Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Moze li telo da predvidi buducnost?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
dusajuca

Ženski
Poruka : 8129

Učlanjen : 09.08.2012

PočaljiNaslov: Moze li telo da predvidi buducnost?   Uto 13 Nov - 17:34

Može li telo da predvidi budućnost?

Najnovija istraživanja pokazuju da ljudsko telo predoseća promene i važne događaje neposredno pre nego što se oni zaista dese. Ovo je objavljeno u časopisu "Granice percepcije" u okviru istraživanja o najnovijim zakonima prirode koji ukazuju na postojanje "predosećaja" u ljudskoj prirodi.

- Događaje možemo predosetiti bez ikakvog prethodnog nagoveštaja - kaže Julija Mosbridž, sa katedre za neurologiju, koja je i koautor studije koja dokazuje postojanje predosećaja u ljudskoj svesti.
Ona navodi da studija pokazuje možda male, ali svakako relne dokaze o novim zakonima u prirodi, međutim naučnici su generalno skeptični.
- Brojna istraživanja već su pokazala da postoji fizička reakcija koja se ispoljava ubrzanim otkucajima srca, pulsa i moždanim aktivnostima koje se menjaju u rasponu od jedne do 10 sekundi, kada osoba na primer vidi nešto zastrašujuće. U većini ovih eksperimenata zastrašujuće slike su nasumično predstavljane ljudima, a da oni prethodno nisu imali nikakvu ideju, niti fizičku reakciju na to što tek treba da vide ili dožive - kažu naučnici.
Kako bi proverila ovu studiju, Mosbridžova i njen tim analizirali su više od dve hiljade ovakvih istraživanja. Oni su pronašli da se u ljudskom organizmu dešavaju reakcije sa kojima se uzbuđenje menja neposredno pre nekgo što se desi neki važan događaj, što ukazuje na to da ljudsko telo podsvesno predoseća.
Ona naglašava da studija ne ukazuje na to da ljudi imaju natprirodne moći, već da je to upravo u sklopu prirodnih zakona, koje još niko do kraja nije razumeo.
Izvor blic
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški
Poruka : 131031

Učlanjen : 07.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Moze li telo da predvidi buducnost?   Pon 30 Sep - 13:35

Istina. Shocked 
Dok sam se kladio, desilo mi se par puta da se na samom kraju utakmice "stisnem".
I uskoro je pao gol koji mi je odnio lijepe novce. sad 

love
Nazad na vrh Ići dole
Tomiša

Super Član
Super Član

Muški
Poruka : 775

Učlanjen : 01.09.2012

PočaljiNaslov: Re: Moze li telo da predvidi buducnost?   Sub 5 Okt - 14:54

MOŽE happy 

Treba samo dovoljno " podsticaja " Wink ( podataka )

SVE MOŽE happy 

" Dajte mi oslonac i ja ću podići Zemlju " - Arhimed
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Moze li telo da predvidi buducnost?   

Nazad na vrh Ići dole

Moze li telo da predvidi buducnost?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Buducnost ili proslost
» Romanticno srce
» Pitam se ....
» Osmeh
» Može li se živeti samo od ljubavi?
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu