Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Srbin napravio dizajn za ajfon 6

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Empty
PočaljiNaslov: Srbin napravio dizajn za ajfon 6    Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Sat610Pet 1 Nov - 17:05

Srbin napravio dizajn za ajfon 6

Ljubitelji "ajfona" širom sveta već su počeli da nagađaju kako će izgledati novi model ovog pametnog telefona. Mnoge od njih osvojila je slika novog prefinjenog dizajna koja je počela da kruži internetom, a koji je osmislio Nikola Ćirković, student inženjerstva u Kragujevcu. Nakon što je vest o novom dizajnu preneo Business Insider, ona je obišla planetu, pa se Nikolin dizajn smatra ozbiljnim kandidatom za novi model.

Srbin napravio dizajn za ajfon 6  1009729-27

SLAVA - Sa mnom je kontaktirala novinarka sajta Business Insider koja mi je rekla: „Jako nam se svideo tvoj dizajn 'ajfona' zato što je drugačiji od ostalih” i zamolila me je da napravi tekst o tome. Posle jednog sata, ona je to objavila, a nakon dva sata svi su počeli da pišu o tome. Moj dizajn objavili su i neki kineski, rumunski, nemački i hrvatski sajtovi. Brzo se proširilo i bilo mi je drago - priča Nikola, ne krijući zadovoljstvo zbog uspeha koji je postigao.

Nikola kaže da mu je ideja da napravi novi koncept "ajfona" došla spontano, da nije pratio konkurse i propozicije, već se oslonio na svoju maštu i talenat. Ipak, trudio se da dizajn koji osmisli bude takav da može i da se primeni.

- Veliki sam zaljubljenik u "Eplova" uređaje i u modeliranje. Došao sam na ideju da uradim novi koncept za svoju dušu. Radio sam prema dimenzijama "ajfona 5". Za razliku od drugih ljudi koji su radili koncept tog telefona ovaj je dosta realniji, dok su drugi neke koncepte dizali u nebesa pravili nešto što je bukvalno nemoguće - objašnjava Nikola.

Njegovi prijatelji i profesori oduševljeni su novim dizajnom ajfona i njegovim uspehom. Želja mu je, kaže, da dobije stipendiju kako bi mogao da se dalje usavršava.

Za sebe kaže da je modeliranje njegova ljubav i da mu nikada nije bilo teško da radi. Iako novi dizajn telefona izgleda jednostavno, potrebno je mnogo znanja da bi se on osmislio.

- Ne može početnik ili laik da se bavi ovim što ja radim. Ja sam počeo u srednjoj školi, time se bavim već sedam godina, a tada sam i za vreme raspusta sam sve vreme učio modeliranje. Kao maturant nadmašio sam sve profesore što se toga tiče, čak držao predavanja kako se prave neke animacije, a bio sam na republičkom takmičenju. Imam dosta modela automobila, video-igrica i likova, to radim profesionalno - priča Nikola.
 
Srbija ne neguje talente

MODEL - Nikola kaže da je ova naučna oblast u širokoj primeni ne samo u industriji, već i u virtuelnom svetu kod igrica, reklama, crtanih filmova. On žali što se u našoj zemlji ne neguju talenti u ovoj oblasti i ne ceni njihov rad, kao i zbog toga što je morao da sačeka poziv iz inostranstva da bi se čulo za njega. “Uradio sam i 3D model BMW-a koji je moj profesor pokazao Nemcima. Kada su videli taj model, oni su se oduševili i pitali da li je moguće da se u Srbiji radi tako nešto”, priča Nikola.
 
Nikolin rad na “šestici”

- ulaz za slušalice sam stavio sa gornje strane, nije kao na "petici" sa donje strane
- promenio sam silent dugme za uključivanje i isključivanje tona
- stavio sam aluminijumsku lajsnu da bude celom širinom
- ekran sam stavio da ide od ivice do ivice
- stanjio sam ga

(24sata.sr)










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbin napravio dizajn za ajfon 6    Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Sat610Pet 1 Nov - 17:06

Srbin napravio dizajn za ajfon 6  1009877-29










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbin napravio dizajn za ajfon 6    Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Sat610Pet 1 Nov - 17:06

Srbin napravio dizajn za ajfon 6  1009879-33










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbin napravio dizajn za ajfon 6    Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Sat610Pet 1 Nov - 17:06

Srbin napravio dizajn za ajfon 6  1009881-32










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbin napravio dizajn za ajfon 6    Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Sat610Pet 1 Nov - 17:07

Srbin napravio dizajn za ajfon 6  1009883-31










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbin napravio dizajn za ajfon 6    Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Sat610Pet 1 Nov - 17:07

Srbin napravio dizajn za ajfon 6  1009872-39










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbin napravio dizajn za ajfon 6    Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Sat610Pet 1 Nov - 17:07

Srbin napravio dizajn za ajfon 6  1009875-37










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbin napravio dizajn za ajfon 6    Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Sat610Pet 1 Nov - 17:07

Srbin napravio dizajn za ajfon 6  1009876-34










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbin napravio dizajn za ajfon 6    Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Sat610Pet 1 Nov - 17:07

Srbin napravio dizajn za ajfon 6  1009878-28










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbin napravio dizajn za ajfon 6    Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Sat610Pet 1 Nov - 17:08

Srbin napravio dizajn za ajfon 6  1009880-35










love
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbin napravio dizajn za ajfon 6    Srbin napravio dizajn za ajfon 6  Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Srbin napravio dizajn za ajfon 6
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Zlatni ajfon 5
»  iPhone 6
» Mobilne zanimljivosti
» IPHONE 5
» Poreklo imena Srbin
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Aktuelnosti :: Mobilni svet-