Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Paulo Koeljo

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Pon 29 Jan - 11:25

Strah postoji sve do trenutka dok se ne dogodi ono što je nemonivno. Posle toga ne smemo trošiti svoju snagu na njega. I sve što nam preostaje to je nada da ćemo doneti pravu odluku.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Pon 29 Jan - 11:26

Ne razumem Tvoje odluke. Ne vidi pravdu u Tvojim postupcima. Nisam u stanju da podnesem patnju koju si mi nametnuo. Okani se moga života, jer sam i ja postao ruševine, oganj, grad.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Ono što je neizbežno uvek se dogodi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Dobile su sve što su želele, jer nisu bile sputane neuspelim pokušajima iz prošlosti.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Usredsredi se na trenutke u kojima si uspevao ono što si želeo i ta snaga će ti pomoći da postigneš sve što hoćeš.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Pon 29 Jan - 11:27

Seti se dobrih stvari koje si učinio. One će ti uliti snagu. Učinio sam ih vrlo malo, a ni jedna od njih nije bila posledica mojih vrlina.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Sve što se moglo dogoditi, a nije se desilo, na kraju odnese vetar i ne ostavi nikakav trag.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Život je stvoren od naših stavova. A postoje izvesne stvari koje nas bogovi prigovaraju da proživimo. Nije važno koji je razlog, i ništa nam ne vredi da se uspinjemo svim silama ne bi li nas mimoisle.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Pon 29 Jan - 11:28

Ne mogu povratiti ženu, ali mogu da izmenim smer Tvog rušilačkog delovanja. Mojsije je prihvatio Tvoju volju i nije prešao reku.
Ja ću, međutim, ići dalje: ubij me još ovoga časa, jer ako me pustiš da stignem do kapija grada, obnoviću ono što si hteo da zbrišeš sa lica zemlje i postupiću protiv tvoje volje."
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Kao da nas je on zaboravio, moramo i mi njega da zaboravimo.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Ako promenim posao i počnem da razmišljam, uvideću da nisam kadar da učinim ono što želim.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Jedno dete uvek može odraslog da nauči trima stvarima:

- da bude zadovoljan bez razloga
- da se uvek nečim zanima
- i da ume da zahteva - svim silama- ono što želi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Pon 29 Jan - 11:29

Sa neba Gospod se zadovljno smeškao, jer to je bilo upravo ono što je on želeo, da svako drži u svojim rukama odgovornost za vlastiti život. Uostalom dao je svojim sinovima najveći od svih darova: sposobnost da biraju i odlučuju o svojim postupcima.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Jedino su muškarci i žene sa svetlim plamenom u srcu imali hrabrosti da se suoče sa njim. I jedino su oni poznavali put povratka ka Nje govoj ljubavi, jer bi naposletku shvatili da nesreca nije kazna već izazov.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Da mu kaže da svaki čovek mora da bira - a ne da prihvata - svoju sudbinu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Božje milosrđe bilo je bezgranično, a Njegova strogost neumoljiva prema onima koji nemaju drskost da se odvaže.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Pon 29 Jan - 11:30

"Borio sam se protiv Tebe Gospode, ali nije me stid. I tao sam otkrio da sam na svome putu, zato što tako hoću, a ne zato što su mi ti to nametnuli roditelji, tradicija moje zemlje ili ti lično.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Pon 29 Jan - 11:30

-Kako možemo da uradimo nešto nemoguće?
- Naporom i ushićenje.

...ali nikada ne zaboravite jednu stvar: vi ste mnogo bolji nego što ste mislili. Iskoristite šansu koju vam je nesreća pružila; a nisu svi ljudi u stanju to da učine.

Čudo života možemo istinski razumeti jedino ako dopustimo da se dogodi nešto neočekivano.
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

Urednik
Urednik

Ženski
Poruka : 36500

Godina : 42

Učlanjen : 22.01.2017

PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Pon 29 Jan - 21:56

naj ko je sposoban da oseća, zna da je moguće uživati
čak i pre nego što dotakne drugu osobu.
Reči, pogledi, sve to sadrži tajnu plesa.
Najveće zadovoljstvo nije u seksu, već u strasti.
Kada je strast velika, seks dolazi da bi dovršio ples,
ali on nikad nije bitan.
Onaj ko je zaljubljen vodi ljubav čak i kada to ne radi.
Kada se tela susretnu, to je samo prelivanje čaše

Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Ženski
Poruka : 7519

Godina : 31

Učlanjen : 12.09.2017

PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Sre 7 Mar - 1:01

Ići za svojim snom košta. To može značiti da treba da napustimo svoje navike, može da nas uvali u teškoće, može da nas suoči sa razočarenjima i tako dalje. Međutim, koliko god da je skupo, nikad nije toliko skupo koliko plati onaj ko nikada nije živeo. Jer će ta osoba jednog dana pogledati unazad i čuti svoje srce kako kaže:”Protraćio sam život”
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

Urednik
Urednik

Ženski
Poruka : 36500

Godina : 42

Učlanjen : 22.01.2017

PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Uto 13 Mar - 23:20

U našem životu uvijek postoji neki dogadjaj koji je odgovoran za to što smo prestali da napredujemo.Neka trauma,neki jako težak neuspeh,ljubavno razočarenje pa čak i pobjeda koja nam nije sasvim jasna,toliko nas to obeshrabri da odustajemo od daljeg puta...

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Ned 15 Apr - 13:31

"...bila je svjesna da je njezin san neostvariv , jer taj je stranac mogao svakog trena otici... i nikad se ne vratiti da isprica sto se dogodilo.
cak i tada, i dalje bi ga voljela, jer je, po prvi puta u svom zivotu, spoznala sto je sloboda.
mogla ga je voljeti - cak i da on to nikad ne sazna; nije trebala njegovu dozvolu da bi joj nedostajao, da bi mislila na njega cijeli dan, cekala ga za veceru, da bi brinula sto su sve njegovi ljudi kadri smisliti da naude strancu.
to je sloboda: osjecati ono sto srce zeli, bez ozbira na misljenje drugih.
bila je slobodna, jer ljubav oslobadja...."

Paulo Coelho, Peta gora
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Ženski
Poruka : 7519

Godina : 31

Učlanjen : 12.09.2017

PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Pet 27 Apr - 8:28

Ljubavna strast dovodi ljude u stanje kad prestaju da jedu, da spavaju, da rade, kad gube svoj duševni mir. Mnogi se uplaše kad se ona pojavi, jer uništava sve što su do tada postigli i stvorili.
Niko ne voli da vidi svoj svet u ruševinama.Zato mnogi ljudi uspevaju da se suprotstave toj pretnji, i da očuvaju kuću ili bilo koju tvorevinu koja je već trula iznutra. To su čuvari preživelih stvari.
Drugi, pak, postupaju suprotno: predaju se bez razmišljanja, nadajući se da će im ljubav rešiti sve probleme. Prepuštaju drugoj osobi svu odgovornost za vlastitu sreću i pripisuju joj svu krivicu za eventualni neuspeh. Neprestano su u euforiji jer se dogodilo nešto čudesno, ili u depresiji, jer je nešto, što nisu očekivali,sve opustošilo.
Okrenuti ledja strasti ili joj se slepo prepustiti - koja je od te dve mogućnosti manje destruktivna? Ne znam.

Jedanaest minuta - Paulo Coelho
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   

Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Paulo Koeljo
» Paolo Koeljo
» Svašta nešto