Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme



Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  Himna Haoss ForumaHimna Haoss Foruma  FacebookFacebook  


Delite | 

Anketa

Da li biste radili u inostranstvu?

[ 15 ]
Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Bar_left56%Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Bar_right [56%] 
[ 7 ]
Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Bar_left26%Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Bar_right [26%] 
[ 5 ]
Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Bar_left18%Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Bar_right [18%] 

Ukupno Glasova: 27
 

 Da li biste radili u inostranstvu?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptyPon 8 Okt - 21:48

Grešnica ::
Slazem se i ne slazem se...
Ja sam rodjena van zemlje, zivim i radim, i nije sve u novcu.I ovde je kriza.
A sta nam sve to i vredi kada nam je dusa i srce prazno, kada te svakodnevno vredjaju i ponizuju zbog toga sto jesi?
Kada nemas nikoga svoga da sa njime popricas i da te razume kada ti je najteze?....Nije sve u parama....

Jedan pravi iskren odgovor happy

Studirala sam u vreme krize. Kao beg iz te krize, mnogi moji prijatelji su otišli van da ''oprobaju'' sreću. Neki su na dobrim pozicijama, neki su se solidno snašli. U suštini, svi su dobro prošli što se posla tiče. Ali ono što ih jako boli, da bez obzira koliko su dobri stručnjaci, to je nekako u pozadini.

Prijateljica koja živi u Dubaiju, kaže da ima sve, ali u suštini nema ništa....ma šta to značilo.

Volim da putujem i volim sve da vidim, ali ovo je moj dom. Više volim ponos i sa nepunijim džepovima, nego pune džepove, a pognute glave...

Inače, ko je sposoban, snaćiće se i ovde...Sreća je tamo, gde si ti.
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptyPon 8 Okt - 21:54

Ne smatram sebe nesposobnom ali meni i nije data
mogućnost da svoje sposobnosti pokažem jer mi
struka nije deficitarna. Trenutno zavisim od zdravstvenih
prilika kolega, pa ako ko kihne i ode na bolovanje - eto mene :
Mislim, o čemu pričamo Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptyPon 8 Okt - 22:02

Radiš u prosveti? Ima li šanse da se baviš privatnim poslom? Recimo da sama organizuješ neki vrtić u kući ili tako nešto?

Jeste, u Sbiji je problem što ništa nije rađeno planski. Nažalost. Mislim da u svemu treba imati puno sreće. Eto, ja ti želim da do kraja godine imaš pravi stalan posao. happy
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptyPon 8 Okt - 22:13

Sagacity ::Radiš u prosveti? Ima li šanse da se baviš privatnim poslom? Recimo da sama organizuješ neki vrtić u kući ili tako nešto?

Jeste, u Sbiji je problem što ništa nije rađeno planski. Nažalost. Mislim da u svemu treba imati puno sreće. Eto, ja ti želim da do kraja godine imaš pravi stalan posao. happy

Povremeno radim u prosveti, kad neko kihne...Ironična sam, oprosti.
Nemam mogućnosti da se bavim privatnom praksom. Ideja da se osnovna
škola završava na sic, još je u povoju. Dok se to ne realizuje ja ću
biti izdržavano lice i stoga sam "za" odlazak u inostranstvo.
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptyPon 8 Okt - 22:27

Dinka ::

Povremeno radim u prosveti, kad neko kihne...Ironična sam, oprosti.
Nemam mogućnosti da se bavim privatnom praksom. Ideja da se osnovna
škola završava na sic, još je u povoju. Dok se to ne realizuje ja ću
biti izdržavano lice i stoga sam "za" odlazak u inostranstvo.

Ne, nisi ironična. To je surova realnost. Pričamo happy

U inostranstvu je neke diplome lakše, a neke teže nostrifikovati. Dok dođeš do nostrifikacije, uglavnom se opere ''puno sudova''...i odradi vazda nekih fizičkih poslova. Teže ide, ali nije nemoguće.

Uglavnom, muka je i tamo i ovde. Opet je to na onome ''kako se snađeš''..Nažalost, kod nas ko ima neku vezu...škola mu i na treba. Pa se posle pitaju, što mladi stručnjaci beže van.
Nazad na vrh Ići dole
Čupka

Master
Master

avatar

Ženski
Poruka : 16692

Učlanjen : 18.04.2011


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptyPon 8 Okt - 22:31

Sagacity ::


Jedan pravi iskren odgovor Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 3009072290

Studirala sam u vreme krize. Kao beg iz te krize, mnogi moji prijatelji su otišli van da ''oprobaju'' sreću. Neki su na dobrim pozicijama, neki su se solidno snašli. U suštini, svi su dobro prošli što se posla tiče. Ali ono što ih jako boli, da bez obzira koliko su dobri stručnjaci, to je nekako u pozadini.

Prijateljica koja živi u Dubaiju, kaže da ima sve, ali u suštini nema ništa....ma šta to značilo.

Volim da putujem i volim sve da vidim, ali ovo je moj dom. Više volim ponos i sa nepunijim džepovima, nego pune džepove, a pognute glave...

Inače, ko je sposoban, snaćiće se i ovde...Sreća je tamo, gde si ti.

Tako je Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 2928143390

sta ti sve to vredi, kada je dusa i srce prazno, kada nemas nekoga svoga pored sebe...
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptySub 31 Maj - 2:31

Radio bi bilo gdje.  Laughing 
Raditi se mora, ako imaš prilike i mogućnost, što fali.
Znam da postoji jaka nostalgija kod nekih ljudi.
Ali zato postoji godišnji odmor, pa ga provedeš gdje želiš. Kod kuće naravno.
I jedina vodilja bi mi bila da ću uštediti i vratiti se kući.  Cool










love
Nazad na vrh Ići dole
Tanguy

Master
Master

Tanguy

Muški
Poruka : 35425

Učlanjen : 10.09.2012


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptySub 31 Maj - 2:32

Radim već.
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptyUto 17 Jun - 20:50

Teško ..toliko toga me ovde veže... happy 










Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 4285547593


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 2lwq2yh


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptySre 18 Jun - 19:24

Zarada je bolja, daleko od toga. Ali ovdje se ne zivi,ovdje se samo rita. Kad odem dolje jedanputa godisnje, prodisem i osjecam se kao covjek.Ovdje kao robota, netrebam sat navit, probudim se ujutro automatski, hebes takav zivot.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptyPon 30 Jun - 4:45

Ja spadam u one koji "umiru" od nostalgije.
Nije sreca para puna vreca, to znaju oni sto je imaju.........
Nazad na vrh Ići dole
Daksi

Elita
Elita

avatar

Ženski
Poruka : 1492

Učlanjen : 06.08.2014


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptyPet 8 Avg - 10:16

Da ako  mi ponude dobar ugovor.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34634

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptySub 5 Nov - 21:41

Već radim i nije uopšte onako kako ljudi zamišljaju jer tamo se radi a ovde se lenčari na poslu
Nazad na vrh Ići dole
Maruška

Elita
Elita

Maruška

Ženski
Poruka : 4052

Lokacija : za laptopom

Učlanjen : 28.09.2016

Raspoloženje : uvek sa osmehom


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptyUto 8 Nov - 20:37

Black Wizard ::Već radim i nije uopšte onako kako ljudi zamišljaju jer tamo se radi a ovde se lenčari na poslu
I ovde bi ljudi radili kada bi bili valjano plaćeni za svoj rad.

Ovde se možeš ubiti od rada i isto prođeš ko i onaj što zabušava ..pa što bi se onda mučili ako od toga nema vajde

A ljudi nisu lenji i to pokazuju kad odu u inostranstvo
Nazad na vrh Ići dole
ordinary

Član
Član

ordinary

Ženski
Poruka : 360

Godina : 55

Lokacija : Somewhere over the rainbow

Učlanjen : 12.10.2016

Raspoloženje : :)


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptyUto 8 Nov - 22:26

Kada bi mi se pružila prilika otišla bi. Još kad bi mogla da biram to bi sigurno bio Island.
Zaposlena sam, u odnosu na mnoge dobro plaćena, no svejedno je jako teško.

Pola mojih rođaka je vani, svi uredno kukaju na težak život ali se ne vraćaju. Meni to mnogo govori.
Priče o tome kako nemaju života, kako se ne druže, kako se samo nosi odjeća za rad i za spavanje su mi iskreno već na vrh glave. Ni  ovdje ne cvjetaju ruže, daleko od toga. Ne radim u privatnoj firmi, ali itekako se dešava mnogo toga što se povezuje samo sa privatnim firmama. Jako je često da ne stignem ni doručkovati za tih osam sati provedenih na poslu. Poslije takvog dana neupotrebljiva sam za bilo kakav društveni život. Radujem se vikendu ko malo dijete da bi stigla uraditi sve ono što ne stignem u toku nedelje, što naravno ne znači da me neće šef i tada nazvati i izdiktirati šta sve treba da uadim u toku sledeće nedelje. Kad sve saberem, definitivno da! I opet kažem, ako može ikako Island Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
tamoneki

Master
Master

tamoneki

Muški
Poruka : 5128

Lokacija : svuda negde

Učlanjen : 07.02.2014


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptyUto 8 Nov - 23:32

Zavisi sta, gde, za koliko, kome... happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptyPet 25 Nov - 13:52

Radio 18 meseci.Dovoljno..i nikad vise...
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34634

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptySub 26 Nov - 0:17

Maruška ::A ljudi nisu lenji i to pokazuju kad odu u inostranstvo

Trebalo bi da to pokažu ovde. Nije ni čudo da ova zemlja propada ....
Nazad na vrh Ići dole
Shuki

Član
Član

Shuki

Muški
Poruka : 401

Godina : 45

Učlanjen : 26.02.2013


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptySub 26 Nov - 0:28

Ne mogu da glasam ni za jednu opciju. Zavisi od TE prilike, kada bi se pojavila ne bih bez razmišljanja otišao. Za moj rad bitni su uslovi, lokacija, ljudi a ne novac. I kako ovde nema posla već dugo, dugo, primoran sam da svoju profesiju stavim u drugi plan, radim honorarno, povremeno, itd. bez ikakve sigurnosti iz meseca u mesec. Inostranstvo je nešto drugo, priroda posla je različita, zavisi od toga koji i kakav posao želite, šta bi prihvatili a i za šta ste stručni. Da je tako lako, davno bih otišao negde, ali pitanje u naslovu teme je takvo da se uvek misli na novac i zaradu, a retko ko pomisli na sam posao-profesiju, napredovanje, učenje kroz posao i praksu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 EmptyPon 16 Jan - 9:45

Ako rmpanje na brodu racunamo za inostranstvo radio sam i nikad vise
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li biste radili u inostranstvu?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Što biste radili s osobom iznad, prikaži slikom
» Vesti iz auto/moto sveta
» Trazim slobodnog muskarca u inostranstvu za brak
» Najbolji strani sajtovi za traženje posla u inostranstvu
» Lekari radili 40 sati dnevno?
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum
  • Zabava, Druženje, Igrice
  • Ankete
  • -

    Sada je Ned 19 Maj - 11:39