezao je u jednom kamenu:

DANAS MI JE MOJ NAJBOLJI PRIJATELJ SPASIO ŽIVOT!

Onaj koji je udario svog najboljeg prijatelja upita:

Kad sam te udario, poruku si napisao u pijesku, a sada je urezuješ u kamen. Zašto?

Prijatelj mu odgovori:

Kad nam netko napravi nešto loše to trebamo zapisati u pijesku da bi to vjetrovi izbrisali, ali kad netko napravi nešto dobro, to trebamo ugravirati u kamen da ga ništa ne može izbrisati!


Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Uto 27 Dec - 22:31

Nekada davno je deda svome unuku ispricao jednu životnu istinu.
U duši svakog čoveka se vodi bitka. Kao borba izmedju dva vuka. U duši svakoga od nas.
Jedan vuk predstavlja zlo. Predstavlja bes, zavist, ljubomoru, žaljenje, pohlepu, aroganciju, samosažaljenje, krivicu, greh, srdžbu, inferiornost, laž, lažni ponos, egoizam...
Drugi vuk predstavlja dobro. Predstavlja ono što pruža užitak, mir, ljubav, nadu, vedrinu, poniznost, ljubaznost, dobrotu, srdačnost, darežljivost, istinu, saoosećanje i veru.

Unuk se zamisli na nekoliko trenutaka. Sve svoje misli vredno usmeri u dubinu dedovih reci, pa ga upita;
-Koji vuk na kraju pobedi?
Deda odgovori sa smeškom na svom starom licu:
-Pobedjuje uvek onaj koga hraniš...
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Uto 27 Dec - 22:31

Kad su se upoznali, on se njoj divio, ona se njemu divila.
Pricali su o svemu i svacemu dajuci jedno drugom najlepsi deo sebe.
On je nju obozavao, ona je njega obozavala.
Na dan vencanja on joj je poklonio svoje srce, ona je njemu poklonila svoje srce.

I ziveli su tako izmesanih srca, on sa njenim, ona sa njegovim.

Prolazilo je vreme, poceo je manje da joj se divi i ona je pocela njemu manje da se divi.
Prestali su da se obozavaju.
Jednog dana on je osetio da vise ne moze da je podnese.
Istog dana i ona je osetila da vise ne moze da ga podnese.
On je prestao da izlazi iz svoje male sobe, ona je prestala da izlazi iz svoje male sobe.
Delio ih je opusteli dnevni boravak.
Tog popodneva on je prelistavao male oglase i ona je tog popodneva prelistavala male oglase.
Bilo mu je cudno kad je zapazio dva oglasa pod sifrom " izgubljeno srce" .
I njoj je bilo cudno kada je zapazila dva oglasa pod sifrom " izgubljeno srce".
Onda je on obavio telefonski razgovor i ona je obavila telefonski razgovor.
Ujutro on je ranije krenuo na posao.
I ona je tog jutra ranije krenula na posao.
Oko podneva njemu je stigao prvi E-mail, i njoj je oko podneva stigao prvi E-mail.
Vec predvece on se njoj divio, ona se njemu divila.
Pisali su o svemu i svacemu dajuci jedno drugom najlepsi deo sebe.
Kroz dva dana on je nju obozavao, ona je njega obozavala.
Te veceri, kad su se sreli ispod sata, bili su sokirani.
On je njoj vratio njeno srce, ona je njemu vratila njegovo srce.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Uto 27 Dec - 22:32

Jednog dana, jedan slepi covek sedeo je na stepenicima
jedne zgrade,
sa sesirom blizu svojih stopala i jednim natpisom na kome
je pisalo:
"Slep sam, molim vas pruzite mi pomoc."

Jedan slucajni prolaznik, igrom prilika strucnjak za
reklamu, koji je
tuda prolazio, zaustavio se zapazajuci da je u sesiru
bilo prisutno samo nekoliko metalnih novcica.

Savio se da bi mu pruzio novac, zatim, i bez pitanja za
dozvolu,uzeo je karton, okrenuo ga ispisavsi novi natpis.
U toku popodneva slucajni prolaznik se vratio do slepog
coveka zapazajuci da je njegov sesir ovom prilikom bio pun novcica
i novcanica.

Slepi prosjak prepoznavajuci ga po koraku uputio mu je
pitanje da nije bio on taj koji je nesto napisao na kartonu i
sta je to mogao napisati.

Nasta ce prolaznik odgovoriti:

"Nisam napisao neistinu – samo napisah tvoju poruku na
drugaciji nacin", nasmesi se i izgubi u guzvi.

I tako slepi covek nije saznao da je natpis jednostavno
glasio:

"Danas je prolece … a ja ga ne mogu videti".

Promeni strategiju kada se oko tebe sve naopako krece
i videces da ce se pre ili kasnije okrenuti na bolje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Uto 27 Dec - 22:32

Reci ranije . . .

On je bio ljudina, jaka glasa i odlučnih pokreta. Ona beše nežna i osetljiva. Uzeli su se. On se trudio da joj ništa ne manjka, a ona je pazila kuću i odgajala decu. Deca su rasla, poženila se i poudavala, te pošli svojim životnim putem… uobičajna priča.
Kad su sva deca bila zbrinuta, ženu je uhvatila neka tuga, sve više je slabila i propadala. Kako više nije uzimala hranu, pala je u bolesničku postelju.
Njen muž je bio zabrinut i odveo je u bolnicu. Oko nje su se trudili lekari i poznati specijalisti, ali nisu mogli pronaći uzroke bolesti. Samo su slegali ramenima i mrmljali: ¨Hm, hm…¨ Na kraju je jedan od njih pozvao muža u stranu i šapnuo: ¨Ja bih rekao… da vaša supruga… jednostavno više nema volje za život¨.
Čovek nije ništa odgovrio. Seo je uz krevet i uzeo ženu za ruku... njena se ručica izgubila u njegovoj ogromnoj šaci. Pogledao ju je i dubokim odlučnim glasom rekao:
¨Ti nećeš umreti!¨
¨Zašto?¨ upita ona jedva čujnim glasom.
¨Zato jer si mi potrebna!¨
¨A zašto mi to ranije nisi rekao?¨

Nemoj nikada čekati sutra da nekome kažeš da ga voliš. Reci to odmah. Nemoj reći: »Moja majka, moj sin, moja žena... to već ionako zna«. Možda i zna,ali nikad se niko nije umorio slušajući voljenu osobu koja joj to ponavlja? Ne gledaj na sat. Uzmi telefon i reci: »Ja sam, želim ti reći da te volim«.
Stisni ruku osobi koju voliš i reci: »Trebam te! Volim te, volim, volim te...«.
Ljubav je život. Zemljom hodaju živi i mrtvi, razlikuju se po ljubavi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Uto 27 Dec - 22:33

Dobro ponašanje

Kad je hladno, bodljikavo prase traži drugu bodljikavu prasad da leže zajedno, da se zbiju, jer im je tako toplije.
Da nemaju bodlje, to bi bilo lako.
Ali, bodljikava prasad imaju duge i oštre bodlje. Kad se zbiju u gomilu, bodu jedno drugo.
To nije dobro.
A nije dobro ni kada im je hladno. Zato se bodljikava prasad dugo muče dok ne nađu neko zgodno rastojanje da budu jedno uz drugo, a da se ne bodu.
To rastojanje zove se lepo ponašanje.
To je lepo ponašanje: da ja ne povredim tebe, da ti ne povrediš mene; da pomognemo jedno drugom da i meni i tebi bude dobro.

Izreke o prijateljstvu - Page 15 Friendis
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Uto 27 Dec - 22:34

lekcija broj 1
Sedi vrana na drvetu i po ceo dan ne radi ama bas nista.
kada je mali zeka ugledao vranu, upita je:"Mogu li i ja da sedim kao ti i da po ceo dan ne radim nista?"
vrana odgovori: "Naravno, zasto da ne."
I tako zeka sedne na zemlju ispod vrane da se odmara i ne radi nista.
Nakon nekog vremena, iznenada se pojavi lisica, skoci na zeca i pojede ga!
poenta price: da bi sedeo i ne radio nista, moras da sedis jako, jako visoko!

lekcija broj 2
Razgovaraju curka i bik: "Volela bih da mogu da dohvatim vrh drveta", rece curka," ali nemam dovoljno snage".
Pa zasto ti ne bi grickala malo moje balege? odgovori bik.
Ona je prepuna hranljivih sastojaka.
Curka pojede jednu gromuljicu balege i shvati da joj je to stvarno dalo dovoljno snage da se popne na prvu granu drveta.
Sledeci dan, nakon sto je pojela jos balege, popela se na drugu granu. konacno, nakon dve nedelje, ona je ponosno sedela na vrhu.
Ali, ubrzo ju je ugledao farmer, vesto je upucao puskom i tako je smaknuo sa drveta.
poenta price: S*anje te mozda moze dovesti do vrha, ali te ne moze odrzati gore !

lekcija broj 3
Mala ptica je letela na jug nosena vetrom. Postalo je jako hladno, pticica se smrzla i pala na zemlju, na veliko polje. Dok je lezala na zemlji, prisla joj je krava i spustila nesto balege na nju. Dok je smrznuta pticica lezala u gomili kravlje balege, shvatila je kako joj je postalo toplo. Balega je u stvari otkravila! Lezala je tako topla i srecna, pa je od radosti pocela da peva. Prolazeci tuda, macka je cula pticiju pesmu i prisla da to istrazi. Prateci zvuk, macka je otkrila pticu ispod gomile kravlje balege, a zatim ju je spretno izvukla napolje i pojela!
poenta price:
1. nije svako ko te uvaljuje u go*na tvoj neprijatelj
2. nije svako ko te iz go*ana vadi tvoj prijatelj
3. a kada si u velikim go*nima, drzi jezik za zubima!
Nazad na vrh Ići dole
tamoneki

Master
Master

tamoneki

Muški
Poruka : 5128

Lokacija : svuda negde

Učlanjen : 07.02.2014


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Uto 27 Dec - 22:37

Prijateljstvo je kad sa nekim  mozes da pricas a ne moras, mozes da cutis a ne moras, mozes da se igras a ne moras, mozes da radis a ne moras...mozes sve a ne moras nista... happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Uto 27 Dec - 22:38

Izreke o prijateljstvu - Page 15 183130ty5vm2myqx
Stvari nisu uvijek onakve kakve izgledaju


Dva anđela putnika zaustavila su se da prenoće u kući jedne vrlo imućne porodice. Porodica je bila netaktična i nije im odobrila da se smeste u gostinjskoj sobi njihove vile. Umesto toga dali su im mali prostor u hladnom podrumu kuće. Dok su raspremali ležajeve na podu, stariji anđeo ugledao je jednu pukotinu na zidu, i popravio ju je. Kada ga je mlađi anđeo upitao zašto je to napravio, stariji mu je odgovorio, “Stvari nisu uvijek onakve kakvima se čine”.

Sledeću noć, anđeli su došli da prenoće u kuću jednog vrlo siromašnog para, ali muškarac i njegova žena bili su vrlo gostoljubivi. Nakon što su sa njima podelili ono malo hrane što su imali, bračni par je dozvolio anđelima da spavaju u njihovom krevetu gde će se moći dobro odmoriti. Kada su se sledeći dan probudili, anđeli su pronašli gospodina i njegovu suprugu u suzama. Jedina krava koju su posedovali, čije je mleko bilo njihov jedini izvor prihoda, ležala je mrtva na polju. Mlađi anđeo bio je besan i upita starijeg anđela, “Kako si mogao dozvoliti da se to desi? Prvi čovjek imao je sve, i ti si mu pomogao popravivši rupu u njegovom zidu; druga obitelj imala je malo toga, ali je bila spremna sve podijeliti, a ti si dozvolio da im ugine krava”.

“Stvari nisu uvijek onakve kakvima se čine” odgovori stariji anđeo.

“Kada smo bili u podrumu one vile, primetio sam da je u onoj pukotini na zidu sakriveno zlato. S obzirom da je vlasnik bio opsednut novcem, zatvorio sam pukotinu tako da im onemogućim da pronađu to zlato.”

“Noćas, dok smo spavali u krevetu siromašne porodice, anđeo smrti došao je po ženu ovog seljaka, a ja sam mu dao kravu.
Dakle, stvari nisu uvijek onakve kakvima se čine”.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Uto 27 Dec - 22:39

JEDNA DIRLJIVA PRIČA O PRIJATELJSTVU


Jednom su jednog starog pastira, koji je već preko sedamdeset godina čuvao ovce upitali novinari: Možete li nam ispričati nešto osebujno, što vam se zasigurno moralo dogoditi, za tako duga razdoblja. Razlog, zašto su uopće novinari došli je bio:država je odlučila da mu dodijeli počasnu mirovinu za njegov osamdeseti rođendan, jer je pošteno obavljao svoj posao eto već punih sedamdeset godina, a nikakvih drugih osnova ne bi mogao imati po kojima bi dobio zasluženu mirovinu, jer nije bio nigdje prijavljen, na nikakvim platnim spiskovima poduzeća.

Starac se ispočetka branio, da je on običan pastir, i već mu je bilo neugodno što su uopće došli oni kojih se niti u snu čovjek ne bi nadao, a kamoli da će još o njemu netko i pisati u novinama, za koje je on, onako nepismen, samo znao da postoje. No, novinari, kao novinari, napasni kao osice, nisu se dali tek tako otpraviti. A prostodušni je starac na kraju ipak popustio i započeo pričati. Imao je on običnih priča, koje su za običnu raju i koje se mogu pričati uz vatru djeci, jedino je mislio da su one isuviše seljačke za takovo nešto kao što su novine.

Kada sam imao dvadeset godina, našao sam u šumi malo nejačko psetance. Onako malešno mi se smililo, pa sam ga jednostavno pokupio sa sobom bez razmišljanja. Već nakon par dana mi se to pseto privrglo, i ja sam ga zavolio. Svuda sam ja njega vukao sa sobom, dijelio sa njim što sam i sâm imao. I pseto je lijepo napredovalo.

No, seljani su me počeli zadirkivati govoreći da je to vuk i da ga trebam ubiti, jer da će se veliko zlo dogoditi. Kako sam ih mogao poslušati, kad mi je srcu priraslo i gotovo. Pseto je postalo kršno, veliko, i kad bih ponekad nešto bio zaboravio u selu, slobodno sam ga pustio, rekavši da mi to sam donese. Gledao bi me za trenutak u oči, kao da traži na neki drugi način, a ne riječima, što sam mu kazao. Bio je to vrlo pametan pas i pomagao mi je revno čuvati ovce.

Jednog kasnog, ljetnog popodneva, nebo je nekako pritislo. Bilo je vedro, ali zrak je bio težak, kao da će kiša.Ušao sam u kolibicu u planini, u kojoj je bio i tor za ovce koje su tu plandovale u sjenci par stabala. Čim sam legao na ležaj, oči su mi se same sklopile. Bilo je sparno.

Ne znam koliko sam dugo ležao, tek nešto me je prenulo iza sna. Neko krkljanje i režanje. Sve je bilo nekako prigušeno, tako da nisam bio siguran da li ja to spavam ili sam budan. Izašao sam da vidim ipak što je. Vrata kolibice su gledala na zapad. Narančasta sunčana lopta je bila još za koplje visoko. U smjeru prema suncu moj je pas sjedio. Gubica mu je bila sva krvava, a kako je bio okrenut postrance, sunce mu je narančasto prosijavalo kroz oči. Kao da je mjesto njih imao dvije žeravke. Sve je izgledalo tako nestvarno tim više, što se ispred njega nalazila hrpa pušećeg mesa iz prohujalog života. Odmah sam shvatio što je bilo na stvari.

Ušao sam hladno mirno u kolibu i skinuo pušku ponad vrata i ponovno izašao. Podigao sam lagano pušku, nanišanio mu glavu, glavu mog vuka. On se nije ni pomaknuo. Kao da je osjećao krivicu što je prokockao moje povjerenje, koje sam u njega uložio. Povukao sam obarač i on je pao.

Da bih nekako spasio, što se spasiti dalo, otišao sam u selo po nekog od seljana i kola. Pomalo me je bilo i sram što prije nisam seljane poslušao. Sunce je upravo zalazilo, kada smo počeli tovariti leševe ovaca u kolica. Možete si zamisliti koliko je bilo moje zaprepašćenje kada sam izmedju ovaca naišao na tri leša vuka i jedne vučice. Srce mi se steglo, a na oči mi grunuše suze. Ubio sam svog istinskog prijatelja. Posumnjao u zvijezdu na nebu.

Odonda je prošlo šezdeset godina, a ja tu sliku ne mogu zaboraviti, kao da se danas zbilo. Odonda sam se nekako povukao u sebe. Riječi su mi nevoljko prelazile preko usana. Bio sam vrlo pažljiv. Jasno mi je postalo da nema više mjesta u mojoj duši za bilo kakvo osuđivanje bilo koga.

Cijena toga je bila visoka, a niti me je tko pitao da li želim kupiti to iskustvo.

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Čet 29 Dec - 15:10

Plašljivi prijatelj strašniji je od neprijatelja, jer neprjatelja se čuvaš, a u prijatelja se uzdaš.
Lav Nikolajević Tolstoj
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Čet 29 Dec - 15:10

Kad bi svi ljudi znali što jedni o drugima govore, na svijetu ne bi bilo ni četvorice prijatelja.
Blaise Pascal, 1623. – 1662., francuski filozof i književnik
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Čet 29 Dec - 15:11

Bolje je da se prevariš u svojim prijateljima nego da ti njih varaš.
Johan Wolfgang Goethe, 1749. – 1832., njemački pjesnik, romanopisac i esejist
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Čet 29 Dec - 15:11

Nekoga je bolje imati među neprijateljima nego među prijateljima.
Fjodor Mihajlovič Dostojevski, 1821. – 1881., ruski romanopisac
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Čet 29 Dec - 15:11

Više se pouzdajte u onoga koji vam služi iz mržnje prema nekom drugom, nego u one koji vam služe iz prijateljstva prema vama.
Charles Chincholle, 1834. – 1902., francuski novinar i književnik
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Čet 29 Dec - 15:11

Prijatelj je čovjek za kojega možemo uvijek biti sigurni da će na nas računati.
François-Gabriele Pillu Perier, 1919. – ?., francuski književnik
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Čet 29 Dec - 15:12

Kad su mi stogovi u plamenu bili, onda sam saznao tko su mi kum i kuma bili.
Albanska narodna poslovica
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610Čet 29 Dec - 15:12

Tek kad stane pucati led, znaćeš ko ti je prijatelj.
Eskimska narodna poslovica
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Izreke o prijateljstvu - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 15 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Izreke o prijateljstvu
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Pesme o prijateljstvu
» Izreke o iskrenosti
»  Izreke o putovanjima
» Smešne izreke
» Izreke o životinjama
Strana 15 od 38Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 26 ... 38  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Prijateljstvo-