Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Komarci više "vole" neke ljude

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Komarci više "vole" neke ljude Empty
PočaljiNaslov: Komarci više "vole" neke ljude   Komarci više "vole" neke ljude Sat610Uto 4 Jun - 21:11

Komarci više "vole" neke ljude


Da li vam se ikad učinilo da komarci, dok ste u većem društvu, napadaju samo vas, dok su sasvim nezainteresovani za ostale? Izgleda da za to ima razloga.

Komarci više "vole" neke ljude 135721903551ae0d0de7c3f867857898_orig
Gamma Man / Flickr.com

“Jedna od 10 osoba naročito je atraktivna komarcima”, kaže Džeri Batler, profesor Univerziteta u Floridi.

Prema drugim procenama, oko 20 odsto, ili jedna od pet osoba je “magnet” za komarce.

U svakom slučaju, tačno je da su neki ljudi privlačniji za ove dosadne insekte, ali razlog za to je i dalje misterija.

Jedno je sigurno: “ukus” komaraca nema veze sa vašom bojom kose, nivoom šećera u krvi, cvetnim parfemima niti sličnim stvarima o kojima dugo kruže mitovi.

Ipak, naučnici su primetili da postoji nekoliko znakova da ćete se naći na “meniju” ovih insekata.

Veliki ste

Veći ljudi proizvode više ugljen dioksida, a ako postoji nešto što privlači komarce, čak i iz daleka, to je veliki oblak CO2. Zato odrasle osobe obično imaju više uboda, u odnosu na decu, a muškarci više u odnosu na žene.

Upravo ste vežbali

Komarcima je veoma privlačna mlečna kiselina, koja se gomila u mišićima posle vežbanja. Štaviše, vežbajući ćete udisati i izdisati više vazduha, što znači da će oko vas biti više ugljen dioksida.

Imate brz metabolizam

Komarci vole malo holesterola u svojim obrocima. Osobe koje brzo metabolišu holesterol, a ne one koje imaju inače visok nivo holesterola u krvi, možda više privlače te insekte, jer su nusprodukti prerade hrane prisutni i u koži.

Mirišete im

Aceton i estradiol koji se nalaze u vaše dahu i mnogi sastojci i bakterije u vašoj koži doprinose vašoj atraktivnosti. Naučnici veruju da neki ljudi imaju snažniji miris od drugih.

Moguće je da osobe koje komarci ne bodu toliko često proizvode hemikalije u koži koje ih čine odbojnim, a prikrivaju one koje su insektima privlačne.

U svakom slučaju, vi tu ništa ne možete uraditi, osim što možete naneti neko sredstvo za odbijanje dosadnih “krvopija”.

Da li vas komarci "vole"?





Huffington post










Komarci više "vole" neke ljude Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Komarci više "vole" neke ljude Empty
PočaljiNaslov: Re: Komarci više "vole" neke ljude   Komarci više "vole" neke ljude Sat610Sre 5 Jun - 13:22

Ne da me vole,nego sam im dezurni davalac krvi..dakle u grupi od desetak samo cu ja biti pacenica sa nepreglednim crvenim tackama koje svrbe,samo cu ja mlatarati rukama gore dole kao krpena lutka..toliko me vole Komarci više "vole" neke ljude 2473100445
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Komarci više "vole" neke ljude Empty
PočaljiNaslov: Re: Komarci više "vole" neke ljude   Komarci više "vole" neke ljude Sat610Pet 7 Jun - 0:07

Kod mene isti slučaj Rolling Eyes ...ako se u prostoriji u kojoj sam, nalazi samo jedan komarac a nas ima deset, on će svo vreme samo mene jesti i to na deset mesta Rolling Eyes










Komarci više "vole" neke ljude Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Komarci više "vole" neke ljude Empty
PočaljiNaslov: Re: Komarci više "vole" neke ljude   Komarci više "vole" neke ljude Sat610Pet 7 Jun - 0:45

Nisam omiljena meta komaraca ..u grupi me nikada neće pronaći ali zato ako ostanemo jedan na jedan..znam sigurno da će me ujesti na kvarno ..za stopalo..ledja..izmedju prstiju ili uvce..uvek negde gde baš nije zgodno za češanje.. Komarci više "vole" neke ljude 3929217648

Komarci više "vole" neke ljude 1240115254










Komarci više "vole" neke ljude 4285547593


Komarci više "vole" neke ljude 2lwq2yh


Komarci više "vole" neke ljude 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Komarci više "vole" neke ljude Empty
PočaljiNaslov: Re: Komarci više "vole" neke ljude   Komarci više "vole" neke ljude Sat610Pet 7 Jun - 13:15

Na mene idu tako rado i s voljom, da sam uvjeren da je neka urota u pitanju. Rolling Eyes
Stvarno. happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Komarci više "vole" neke ljude Empty
PočaljiNaslov: Re: Komarci više "vole" neke ljude   Komarci više "vole" neke ljude Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Komarci više "vole" neke ljude
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Neke stvari koje muškarci vole kod žena više od fizičkog izgleda
» Komarci
» Šta nam krade energiju, zašto privlačimo zle ljude: Neke prostorije utiču na psihu!
» Šta Žene Zaista Vole
» Zašto se više vole parovi koji se prepiru
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Zdravlje-