Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Empty
PočaljiNaslov: Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas   Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Sat610Sre 28 Nov - 1:16

Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas



Nismo neki školovani i educirani likovnjaci. Rolling Eyes

Nismo ni kritičari. affraid

Ali smo raja sa očima, srcem i dušom. [You must be registered and logged in to see this image.]

Odaberite neku sliku i svojim riječima opišite koji na vas ostavlja dojam. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Empty
PočaljiNaslov: Re: Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas   Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Sat610Sre 28 Nov - 1:44

Iskreno, o slikarstvu nemam pojma. Teoretski. Laughing

Ali nisam budala, znam što mi se sviđa. I zašto mi se sviđa.
Pa ću tako i da pišem. Cool


[You must be registered and logged in to see this image.]

October fog - Oktobarska magla




Leonid Afremov.
Nikada čuo za njega.
Dok Filly nije otvorila temu. Laughing
Odmah mi se dopao. [You must be registered and logged in to see this image.]
Mslm, ne on lično.
Samo slike.
Ovu sam slučajno odabrao.
Prekrasna je. Koje boje. Fascinantne.
Ljepotica. Uzbudljiva. Dojmljiva. Mirna, a dinamična. Životna. Rastuća. Dešavajuća. Ponire sama u sebe.

Cool










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Empty
PočaljiNaslov: Re: Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas   Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Sat610Sre 28 Nov - 13:45

Najteže je rečima opisati šta osećam kada vidim neku sliku ili čujem neku pesmu koja mi se dopadne Laughing ..jer jednostavno svemu prilazim srcem...Na primer, postoji apstraktna slika koja nema neki temski oblik, ali boje, i taj sklad boja na njoj , ostavljaju na mene utisak Very Happy Ima raznih umetnika i raznih stilova, tako da ne mogu izdvojiti samo jednog, ali da počnemo redom pa ću pokušati da opišem nešto za svaku ponaosob...

Kao prvo, što sam već jednom napisala u temi galerija haoss, odnosno naša galerija slika koje nam se dopadaju , slika Stvaranje Adama mi je na prvom mestu Very Happy ..

Možda ima malo i toga što je to naslikao Mikelanđelo, možda i što se to nalazi u Sikstinskoj kapeli koja je sva urađena fenomenalno i ostavlja bez daha kada se pogledaju te izuzetne slike koje je okružuju..ali ona u meni budi neko osećanje približenosti bogu i religiji, a osim toga kao da oslikava pravo viđenje boga i vere i na pravi način ih predstavlja happy Hoću reći, da baš na taj način zamišljam taj svet i sve u njemu.. Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Empty
PočaljiNaslov: Re: Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas   Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Sat610Sre 28 Nov - 13:54

[You must be registered and logged in to see this image.]



Henri Rousseau: Landscape with cattle



Ne znam. Rolling Eyes

Nema šanse da bi ovo visilo na zidu u mom stanu. Koliko god da vrijedi i koliko god da je cijenjena.

Na mene ne ostavlja utisak. Niti motiv, niti boje, niti tehnika.

Čini mi se da bi i ja to mogao naslikati. Laughing










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Empty
PočaljiNaslov: Re: Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas   Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Sat610Sre 28 Nov - 14:05

Slažem se i sa Abinim utiskom koje ostavljaju slike Leonida Afremova Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kao da se na tim slikama mogu videti svaki potezi četkicom koje je uradio i prosto kao da te mame da pružiš ruku i da ih dotakneš ... Very Happy










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Shadow dana Sre 28 Nov - 14:20, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Empty
PočaljiNaslov: Re: Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas   Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Sat610Sre 28 Nov - 14:11

[You must be registered and logged in to see this image.]
Afremova sam i ja slučajno otkrio i stvarno nisam neki likovni expert, ali meni se na njegovim slikama sve svidja, kako motivi, tako i ovi krupni grubi nanosi boje, a i kolorit mi je predivan - živ!
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Empty
PočaljiNaslov: Re: Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas   Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Sat610Čet 29 Nov - 0:13

Slikarstvo obožavam još od malih nogu ..imam talenat za slikanje i često nešto crtam onako za svoju dušu ..volela bih da mogu više da mu se posvetim ali i to malo vremena koliko provedem uz četkicu i slike ispunjava me sasvim.. Laughing

Leonid Afremov , već je pomenut nekoliko puta.. a moj omiljeni slikar je postao sasvim slučajno listajući net u potrazi za slikom sasvim drugog autora..iskreno nisam nikada do tada čula za njega ali čim sam ugledala njegovu sliku odmah mi se dopala pa sam se potrudila da o njemu saznam nešto više.
Tako sam naišla na predivne slike ovog slikara koji, recimo laički slika slično ali uvek različito..
Meni se najviše dopadaju boje koje koristi ..igra senki i svetla koje se prelamaju pa daju utisak da se presijavaju u svakoj kapi vode , svakom zračku sunca ili odsjaju uličnih svetiljki ..stvarno fascinantno.. Laughing
I najjednostavnija slika izgleda izuzetno bogato koloritom i temom..pogledajte ovu sliku ''Bridge Ori'' ..na njoj nema puno elemenata ali je nacrtana sa tako puno detalja i poteza četkicom da svaka tačkica ima svoj smisao .. [You must be registered and logged in to see this image.]

A da ne govorim o ovoj slici ''Amsterdam 1905'' koja je prepuna elemenata ali svaka sitnica ima svoju svrhu a to je da posmatrača ostavi bez daha.. Laughing



[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Empty
PočaljiNaslov: Re: Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas   Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Sat610Čet 29 Nov - 1:23


Picasso ...veliki i poznat slikar 20 veka...ali se meni ne dopada happy ...Smešan mi je i goropadan...Nikada ne bih poželela njegovu sliku u svom domu Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Empty
PočaljiNaslov: Re: Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas   Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Sat610Čet 29 Nov - 1:34

Pikaso ..izuzetan slikar , vizionar i egocentrik.. Laughing
Ima nešto u njegovim retko ružnim slikama..meni se neka dopada, neka ne, ali da su specifične i jedinstvene.. istina je ..
Blage boje , jedva vidljive , asimetrija , vulgarnost i ekstremna sirovost koja iz njih izbija..ostavlja me ravnodušnom..nemam neko posebno ''vidjenje'' njegovih slika ..one su samo to što su..kako su naslikane tako ih realno i vidim.. [You must be registered and logged in to see this image.]

Da klinci ovako crtaju u osnovnoj školi dobili bi čistu jedinicu iz likovnog vaspitanja ali ..Pikaso je Pikaso happy happy










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Empty
PočaljiNaslov: Re: Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas   Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Sat610Uto 17 Feb - 22:59

Nije mi važan pedigre slikara. Ima ih jako cijenjenih i skupih prema kojima sam totalno ravnodušan. Neki su mi čak odbojni.  Cool

Važno mi da osjetim nešto iz slike. Da boje nisu kao prst u oko. Da imaju neki sklad. Da sliku pogledam stoti put, a ona mi pokaže nešto novo, što nisam dotada primijetio. Pogotovo mi se dopadaju slike koje me na nešto iz prošlosti podsjete.  Deža vi.

Ili koje su prikaz nekih mojih maštarija ili želja.  happy


Znam da je to subjektivno, ali što mogu kad sam taki.
Subjekt.  happy










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Empty
PočaljiNaslov: Re: Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas   Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Sat610Uto 18 Okt - 14:39

[You must be registered and logged in to see this image.]

Mihai Olteanu,volim stil  i kolorit njegovih slika.Posebno ova,deluje mi tako živo,kao da se vaza nalazi na mom stolu.Rad sa špahlom umetnika ,lepota se zaustavlja u mojim očima!Hvala lana što si ga postavila!
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Empty
PočaljiNaslov: Re: Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas   Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Sat610Sre 13 Jun - 18:55

[You must be registered and logged in to see this image.]
Volim radove Marka Sagala.Ova slika mi je posebno draga.Kad je gledam u njoj nalazimdeo detinjstva,Petra Pana i Vendi pod sasvim drugacijim svetlom.
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122333

Učlanjen : 06.12.2012


Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Empty
PočaljiNaslov: Re: Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas   Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Sat610Pet 27 Jul - 13:36

Tema postoji,pa izvolite happy










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Empty
PočaljiNaslov: Re: Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas   Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Sat610Pet 27 Jul - 13:54

lana ::
Tema postoji,pa izvolite happy


bravo lana, tu sam temu tražio. hvala.  happy

evo, ima tema, kao što ima još mnogo ovakvih zanimljivih tema. ne piše se ni ovde a ni tamo. na nama je odgovor zašto.

ko oće da prizna, ko neće nek se laže i dalje. nas teme sa izražavanjem svog mišljenja ne zanimaju koliko vidim. šta da se radi.
takvi smo. 

otvorio sam i ja par tema na kojima sam očekivao zanimljive rasprave. šta je bilo?

ništa. ni zuc.
šta ima veze. ostaju mi igrice i svaštara.  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15400

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Empty
PočaljiNaslov: Re: Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas   Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Sat610Pet 27 Jul - 14:32

Ovo je tema gde je trebalo da ponešto naučimo ,ali nije bilo suđeno..










[You must be registered and logged in to see this image.]

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Empty
PočaljiNaslov: Re: Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas   Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Sat610Pet 27 Jul - 18:07

Zašto zaključivati unapred.. polako, niko nas ne tjera da sad navalimo na ovu temu.. treba naći momenat, inspiraciju na zadatu temu.. ne može to tek tako.
Osim toga, ne može to svako.. neko će samo reći; super, svidja mi se, prelijepo.. naravno umjetnici će to slikovito opisati i dočarati onako kako oni to vide..
Ipak, moramo shvatiti jedni druge.. neko je umjetnik, neko ekonomista, neko šefer, neko programer.. budimo zato srećni što se slažemo i nalazimo neke interesantne zajedničke teme..  happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Empty
PočaljiNaslov: Re: Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas   Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Opišite svojim riječima koji dojam slika ostavlja na vas
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Kako se ostavlja bakšiš?
» Realni razlozi koji će ženu navesti na preljubu
» Koji horoskopski znaci su romantični, a koji praktični
» Pesma koja me ostavlja bez daha
» Umetnost zavodjenja
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Slikarstvo-