Vesti iz Tenisa Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme



Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  Himna Haoss ForumaHimna Haoss Foruma  FacebookFacebook  


Delite | 
 

 Vesti iz Tenisa

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptyČet 23 Jun - 12:52

Beta/ 23.06.2011

Troje srpskih tenisera igra mečeve 2. kola

Vesti iz Tenisa Vimbldon%202011-lopt

BEOGRAD, 23. juna 2011. (Beta) - Srpski teniseri Novak Djoković, Viktor Troicki i Ana Ivanović nastaviće u četvrtak takmičenje na gren slem turniru u Vimbldonu, u mečevima drugog kola.

Djoković, koji je drugi nosilac, igraće prvi meč na terenu 1 u 14.00 sa Kevinom Andersenom iz Južne Afrike, trenutno 36. igračem na ATP listi.

Troicki - 13. nosilac, igraće drugi meč na terenu 18 sa Jen Sun Luom iz Kineskog Tajpeha, 57. igračem sveta.

Ana Ivanović postavljena je za 18. nosioca, a igraće sa Grkinjom Elenom Danilidu - 121. na WTA listi. Igraće u 13.00 prvi meč na terenu 12.

Ivanovićeva će u paru s Nemicom Andreom Petković igrati i meč prvog kola dubla protiv Kai Čen Čang iz Kineskog Tajpeha i Džil Krejbas iz SAD. To će biti četvrti meč na terenu 9.

Jelena Janković i Ruskinja Anastasija Pavličenkova sastaće se u meču prvog kola dubla sa Samantom Stosur iz Australije i Sabinom Lisicki iz Nemačke, a igraće četvrti meč na terenu 5.

Na teren će izaći i najbolji dubl igrač Srbije Nenad Zimonjić s Majklom Lodrom iz Francuske. Oni su postavljeni za šeste nosioce, a sastaće se sa Frederikom Žilom iz Portugala i Rubenom Ramiresom Idalgom iz Španije. Igraće peti meč na terenu 10.










Vesti iz Tenisa Haoss10


Poslednji put izmenio Shadow dana Uto 15 Nov - 9:30, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptyPet 24 Jun - 11:21

Jankovićeva i Zimonjić na terenu

Vesti iz Tenisa Jelena-vimbldon

BEOGRAD, 24. juna 2011. (Beta) - Od tenisera iz Srbije na turniru u Vimbldonu u petak će igrati Jelena Janković i Nenad Zimonjić, koji će se takmičiti u konkurenciji dublova.

Jankovićeva će sa Anastasijom Pavljučenko igrati duel 1. kola protiv Sabrine Lisicki iz Nemačke i Samante Stosur iz Australije, koje su prvi nosioci na turniru. Predvidjeno je da taj meč da bude treći na četvrtom terenu, na kojem takmičenje počinje u 13.00.

Zimonjić će sa Majklom Lodrom iz Francuske, posle dva odlaganja zbog kiše, igrati susret 1. kola muškog dubla protiv Frederika Žila i Portugala i Rubena Ramireza Hidalga iz Španije. Oni će u 13.00 otvoriti program na terenu šest.

Branilac trofeja u Vimbldonu, Rafael Nadal, igraće u 3. kolu poslednji meč na prvom terenu protiv Žila Milera iz Luksemburga. Zanimljiv meč očekuje se na centralnom terenu izmedju četvrtog nosioca Endija Mareja iz Škotske i hrvatskog tenisera Ivana Ljubičića.

Vodeća na svetskoj rang listi teniserki Karolina Voznijacki iz Danske igraće meč 2. kola protiv Viržini Razano iz Francuske, u 13.00 na terenu dva.










Vesti iz Tenisa Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Ronnni

Član
Član

Ronnni

Muški
Poruka : 86

Učlanjen : 29.03.2011


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptyNed 26 Jun - 8:28

WB: Bagdatis opomenuo Đokovića

Izvor: B92

Novak Đoković plasirao se u osminu finala Vimbldona, pošto je pobedio Kipranina Markosa Bagdatisa sa 6:4, 4:6, 6:3, 6:4.

Vesti iz Tenisa 12925436144e0645c2802db874809558_orig

Đoković je igrao znatno ispod svog nivoa, nije bio dovoljno agresivan, ali je uspeo da se izbori sa neugodnim rivalom i savlada ga peti put u isto toliko okršaja.

Naredni suparnik Novaku biće Mikael Lodra iz Francuske, koji je u tri seta dobio Jen-Hsuna Lua. U dosadašnja tri okršaja Đoković je dva puta dobio Lodru, poslednji put ove godine u Majamiju (6:4, 6:1).

Bagdatis je poznat kao teniser u čijoj igri mnogo zavisi od načina na koji počne meč. Od samog starta meča sa Novakom videlo se da je ’naoštren’ i rastrčan, a i servis mu je funkcionisao prilično dobro.

Đoković je igrao solidno, ali daleko od sopstvenog maksimuma i možda nešto pasivnije, pa je u nekoliko poena propustio šanse da dođe do brejk prilike.

Kipranin je bio ravnopravan sve do desetog gema, tj. do trenutka kada je servirao za ostanak u meču. Tada se videla razlika u kvalitetu između dvojice tenisera – Bagdatis se unervozio i napravio nekoliko grešaka, a Đoković je manirom velikog igrača iskoristio šansu, realizovao drugu set loptu i poveo sa 1-0.

Na početku drugog seta Bagdatis je stvorio dve uzastopne brejk šanse, ali Novak je odgovorio sa tri uzastopna neodbranjiva servisa i brzo je osvojio gem.

Đoković se u sledećem gemu revanširao Kipraninu propustivši četiri brejk prilike – prve dve loštim riternom, na trećoj je Bagdatis ’očistio’ liniju forhendom, a četvrtu je spasao asom (1:1).

I u trećem gemu u nizu viđene su brejk lopte, Kipranin je stvorio dve uzastopne, a Novak je na prvoj odservirao duplu grešku. Đokovićev je bio skrušen, njegov govor tela nije slutio na dobro, a u skladu sa tim odvijale su se stvari u drugom setu.

Novak je bio nervozan i nije se često odlučivao za napad, a posle izgubljenog poena pri rezultatu 4:3 za Bagdatis i 30:30 Novak je nekoliko puta udario reketom o pod.

Do kraja seta Đoković nije bio blizu brejka, a Kipranin je asom okončao drugi set – 6:4, 1-1 u setovima.

Vesti iz Tenisa 6155788504e0645c2b1869973630814_orig

Nivo Bagdatisove igre za nijansu je opao početkom trećeg seta, a Đoković je u četvrtom gemu spasao tri vezane gem lopte i stvorio šansu za brejk. Tada je propustio izglednu priliku za ’pasing’, ali je na drugoj brejk prilici dočekao grešku suparnika – 3:1 za Đokovića.

Do kraja seta Novak se koncentrisao prevashodno na svoje gemove i to se ispostavilo kao ispravan plan – Đoković se nije suočio ni sa jednom brejk loptom, a poslednji gem osvojio je bez izgubljenog poena (6:3).

Srpski teniser propustio je dve prilike za brejk na startu četvrtog seta, ali to ga nije iznerviralo – sigurno je osvajao gemove na svoje servis i čekao novu šansu. Dočekao ju je u petom gemu, igrao se dug poen, a strpljiviji je bio Đoković i napravio je brejk (3:2).

Novak je sigurno čuvao stečeni brejk viška sve do desetog gema, kada je usledila prava drama. Publika se vrlo bučno uključila u meč, a simpatije gledalaca bile su na strani Bagdatisa.

Prvo je Đoković stvorio meč loptu, ali je Bagdatis fantastično istrčao poen i spasao je. Zatim je Novak bio prinuđen da spasava dve brejk loptu – prvu je neutralisao savršeno izgrađenim poenom, a drugu servis-vinerom.

Zatim je srpski teniser došao do treće meč lopte dobrim volejom, a u narednom poenu Bagdatis je forhendom poslao lopticu u aut – 6:4, 4:6, 6:3, 6:4 za tri časa i 17 minuta igre.

Vesti iz Tenisa 3143301834e0645c2ef5e3401017645_orig

Novak je imao 37 direktnih poena i 33 neiznuđenih grešaka, dok je Bagdatis zabeležio 40 ’vinera’ i 23 greške.
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptySre 29 Jun - 9:57

28.06.2011 / vestionline

Nadal ipak igra četvrtfinale Vimbldona

Vesti iz Tenisa 160591_vmerdrmh_f

Najbolji teniser sveta Rafael Nadal neće predati četvrtfinalni meč Mardiju Fišu, jer je magnetnom rezonancom utvrđeno da njegova povreda stopala nije ozbiljnije prirode.

Španac je posle pobede nad Huanom Martinom del Potrom (3:1) u osmini finala izjavio da će nakon lekarskih pregleda odlučiti da li će u sredu na teren.

Nadal se povredio krajem prvog seta, potom je zatražio lekarski tajm aut, ali je ipak nastavio meč i na kraju pobedio.

"Zaista sam se loše osećao tokom druge polovine prvog seta. Pomislio sam da sam slomio stopalo, a jak bol osetio sam pri rezultatu 6:5 kada sam imao set loptu. Srećan sam što sam pobedio jednog od najboljih tenisera sveta, ali istovremeno zabrinut", rekao je Nadal koji se danas podvrgao ispitivanju magnetnom rezonancom i rezultati su bili kako je i priželjkivao.

"Obavio sam snimanje magnetnom rezonancom u londonskoj bolnici. Tokom meča sam mislio da je nešto ozbiljno, ali su bolovi uthnuli, a testovi pokazali da nema povrede. Čeka me trening u 17:30, hvala svima na podršci", poručio je Nadal na svojoj Fejsbuk stranici.

Nadalov protivnik u četvrtfinalu je Amerikanac Mardi Fiš, a pobednik tog susreta igraće sa boljim iz meča Endi Mari - Felisijano Lopes. Ukoliko branilac trofeja odluči da preda meč, prvi teniser sveta od ponedeljka biće Novak Đoković.










Vesti iz Tenisa Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptySre 29 Jun - 10:00

28.06.2011 / vestionline

Đoković: Bernard je veliki potencijal

Vesti iz Tenisa 160635_nnn_if

Najbolje rangirani srpski teniser Novak Đoković u četvrtfinalu Vimbldona sastaće se sa 18-godišnjim Bernardom Tomićem iz Australije, za kojeg je rekao da je "veliki talenat i veliki potencijal".

"Imam samo lepe reči o Bernardu. Mislim da je veliki talenat i veliki potencijal", rekao je Đoković posle meča osmine finala u kojem je pobedio Francuza Majkla Ljodru sa 3:0 u setovima.

Đoković nikada nije igrao zvaničan meč sa Tomićem, ali su sparingovali tokom priprema za Vimbldon.

"On voli da igra na travi. Ima dobar i snažan udarac bez rotacije, koji ti ne daje puno vremena za razmišljanje", dodao je Đoković o 158. igraču na svetskoj rang listi tenisera (ATP).

Tomić je u osmini finala pobedio Ksavijera Malisa iz Belgije, posle čega je rekao da mu je "velika čast" što će igrati sa Đokovićem, kojeg "izuzetno ceni".

Četvrtfinalni dueli muške konkurencije na Vimbldonu igraju se u sredu, dok će se danas takmičiti žene.

Noletov adut - borbeni duh

Boris Beker je, govoreći o Srbinu, Đokovića uporedio s "konjem koji je u formi“, koristeći idiom svojstven Englezima.

"Nema veze što Novak nikada nije osvojio turnir na travi. On voli da oduševljava ljude svojim riternom, ali je to znatno teže raditi na ovoj nego na drugim podlogama. Ne osvaja previše lakih poena posle servisa, kao drugi konkurenti za pehar, niti kreće na viner rano tokom prebacivanja lopte. Iz tih razloga, ne verujem da trava odgovara Đokoviću. Međutim, njegov borbeni duh je bio neverovatan u 2011. i, poput Mareja, može da pronađe put do trofeja", ističe slavni Nemac.










Vesti iz Tenisa Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Ronnni

Član
Član

Ronnni

Muški
Poruka : 86

Učlanjen : 29.03.2011


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptySre 29 Jun - 21:01

29 Jun 2011 /sportal.rs

Vimbldon: Đoković u polufinalu, sledeći je Conga!



Uz mnogo muke, posle jednog prilično čudnog meča, prepunog uspona i padova za Novaka Đokovića, najbolji srpski teniser pobedio je neugodnog Australijanca Bernarda Tomića i plasirao se u polufinale! Srbin je slomio otpor tinejdžera u četiri seta - 6:2, 3:6, 6:3, 7:5, a u polufinalu će se sastati sa Žo Vilfred Congom, koji je eliminisao Švajcarca Rodžera Federera sa 3:2 u setovima.

Ukoliko preskoči narednu prepreku i plasira se u finale, Đoković će prestići Nadala na rang listi, bez obzira na plasman Španca na Vimbldonu.

- Prvi set sam odigrao odlično, a onda sam u nastavku pao. Tomić je bio bolji, imao sam problema na svoj servis. Moj protivnik je veoma nepredvidiv igrač, vrlo je mlad, nije imao šta da izgubi, imao je dosta vinera. Posle svega, srećan sam što sam prošao dalje - rekao je Đoković odmah posle meča sa 158. igračem na ATP listi, gde se, to je sigurno, Tomić neće još dugo zadržati.

Bilo je očigledno, po završetku iscrpljujućeg duela, da je Đokoviću pao veliki kamen sa pleća, iako je sve počelo idealno za Srbina. Prvi set, u kome je dominirao, glat je dobio (6:2), ali potpuno neočekivano, usledio je veliki pad u igri Đokovića u nastavku, u drugom i početkom trećeg seta. Istina, Tomić je bio sjajan sa druge strane, ali ne možemo da se otmemo utisku da je Novak odigrao jedan od slabijih mečeva ove godine, bez žara, energije, sigurnosti. Sve navedeno je bilo toliko očito tokom tog drugog seta u kojem je naš teniser delovao potpuno grogirano. Iskoristio je Australijanac taj trenutak, dobio set sa 6:3, i u trećem periodu igre nastavio da “gnjavi” Đokovića. Odmah je napravio brejk, poveo sa 2:0, pa i sa 3:1....

Međutim, onda je ne scenu stupio “pravi” Novak! Drugi teniser planete se probudio, povratio je sigurnost posle nekoliko vezanih poena, nekoliko uspešnih servisa, i za tili čas odnos snaga na terenu se promenio. Đoković je ubacio Tomića u svoj ritam, dobio prvi, drugi... pet uzastopnih gemova, konačno i set!

Početak četvrtog seta takođe je bio idiličan za Srbina. Odmah je osvojio gem na servis protivnika, a zatim i na svoj, pa je vrlo brzo stekao prednost od 2:0. Izgledalo je da će Đoković u tim momentima, bokserskim žargonom rečeno, baciti Tomića na patos, ali... Australijanac se nije predavao, pružao je žestok otpor, što je rezultiralo potpunim preokretom - 3:2! Opet je Novak bio primoran da juri prednost rivala i, srećom, uspeo je uvek da je stigne. Usledio je egal period, oba igrača su bila sigurna prilikom svojih servisa, sve do 11 gema, kada je naš teniser “brejknuo” Tomića i najavio trijumf... Đoković nije propustio veliku šansu, poveo je sa 40:15, i iskoristio prvu meč loptu.
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptyPet 1 Jul - 0:46

Novak spreman na sve

Đoković se u petak protiv Conge (14.00) bori za finale Vimbldona i mesto prvog tenisera sveta. Moram da ukrotim servis Francuza, steknem osećaj na travi, “reprogramiram” udarce... - kaže najbolji srpski teniser

Vesti iz Tenisa Sp-novak_620x0

AMERIKANCI slave 4. jul kao dan kada su kao nacija dobili nezavisnost, a Srbi bi mogli da zacrvene ovaj datum na kalendaru zbog inauguracije Novaka Đokovića u svetskog broja jedan. Do proslave sa muzikom, kuvanim vinom i novim, još većim vatrometom ispred njegovog doma na Novom Beogradu, u odnosu na onaj posle Australijan opena, ipak, ostala je žestoka borba u ringu “Ol Ingland kluba” sa teniskim Mohamedom Alijem. Ovog puta nema nerešenog ishoda, već borba traje do potpunog nokauta.

Trijumf u polufinalu Vimbldona protiv Žoa Vilfrida Conge (19) doneo bi Srbinu nagradu za sve ono što je pokazao ove sezone, kada je nanizao 46 pobeda uz samo jedan poraz. Postao bi najbolji teniser planete, bez obzira na ishod u finalu, ili na rezultate njegovog najvećeg rivala Rafe Nadala.

Svega toga je svestan i Đoković, koji je već navikao da se bori sa pritiscima, imperativom pobeda i važnošću duela.
TOMIĆ: NOLE IDE U FINALE AUSTRALIJANAC Tomić, otići će na nekoliko sati u Monte Karlo, ali se vraća već u petak u London kako bi pomogao Đokoviću na treningu sparingujući kratko pred polufinale.
- Pošto je Rodžer ispao, mislim da Novak ima velike šanse da uđe u finale. Naravno, Conga igra dobar tenis i veoma je opasan. Opet, Nadal će da dobije Mareja, pa očekujem borbu za titulu između Španca i Srbina. Mislim da je Đoković više puta dobio Rafu ove sezone. Ali, niko ne sme da otpiše ni Mareja, koji je takođe odličan igrač - istakao je Tomić.

- Između četvrtfinala i ovog meča radio sam na svojoj igri. Nadam se da ću pružiti bolju partiju nego protiv Tomića, i to mi je najvažnije bez obzira na Congu. Poštujem to što se vratio od 0:2 protiv Rodžera i što je igrao odlično na travi ove sezone. Stigao je do finala Kvinsa, a i ovde pobeđuje nad vrhunskim asovima. Veoma je opasan, tu nema dileme.

Koliko vam odgovara njegov stil igre?

- Obojica smo igrači sa osnovne linije. Dosta će zavisiti od naših servisa. Ja ću morati da serviram dobro, jer je to nešto što će on, sigurno, da radi. To mu je glavno oružje na koje se najviše oslanja. Ako mu ono ne krene kako treba, posebno prva serva, onda ću imati više šansi da osvajam poene. Ali, bez obzira na to, biće to jako izjednačen duel.

Da li vam to ponestaje samopouzdanja?

- Ne, nije tako. Mislim da sam dobro igrao do sada. Protiv Tomića je bilo momenata kada nisam bio na nivou, ali je to bilo i zbog stila protivnika koji je stalno slao niske lopte, pa je bilo teško predvideti šta će sledeće da uradi. Samopouzdanje mi je visoko, jer sam srećan što dobijam neizvesne mečeve. Biću odličan i protiv Conge, u to sam siguran.

Koja opasnost vam najviše preti na travi?

- Problem je što se sve dešava jako brzo na ovoj podlozi. Morate da reagujete u trenutku. Nemate priliku da se prilagođavate, a potrebno je i da ste fokusirani na svaki poen, servis gem i sve ostalo. Čim vam opadne ritam barem malo, protivnik to može da kazni. Ne smem da dozvolim da mi se to desi i u petak.

Stigli ste do polufinala, a da niste pružili ni pola onog što možete, da li vam je igra na nivou onih izdanja pre Pariza u 2011?

- Polufinale grend slema je ogroman rezultat. Nije važno da li ste top ten igrač ili ne. Sjajan je osećaj biti među četiri najbolja, ponovo. Tačno je da trava možda nije moja omiljena podloga, ali i dalje mislim da mogu dobro na njoj da odigram. Takođe, teško je porediti ovaj turnir sa partijama iz prošlih meseci, jer su različite okolnosti. Ali, definitivno ću uraditi sve da se maksimalno spremim za Francuza.

Šta je to na čemu ste radili od četvrtfinala da biste bili bolji?

- Pa, nisam mogao na mnogo toga da radim na treninzima, ali je najvažnije bilo sticanje osećaja na travi. Pokušao sam i da “reprogramiram” udarce, vežbam malo servis, mentalno se pripremim - zaključio je Novak Đoković.

ANDREA PETKOVIĆ: NOLE POBEĐUJE 3:1
ANDREA Petković je spakovala kofere posle poraza u miks dublu od prvih nosilaca Vimbldona i spremila se za put u Darmštad.

- Mislim da će Nole to da dobije. Nije igrao posebno dobro protiv Tomića, ali to i nije mogao jer je Bernard usporavao igru. Congin stil mu bolje leži, igraće Đoković sa 100 odsto intenziteta i mislim da će da dobije 3:1 - prognozira Andrea. - Nadam se i da će već u petak postati broj jedan, ali svejedno da li će to biti sada ili za dve nedelje, jer svi znamo da će se to sigurno dogoditi.

novosti.rs










Vesti iz Tenisa Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptySub 9 Jul - 11:09

DEJVIS KUP: Švedska smanjila na 2:1


Najbolji teniser sveta Novak Đoković i Nenad Zimonjić izgubili su danas u dublu od svedskog para Simon Aspelin - Robert Linšted sa 6:4, 7:6 (7:5), 7:5, pa će odluka o polufinalisti Dejvis kupa biti doneta sutra posle singl mečeva.

Švedska je sada smanjila rezultat na 2:1, pošto je Srbija prvog dana meča dobila oba singl duela.

Prvo je Viktor Troicki doneo prednost srpskoj reprezentaciji pobedivši Mihaela Rideršteda sa 6:3, 6:1, 6:7 (6: 8, 7:5, a potom je drugi poen osvojio Janko Tipsarević, kojem je Šveđanin Ervin Elesković predao meč zbog povrede u drugom setu.
Do prekida je došlo pri vođstvu Tipsarevića sa 1:0, nakon što je naš teniser dobio prvi set sa 6:2.
U prvom setu Srbija je povela, ali su Šveđani napravili brejk i
preokrenuli rezultat na 3:2 i do kraja ovog dela igre održali
prednost.
U drugom setu opet je Srbija povela, međutim, domaći igrači nisu se uplašili najboljeg svetskog tenisera u singlu i jednog od najboljih u dublu. Nastavili su u svom ritmu i u finišu posle 5:5 došli do taj-breka i do 7:6.
U trećem setu ništa se nije promenilo, pa su Šveđani ubedljivo sa 3:0 dobili ovaj meč.

Predsednik Teniskog saveza Srbije Slobodan Živojinović ocenio je da je Srbije i dalje favorit u duelu sa Švedskom.

"Šveđani imaju dobar dubl, to smo znali. Mada mislim da Novak i Nenad danas nisu imali sreće u određenim momentima. Mislim da smo pokazali da smo favoriti. Očekujem sutra jednu pobedu i nadam se da ćemo ući u polufinale", rekao je Živojinović.

U nedelju, trebalo bi da Mihael Ridersted igra sa Novakom Đokovićem i Ervin Elesković sa Viktorom Troickim. Prvi meč će početi u 13.00. Selektori jedan sat pre meča mogu da zamene igrače.

Pobednik ovog duela sastaće se u polufinalu se Argentinom, koja je u
Buenos Ajresu pobedila sa 4:0 Kazahstan.


dnevnik.rs










Vesti iz Tenisa Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptyPon 11 Jul - 12:04

Tri Srbina među 25 najboljih tenisera na svetu

Vesti iz Tenisa 96392_stenis02-foto-a-dimitrijevic_f

Po prvi put u istoriji tenisa Srbija ima tri igrača među 25 najboljih na svetu, a neprikosnovenom Novaku Đokoviću i “drugom reketu” naše zemlje Viktoru Troickom pridružio se u tom podvigu i Janko Tipsarević koji je ostvario najbolji plasman u karijeri.

Deluje pomalo čudno kada se bez euforije konstatuje da je srpski teniser najbolji na svetu, ali i druga ATP lista posle Vimbldona na to ukazuje: Novak Đoković je bez premca u “belom sportu”. Iako je izgubio 130 bodova u odnosu na prošlu, sedmicu koja će ostati upisana u istoriji tenisa, Nole i dalje ima pozamašnu prednost u odnosu na drugoplasiranog Rafaela Nadala koji zaostaje 1.885 bodova. Treći je i dalje Federer, a među desetoricom najboljih jedini pomak napravio je Tomaš Brdih koji je zamenio mesta sa do sada osmoplasiranim Mardijem Fišem.


Napredak su ostvarili i Viktor Troicki i Janko Tipsarević, kojima su pobede u Dejvis kupu omogućile da se probiju ka vrhu: Troicki je uz 40 novih bodova dospeo sa 16. na 13. mesto, a Tipsarević je uz 130 bodova više nego prošle nedelje uspeo da se sa 26. probije na 23. poziciju, što je njegov najbolji plasman na ATP listi u karijeri.


Sa tri tenisera među 25 najboljih Srbija se po tome pridružila svom narednom protivniku u Dejvis kupu, Argentini, čiji su najbolji igrači Huan Martin del Potro (19. na svetu), Huan Injasio Čela (21.) i David Nalbandijan (24.).



ATP lista

1. (1.) Novak Đoković (Srbija) - 13.155 bodova

2. (2.) Rafael Nadal (Španija) - 11.270

3. (3.) Rodžer Federer (Švajcarska) - 9.230

4. (4.) Endi Marej (Velika Britanija) - 6.855

5. (5.) Robin Soderling (Švedska) - 4.325

6. (6.) David Ferer (Španija) - 4.150

7. (7.) Gael Monfis (Francuska) - 2.755

8. (9.) Tomaš Berdih (Češka) - 2.470

9. (8.) Mardi Fiš (SAD) - 2.436

10. (10.) Endi Rodik (SAD) - 2.110

---

13. (16.) Viktor Troicki (Srbija) - 1.970

29. (23.) Janko Tipsarević (Srbija) - 1.435


sport.blic.rs










Vesti iz Tenisa Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptyNed 14 Avg - 9:33

MONTREAL: I Zimonjić u finalu



Nenad Zimonjić i Majkl Ljodra pobedili Mirnjija i Nestora 6:3, 6:4, a u finalu će igrati protiv braće Brajan.

Vesti iz Tenisa V214637p0

Nenad Zimonjić i Majkl Ljodra plasirali su se u finale Rodžers kupa u Montrealu u konkurenciji dublova. Srbin i Francuz su u polufinalnom meču savladali druge nosioce, Belorusa Maksa Mirnjia i Kanađanina Danijela Nestora, Zimonjićevog bivšeg partnera - 6:3, 6:4.

Zimonjić i Ljodra će se u finalu sastati sa prvim favoritima, američkim parom Bob i Majk Brajan, koji je u Montrealu premašio cifru od 700 pobeda!

Braća Brajan su u prvom polufinalu za samo 43 minuta počistili sa terena Čeha Tomaša Berdiha i Nemca Florijana Majera sa 6:2, 6:1.

Četvrtim nosiocima je trebalo malo više, sat i 25 minuta, da savladaju Mirnjija i Nestora. Osvojili su 81 odsto poena na svoj servis, a u svakom setu napravili po brejk za drugi trijumf u tri ovogodišnja duela sa osvajačima Rolan Garosa.

Biće im to četvrto finale u 2011, a osvojili su jedan trofej, nedavno u Vašingtonu.

Tako će Srbija imati dvojicu predstavnika na završnim predstavama u Montrealu, jer će u finalu singla Novak Đoković igrati protiv Mardija Fiša.

(MONDO, )










Vesti iz Tenisa Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Janko Tipsarević i Novak Đoković igraju meč četvrtfinala na US openu.   Vesti iz Tenisa EmptyPet 9 Sep - 0:03

Tipsarević - Đoković 6:7, 7:6, 0:2

Janko Tipsarević i Novak Đoković igraju meč četvrtfinala na US openu.

To je prvi put da su se dvojica srpskih tenisera plasirali u četvrtfinale nekog Gren slema.

Vesti iz Tenisa 11181143274e6915c4c48df810037881_size3

Tipsarević je samim plasmanom u četvrtfinale ostvario svoj najveći uspeh na nekom od četiri najveća turnira, a od ponedeljka će biti i među 15 najboljih tenisera. Ovo je treći međusobni duel dva Srbina, a oba prethodna dobio je prvi teniser sveta.

I set: Đoković 7:6(2)

Kao što je i najavio, Janko je veoma agresivno počeo meč, napravio je brejk već u prvom gemu a onda ga i potvrdio za 2:0. Tipsarević je očigledno mnogo bolje i opuštenije ušao u duela na Artur Eš stadionu, pa je već u trećem gemu imao i dve prilike za dupli brejk.

Međutim, Novak je prvu spasao as udarcem, kod druge je Tipsarević izbacio bekhend u aut i prvi teniser sveta se 'upisao'. Atomski tenis igrali su Devis kup šampioni od samog starta, prve brejk lopte Đoković je imao u četvrtom gemu i uspeo je drugu da iskoristi fantastičnom forhend paralelom iz potpune defanzive (2:2).

Vraćeni brejk očigledno je u velikoj meri podigao samopouzdanje Đokoviću, koji je počeo da igra kao prvi teniser sveta, dobio je deset vezanih poena, ali pravo niotkuda Janko je u sedmom imao dve prilike za brejk i povratak u set. Nije ih iskoristio i Novak je došao na korak od vođstva u setovima dobivši peti vezani gem. Uspeo je Tipsarević da dobije sledeći gem, a onda je u devetom odigrao nekoliko prelepih poena, vratio je brejk zaostatka a onda je i izjednačio na 5:5 spasavši jednu set loptu.

Sam finiš prvog seta doneo je puno uzbuđenja i drame. Prvo je Novak izgubio gem koji je trajao više od deset minuta i u kojem je imao 40:0, ali nije ga to obeshrabrilo, uhvatio je 'poslednji voz', vratio brejk i izborio taj-brejk. U 13. gemu do izražaja je došlo pre svega iskustvo najboljeg svetskog tenisera koji je taj deo dobio sa 7:2 i tako posle više od 80 minuta igre poveo sa 1:0.
II set: Tipsarević 7:6(3)

Iako je, zbog svega onoga što se dešavalo u prvom setu, bilo očekivano da Tipsarević u drugom popusti, dogodilo se upravo suprotno. Janko je nastavio da igra svoj najbolji i najagresivniji tenis, napravio je brejk i poveo je sa 3:0.

To je ipak bio samo jedan brejk viška, pa je Novak, slično kao i u prvom setu, postepeno krenuo da se vraća. Počeo je da dobija važnije poene u gemovima i uzvratio je istom merom za 3:3. Nije to uzdrmalo Tipsarevića koji je nastavio da igra kao Top5 teniser. Do kraja seta nije bilo brejk lopti, pa je o njemo ponovo odlučivao taj-brejk. Janko je fantastično odigrao, servirao je skoro perfektno i uspeo je da izjednači dobivši taj-brejk sa 7-3.


mondo










Vesti iz Tenisa Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptyPet 9 Sep - 8:49

NJUJORK 09. 09. 2011

PRESS

Epski okršaj Srba u Njujorku, Novak u polufinalu US Opena!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković izborio je plasman u polufinale poslednjeg grend slem turnira sezone, US Opena u Njujorku, pošto je u istorijskom duelu (prvo srpsko GS četvrtfinale) na centralnom stadionu Nacionalnog teniskog centra "Bili Džin King" savladao zemljaka Janka Tipsarevića, koji mu je predao duel zbog povrede kod rezultata 2:1, po setovima 7:6(2),6:7(3), 6:0, 3:0 nakon tri sata i 27 minuta divovske borbe.

Vesti iz Tenisa DjokovicVELIKI

I pored poraza, zahvaljujući svom najboljem plasmanu na grend slem turnirima do sada, Tipsarević će se popeti sa 20. na 13. mesto na svetskoj listi tenisera. To će Tipsareviću ujedno biti i najbolji plasman u karijeri. Za ulazak među osam tenisera na ovom turniru Janko će dobiti i 225.000 dolara. Na drugoj strani, Novak juri svoj treći GS trofej u 2011. godini i čak 10. titulu u sezoni, a 28. ukupno u karijeri. Osvajač Australijan Opena i Vimbldona popravio je bilans i u pobedama ove sezone pa sada ima neverovatan skor od 62-2! Đoković u svom šestom uzastopnom polufinalu na GS turnirima čeka boljeg iz duela između trećeg nosioca Švajcarca Rodžera Federera i 11. "kosturaša", Francuza Žoa Vilfreda Conge. Taj duel je zakazan za noć između četvrtka i petka po srpskom vremenu.

Duel između Đokovića i Tipsarevića počeo je krajnje neočekivano i sam start prosto je nagovestio velika uzbuđenja i vrhunski tenis pun preokreta koji se spremao u nastavku. Tipsarević je, zahvaljujući vezanim neiznudenim grešakama Đokovica vrlo brzo stigao do prednosti od 2:0. Imao je priliku, od ponedeljka 13. teniser sveta, da povede i sa 3:0 uz dva brejka, ali se u tim trenucima Novak probudio, ušao u prepoznatljiv ritam i uspeo da se izvuče iz nezgodne situacije u koju ga je stavio njegov zemljak. Smanjio je Đoković na 2:1, dok na drugoj strani, kao što je i najavio pre duela, Janko nije odustajao od svog plana i izuzetno agresivne igre. Ubitačnim forhendima konstantno je pokušavao da "probije" Đokovića na osnovnoj liniji i tako ne dozvoli rivalu da preuzme inicijativu u poenu.

Tipsarević je pružio veliki otpor svom zemljaku

Međutim, kod takvog pristupa igri veliki je rizik da loptica izađe u u aut ili završi u mreži, što se u tim trenucima, hrabrom Janku i dogodilo. Za samo pet minuta, Đoković je znalački koristio svaku grešku Tipsarevića, i uz povećan procenat ubačenog prvog servisa, kao i riterna, ekspresno stigao do 5:2. Janko je ipak uspeo da prekine seriju Đokovića, smanji na 5:3 i kada se očekivalo da će Novak na svoj servis rutinski da završi prvi set, dogodio se još jedan preokret. Tipsarević uspeva da napravi brejk, potom u narednom gemu spase set loptu, a onda još jednom oduzme servis Đokoviću i povede sa 6:5. Ipak, kada je najteže, Đoković je, kao milion puta do sada, bio nasmireniji i najbolji. Napravio je "ribrejk" i potom u "taj-brejku" lako nadigrao Janka sa 7:2. Bolji tenis, ako se pitaju ljubitelji "belog sporta", nije mogao da bude viđen kada su u pitanju srpski teniseri. Prvi set je trajao čak 74 minuta.

Vesti iz Tenisa TipsaVELIKI

Početak drugog seta pokazao je da uzbuđenja na ovom duelu nisu okončana sjajnom predstavom koju su dva tenisera pružila u prvom delu igre. Za to je ponovo najzaslužniji bio Janko, koji nije klonuo duhom nakon prvog seta izgubljenog u taj-brejku. Za samo 10-ak minuta Janko je došao do vođstva od 3:0, ali je Đoković odmah uzvratio istom merom i takođe ekspresno izjednačio na 3:3. U narednim gemovima nije bilo previše uzbuđenja niti nekih spektakularnih poteza. Janko je i dalje lavovski i bez pardona pružao jak otpor mnogo poznatijem i iskusnijem zemljaku pa se ponovo ušlo u "taj-brejk". Za razliku od prvog, Janko je u drugom "dodatnom gemu", bio fantastičan. Iskoristio je pad koncentracije Đokovića i bez previše muke slavio sa 7:3, izjednačio na 1:1 u setovima nakon čega je publika, prezadovoljna viđenim na terenu, ovacijama na nogama ispratila dva igrača na mini-odmor. Janko je sasvim zasluženo dobio drugi set, imao je veći procenat ubačenog prvog servisa i čak 13 "vinera" više (19-6) od Đokovića. Drugi set trajao je samo 60 sekundi manje od prvog - 73 minuta.
Novak: Dobro je što je finale pomereno za ponedeljak

- Prvo, sve čestitke Janku, on mi je sjajan prijatelj i bilo je jako teško igrati ovaj meč. Žao mi je što se ovako završilo i želim mu brz oporavak. Prva dva seta bila su prosto fantastična, dok je u trećem Janko zaradio tu povredu...bez obzira na sve, odigrali smo sjajnih 3,5 sata i verujem da su svi zadovoljni viđenim. Što se moje povrede tiče, ona je uobičajena kada su prokilizavanja u pitanju. Palac je prokrvario i nije ništa strašno. Saznao sam i da su organizatori odlučili da pomere finale za ponedeljak, što je lep gest prema nama igračima. Pojedinci bi igrali 4-5 dana za redom u pet setova, a to, verujte mi, nije ni malo lako - rekao je Đoković posle meča.

U trećem setu Tipsarević je potpuno pao u igri, što je Đoković iskoristio da pokaže sav svoj raskošan talenat i igru kojom je sa lakoćom "mleo" svoje protivnike ove sezone. Počeo je Novak da preciznim dijagonalama i nepogrešivim udarcima umara Janka i tera ga da što više trči i za tili čas je na semaforu stajalo 5:0. Janko je posle toga zatražio medicinski tajm-aut i požalio se na bol butnog mišića leve noge. Međutim, posle ukazane pomoći (zavoj na butini) Janko nije bi ni nalik onom igraču koji u meč ušao rešen da "skine skalp" najboljem teniseru sveta. Sudeći po tome kako se Janko kretao u šestom gemu i kako je udarao lopticu, mnogi su pomislili da će predati duel, ali to se nije dogodilo. Nakon izgubljenog seta od 6:0, Janko je otišao do svlačionice, promenio opremu i nastavio duel.

Janka povreda sprečila da završi duel

A onda, na startu četvrtog seta novi šok. Posle maratonskog poena koji je na maestralan način dobio Đoković, došlo je do povrede najboljeg srpskog tenisera. Đoković se kod proklizavanja, požalio na bol u stopalu (nožni palac leve noge), pa je prvi gem prekinut kod rezultata 30:30 kako bi Novaku bila ukayana pomoć. Srećom, ni ta povreda nije dovela do toga da jedan od tenisera preda duel, pa je ovaj fantastičan meč nastavljen. Po uvodnim poenima odmah se videlo da povreda na Đokovića nije ostavila ni malo traga. Nastavio je Novak igra u visokom ritmu i pritiska Tipsarevića, koji, rovit od povrede, nije mogao da parira takvom pristupu igre. Poveo je Novak brzo sa 3:0, nakon čega je, posle tri sata i 27 minuta igre, Janko odlučio da ne rizikuje ozbiljniju povredu i preda duel.

Đoković je tako zadržao maksimalan učinak kada su u pitanju dueli sa zemljakom i partnerom iz Dejvis kup reprezentacije. Njih dvojica su prvi put odmerila snage 2008. godine u trećem kolu turnira u Kvinsu, kada je Novak slavio posle preokreta sa 2:6, 6:1, 6:4. Posle toga prvi reket sveta je bio bolji i 2009. godine u drugom kolu ATP turnira u Beogradu - 6:2, 4:6, 6:0. Oni su ove sezone ponovo bili rivali u polufinalu Beograda, ali je Tipsarević i tada odustao od tog meča zbog povrede.










Vesti iz Tenisa Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: I Novak i Janko među prvih 10   Vesti iz Tenisa EmptyUto 15 Nov - 9:30

I Novak i Janko među prvih 10

LONDON - Srpski teniser Janko Tipsarević prvi put u karijeri je ušao među prvih 10 igrača na rang listi i od danas se nalazi na devetoj poziciji, dok je Novak Đoković i dalje ubedljivo prvi.

Vesti iz Tenisa 24760

Tipsarević je na najnovijoj listi napredovao sa 13. na 9. mesto i sada ima 2.395 bodova. Srpski teniser godinu je počeo na 49. poziciji na ATP listi.

Najbolje rangirani igrač, Đoković ima 13.475 bodova, ispred Španca Rafaela Nadala (9.375) i Britanca Endija Mareja (7.380). Viktor Troicki pokvario je plasman za dva mesta i trenutno je 21. teniser sveta sa 1.730 bodova.

Pored Tipsarevića znajčajan napredak pri vrhu liste napravio je Francuz Žo Vilfred Conga koji je sa osme došao na šestu poziciju i ima 3.535 bodova.

Prvih 20 igrača na ATP listi:

1. (1) Novak Đoković (Srbija) 13.475 bodova
2. (2) Rafael Nadal (Španija) 9.375
3. (3) Endi Marej (V. Britanija) 7.380
4. (4) Rodžer Federer (Švajcarska) 6.670
5. (5) David Ferer (Španija) 4.480
6. (Cool Žo Vilfred Conga (Francuska) 3.535
7. (7) Tomaš Berdih (Češka) 3.300
8. (9) Mardi Fiš (SAD) 2.965
9. (13) Janko Tipsarević (Srbija) 2.395
10. (11) Nikolas Almagro (Španija) 2.380
11. (12) Huan Martin Del Potro (Argentina) 2.315
12. (14) Žil Simon (Francuska) 2.165
13. (6) Robin Soderling (Švedska) 2.120
14. (15) Endi Rodik (SAD) 1.940
15. (10) Gael Monfis (Francuska) 1.935
16. (17) Aleksandar Dolgopolov (Ukrajina) 1.925
17. (16) Stanislas Vavrinka (Švajcarska) 1.820
18. (25) DŽon Izner (SAD) 1.800
19. (20) Rišar Gaske (Francuska) 1.765
20. (21) Felisijano Lopez (Španija) 1.755

tanjug










Vesti iz Tenisa Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Jeremić i zvanično na čelu TSS, Goran Đoković potpredsednik   Vesti iz Tenisa EmptyČet 24 Nov - 23:41

Jeremić i zvanično na čelu TSS, Goran Đoković potpredsednik


Šef srpske diplomatije Vuk Jeremić jednoglasno je izglasan za novog predsednika Teniskog saveza Srbije na vanrednoj skupštini u hotelu "Hajat".
Vesti iz Tenisa 157348_0208-jeremic-foto-fonet_f
Na sednici je prisustvovalo je 57 delegata iz 106 klubova.


Jeremić je na mestu prvog čoveka srpskog tenisa nasledio Slobodana Živojinovića koji se povukao sa te funkcije zbog obaveza u Međunarodnoj teniskoj federaciji (ITF), a funkciju potpredsednika umesto Radmila Armenulića od sada će izvršavati Goran Đoković.

Jeremić je do sada obavljao funkciju predsednika Unije teniskih profesionalaca Srbije.

"Tenis je zahvalujući ovakvim rezultatima jedan od glavnih državnih resursa, a ja sam na čelo Saveza došao iz dva razloga. Prvi je to što je moj život preusmeren na predstavljanje Srbije u inostranstvu. Drago mi je što smo velesila, jer, gde god se pomene tenis, asocijacija je na našu zemlju. Drugi razlog je da bih zadržao jedinstvo u Savezu. U ovom sportu se ne može uspeti bez rada i posvećenosti. Ne možete u tenisu da postanete šampion prevarom. Sve se zarađuje samo radom", rekao je Jeremić.

Bivši predsednik TSS Slobodan Živojinović zahvalio se svima koji su bili uz ovu insituciju proteklih godina pružajući podršku svom nasledniku.

"Devet godina sam bio na kormilu Saveza. Nije bilo lako doneti ovakvu odluku, odnosno dati ostavku. Došao sam na čelo TSS kad ni za opremljivanje kancelarije nismo imali, a sada smo teniska velesila. Kao što se zna, moja ostavka je proizvod prihvatanja mesta člana komiteta Dejvis Kupa. To ne bih uspeo da dosegnem da nije bilo vas. Nadam se da će moj naslednik jednako dobro raditi ovaj posao", dodao je Živojinović.

Upravni odbor pojačan je novim članovima i to su: generalni direktor Energoprojekta Vlada Milovanović, generalni direktor Interkontinentala Živorad Vasić, generalni direktor NIS-a Kiril Kravčenko, advokat Branislav Avramović, vlasnik građevinske firme "MBA Miljkovic" Branko Miljković i bivši direktor marketinga Telekoma Radislav Vulićević.

Sednici u beogradskom hotelu "Hajat" prisustvovalo je 57 delegata iz 106 klubova.



blicSport










Vesti iz Tenisa Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptyNed 8 Jan - 12:21

Janko vlada Čenajom, izborio i drugo finale na turniru!

Vesti iz Tenisa 204031_610x_f

I poslednjih sezona se videlo da Janko Tipsarević uživa na turniru u Čenaju, ali ovog januara on je definitivno potvrdio da mu leži učešće, pošto je posle plasmana u finale singla isto učinio i sa dublom, u paru sa Leanderom Paesom.

Srpsko-indijski teniski par pobedio je u polufinalu Amerikance Skota Lipskija i Radživa Rama sa 6:2, 6:7 (1:7), 10:7.


Tipsarević i Ram će u sutrašnjem finalu igrati protiv Izraelaca Džonatana Erliha i Endija Rama.


Ranije je Tipsarević slavio i u polufinalu singla protiv Japanca Soede, a u nedelju će za trofej igrati protiv Miloša Raonića iz Kanade.

Izvor:Blic Online










Vesti iz Tenisa 4285547593


Vesti iz Tenisa 2lwq2yh


Vesti iz Tenisa 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptyNed 29 Jan - 18:46

Mediji o Novaku i Rafi: Jedan šampion, dva heroja!

Vesti iz Tenisa 209674_mdf47897_f

Trijumf Novaka Đokovića u Melburnu posle neverovatnog finala i gladijatorskog duela sa Rafaelom Nadalom zadala je još jedan zadatak novinarima širom planete - da nađu prave reči za opisivanje borbe koja je trajala skoro šest sati - 5:7, 6:4, 6:2, 6:7 (5), 7:5.

Španski "As" uz fotografiju razočaranog Nadala svoj izveštaj otvara naslovom "Jedan šampion, dva heroja". "Marka" se takođe slaže da je Nadal heroj, ali uz najboljeg tenisera sveta stoji epitet - nadljudski!


"Eurosport" piše da je Đoković slavio u epskom meču u Melburnu.

"Ovo će se pamtiti kao jedno od najvećih finala u tenisu. Nijedan igrač nije želeo da poklekne suočavajući se sa baražnom paljbom i mecima koji su stizali sa osnovne linije", piše "Eurosport".

Dodaje se da je "Novakova moć da konačno utiša Nadalove pokušaje dokaz zašto je on bez pogovora broj jedan tenisa".

"Nije čudo što su njih dvojica morali da sednu tokom ceremonije dodela pehara", piše "Eurosport".

"Skaj" navodi da je Srbin pobedio Nadala u najdužem finalu u istoriji grend slemova uz naslov "Kralj Đoković suvereno vlada".

Komentator britanske kuće "Bi-Bi-Si" i nekadašnji najbolji teniser Ostrva Džon Lojd je meč nazvao neverovatnim.

"Pričali smo o Novakovoj veličini tokom prošle godine, ali ovo je najvažniji duel u njegovoj karijeri. Dobiće ogromno poštovanje svih ostalih igrača zbog toga što je sa Nadalom mogao da se bori do ovakve iscrpljenosti. Mislim da ni sam ne veruje šta je uspeo", piše Lojd.










Vesti iz Tenisa 4285547593


Vesti iz Tenisa 2lwq2yh


Vesti iz Tenisa 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptyUto 31 Jan - 1:45

Kralj 'Australije': Ne želim čuti za tenis, muka mi je od njega

Tenis se igra zbog ovakvih ljepota. Ovakvi mečevi neće se nikad zaboraviti, rekao je Mats Wilander čiji je meč s Cashom po duljini nadmašio onaj Đokovića i Nadala



Vesti iz Tenisa Osvajac-australije-ne-zelim-cuti-za-tenis-doe-mi-muka-504x335-20120105-20120130171956-e953317f71b28de77b9c9ceccc14e8cb


Ne želim ni čuti za tenis. Loše mi je, gotovo da mi se diže želudac od njega, rekao je Novak Đoković nakon najduljeg Grand Slam finala u povijesti tenisa.

Rasparao je majicu, ostalo je još malo snage, a potom je sjedećki odslušao protokolarne govore. Niti Rafael Nadal nije stajao:

- Pogled mi je odlazio prema satu. Dva, tri, četiri, pet sati... Mislio sam da taj meč neće nikad završiti. Strašno. Noge ne osjećam.

Pet sati i 53 minute nezaboravnog finala ušlo je u povijest svjetskog tenisa.
Nikad nisam gledao zanimljiviji meč. Novak je potvrdio da je najbolji, oduševljen je bio i Mats Wilander


- Tenis se igra zbog ovakvih ljepota. Ovakvi mečevi neće se nikad zaboraviti - komentirao je Mats Wilander, koji je protiv Australca Casha odigrao drugi najdulji finale (gotovo pet sati) u povijesti svjetskog tenisa.

Nadal je taj drugi “epski finale” u karijeri. Pobijedio je Federera u maratonskom finalu Wimbledona 2008., a taj meč pamti se po tome što su zadnji gem igrali gotovo po mraku (tad još nije bilo reflektora). Pilić je igrao finale Roland Garrosa 1973. u srijedu (!), a Fred Perry pobijedio je Von Cramma u finalu Wimbledona 1936. za samo 40 minuta.

Najdulji mečevi



  1. Isner - Mahut (Wimbledon ‘10) - 11 sati
  2. Santoro - Clement (Roland Garros ‘04) - šest sati i 33 minute
  3. McEnroe - Wilander (DC ‘82) - šest sati i 22 minute

Finali koji se ne zaboravljaju



  1. Safin je u Melbourne 2002. doputovao s četiri cure, Johansson je iskoristio šansu
  2. Goran je s pozivnicom otišao do kraja
  3. Pilić je finale igrao u srijedu
  4. Osim Krajiceka pamtit će i golu 'streakericu'

(24sata.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptyUto 28 Feb - 17:21

Tipsarević lako do drugog kola Dubaija
TANJUG

Vesti iz Tenisa 225746_a

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se danas u drugo kolo turnira u Dubaiju, pošto je na startu pobedio Rusa Igora Kunjicina sa 6:2, 6:2.

Tipsarević je postavljen za sedmog nosioca na turniru, a protivnik u drugom kolu biće mu Italijan Flavio Ćipola. Srpski i italijanski teniser do sada su igrali samo jednom, prošle godine u Kuala Lumpuru kada je slavio Tipsarević.

Ukoliko savlada i Ćipolu, Tipsarevića najverovatnije očekuje četvrtfinalni duel sa najboljim teniserom sveta Novakom Đokovićem.

Turnir u Dubaiju igra se za ukupni nagradni fond od 1,7 miliona dolara, a pobednik će osvojiti ček na 409.000 dolara i novih 500 ATP bodova.










Vesti iz Tenisa F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
drexler

Master
Master

drexler

Muški
Poruka : 6727

Učlanjen : 02.02.2012


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptyČet 1 Mar - 12:07

Đoković - Tipsarević (TVB92, 16h)

Novak Đoković i Janko Tipsarević sastaju se u četvrtak (TVB92, 16h) u četvrtfinalu ATP turnira serije 500 u Dubaiju.

Vesti iz Tenisa 17699189324f4e689b150f4755305682_size3


Biće to peti međusobni duel dva najbolja srpska tenisera, a u
prethodna četiri tri puta je slavio najbolji teniser sveta Novak
Đoković.


Međutim, jedinu pobedu Janko je zabeležio u njihovom poslednjem
okršaju, na završnom Mastersu u Londonu kada je slavio sa 2:1 u
setovima.
Tipsarević će sigurno biti prvi ozbiljan test za
Novaka u Dubaiju. U prva dva kola Đoković je igrao protiv veoma
raspoloženih Štebea i Stahovskog, ali je oba meča završio u dva seta i
tako je zabeležio i 17. vezanu pobedu na turniru u UAE.

Sa
druge strane, Janko je do duela sa prvim reketom sveta stigao laganom
pobedom protiv Kunjicina i nešto težom protiv Italijana Ćipole.

Osim najboljih srpskih tenisera, u četvrtak će se igrati i preostali
četvrtfinalni mečevi. Program otvaraju Endi Mari i Tomaš Berdih, nakon
njih igraju Južni i Federer, a program na centralnom terenu zatvaraju
Huan Martin del Potro i Žo-Vilfrid Conga.
(b92.net)
Nazad na vrh Ići dole
drexler

Master
Master

drexler

Muški
Poruka : 6727

Učlanjen : 02.02.2012


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptyČet 1 Mar - 20:18

Dubai: Novak preko Janka do Marija

Novak Đoković zabeležio je i 18. vezanu pobedu na ATP turniru serije 500 u Dubaiju i plasirao se u polufinale.


Vesti iz Tenisa 7385391444f4f9291772f7793571707_size3


Najbolji teniser sveta je u četvrtfinalu savladao svog velikog prijatelja Janka Tipsarevića sa 6:1, 7:6(6) posle 96 minuta igre.
Đoković
je podigao nivo igre u odnosu na prva dva kola, tokom celog meča je bio
ubedljiv na svoj servis pošto Tipsarević nije imao nijednu brejk loptu,
ali je i pored toga meč lako mogao da ode u treći set.
Janko
je u taj-brejku drugog seta imao set loptu, ali je napravio dvostruku
servis grešku i Đoković je ostvario četvrti trijumf u njihovom petom
međusobnom duelu.

Meč je počeo sigurnim servisima obojice
tenisera u kojima nijedan nije bio ni blizu brejka. Međutim, već u
četvrtom gemu menja se situacija na terenu. Tipsarević je imao 30-0 na
svoj servis, ali je greškama dozvolio Đokoviću da osvoji tri poena u
nizu i dođe do prve brejk lopte. Novak je nije iskoristio nakon što je
izbacio lopticu van terena, drugu jeste i poveo je sa 3:1. U narednom
gemu je rutinski sačuvao svoj servis i na taj način potvrdio brejk.

Ista situacija ponovila se i u naredna dva gema. Ponovo je Janko imao
30-0 i izgubio servis, a naredni gem Đoković je sigurno dobio i poveo sa
1:0 u setovima posle 27 minuta.

Tipsarević se u petom gemu
drugog seta suočavao sa brejk loptom, ali je ovoga puta uspeo da je
spasi i povede sa 3:2. Ista situacija se ponovila i dva gema kasnije,
Janko je imao 30:0, zatim je izgubio tri vezana poena, ali je ponovo
uspeo da se izvuče i dobije često ključni sedmi gem.

Janko je
nastavio da veoma teško dobija svoje servis gemove, dok je Đoković to
radio znatno lakše, ali deveti teniser sveta je ipak uspeo da dobije i
deveti gem drugog seta i natera rivala da servira za ostanak u istom. U
istom ritmu odigrana su i preostala tri gema, pa je o drugom setu
odlučivao taj-brejk.

Tipsarević je odlično krenuo, poveo je sa
4:1, ali je nervoza učinila svoje kada se lomilo. Na 4:3 je napravio
duplu servis grešku, a isto je uradio i kada je imao set loptuz pri
rezultatu 6:5. Novak je to iskoristio i strahovitim forhendom okončao je
meč.
(b92.net)
Nazad na vrh Ići dole
drexler

Master
Master

drexler

Muški
Poruka : 6727

Učlanjen : 02.02.2012


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptyPet 2 Mar - 10:47

Đoković - Mari (TVB92, 14h)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković igra u petak protiv Endija Marija
(TVB92, 14h) prvi polufinalni meč na ATP turniru u Dubaiju.


Vesti iz Tenisa 3806596734f4fc3d79307e881844087_size3


Biće do 12. međusobni duel prvog i četvrtog tenisera sveta, a sedam od prethodnih 11 dobio je Đoković.


Poslednji okršaj Škot i Srbin su imali u polufinalu Australijan
opena kada je Novak posle skoro pet sati iscrpljujućeg tenisa uspeo da
slavi i plasira se u finale.


Mari je nešto slabije počeo turnir u Dubaiju, u prvom kolu je
izgubio set od Mihaela Berera, ali je brzo ušao u prvou formu koju je
potvrdio u četvrtfinalu protiv veoma neugodnog Tomaša Berdiha.

„Pre
turnira u Indijan Velsu i Majamiju bilo bi veoma dobro kada bi vidao na
čemu moram da radim, odnosno koliko je moja igra dobra u ovom trenutku.
Igrao sam sjajan meč protiv njega u Australiji, nadam se da ću sutra
uspeti da obrnem rezultat“,
rekao je Mari.

Sa druge
strane, čini se da trostruki uzastopni osvajač ovog turnira igra koliko
mu je potrebno, a u prve tri runde nije izgubio nijedan set iako je
igrao dva taj-brejka. Mari je jedan od ’srećnika’ koji su prošle sezone
uspeli da izađu kao pobednici u duelu sa Đokovićem, a i ovoga puta će
sigurno imati veliki motiv i želju da se osveti za poraz u Melburnu.

„Veliki
je izazov za obojicu kada igrate protiv nekoga od najbolja četiri
tenisera sveta. Pogotovo nakon Autralijan opena i tog veoma uzbudljivog
meča koji je trajao pet sati. Biće sigurno dobar meč. Obojica se
radujemo tome. Uvek pokušavamo jedan drugoga da pobedimo i zbog toga je
naše rivalstvo sjajno“
, rekao je Novak.

Dva sata nakon Đokovića i Marija na centralni teren u Dubaiju će izaći Rodžer Federer i Huan Martin del Potro.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptyPet 2 Mar - 12:51

Nadal i Real ulaze u povijest na 110 rođendan Kraljevskog kluba

Vesti iz Tenisa Rafaelnadaldaviscup__afp

NAJBOLJI španjolski tenisač Rafael Nadal odigrat će 14. srpnja humanitarni teniski meč na madridskom stadionu Santiago Bernabeu.


Radi se o zajedničkoj inicijativi Zaklade Real Madrid i Zaklade Rafa Nadal, a sav je prihod od ulaznica namijenjen dobrotvornim organizacijama. Dvoboj za koji Nadal još mora odabrati suparnika bit će, ujedno, i dio proslave 110. rođendana Real Madrida koji pada na 6. ožujka.

Nadal i njegov najdraži klub svojom će inicijativom pokušati ući i u Guinnessovu knjigu rekorda u kategoriji najvećeg broja gledatelja na jednom teniskom meču. Trenutno rekord drži dvoboj koji su odigrale Kim Clijsters i Serena Williams. Meč dviju nekadašnjih prvih tenisačica svijeta 2010. je godine na stadionu Kralj Baudouin u Bruxellesu uživo pratio 35.681 gledatelj.

Inače, kapacitet Santiago Bernabeua je 85.454.

(Index.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
drexler

Master
Master

drexler

Muški
Poruka : 6727

Učlanjen : 02.02.2012


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptySub 3 Mar - 11:13

Poraz Đokovića u polufinalu Dubaija

Novak Đoković izgubio je od Endija Marija polufinalni meč turnira u Dubaiju u dva seta - 6:2, 7:5.


Vesti iz Tenisa 8348630824f50f6426ab72009111486_size3


U drugom polufinalu sastaju se Rodžer Federer i Huan Martin Del Potro, uz prenos na našoj televiziji.
Turnir
u Dubaiju najveći je od turnira 500 serije, a Đoković je branio trofej,
koji predaje posle pune tri godine. Škot će se boriti za prvi trofej u
sezoni.
Tokom većeg dela meča Mari je dominirao i zasluženo stigao do finala, iako je u jednom trenutku izgledalo da sledi preokret.

Početak meča nije nagoveštavao toliku dominaciju Marija, koji se mučio u
prva dva servis-gema, dok je Đoković svoje osvajao bez izgubljenog
poena.

U gemu šest dogodio se ključni trenutak - posle 30-0
Đoković je dozvolio da Mari veže četiri poena i oduzme mu servis. U
sledećem gemu Novak je imao duplu brejk-loptu, ali je ponovo Mari
osvojio četiri uzastopna poena i potvrdio prednost.Vesti iz Tenisa 15631801244f50f64278c51220693367_size3


Usledila je totalna dominacija Škota, koji je osvojio sedam uzastopnih gemova, uključujući i tri brejka.

Đoković je posle 0:3 u drugom setu počeo da se budi, opet uzeo servis-gem bez izgubljenog poena, a zatim se igralo gem za gem.

Najava preokreta stigla je kada je u devetom gemu Nole ponovo napravio
duplu brejk-loptu, ali je ovog puta iskoristio prvu šansu, a ubrzo je
uspeo da stigne i do 5:5.

Međutim, Mari se oporavio dovoljno
brzo, osvojio sledeći gem i zatim brzo stekao veliku prednost u
dvanaestom gemu, koji je dobio sa samo jednim izgubljenim poenom. Meč je
potrajao sat i 22 minuta.

Bila je to peta pobeda Škota u 12 mečeva sa našim asom.
Nazad na vrh Ići dole
drexler

Master
Master

drexler

Muški
Poruka : 6727

Učlanjen : 02.02.2012


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptyUto 6 Mar - 9:22

Anonimna Amerikanka pobedila Bojanu u kvalifikacijama u Indijan Velsu

Bojana Jovanovski nije uspela da prebrodi prvo kolo kvalifikacija u
Indijan Velsu izgubivši od 305. igračice sveta, Amerikanke Džesike
Pegule, sa 7:6(4), 7:6(5).



Vesti iz Tenisa 220195_bojana-101-fonet-fonetepa_f


Pegula je do ovog nastupa ostvarila samo pet pobeda u profesionalnoj
karijeri, ali joj ni to, ni činjenica da je u oba seta gubila sa po 4:2,
nije smetalo da ostvari podvig.








Osamnaestogodišnja američka teniserka je u prvom setu dva puta
bila na dva gema zaostatka, a opet - uspela je da stigne do taj-brejka i
osvajanja te deonice. U drugom setu viđen je gotovo identičan scenario,
Bojana je povela sa 4:2, potom izgubila tri gema u nizu, izborila
taj-brejk ali lek za do sada anonimnu Amerikanku naša teniserka, 119. na
WTa listi, nije našla.





Do ovog trijumfa, za koji joj je bilo potrebno 108 minuta nastupa,
Pegulin najveći uspeh od pet pomenutih pobeda bio je onaj nad 154.
igračicom sveta, Italijankom Kamilom Đorđi.





Naredna suparnica 18-godišnje Ameirkanke biće bolja iz meča u kome se
sastaju Ukrajinka Katerina Bondarenko i Argentina Paula Ormaečea.

(sport.blic.rs)
Nazad na vrh Ići dole
drexler

Master
Master

drexler

Muški
Poruka : 6727

Učlanjen : 02.02.2012


Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa EmptySub 24 Mar - 10:38

Federer najbolji svih vremena!

Američki televizijski kanal posvećen tenisu (Tennis
Channel) proglasio je švajcarskog tenisera Rodžera Federera za najboljeg
igrača svih vremena.

Vesti iz Tenisa 18044122784f6d8af35ce70510170118_size3


Federera je, kako je prenela agencija AP, najboljim proglasio skup
međunarodnih stručnjaka u okviru izbora "100 najboljih tenisera svih
vremena".
Iza njega je ostao Rod Lejver, a na trećem mestu je
Nemica Štefi Graf. Novak Đoković rangiran je na 40. mesto najboljeg svih
vremena, dok je na 19. poziciji Monika Seleš, najbolje plasirana sa
naših prostora.
Među najboljih deset su još Martina
Navratilova, Pit Sampras, Rafael Nadal, Bjorn Borg, Margaret Kort, Kris
Evert i Bili Džin King.

Emisija "100 najboljih svih vremena"
emitovana je na američkom teniskom kanalu tokom proteklih pet večeri, a
najbolji je izabran u petak veče.


(b92.net)





Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Vesti iz Tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz Tenisa   Vesti iz Tenisa Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vesti iz Tenisa
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Zanimljivosti iz tenisa
» Istorija tenisa
» 10 Najvećih uvreda u svetu tenisa
» Nove nade svetskog tenisa
» Najveći uspesi Srpskog tenisa
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum
  • Sport
  • Tenis
  • -

    Sada je Ned 28 Apr - 7:50