Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Nemanja Radulovic

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Pon 4 Mar - 21:27

Nemanja Radulovic


Nemanja Radulovic Www.svet_.rswp-contentuploads201604www.hellomagazin.rswp-contentuploads201604nemanja-radulovic-facebook2-1d5fdf3b24e73ae7669d6465baf464e07679c496-53a96d4237dd32e608a2f60d055833269760bbc7-660x330


Nemanja Radulović je rođen 1985. godine u Nišu. Do odlaska na studije u inostranstvo bio je učenik Dejana Mihailovića, održao stotine koncerata, osvojio brojna priznanja među kojima Oktobarsku nagradu Beograda za stvaralaštvo mladih (1996) i Nagradu Talenti godine Ministarstva prosvete (1997), a na međunarodnoj sceni – prve i specijalne nagrade u Strezi (1995), u Češkoj (Jan Kocijan, 1996), u Litvaniji (Balis Dvarionas, 1997), Poljskoj (Vijenjavski-Lipinski, 1997) i Francuskoj (Jehudi Menjuhin, 1998).

Godine 1998. započeo je studije na Visokoj školi za muziku u Sarbrikenu, u klasi Džošue Epštajna, a od 1999. studira i na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu u klasi Dejana Mihailovića. Sa 14 godina, septembra 2000., primljen je na Visoki nacionalni konzervatorijum za muziku u Parizu u klasu Patrisa Fontanaroze. Učestvovao je i na majstorskim kursevima Jehudija Menjuhina, Džošue Epštajna i Dejana Mihailovića. Studije je nastavio u Nemačkoj, na Sarskoj visokoj školi za muziku i pozorište u Sarbrikenu. Redovno pohađa postdiplomske studije kod Salvatorea Akarda na Akademiji Valter Štaufer u Kremoni (Italija).



Na konkursu Antonio Stradivarijus u Italiji 2001, osvojio je Drugu nagradu – te godine najvišu dodeljenu nagradu. Iste godine trijumfovao je na konkursu Žorž Enesku u Bukureštu ponevši Prvu i dve specijalne nagrade žirija. Na Međunarodnom takmičenju Jozef Joakim u Nemačkoj 2003. osvojio je Prvu nagradu, a januara 2005. osvojio je visoku francusku nagradu u oblasti muzike, Victoires de la musique (Muzički pobednici), u kategoriji Internacionalno otkriće godine.

Na resitalima, Nemanja Radulović nastupa sa harfistkinjom Marijel Nordman, i pijanistima Suzan Manov, Dominikom Plankadom i Lorom Favr-Kan. Do sada je održao preko 900 koncerata i snimao za radio i televizijske stanice. Nastupao je sa mnogim orkestrima, kako u SCG, tako i u Rumuniji, Češkoj Republici, Slovačkoj, Italiji, Nemačkoj, Austriji, Švajcarskoj, Litvaniji, Poljskoj, Estoniji, Ukrajini, Kini, Koreji, Japanu, na Filipini, na Tajlandu, a u Francuskoj sa Nacionalnim orkestrom Il-d-Frans, Kanskim orkestrom, Nacionalnim orkestrom Lila, pod upravom dirigenata kao što su Eiži Oue, Daisuke Soga, Kristijan Mandeal, Filip Benter, Vensan Bart… Takođe je sarađivao sa poznatim umetnicima kao što su Najdžel Kenedi, Patris Fontanaroza, Emanijel Bertran, An Kufelek, Rolan Pidu, Kvarteti Illico, Debussy, Psophos…

Nemanja Radulovic Nemanja_Radulovic

Predstavio se u znamenitim koncertnim dvoranama kakve su Tonhallesaal u Cirihu, Théâtre des Champ Elysées i Théâtre Mogador u Parizu, Simfonijska dvorana u Osaki... Nastupao je na mnogim festivalima u Francuskoj, kao što su Festival de la Chaise Dieu, Flâneries Musicales u Remsu, festivali u Vezeru, Avinjonu, Perigord Nuaru, Festival Francuskog Radija u Monpeljeu, kao i mnogi drugi festivali u Evropi i Aziji (Žorž Enesku u Bukureštu, Bemus itd). U sezoni 2006/7. Nemanja Radulović nastupa u okviru ciklusa Zvezde u usponu u najuglednijim evropskim koncertnim dvoranama (Concertgebow u Amsterdamu, Megaron u Atini, Cité de la Musique u Parizu, Palais des Beaux Arts u Briselu, Filharmonija u Kelnu itd.), kao i u Carnegie Hall-u u Njujorku.

Nemanja Radulović svira na violini Đovanija Batiste Gvadanjinija iz 1765. godine, koja je u vlasništvu Fritz Behrens Stiftung iz Hanovera (Nemačka).

Zvanicni sajt Nemanje Radulovica

niscafe.com

Pogledajte ovaj nastup Nemanje Radulovica,
voleli  ozbiljnu muziku ili ne.Odusevicete se happy



Poslednji izmenio malalila dana Sub 9 Apr - 11:13, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Pon 4 Mar - 21:32














"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Pon 4 Mar - 21:34











"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Ned 12 Maj - 5:23




Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Ned 12 Maj - 5:26




Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Ned 12 Maj - 5:27




Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Ned 12 Maj - 5:31




Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Ned 12 Maj - 5:33




Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Ned 12 Maj - 5:36




Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Uto 21 Jan - 2:35




Nemanja Radulović: Roker sa violinom


A. POPADIĆ
Virtuoz Nemanja Radulović, za "Novosti", uoči rasprodatog koncerta na Kolarcu.
Osim na velikim scenama, često zasvira i u nekom lokalnom pabu ili u svom domu.
Japanci plakali na "Zajdi, zajdi".


Nemanja Radulovic Kult-nemanja-radulovic_620x0

SAMO devedeset minuta bilo je dovoljno da se rasproda koncert Nemanje Radulovića, zakazan za 4. februar na Kolarcu. U želji da se zahvali srpskoj publici na ljubavi i podršci, srpski virtuoz na violini, koji živi i radi u Parizu, održaće još jedan koncert, dva dana kasnije. U pratnji Simfonijskog orkestra RTS i sa dirigentom Bojanom Suđićem na čelu, Nemanja će izvesti muziku sa svog novog albuma "Paganinijeva fantazija".

- Koliko sam bio srećan zbog rasprodatog koncerta, bilo mi je žao što je veliki broj ljudi ostao razočaran, bez ulaznica. Drago mi je što smo uspeli da uklopimo termine i dogovorimo još jedan koncert - kaže Nemanja za "Novosti".
Priznaje da je prezadovoljan plasmanom svojih albuma, iako se svuda u svetu slabo prodaju diskovi klasične muzike. Njegov izdavač je odnedavno "Dojče gramofon" iz Nemačke, što je dovelo do promene u prezentaciji.
- To nosi dobre, ali i loše stvari, jer imam manje slobode. Ali, srećom, naišao sam na ljude koji shvataju da umetnik može da brani samo ono u šta veruje. Album "Paganinijeva fantazija" ostvario je sve moje snove.
Mada je reč o mladom umetniku, Radulović je godinama jedan od najtraženijih violinista, koga prate hvalospevi kritike i publike. Kako čuva strast prema muzici?
- Važno je da menjate repertoar. Ako na koncertu svirate iste stvari, onda u kući ili u studiju treba da slušate ili svirate nešto drugo. Kada se vraćate u iste sale iz sezone u sezonu, morate da održite nivo kao instrumentalista, ali i da publici uvek ponudite nešto novo. Trudim se da uvek budem motivisan - objašnjava.


PORODICA NAJVEĆI PONOS I na sceni i van nje, Nemanja pleni osmehom i optimizmom, mada ga život nije mazio. Pre nekoliko godina njegova sestra izgubila je bitku protiv teške bolesti, a pre dve godine i majka. - Dosta ljudi zna moju privatnu priču, mnogima se nešto slično desilo u životu i onda se na koncertima emotivno prepoznamo. Drago mi je zbog toga jer i ja, zahvaljujući koncertima, proživljavam neke svoje emocije. Siguran sam da su moji voljeni, koji više nisu na ovom svetu, ipak tu negde. Nekad su dovoljne samo jedna ili dve note, pa da se sve "vrati". Ako sam na nešto ponosan, onda je to moja porodica, oni su mi sve u životu.

I dok se mnoge njegove kolege hvale violinama "sa pedigreom" na kojima sviraju, Nemanja nam otkriva da već godinu i po dana svira na instrumentu "anonimnog porekla".





- Violina je, pretpostavljam, iz 18. ili 19. veka, ali ne znam iz koje je zemlje, niti ko joj je graditelj. Sa prošlom je bila "ljubav na prvi pogled", ali je onda usledio i "razvod", iznenada, usred jednog koncerta.
Svojim izgledom, naš violinista više podseća na rokera nego na zvezdu klasične muzike. On kaže da nije reč o "forsiranom imidžu", već da je to njegov privatni stil. Osim nastupa na velikim scenama, često zasvira i u opuštenoj atmosferi, u nekom lokalnom pabu ili u svom domu.
- Nama je uvek puna kuća muzičara i ljudi iz raznih branši koji vole da pevaju, da se druže, da se smeju. Tu je violina, gitara, čelo i, naravno, glasovi. Sviramo sve od roka, preko džeza, do naših tradicionalnih pesama.
U poslednje vreme svoje nastupe na sceni "začini" sa pesmom "Zajdi, zajdi".
- Kada publika traži bis, obično se vratim sa pesmom "Zajdi, zajdi", to je moj solo na klasičan način. Na koncertu u Japanu mi se čak desilo da sam i zapevao prvu strofu, sala je bila u totalnom mraku i kad sam završio, video sam Japance kako plaču. Bio je to divan trenutak. U tako velikoj sali imao sam osećaj kao da sviram za jednu osobu.


Nemoguće je, kaže, izdvojiti zemlju u kojoj se najviše sluša klasična muzika. Ipak, posebno je zadovoljstvo kada svira u našoj zemlji.
- Shvatio sam koliko sam srećan što imam taj osećaj "pozitivne nostalgije" koji me prati svuda u svetu. Svaki put kada dođem u Beograd sale su pune, ima mnogo mladih ljudi koji su željni ovakve muzike. I to me uvek obraduje, jer za muzičara nema ničeg lepšeg od toga da ono u šta veruje podeli sa ljudima koji veruju u to isto.



DOBROTVORNA AKCIJA
NEMANjA Radulović se, kao i prethodnih godina, odrekao honorara, a pridružili su mu se i dirigent Bojan Suđić i prateći Simfonijski orkestar RTS, što je zapravo prva donacija za humanitarnu akciju "Koncerti za Kolarac". Serijom dobrotvornih koncerata u nekoliko gradova širom sveta prikupljaće se sredstva za novi klavir. Posle beogradskog, donatorski koncerti biće održani 6. februara u Njujorku i dan kasnije u Vašingtonu.

novosti.rs
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Uto 21 Jan - 2:37











"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Uto 21 Jan - 3:01











"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Uto 21 Jan - 3:03











"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Uto 21 Jan - 3:04



 love
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Sub 25 Jan - 19:54











"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Sub 25 Jan - 19:55











"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Sre 5 Feb - 12:57



Nemanja Radulović oduševio Kolarac



Kao i prethodnih godina, 4. februar je dan kada ljubitelji klasične muzike uživaju
u pravom spektaklu u Kolarčevoj zadužbini. Violinista Nemanja Radulović u
Kolarčevoj zadužbini svirao je Paganinija na klasičan, ali i ne tako uobičajen
način.




b92.net










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Pet 7 Feb - 23:32

Nemanja Radulovic na Kolarcu


Nemanja Radulovic Nemanja-radulovic-kolarac-tanjug-1360052855-263414


Poslednji izmenio malalila dana Sub 9 Apr - 11:15, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Pet 7 Feb - 23:32

Nemanja Radulovic Nemanja-radulovic-devil-s-trills


Poslednji izmenio malalila dana Sub 9 Apr - 11:16, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Pet 7 Feb - 23:36











"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Pet 20 Jun - 5:29











"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Pet 20 Jun - 5:30











"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Pet 20 Jun - 5:31











"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Pet 20 Jun - 5:33











"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610Čet 18 Sep - 18:26











"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Nemanja Radulovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemanja Radulovic   Nemanja Radulovic Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Nemanja Radulovic
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Fudbalske legende
» Vesti iz Fudbala
» Otišli su u ....... legendu
» Nemanja Blažić - NAJBOLJI FREESTYLE KOŠARKAŠ NA BALKANU
» Filmske novosti i najave
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Muzika, Film, Net :: Muzika :: Biografije Muzičkih Izvodjača-