Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Izreke o životinjama

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Pet 27 Jul - 15:30

Sve dok čovjek ne zavoli neku životinju, dio njegove duše ostaje neprobuđen.

Anatole France
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Pet 27 Jul - 15:31

Čovjek može preživjeti i biti zdrav ukoliko ne jede životinjsko mesom. Stoga, ukoliko jede meso, on je saučesnik u oduzimanju života neke životinje samo da bi zadovoljio svoj apetit.

Lav Tolstoj
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Pet 27 Jul - 15:31

Čovjek je životinja koja nema krila, sa dva stopala i sa ravnim noktima.

Platon
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Pet 27 Jul - 15:31

Nema ništa smješnije od ljudske životinje.

Walt Disney
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Pet 27 Jul - 15:31

Govorka se da je čovjek samo životinja koja ima razum. Cijelog svog života tražim dokaz koji će to i poduprijeti.

Bertrand Russell
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Pet 27 Jul - 15:31

Čovjek je jedina životinja koja može živjeti u miru sa žrtvama koje želi pojesti sve do trenutka kada ih zaista i pojede.

Samuel Butler
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Pet 27 Jul - 15:32

Političar je jedina životinja koja može sjediti na ogradi, a u isto vrijeme držati oba uha na zemlji.

H. L. Mencken
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Pet 27 Jul - 15:32

Životinja ne zna ništa o činjenici koju poznaje, a čovjek je svjestan činjenice koju ne zna.

Victor Hugo
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Pet 27 Jul - 15:32

Čovjek je životinja koja koristi alate. Bez alata on je ništa; sa alatima on je sve.

Thomas Carlyle
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Pet 27 Jul - 15:32

Čovjek je mudra životinja koja se ponaša poput imbecila.

Albert Schweitzer
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Pet 27 Jul - 15:32

Čovjek je racionalna životinja koja uvijek izgubi živce kada se pozove da radi u skladu sa onim što diktira razum.

Orson Welles
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Pet 27 Jul - 15:33

Nikakav strah ili nada nisu prisutni kod umiruće životinje. Čovjek čeka svoj kraj strahujući i nadajući se svemu.

William Butler Yeats
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Pet 27 Jul - 15:33

Od svih definicija koje opisuju čovjeka, najgora bi bila ona koja ga opisuje kao razumnu životinju.

Anatole France
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Pet 27 Jul - 15:33

Moja omiljena životinja je odrezak.

Fran Lebowitz
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Pet 27 Jul - 15:33

Čovjek je životinja koja voli igre i nadmetanja. On uvijek teži da bude bolji od nekoga u nečemu.

Charles Lamb
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Sre 7 Nov - 10:33

“Pas ima sve odlike čovjeka, a nijednu njegovu manu.” Vilim Svečnjak










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Sre 7 Nov - 10:34

Mačke su pametnije od pasa. Nemoguće je natjerati osam mačaka da vuku saonice kroz snijeg.” Jeff Valdez










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Sre 7 Nov - 10:34

Kupi psa jer to je jedini način da za novac dobiješ ljubav.” Nepoznati autor










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Sre 7 Nov - 10:34

Psi vole svoje prijatelje i ujedaju neprijatelje, sasvim suprotno ljudima koji nisu sposobni za čistu ljubav i koji uvijek miješaju ljubav sa mržnjom…” Sigmund Frojd










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Sre 21 Nov - 12:12

L.N. Tolstoj (1828-1910, ruski pisac)
Kada čovjek slobodno i pošteno traži moralni put, prvo od čega se mora okrenuti je meso…Vegetarijanstvo je kriterij po kojem možemo prepoznati da li je čovjekovo stremljenje prema moralnoj savršenosti iskreno i ozbiljno. Zastrašujuća je ne patnja i smrt životinja, već to što čovjek u sebi zatomljuje najviše duhovne osjećaje samilosti i sažaljenja prema sebi sličnim živim bićima te gazeći vlastite osjećaje postaje okrutan.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Sre 21 Nov - 12:13

Georg Bernard Shaw (1856-1950, irski dramatičar, pisac, dobitnik Nobelove nagrade 1925.)
Životinje su moji prijatelji, a svoje prijatelje ne jedem. Doživjeti istinsku radost života znači pridonijeti onom cilju koji i sami smatramo veličanstvenim, biti snaga prirode umjesto grozničave, sebične, sitne duše. Dok je god čovjek hodajuća grobnica za od njega ubijene životinje, bit će rata na ovoj Zemlji.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Sre 21 Nov - 12:13

Mahatma Gandhi (1869-1948, indijski političar i zastupnik nenasilnog otpora)
Mislim da duhovni napredak na jednoj određenoj točki od nas zahtijeva da prestanemo ubijati živa subića za zadovoljenje tjelesnih zahtjeva. Veličina i moralni napredak naroda moći će se mjeriti po tome kako postupaju sa životinjama… Jedini način da živiš je da pustiš i druge živjeti.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Sre 21 Nov - 12:13

Albert Einstein (1879-1955, njemačko-američki fizičar, dobitnik Nobelove nagrade 1921.)
Vegetarijanski način života mogao bi krajnje pozitivno utjecati na sudbinu čovječanstva, čisto fizičkim djelovanjem na temperament ljudi. Ništa neće toliko pomoći ljudskom zdravlju niti povećati izglede za opstanak života na Zemlji kao prijelaz na vegetarijansku prehranu. Naš zadatak mora biti da se oslobodimo… širenjem kruga samilosti na sva živa bića i svu prirodu i njenu ljepotu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Sre 21 Nov - 12:13

Martina Navratilova (svjetska teniska prvakinja)
Postala sam vegetarijanka zbog patnji životinja, ali su se pojavile i neke druge dobrobiti. Počela sam se osjećati zdravije – postala sam puno pokretljivija, što je jako važno za sportaša. Osim toga, bilo mi je potrebno puno manje sna, a budila sam se svježija i odmornija. Moja koža je postala kvalitetnija i sada imam više energije. Obožavam biti vegetarijanka.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610Sre 21 Nov - 12:14

Charles Darwin (1809-1882, engleski prirodoslovac)
Činjenica je da najbolji radnici, koje sam ikada vidio, čileanski rudari, žive samo od biljne hrane, tj. samo od mahunarki (grah, grašak, soja…)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Izreke o životinjama - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 21 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Izreke o životinjama
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Vicevi sa životinjama
» Ko su najveći “putnici” među životinjama?
» Zanimljivosti iz životinjskog carstva
» Spomenici životinjama širom sveta
» Neobične šare na životinjama
Strana 21 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 30  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Uradi sam :: Biljni i životinjski svet-