Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Odbijanje

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Odbijanje Empty
PočaljiNaslov: Odbijanje   Odbijanje Sat610Pet 26 Okt - 12:02

Odbijanje



Shocked

Odbijanje 3845856932


Treba pomagati. I biti ljudima na usluzi. Ipak, treba i u tome imati mjeru, jer to može prijeći u iskorištavanje.

Da li znate odbiti? Rolling Eyes
Ili ste uvijek na usluzi, pa i na svoju štetu? Odbijanje 202237340
Da li vas odbijaju? Odbijanje 3331598999
Kako se tada osjećate? Odbijanje 2921179152
Da li se koji puta osjećate iskorišteno? affraid



Odbijanje.
Recite nam.










love
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Odbijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbijanje   Odbijanje Sat610Pet 26 Okt - 12:10

Upravo,treba naci meru.Znam da mi je baka cesto govorila...sto u kucu treba u crkvu se ne nosi..a ja tek naknadno shvatila sta mi je govorila.Lepo je ciniti usluge,pomoci,ali mi se desavalo da mi zbog toga ostane ukus gorcine u ustima.Pogotovo kad naidjem na osobe koje tvoj trud ne cene,koje uslugom smatraju samo ono ucinjeno pod njihovim uslovima.Ponekad sam ostajala zaprepascena drskoscu zahteva,pitala se dokle ljudi mogu ici,sta sebi dozvoljavaju.Zbog svega toga,sad dooobro pazim.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Odbijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbijanje   Odbijanje Sat610Pet 26 Okt - 12:21

Pristajete na sve iz pristojnosti ali sebi na štetu? Recite "ne"


Najjednostavniji način da se oslobodite impulzivnog pristanka na prijateljevu ili obiteljsku zamolbu je da kažete da ćete razmisliti jer već imate određene obaveze

Odbijanje Pristajete-na-sve-iz-pristojnosti-ali-sebi-na-stetu-recite-ne-504x335-20120518-20120502155502-2e26549c8bc66e8a6312795edb260fe4

Ljude od malena uče govoriti "da" zato što je to pristojno, ali i kako bi očuvali mir u kući. No ako ste uvijek dostupni i nikad ne odbijate zadatak bilo šefa ili popuštate roditeljima, lako biste mogli postati ogorčeni, tvrdi psiholog Simon Rego za Fox News.

Ženama je puno teže reći "ne" zato što su odgojene tako da cijene i njeguju svoje odnose, no to za njih može biti jako stresno. Reći "ne" u situacijama u kojima to doista ne možete ili ne želite, značit će puno za vaše psihičko zdravlje u budućnosti.


Vaše tijelo zna pravi odgovor

Sasvim je prirodno nečije potrebe stavite ispred svojih, ali ne baš uvijek. Najlakši način da provjerite ugađate li ljudima na kompulzivan način je da pratite svoju reakciju nakon što niste odbili nekome učiniti uslugu. Ako, nakon što ste pristali nekome pomoći ili po peti put čuvate djecu iako ste već imali dogovoren spoj, osjećate nervozu ili zamjerate onome tko vas je zamolio za pomoć, vrijeme je da naučite reći "ne", objasnila je psihologinja Linda Tilman s američkog Sveučilišta Tilman.

Izbjegnite brze odgovore

Ako vas netko na prepad upita možete li mu pomoći nositi ormar ili ga voziti u zračnu luku, razmislite prije nego li pristanete. Ako ne možete odmah odgovoriti, recite mu da ćete se javiti jer morate provjeriti hoćete li moći. Na taj ćete način imati vremena za razmišljanje i posložiti svoje prioritete.

Upitajte se imate li vremena za to, što vi imate od toga i traži li vas taj isti "prijatelj" samo usluge ili nađe vremena i za druženje, savjetuje Susan Newman, socijalna psihologinja i autorica knjige "Book of No".

Ublažite svoj negativan odgovor

I reći "ne" se može naučiti, a ako ne želite biti previše grubi, svoju negativan odgovor vrlo lako možete ublažiti.

Sljedeći put nakon što vas netko zamoli za pomoć, umjesto da ga izravno odbijete, recite da čuvanje djece zvuči zanimljivo i da biste rado pomogli sljedeći put, ali da sada nemate vremena, objasnio je Rego.

Nemojte se previše ispričavati i objašnjavati zašto ne možete pomoći zato što biste se na kraju mogli zaplesti u priču i pristati. Umjesto toga, jednostavno recite da ne možete.

Želite li izbjeći zabavu, dajte onome tko vas poziva jasno do znanja da vam je žao. Možete na primjer reći - znam da si se veselila što će svi tvoji prijatelji doći na zabavu, upravo mi je zbog toga još više žao što neću doći. Na taj ćete način pokazati da suosjećate s njom što se toliko potrudila oko zabave.

Ako se bojite da bi vas nečije iznenađeno ili razočarano lice moglo pokolebati, počnite s negativnim odgovorom. To će vam pomoći da zauzmete stav i držite ga se, objasnila je Tilman.

(24sata.hr)










love


Poslednji izmenio Abu Dabi dana Pet 26 Okt - 12:21, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Odbijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbijanje   Odbijanje Sat610Pet 26 Okt - 12:21

Mogu učinit i nije mi teško kad god treba onome ko zalužuje al mogu i glat odbit ako je zahtev prenapadan il preteran a osoba koja traži pomoć smor od koga se nemogu spasti il uslugu ne zna cjenit Odbijanje 4151842371
A da me neko odbije ee to je već nešto drugo , dosadna sam ko svrab dok mi se ne učini il dobijem ono što poželim Odbijanje 161891921 Odbijanje 3690083436
Al iskreno znam i cjenit kad mi neko učini pa istom mjerom i uzvratim Odbijanje 2294901356










Odbijanje F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Odbijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbijanje   Odbijanje Sat610Ned 28 Okt - 19:05

Pomažem kada god mogu. Nemam u tome računicu. Ne očekujem protuuslugu. Čak ni neku posebnu zahvalnost. Jednostavno volim pomoći. Cool

Pomoć rijetko tražim. Ponosan sam. Sve mogućnosti preispitam, pa tek ako stvarno nemam izlaza, zatražim pomoć. A to je jako rijetko. Odbijanje 2672341621

Međutim, ima ljudi koji se na pomaganje naviknu. Postanu neaktivni, jednostavno previše računaju na druge, tj mene. Takve znam odbiti. I ne žalim. Odbijanje 2222602150

Prvi puta kada sam doživio odbijanje, ostao sam šokiran. Shocked Nisam vjerovao. Od prijatelja. Nije mi pomogao. I danas pamtim taj osjećaj. Čudan. Mješavina bijesa, razočaranja, čuđenja, čak i srama. affraid

Još sam par puta odbijan. Nisam se naviknuo. Iako je intenzitet osjećaja svaki puta sve slabiji. Ne volim to. Nikako. Odbijanje 737878681










love
Nazad na vrh Ići dole
gagasasa

  

gagasasa

Ženski
Poruka : 9685

Godina : 45

Lokacija : Jug

Učlanjen : 02.04.2011

Raspoloženje : Pozitivno


Odbijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbijanje   Odbijanje Sat610Ned 28 Okt - 19:14

Pomazem kad kod mogu i sta mogu, odnosno sve ono sto je u mojoj moci, ono sto ne znam , ne mogu ni pomoci. Medjutim, i u tome , kao i u drugim stvarima treba pronaci meru i postaviti granice, nekad treba znati kome pomazes i zasto, jer neretko se desava da za mnogo toga ne dobijes ni hvala, a o drugome da i ne govorimo.
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Odbijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbijanje   Odbijanje Sat610Uto 20 Nov - 8:16

Abu Dabi ::

Treba pomagati. I biti ljudima na usluzi. Ipak, treba i u tome imati mjeru, jer to može prijeći u iskorištavanje.

Da li znate odbiti? Rolling Eyes
Ili ste uvijek na usluzi, pa i na svoju štetu? Odbijanje 202237340
Da li vas odbijaju? Odbijanje 3331598999
Kako se tada osjećate? Odbijanje 2921179152
Da li se koji puta osjećate iskorišteno? affraid

Ljudski je pomagati i biti nekom na usluzi. Ne tražim da mi se to uzvrati, ali tražim makar neko poštovanje, u suprotnom pravim rez i hladno otkačinjem. Umem da izađem maksimalno u susret, da dam sve od sebe. Ali ako me bilo čime uvredi, povredi, izneveri, sklanjam se.

Što se mene tiče, umem da cenim tuđe dobro i to dobro nikad ne zaboravljam, tako da to odbijanje nisam nešto doživljavala ili se bar ne sećam...
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Odbijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbijanje   Odbijanje Sat610Sre 19 Nov - 15:24

Ljudi su kratke pameti i brzo zaborave tko im je i kako pomogao.  Rolling Eyes

Sve su nezahvalniji. Ne žalim pomoći, pogotovo ako mi to i nije neki napor. Ali, poučen lošim iskustvima, financijske aranžmane (čitaj: podsuđivanje novaca) izbjegavam.

Prošo voz za posuđivanje para.  happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Odbijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbijanje   Odbijanje Sat610Pet 21 Nov - 19:05

Neodbivam nikad nesto, uvjek pomazem. Nisam materijalista ili kapitalista,iako zivim u takvom sistemu.

Mlad sam i zdrav,hvala Bogu. Sve mogu zaraditi, nije mi zao nekome pomoci. U stanju sam da i ukradem ako zatreba za pomoc. Takav tip je..ga happy
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Odbijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbijanje   Odbijanje Sat610Pet 21 Nov - 19:47

Volim da činim ali onda kad ja to želim a ne pod bilo kakvim uslovima ili ucenama.
Lako odbijem ako nešto ne želim a rado poklonim i pomažem ako to poželim.
Odbijanje podnosim sasvim normalno a kad mi neko učini nešto vratim mnogostruko.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Odbijanje 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
S-L_007

Master
Master

S-L_007

Muški
Poruka : 14275

Učlanjen : 05.09.2013


Odbijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbijanje   Odbijanje Sat610Sub 22 Nov - 11:01

Abu Dabi ::
Odbijanje



Shocked

Odbijanje 3845856932


Treba pomagati. I biti ljudima na usluzi. Ipak, treba i u tome imati mjeru, jer to može prijeći u iskorištavanje.

Da li znate odbiti? Rolling Eyes
Ili ste uvijek na usluzi, pa i na svoju štetu? Odbijanje 202237340
Da li vas odbijaju? Odbijanje 3331598999
Kako se tada osjećate? Odbijanje 2921179152
Da li se koji puta osjećate iskorišteno? affraid



Odbijanje.
Recite nam.


Znam  Laughing    

Nisam rezervisan za nikoga  happy 

Volim da cinim usluge zenama  happy   happy 


Ako odbije , njen problem  happy  izgubila je puno uzitka  cool happy  

Osecam, kada ljudi ne cene tvoju pomoc  happy i nezahvalni su za tvoj trud  Embarassed   Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Odbijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbijanje   Odbijanje Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Odbijanje
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija-