Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Da li će religije nestati?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Gast

Gost
avatar


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Pet 23 Maj - 20:28

Ako vjeruju u zlo onda vjeruju i u dobro. Jer svemirski zakon sastoji od dobrog i losega, mrak-dan, zivot-smrt itd.

Sudbina je jedna izreka, kad covjek nema odgovora na svoja pitanja. Uvjek se pitamo zasto bas ja? Zasto ne? Nekoga potrefi nekoga ne, netko je siromasan netko bogat itd.

Zasto je sve tako kako je? Nezna nitko. Ali ja znam sta znam, a sto neznam necu nikad ni znat, nigdje nepise da Ja ili Mi, sve moramo znati. happy 

Uglavnom, relegije su bile prije nas i bice sigurno i poslije nas.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Svetionik

Član
Član

Svetionik

Muški
Poruka : 19

Učlanjen : 25.10.2013


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Pet 23 Maj - 21:02

katarina ::
Ljudi su već sad izgubili veru u Boga , polako shvataju da religija koliko god bila važna ako nije iskrena nema nikakvu budućnost.

Nisu svi ljudi izgubili veru u Boga, naprotiv, prava religija i pravih hrišćana je svakoga dana sve više!

Ja, lično nisam izgubio veru u Boga, naprotiv moja vera u Boga je sve veća svakim danom koliko vidim da se biblijska proročanstva i Božja obećanja ispunjavaju. Ovkvih kao ja ima nekoliko miliona i broj je sve veći i veći!

 happy
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Pet 23 Maj - 21:11

Iskreni vernici se religije nikada neće odreći.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Da li će religije nestati? - Page 4 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Ned 25 Maj - 23:19

Svetionik ::
Božja reč, Biblija otkriva da će biti uništene sve krive religije, ostaće samo jedna, prava religija, religija koja udovoljava Božjim zahtevima za čisto obožavanje.

 Cool


Ti bi se trebao zvati Mračionik, a ne Svetionik.  Laughing 

Nemam ja ništa protiv religije. Tko voli, neka izvoli. Ali nemoj mene dirati. Pusti mene da ne vjerujem. Ili da vjerujem nekoj drugoj religiji.
Nemoj da osjetim da si zbog pripadnosti religiji povlašten, a ja diskriminiran.

A o tvojim pozivima na uništenje krivih religija da bi prevladala samo tvoja, koja je sasvim normalno, jedina ispravna  happy povijest je rekla svoje.
I nazvala to pravim imenom.

Sieg heil.
Mračionik.

 happy happy happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Ned 25 Maj - 23:28

Bili bi barbari da nemamo vjeru, neka je ima. Pozitivan efekt ima relegija i to svaka.Pomaze nam da vjerujemo zivot poslije smrti. Ako je bajka neka, neka je, barem imamo nadu da se i unom svijetu dalje dopisujemo. Bicu uglavnom online na forumu.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Ned 25 Maj - 23:39

Barbari

Barbari (grčki βάρβαρος), je bio naziv u starogrčkom za sve koji su slabo ili nikako govorili grčki. Dok su 'Barbari' za Rimljane bili neobrazovani ljudi (paideia). Danas se koristi naziv barbar za osobu koja se ne uklapa u društvo i ima jako neciviliziran, nekulturan pristup, takozvana "sirovina". Sličan naziv 'Barbarima' se koristi u novijem vremenu i to Vandali.

Već su arijski Indijci koristili sanskrtsku-riječ barbarāh (Plur.) ‚Mucaroš‘ za opis naroda koji nije njihovom pripadao. U grčkom jeziku se prvi put pojavljuje kao izraz "oni koji govore barbarski (barbarophonoi)" u Homerovoj "Ilijadi II, 867".

(Wikipedija)












love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Sub 6 Sep - 10:12

Kada pogledam kako se ljudi ponašaju i u svoje ime i u ime vjere, mislim da je religija već skoro nestala.

Pa se pitam što ljudima znači pripadnost nekoj religiji.

Ponašanje i život u skladu s religijom?

Linija manjeg otpora?

Ili samo najjednostavnije rečeno alibi u stilu "neka se nađe, ne može da škodi"?

happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Sub 6 Sep - 10:53

Msm da je to pre razmišljanje da negde moraš pripadati , da se moraš nekom carstvu prikloniti još ako od toga imaš vajde ihh gde će ti bit kraj happy

Pravih vernika je jako malo (koji tako kontaju , žive i vode se tim pravcem) sve je postalo pomodarstvo , biznis i stvar prestiža , kao što rekoh da se kaže da nekoj skupini pripadaš da bi te drugi ostavili na miru confused

religija kao takva je odavna nestala sad i ona prati sasvim drugi trend , modni happy










Da li će religije nestati? - Page 4 F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Sub 6 Sep - 11:02

Slažem se. Zato sam rekao "linija manjeg otpora".

Reklo bi se narodski: "Ne talasaj".

Ili: "Gdje svi turci, tu i ćelavi Mujo". 

Laughing










love
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Sub 6 Sep - 21:07

Zivim u jednoj drzavi,Njemacka na sjeveru. Skoro oko 80% su ateisti, nevjeruju u Boga ili u bilo cega, nego samo na svoj dzep i sebe.

Smijesno mi je samo jedno, na poslu ili bilo gdi, kad se nesto desi strasno kazu: Boze moj ili Omg. Svjesno nevjeruju ali nesvjesno ipak vjeruju u Boga.To sam 100 puta dozivio,cuo od ateista tu izreku, a navodno nevjeruju. happy
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Pon 8 Sep - 2:17

Naravno da će nestati. Sa Apokalipsom nestaće sve
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Pon 8 Sep - 9:05

Apsolutno, ne. Čak suprotno, bez obzira o na veliki napredak nauke I tehnologija, mnogi narodi dublje poniru u religioznost. Svjedoci smo da ovdje kod nas da su nekadašnji komunisti, koji su većinom bili ateisti, sada veliki vjernici.
Ovo što je napisao kolega Tony je 100% tačno I ne samo da je to "slučaj" u Njemačkoj, nego skoro svuda. Kad se nadjemo u teškim situacijama I opasnostima, pogodjeni raznim bolestima, skoro svi se tada resign  sjete Gospoda Boga.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Pon 8 Sep - 16:54

Komunist koji postane vjernik u novim političkim okolnostima nije nikada bio pravi komunist. I u partiji je bio zbog karijere, kao što je naglo i postao vjernik. Opet zbog karijere.  Cool

Postoje i psovke koje spominju Boga. To po meni nije znak da je dotična osoba vjernik.  Laughing

A za ljude koji u teškoj bolesti ili kada osjete da im se približava zadni tren, pa se sjete Boga imam razumijevanja. Hvataju se za svaku slamku. Možda pomogne, škoditi ne može. I nebi ih koristio kao primjer u raspravi. U najmanju ruku je degutantno.  Rolling Eyes

A što kaže Toni kako ljudi kod strašnih događaja kažu: "Boze moj ili Omg", to nije znak da oni vjeruju u Boga, tj da su vjernici.

Kada se meni desi nešto strašno, obično kažem "Fuck". Embarassed
To ne znači da sam ja hebač. happy
Ne znači ni da sam prostak. happy
To je samo moja poštapalica.
Omiljena. happy

Da se vratim na temu.
Nestati će religije.
Jer će sirotinji koja ide u bogomolje doći iz dupeta u glavu da nešto ne valja u toj religiji, kada se oni iz bogomolje gladni vraćaju u svoju bijedu, a njihovi duhovni vođe u novim bijesnim Merđinim suvovima ili slično voze u svoje dvorce od mramora i zlata. happy










love
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Pon 8 Sep - 19:15

Dobro, svako to shvata I gleda iz svog ugla. Na kraju krajeva pitanje "Da li će religije nestati" je hipotetičko, I to niko na svijetu ne zna niti će saznati.. Ako se desi apokalipsa (Bože sačuvaj), nestat će svega, ne samo religije.
Što se tiče komunista, koji su sada veliki vjernici, oni su se znači "zbog karijere" odrekli od svoje vjere.  Ne samo komunisti, ima njih još.. ne idu u crkve, ne pale svijeće, slavu svoju porodičnu (vjekovima slavljenu) ne slavi, sahranjuje svoje najmilije bez opijela, bez popa, proganjaju one koji su vjernici.... to je nešto više od "karijere".
Ljudi griješe na razne načine, svjesno ili nesvjesno, namjerno ili ne.. Kada osjete (ako) grižnju savjesti, mole se Bogu za oproštaj.. za okajanje svojih grijehova, nadju neki mir I spokoj za svoju nečistu dušu. Kao zadnje utočište priklanjaju se religiji, Bogu. Tako je I sa ljudima koje je pogodila teška bolest... I to je istina. Ne znam zašto je to degutantno? Ili nije onda kada mladenci idu na crkveno vjenčanje.. sve nas vodi ka "božanstvu".
Religije,(po mom mišljenju) neće nestati, zbog "duhovnih vodja" koji žive u "svili I kadifi" a ne vide sve veću sirotinju oko sebe. Znam mnoge koji ne idu u crkve, I iz tih razloga ne ulaze vjerski hram zbog sveštenog lica k0ji tu vrši Božju službu. Nisu svi isti, sjetimo se samo patrijarha Pavla. Na žalost narod je u velikoj većini svjestan toga, ali niko nema smjelosti da digne glas, a oni koji su to pokušali okarakterisani su kao jeretici koji dižu glas protiv Gospoda Boga.. I svog naroda.
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Pon 8 Sep - 21:43

Mi smo ljudi od krvi i mesa, mi moramo u nesto vjerovati. Vjera je nas pogon za zivot,daje nam snagu, volju, iluziju itd. itd.

Mislim ako nestane relegija, nestace i covjecanstvo, tj. mi. happy

Razumijem vrlo dobro ako su neki pojedinci izgubili voljenu osobu, bliznjeg itd. Pa su okrenuli ledja vjeri, tj. relegiji. Izgubio sam i ja dosta voljenih osoba, kroz bolesti, starosti ali ipak sam ostao covjek i vjerujem u relegiju, sve jedno kojoj pripadam.

Zivot je nekad nepravedan, tu se slazem, ali ako nesto prestane na drugoj strani se nesto rodi iznova. Od pamti vjeka je bilo da muskarac i zena pripadaju zajedno, tako i relegija sa njihovim vjernicima ce opstati sve dok planeta Zemlja se okrece, ma da i Sunce i Mjesec igraju vaznu ulogu za opstanak zivota na planeti Zemlji. happy
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Pon 8 Sep - 22:11

Možda...ako jednog dana društvo odluči da nema svrhe verovati u boga,...možda.... ako društvo dokaže da su Biblija i Isus u stvari samo izmišljeni likovi zbog kojih "važni" ljudi drže svoj narod pod kontrolom...Možda čak, i ako jednog dana smisle nešto drugo, drugačije, u šta bi vredelo verovati...ali...to je sve jedno veliko ...možda... Laughing










Da li će religije nestati? - Page 4 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
S-L_007

Master
Master

S-L_007

Muški
Poruka : 14275

Učlanjen : 05.09.2013


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Uto 9 Sep - 3:17

Ako Bog nestane, nestace i religija Hricanstva  happy  

Planeta zemlja moze nestati ali ce Bog i dalje ziveti  happy  jer su zemlja i ljudi u njoj tvorevina Boga  happy
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Čet 2 Okt - 21:36

Da li će religije nestati? - Page 4 Pitam-se-sta-bi-bilo


happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Uto 2 Jun - 10:40

"Na rubu izumiranja": Englesku crkvu u dvije godine napustilo dva milijuna vjernika

Da li će religije nestati? - Page 4 Katedrala_Canterbury_byHans_Musil_wiki

ENGLESKA crvka je izgubila gotovo dva milijuna sljedbenika u posljednje dvije godine i nalazi se na rubu "izumiranja", upozorio je u ponedjeljak bivši nadbiskup Canterburyja, Lord Carey.

Broj ljudi u Ujedinjenom Kraljevstvu koji se identificiraju kao vjernici Engleske crkve ili Anglikanske zajednice pao je s 21 na 17 posto u razdoblju od 2012. do 2014. godine.

Porazni podaci su otkriveni zahvaljujući istraživanju NatCena o društvenim stajalištima koje je između ostalog pokazalo da je islam najbrže rastuća religija u Ujedinjenom Kraljevstvu i da se danas 4.7 Britanaca deklarira muslimanima, piše Independent.

Prema NatCenu, Engleska crvka je izgubila oko 1.7 milijuna sljedbenika i danas ima oko 8.6 milijuna članova, broj ljudi koji se opisuju kao muslimani iznosi 2.4 milijuna.

Pitanje nacionalnog identiteta

Peter Brierley, bivši statističar vlade koji savjetuje religijske grupe kaže da su novi podaci "vrlo ozbiljni za Englesku crkvu i da je ona toga svjesna".

"Problem je u tome što oni imaju puno vremešnih članova, kako oni umiru nema dovoljno mladih koji bi ih zamijenili," kaže.  

Naomi Jones zadužena za društvena istraživanja NatCena ističe da je "udio ljudi koji se poistovjećuju s anglikanskim uvjerenjima pao prilično dramatično u posljednjih deset godina, što koincidira s rastućim brojem osoba koje kažu da nisu religiozne".

"Drugo objašnjenje bi moglo biti da je religija u prošlosti imala značajniju ulogu kad je riječ o nacionalnom identitetu. Mi znamo iz nedavnih istraživanja NatCena da ljudi sve manje smatraju da je biti kršćanin važan dio britanskog identiteta. Stoga, sve manji broj ljudi ovih dana osjeća da je pripadnost Engleskoj crkvi dio njihova identiteta," rekla je Jones.    

Lord Carey je nakon objave istraživanja ocijenio da je Engleska crkva "jednu generaciju udaljena od izumiranja".

(Index)










love
Nazad na vrh Ići dole
Svetionik

Član
Član

Svetionik

Muški
Poruka : 19

Učlanjen : 25.10.2013


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Uto 7 Jul - 6:12

Naravno da će postojati jedna, jedina i prava religija. Kako to znamo? Jednostavno, naš Kreator nam daje odgovor na to pitanje u svojoj reči Bibliji. Efeškim hrišćanima Pavle je ukazao na sledeće:" Jedno je telo i jedan duh o — kao što je i jedna nada na koju ste pozvani — 5 jedan Gospod, jedna vera, jedno krštenje, 6 jedan Bog i Otac svih, koji je nad svima i u svima i deluje preko svih." (Efežanima 4:4-6) 

Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Uto 7 Jul - 9:16

Naravno da neće.
Preveliki je to biznis, da bi propao samo tako.  Cool










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Pon 20 Jul - 10:03

Masovni egzodus Nijemaca: Ne žele plaćati porez Katoličkoj crkvi pa je napuštaju


Da li će religije nestati? - Page 4 Svecenik-23042013-625shutter

VIŠE od 200 tisuća Nijemaca napustilo je Katoličku crkvu u Njemačkoj u 2014. godini, javlja CatholicCulture.org.

Prema službenim podacima Njemačke biskupske konferencije, u 2013. godini 178805 katolika formalno je napustilo crkvu, dok je u 2014. taj broj narastao za 22 posto te je iznosio 217716.

Kako glavni razlog napuštanja crkve navodi se porez koji svi katolici moraju plaćati njemačkoj Katoličkoj crkvi.

S druge strane, samo 2809 Nijemaca pristupilo je Katoličkoj crkvi.

"Radi se o osobnim odluka zbog kojih žalimo, ali poštujemo slobodu izbora", kazao je predsjednik Biskupske konferencije kardinal Reinhard Marx.

(Index.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Čet 9 Maj - 19:53

Religija je najsavršeniji način koji je ikad napravljen za upravljanje širokim narodnim masama ... 




Ne verujem da će nestati.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Pon 13 Maj - 13:07

pretpostavljam da će oslabiti, ali da će nestati ne verujem, prejake su to organizacije, prevelike pare i moć su u pitanju da bi "pale bez ispaljenog metka".  Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610Pet 11 Okt - 15:45


Jesan irski psiholog tvrdi da će religije nestati do 2041. godine

2707-religija
Religije će nestati do 2041. godine, tvrdi irski psiholog Najdžel Barber u svom istraživanju naslovljenom „Zašto će ateizam zamijeniti religiju“ koje će objaviti u avgustu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Da li će religije nestati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 4 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li će religije nestati?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Religije sveta
» Najbrojnije svjetske religije
» Magija protiv religije
» Bizarna Božanstva sveta i religije
» Kritika religije
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija :: Religija-