Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Izreke o prijateljstvu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 24 ... 38  Sledeći
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sre 5 Okt - 22:34

"Tisuće svijeća se mogu zapaliti od jedne, a život te svijeće se neće umanjiti. Sreća nikada nije umanjena kada je podijeljena sa drugima."
Buddha
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sre 5 Okt - 22:35

"Pravi se prijatelji u nevolji poznaju."
Ezop
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sre 5 Okt - 22:40

Treba pomoći prijateljima kada im je to potrebno, a ne dokazivati se kad su oni već propali."
Ezop
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sre 5 Okt - 22:41

Zajednički život neće uvijek učvrstiti prijateljstvo."
Ezop
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sre 5 Okt - 22:43

"Bračna ljubav stvara čovječanstvo; prijateljska ga usavršava; ali razuzdana ljubav kvari ga i ponižava."
Francis Bacon
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sre 5 Okt - 22:44

"Skladnost u mišljenu stvara prijateljstvo."
Demokrit
Nazad na vrh Ići dole
Maruška

Elita
Elita

Maruška

Ženski
Poruka : 4052

Lokacija : za laptopom

Učlanjen : 28.09.2016

Raspoloženje : uvek sa osmehom


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sre 12 Okt - 10:59

Jedan neprijatelj je previše, sto prijatelja je premalo.- Emerson -


Prijateljstvo može i često zaista pređe u ljubav, ali ljubav nikada ne zameni prijateljstvo.- Bajron -
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: O prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sre 19 Okt - 17:17

Bio jedan mali decak koji je imao je losu narav. Otac mu je dao vrecu punu eksera i rekao mu da svaki put kad pobesni i izgubi kontrolu nad sobom, zabije jedan u ogradu.
Prvoga je dana decak ukucao 37 eksera. Tokom sledecih nekoliko meseci on je naucio kontrolisati svoj bes i broj zabijenih eksera se smanjivao. Otkrio je da je lakse kontrolisati svoju narav, nego zabijati eksere u ogradu.
Napokon je osvanuo dan u kojem decak nije niti jedan ekser zabio u ogradu.
Otisao je ocu i rekao mu kako toga dana nije pobesnio.
Otac mu je tada rekao:
Svakoga dana kada uspes kontrolisati svoje ponasanje iz ograde iscupaj po jedan ekser.
Dani su prolazili i jednoga je dana decak bio u stanju reci svom ocu da je izvadio sve eksere.
Otac je uzeo sina za ruku i odveo ga do ograde.
Tada mu je rekao:
Dobro si to uradio, sine moj, ali pogledaj sve te rupe u ogradi. Ograda vise nikad nece biti ista.
Kada u besu kazes neke stvari, one ostavljaju oziljak, kao sto su ove rupe u ogradi.
Mozes coveka ubosti nozem i izvuci noz i posle toga nije vazno koliko puta kazes da ti je zao, rane ostaju.
Verbalna rana je isto toliko bolna kao i fizicka.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sre 19 Okt - 17:24

Izreke o prijateljstvu - Page 10 Skakavac-ilustracija-231x300
Porječkala se dva skakavca.

Jedan je rekao: Ja sam najbolji skakavac.
Mogu skočiti mnogo više od tebe. I skoči na visoko stablo.

Drugi je rekao: Ne, najbolji skakavac sam ja. Mogu skočiti puno dalje od tebe.

I preskoči gotovo pola livade.

Onaj prvi derao se sa stabla: Gledaj me! Gledaj kako sam visoko skočio!

Onaj drugi derao se iz petnih žila s livade: Gledaj mene! Kako sam daleko skočio!

No, jedan drugoga nisu čuli. Onaj na stablu bio je previsoko, onaj na livadi predaleko.

Cijeli su dan tako vikali. Navečer je konačno onaj sa stabla skočio dolje.

Onaj drugi je pak skočio preko livade na mjesto gdje je bio prije.

Prvi je pošteno priznao: Ti si najbolji skakač u dalj!

Drugi je uzvratio: Ti si najbolji skakač u vis!

I otad su opet bili dobri prijatelji.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sre 19 Okt - 17:25

Jedan profesor je drzao predavanje svojim studentima. Doneo je teglu za dzem i napunio je lopticama za golf do vrha. Kada je pitao svoje studente da li je tegla puna, odgovorili su da jeste. Onda je sipao sitne kamencice, koji su usli u prazan prostor oko loptica za golf. Ponovo je postavio pitanje da li je tegla puna i studenti su odgovorili da jeste.
Kada je sipao saku peska preko svega toga, pesak je popunio sitne praznine, a studenti su ponovo odgovorili da je tegla puna. Onda je profesor sipao kafu, koja je sve to natopila. Definitivno, tegla je sada bila puna.
Onda je profesor rekao:
Ova tegla je vas zivot. Loptice za golf su sve najvaznije stvari u vasem zivotu, kao sto su porodica, ljubav, prijatelji. Mali kamencici su posao, auto, kuca, a pesak je sve ostalo, kao sto je ciscenje kuce, popravka ves masine, popravka auta... Ako prvo stavite pesak ili kamencice, nece biti mesta za loptice za golf. Onda nikada necete imati mesta u svom zivotu za one stvari koje su vam najvaznije. Ako se velike i vazne stvari uklone iz vaseg zivota, onda vam ostaju one male, ali ne sustinski vazne.
Zato, budite veoma kriticni u svom zivotu. Kucu uvek mozete pocistiti. Vodite racuna o prioritetima, jer sve ostalo je kao pesak.
A onda je jedan student zapitao. Sta je sa kafom. Profesor je odgovorio:
Ti si veoma pametan momak i poenta mog predavanja je upravo u kafi. Bez obzira koliko ti se zivot cinio prepun od svega onoga sto ga cini, uvek postoji jos malo prostora da se setis svojih prijatelja i popijes solju kafe sa njima.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sre 19 Okt - 17:26

Kad bismo mogli celokupno covecanstvo da svedemo na selo sa stotinu stanovnika, a postujuci proporcije svih postojecih naroda sveta, to selo bi bilo ovako sastavljeno:
57 Azijata
21 Europljanin
14 Amerikanaca (severnih i juznih)
8 Afrikanaca
52 bi bile zene
48 muskaraca
70 ne-belaca
30 belaca
70 ne-hriscana
30 hriscana
89 heteroseksualaca
11 homoseksualaca
6 osoba bi posedovalo 59% sveukupnog svetskog bogatstva i svih 6 bi bili iz Sjedinjenih Drzava
80 bi ih zivelo u kucama bez osnovnih uslova stanovanja
70 bi ih bilo nepismenih
50 bi bilo neuhranjeno
1 bi umirao
1 bi se radjao
1 bi imao kompjuter
1 (da, samo1) bi posedovao univerzitetsku diplomu

Ako se posmatra svet u svetlu ovih podataka, potreba prihvatanja, razumevanja, suosecanja i edukacije postaje ocevidna.Razmislite i o ovome:
Ako ste se jutros probudili zdraviji nego bolesniji srecniji ste od milion ljudi koji nece docekati iducu nedelju.
Ako nikad niste osetili opasnost bitke, usamljenost zatocenistva, agoniju mucenja, ugrize gladi, sretniji ste od 500 miliona stanovnika ovog sveta.
Ako mozete otici u crkvu bez straha da vam prete, hapse, muce ili ubiju srecniji ste od 3 MILIJARDE
ljudi ovoga sveta.
Ako u vasem frizideru ima hrane, na vama odece, nad glavom imate krov i krevet u koji cete leci, bogatiji ste od 75% stanovnika ovog sveta.
Ako imate racun u banci, novac u novcaniku i nesto sitnisa okolo u nekoj kutijici, posudici, pripadate medu 8% najbolje stojecih ljudi na svetu.
Ako su vam roditelji jos zivi a uz to jos uvek u braku, spadate medu uistinu retke osobe, pa i u SAD i Canadi.
Ako mozete da procitate ovu poruku upravo ste dvostruko blagoslovljeni: jer je neko mislio na vas i jer ne spadate medu 2 milijarde onih koji ne znaju da citaju.
Neko je jednom kazao:
Radite kao da vam novac nije potreban.
Volite kao da vam niko nikad nije naneo bol.
Igrajte kao da vas niko ne gleda.
Pevajte kao da vas niko ne cuje.
Zivite kao da je Raj na Zemlji.

Ovo je medunarodna nedelja prijateljstva. Posaljite ovu poruku svima koje smatrate prijateljima. Posaljite ovu poruku i ulepsajte nekome dan. Ako ne posaljete nikome nista se nece dogoditi. Ako posaljete jedino cete mozda nekome izmamiti osmeh...
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sre 19 Okt - 17:26

Ovo je prica o dvojici prijatelja koji su se
setali zajedno po pustinji.
Odjednom po putu su se poceli raspravljati i
jedan je udario drugog.
Udareni se osjetio povrijedjen, ali bez rijeci
napisao je ovo na pijesku.
"DANAS SAM DOBIO UDARAC OD MOG NAJBOLJEG PRIJATELJA"

Produzili su tako sve dok nisu nasli jednu oazu
gdje su se odlucili okupati.
Onaj sto je dobio udarac zamalo da se nije udavio
kupajuci se, ali zivot mu je
spasio onaj drugi. Kad je dosao sebi taj sto se
umalo nije udavio, urezao
je na jednom kamenu:
"DANAS MI JE MOJ NAJBOLJI PRIJATELJ SPASIO ZIVOT!"

Prijatelj koji je udario svog najboljeg
prijatelja pitao ga je: "Kada sam te udario - ti
si napisao na pijesku, a sad urezujes u kamen -
Zasto?"
Prijatelj mu je odgovorio: "Kad netko napravi
nesto lose, to trebamo zapisati na
pijesku da bi vjetrovi izbrisali, ali kad netko
uradi dobro, to trebamo izgravirati na
kamenu da ga nista ne moze izbrisati!"
NAUCI SE DA ZAPISUJES "RANE" NA PIJESKU, A
"SRECU" UREZI U KAMEN.

Kazu da je potrebna jedna minuta da upoznas
posebnu osobu. Jedan cas da
naucis da je cijenis. Jedan dan da je zavolis.
Ali jedan CIJELI zivot da je
zaboravis.....

Ako ne posaljes ovu poruku nikome, to znaci da
si dosta zauzet(a) u zivotu
da si na putu da zaboravis svoje prijatelje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sre 19 Okt - 17:40

„Nema ništa bolje od prijatelja, osim od prijatelja sa čokoladom.“ - Linda Grayson
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sre 19 Okt - 17:40

[size=16„Prijateljstvo je rođeno u trenutku da jedna osoba kaže drugoj: „Šta? Zar i ti? Mislilo sam da sam jedini!““ – C. S. Lewis][/size]
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sre 19 Okt - 17:40

„Ni jedno prijateljstvo nije slučajno“ - O. Henry, Heart of the West
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sre 19 Okt - 17:41

„Radije bih hodala s prijateljem u mraku, nego sama na svetlu! - Helen Keller
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sre 19 Okt - 17:41

„Vi ste najbolji prijatelji koje iko može imati. I smešno je, ali imam osecaj kao da vas poznajem ceo život, ali ne poznajem vas tako dugo, zar ne?“ – Čarobnjak iz Oza
Nazad na vrh Ići dole
Maruška

Elita
Elita

Maruška

Ženski
Poruka : 4052

Lokacija : za laptopom

Učlanjen : 28.09.2016

Raspoloženje : uvek sa osmehom


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sre 26 Okt - 19:35

Jedna dirljiva priča o prijateljstvu

Izreke o prijateljstvu - Page 10 8508e9aa98
Jednom su jednog starog pastira, koji je već preko sedamdeset godina čuvao ovce upitali novinari: Možete li nam ispričati nešto osebujno, što vam se zasigurno moralo dogoditi, za tako duga razdoblja. Razlog, zašto su uopće novinari došli je bio:država je odlučila da mu dodijeli počasnu mirovinu za njegov osamdeseti rođendan, jer je pošteno obavljao svoj posao eto već punih sedamdeset godina, a nikakvih drugih osnova ne bi mogao imati po kojima bi dobio zasluženu mirovinu, jer nije bio nigdje prijavljen, na nikakvim platnim spiskovima poduzeća.
Starac se ispočetka branio, da je on običan pastir, i već mu je bilo neugodno što su uopće došli oni kojih se niti u snu čovjek ne bi nadao, a kamoli da će još o njemu netko i pisati u novinama, za koje je on, onako nepismen, samo znao da postoje. No, novinari, kao novinari, napasni kao osice, nisu se dali tek tako otpraviti. A prostodušni je starac na kraju ipak popustio i započeo pričati. Imao je on običnih priča, koje su za običnu raju i koje se mogu pričati uz vatru djeci, jedino je mislio da su one isuviše seljačke za takovo nešto kao što su novine.
Kada sam imao dvadeset godina, našao sam u šumi malo nejačko psetance. Onako malešno mi se smililo, pa sam ga jednostavno pokupio sa sobom bez razmišljanja. Već nakon par dana mi se to pseto privrglo, i ja sam ga zavolio. Svuda sam ja njega vukao sa sobom, dijelio sa njim što sam i sâm imao. I pseto je lijepo napredovalo.
No, seljani su me počeli zadirkivati govoreći da je to vuk i da ga trebam ubiti, jer da će se veliko zlo dogoditi. Kako sam ih mogao poslušati, kad mi je srcu priraslo i gotovo. Pseto je postalo kršno, veliko, i kad bih ponekad nešto bio zaboravio u selu, slobodno sam ga pustio, rekavši da mi to sam donese. Gledao bi me za trenutak u oči, kao da traži na neki drugi način, a ne riječima, što sam mu kazao. Bio je to vrlo pametan pas i pomagao mi je revno čuvati ovce.
Jednog kasnog, ljetnog popodneva, nebo je nekako pritislo. Bilo je vedro, ali zrak je bio težak, kao da će kiša.Ušao sam u kolibicu u planini, u kojoj je bio i tor za ovce koje su tu plandovale u sjenci par stabala. Čim sam legao na ležaj, oči su mi se same sklopile. Bilo je sparno.
Ne znam koliko sam dugo ležao, tek nešto me je prenulo iza sna. Neko krkljanje i režanje. Sve je bilo nekako prigušeno, tako da nisam bio siguran da li ja to spavam ili sam budan. Izašao sam da vidim ipak što je. Vrata kolibice su gledala na zapad. Narančasta sunčana lopta je bila još za koplje visoko. U smjeru prema suncu moj je pas sjedio. Gubica mu je bila sva krvava, a kako je bio okrenut postrance, sunce mu je narančasto prosijavalo kroz oči. Kao da je mjesto njih imao dvije žeravke. Sve je izgledalo tako nestvarno tim više, što se ispred njega nalazila hrpa pušećeg mesa iz prohujalog života. Odmah sam shvatio što je bilo na stvari.
Ušao sam hladno mirno u kolibu i skinuo pušku ponad vrata i ponovno izašao. Podigao sam lagano pušku, nanišanio mu glavu, glavu mog vuka. On se nije ni pomaknuo. Kao da je osjećao krivicu što je prokockao moje povjerenje, koje sam u njega uložio. Povukao sam obarač i on je pao.
Da bih nekako spasio, što se spasiti dalo, otišao sam u selo po nekog od seljana i kola. Pomalo me je bilo i sram što prije nisam seljane poslušao. Sunce je upravo zalazilo, kada smo počeli tovariti leševe ovaca u kolica. Možete si zamisliti koliko je bilo moje zaprepašćenje kada sam izmedju ovaca naišao na tri leša vuka i jedne vučice. Srce mi se steglo, a na oči mi grunuše suze. Ubio sam svog istinskog prijatelja. Posumnjao u zvijezdu na nebu.
Odonda je prošlo šezdeset godina, a ja tu sliku ne mogu zaboraviti, kao da se danas zbilo. Odonda sam se nekako povukao u sebe. Riječi su mi nevoljko prelazile preko usana. Bio sam vrlo pažljiv. Jasno mi je postalo da nema više mjesta u mojoj duši za bilo kakvo osuđivanje bilo koga.
Cijena toga je bila visoka, a niti me je tko pitao da li želim kupiti to iskustvo.

portal www.camo.ch.

Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34534

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Pet 4 Nov - 19:59

Neki čovek, njegov konj i pas putovali drumom. Kad su se zadesili pored jednog ogromnog drveta, udari grom i sve ih pokosi. Ali čovek nije shvatio da je napustio ovaj svet, pa je nastavio put sa svoje dve životinje..

Put je bio dug i težak. Stalno su se penjali uzbrdo, sunce je peklo i bili su premoreni, znojavi i žedni. Iza jedne okuke ugledaše velelepnu kapiju, svu od mermera, koja je vodila na trg popločan zlatnim pločama, a nasred trga stajala je česma iz koje je tekla kristalno bistra voda. Putnik se obrati čuvaru na ulazu:

“Dobar dan.”
“Dobar dan”- odvrati stražar.
“Koje je ovo lepo mesto?”
“To vam je nebo”.
“Sreća naša što smo stigli na nebo, jer umiremo od žeđi”
“Možete slobodno da uđete i da pijete do mile volje” – pokaza stražar na česmu.

“Ali moj konj i pas su takođe žedni.”
“Žao mi je”, reče stražar, “ali životinjama je zabranjen ulaz”.

Čovek je bio strašno razočaran, jer ga je morila neizdržljiva žeđ, ali nije hteo sam da pije. Zahvalio je stražaru i nastavio put. Još dugo su tako hodali uzbrdo, kad naiđoše na drugu kapiju, ovoga puta trošnu i oronulu, od koje je vodila zemljana staza oivičena drvećem. U hladu ispod jednog drveta ležao je neki čovek sa šeširom natučenim preko lica i verovatno dremao.

“Dobar dan”- reče mu putnik.
Čovek samo klimnu glavom.
“Strašno smo žedni, ja, moj konj i pas.”
“Tamo u steni ima jedan izvor” reče čovek pokazujući prstom. “Možete da pijete do mile volje.”
Čovek, konj i pas odoše na izvor i utoliše žeđ. Putnik se vrati da zahvali čoveku.

“Dođite kad god hoćete”,odgovori čovek.
“Samo nešto da vas pitam. Kako se zove ovo mesto?”
“Nebo.”
“Nebo? Ali, stražar ispred mermerne kapije rekao mi je da je ono Nebo!”
“Ono nije nebo, ono je pakao.”

Putnik je bio zbunjen. “Treba da im zabranite da se koriste vašim imenom! Taj lažni naziv sigurno stvara veliku zbrku!”
“Ni govora. Naprotiv, oni nam čine veliku uslugu. Jer, tamo ostaju svi oni koji su u stanju da iznevere najbolje prijatelje…”

preuzeto sa: izreke-citati.com
Nazad na vrh Ići dole
Kolja

Član
Član

Kolja

Muški
Poruka : 311

Godina : 82

Lokacija : Maribor

Učlanjen : 12.10.2016

Raspoloženje : Predinfarktno stanje


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Pet 4 Nov - 20:57

Koja je najbolja pesma o prijateljstvu ?
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34534

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Sub 5 Nov - 20:54

Pravi prijatelj priča dobre stvari o vama a istinu vam govori u lice

(Nepoznat)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Ned 6 Nov - 18:41

“Amicus certus in re incerta cernitur – Pravi se prijatelj poznaje u nevolji.” Latinska izreka

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Ned 6 Nov - 18:41

“Draž susreta sa prijateljem znatno mi umanjuje osjećanje da ne volim njegovu ženu.” Pablo Picasso

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Ned 6 Nov - 18:41

“Jednaki se s jednakima najlakše udružuju.” Ciceron

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610Ned 6 Nov - 18:42

“Jezik prijateljstva nisu riječi nego značenja.” Henry David Thoreau

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Izreke o prijateljstvu - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 10 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Izreke o prijateljstvu
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Pesme o prijateljstvu
» Smešne izreke
» Izreke o životinjama
» Izreke o iskrenosti
»  Izreke o putovanjima
Strana 10 od 38Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 24 ... 38  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Prijateljstvo-