Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Iskustva koja će nedostajati našoj deci

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
kliker

Elita
Elita

kliker

Muški
Poruka : 3977

Godina : 49

Lokacija : NS

Učlanjen : 30.11.2013

Raspoloženje : hronično opičeno


Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskustva koja će nedostajati našoj deci    Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Sat610Ned 2 Avg - 9:35

Citat :
čak sam ih navukla i na čuveno mućeno žumance sa šećerom

happy happy happy



ja sam navukao bratovu decu na to  Very Happy
mada mlađi traži da ubacim i kakao (moram priznati da je ukusno, jedino što ne bude tradicionalno žuto nego braon)
Nazad na vrh Ići dole
Brida

Član
Član

Brida

Ženski
Poruka : 104

Učlanjen : 24.06.2015


Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskustva koja će nedostajati našoj deci    Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Sat610Ned 2 Avg - 12:09

Često naletim na ove teme gde je naše detinjstvo bilo beskrajno bolje od detinjstva naše dece i uglavnom mi se učini da ja živim na nekom skroz drugom mestu i u drugo vreme, jer mislim da su danas deca divna kakvi smo mi. 
Ja sam zadovoljna svojim detinjstvom, ali kako proživljavam i detinjstvo svog deteta, ne bih rekla, da je njoj išta gore nego meni, čak štaviše....
Valjda ja živim u drugom univerzumu, pa je moje dete iskusilo i sva moja iskustva, od toga da se svaki dan igra u čoporu dece, dečijih igara koje smo i mi igrali, svih dečijih emisija i crtanih iz mog vremena koji su joj dostupni upravo zbog novih tehnologija, i koji joj se dopadaju. Dečije emisije, Branka Kockicu više voli nego ja. Itd, itd, itd.........S tim da i mi po nekada pogledamo novi crtić sa njom i često se iznenadimo koliko tu poučnih stvari ima. 
Svako vreme nosi nešto svoje, danas deca imaju mnogo više mogućnosti i izbora. 
A opet njihovo detinjstvo najviše zavisi od toga u kakvoj porodici žive, oni su naše ogledalo, i ako nismo zadovoljni njima, često treba greške da potražimo u sebi. 
Radila sam sa decom i uglavnom se na njima vidi u kakvom okruženju i sa kim žive.
Deca su sjajna, i predivno je kada zagrlite jedno, a još pet njih trči da uleti u kolektivni zagrljaj, ako mene pitate, meni sasvim dovoljno za sreću happy
Nazad na vrh Ići dole
sweet_soul_sister

Elita
Elita

sweet_soul_sister

Ženski
Poruka : 1342

Godina : 44

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 19.06.2015


Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskustva koja će nedostajati našoj deci    Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Sat610Ned 2 Avg - 18:37

ukoliko je, između ostalog, ovo
Brida ::
 
A opet njihovo detinjstvo najviše zavisi od toga u kakvoj porodici žive, oni su naše ogledalo, i ako nismo zadovoljni njima, često treba greške da potražimo u sebi. 
indirektno upućeno meni, moram da dodam još par reči, a opet i ako nema veze sa mnom, imam potrebu da malo razjasnim svoj prethodni post
dakle, nigde nisam napisala da nisam zadovoljna svojom decom, tako nešto ne bih ni mogla da napišem jer je daleko od istine.. ponosna sam na njih i više nego zadovoljna.. nema zavisnosti od mobilnog, kompjutera i sl..druženje se konzumira na pravi način a ne preko fejsa i sličnih gluposti..usput, tu je i sport..
moja konstatacija kako današnja deca samo misle da su srećna jeste išla odmah u nastavku datog primera na svojoj deci ali smatram da nije bilo neophodno naglašavati kako se nije odnosila konkretno na njih već generalno današnju decu kojoj su nametnuti totalno pogrešni sistemi vrednosti, nametnuti od strane društva, medija..tu je situacija takva kakva je i ne vredi ulepšavati istinu, inače to nikad ne radim šta god bilo u pitanju.. naravno da je na roditeljima da svoju decu uče pravim vrednostima, podrazumeva se da to i radimo, ALI uticaj okoline igra veliku ulogu u stvaranju njihove percepcije sveta oko sebe..a tu okolinu mogu činiti i deca onih roditelja koji možda ne razmišljaju kao mi ovde
sreća se ne sastoji u ajfonu, ajpodu i šta ti ja znam, ali nažalost se nečija ipak sastoji samo u tome, jer im roditelji nikakvu drugačiju nisu ni pružili..zato neka deca samo misle da su srećna a u stvari su daleko od toga..da ne govorim tek o estetskim hirurgijama koje dobijaju kao poklon za punoletstvo..uglavnom, strašno je koliko se pogrešno vaspitavaju..
ja, ti, mi..jesmo svoju decu naučili u čemu sve da prepoznaju sreću i uživaju u njoj svim svojim bićem, ali ovde pričam o opštem stanju društva koje je katastrofalno.. i neuporedivo sa vremenom našeg odrastanja
Nazad na vrh Ići dole
Brida

Član
Član

Brida

Ženski
Poruka : 104

Učlanjen : 24.06.2015


Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskustva koja će nedostajati našoj deci    Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Sat610Pon 3 Avg - 0:22

Nisam mislila na tebe tom rečenicom, i žao mi je što si to i pomislila, ne znam te dovoljno da bih tako olako izvlačila zaključke. Mislila sam baš na ono o čemu i ti pričaš, globalnom stanju u društvu. Smeta mi što svi stalno ponavljaju kako deca ne valjaju, a pri tome uopšte ne vide svoju ulogu u tome. Strašno mi to smeta. Volim uvek prvo poći od sebe i svoje okoline. I zaista mislim da su današnja deca sjajna s obzirom na tome koliko i kakva pažnja im se poklanja. Stalno gledam roditelje koji na fb obožavaju svoju decu, stalno su tu nove slike, komentri, a što detetu od 2-3 godine "uvali" u ruke mobilni ili komp da se igra dok pobogu odgovori na sve te usklike divnjenja po mrežama, i prebroji lajkove, to nije bitno. Da li kakav perverznjak gleda te slike, ni to nije važno, bitno je da se dobro izreklamiramo. Vrlo često mi to liči na trgovinu nečim što je, bar za mene, previše vredno da se tako izlaže svačijem pogledu. A da i ne pričam šta se sve događa u učionicama i ko sve uči današnju decu, a one farme, parove, ogavne spotove i slično, to da i ne spominjem. 
Eto zato sam tako reagovala, što često ljudi uzimaju sebi za pravo da kritikuju, a nikada ne vide sebe i svoju ulogu u načinu na koji funkcioniše ovaj svet oko nas.
Iskreno nemam ja pojma draga moja kakvo će i ovo moje ispasti na kraju, ali eto, trudim se koliko je u mojoj moći da bar neko vreme usoprim i sprečim te uticaje za koje mislim da nisu dobri za neformirano biće, da je zaokupim drugim stvarima i nadam se da neće postati snob.
A što se tiče sreće, i drugih osećanja, tu mogu govoriti samo u svoje ime, a ja se vrlo sebično trudim da uživam happy
Bilo je to naše vreme sjajno, ali mislim da i ovo današnje ima neku šansu Wink
Nazad na vrh Ići dole
kliker

Elita
Elita

kliker

Muški
Poruka : 3977

Godina : 49

Lokacija : NS

Učlanjen : 30.11.2013

Raspoloženje : hronično opičeno


Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskustva koja će nedostajati našoj deci    Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Sat610Pon 3 Avg - 0:39

Citat :
Iskreno nemam ja pojma draga moja kakvo će i ovo moje ispasti na kraju

ne sumnjam da će ispasti super
i tvoje i njena dva
Nazad na vrh Ići dole
sweet_soul_sister

Elita
Elita

sweet_soul_sister

Ženski
Poruka : 1342

Godina : 44

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 19.06.2015


Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskustva koja će nedostajati našoj deci    Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Sat610Pon 3 Avg - 2:11

za sve nas happy i za našu decu love

Nazad na vrh Ići dole
Brida

Član
Član

Brida

Ženski
Poruka : 104

Učlanjen : 24.06.2015


Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskustva koja će nedostajati našoj deci    Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Sat610Pon 3 Avg - 10:54

Drugari  happy happy love

Evo još deo mog detinjstva, čuvam ga i danas Wink 

Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 2dha5qt



Sada neki novi klinci neki novi albumi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskustva koja će nedostajati našoj deci    Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Sat610Uto 4 Avg - 22:05

Imate donekle pravo..neke stvari im neće nedostajati jer ih nisu doživljavali kao mi kad smo bili mali..novo vreme nosi i nove igre..nove doživljaje..ali mislim da je najvažnije ono što ih naučimo kao roditelji..da neke stvari radimo zajedno i u njima uživamo.. happy










Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 4285547593


Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 2lwq2yh


Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskustva koja će nedostajati našoj deci    Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Sat610Uto 4 Avg - 22:43

Ima jedna stvar koja će mojoj djeci nedostajati. Ako ih budem imao kada maturiram, pa završim faks, pa se zaposlim.  happy


A to je želja da si stvorim dobar život. Sam sam zaradio za prve traperice. Sam sam zaradio za prvi gramofon. Sam sam zaradio za prvo more. Nikada nisam imao džeparac. Sve sam sam. I na to sam ponosan do jaja.  Cool

Ovi današnji, ma to su sve sisavci. Paraziti. Samo daj, daj. Sve na tacni. I nikada dosta. Nikada dovoljno dobro. Jer susjedovi imaju bolje.  resign

Doduše, za takvu djecu su više manje roditelji sami krivi.

Čast izuzecima.  happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Amon.Goeth

Član
Član

Amon.Goeth

Muški
Poruka : 20

Učlanjen : 04.08.2015


Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskustva koja će nedostajati našoj deci    Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Sat610Uto 4 Avg - 23:08

Voznja Ficom ili Warburgom 500 km do mora.
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskustva koja će nedostajati našoj deci    Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Sat610Uto 4 Avg - 23:36

Kad bi moja ćera sad pošla na more autostopom...bila bih mala je reč prestravljena.. Shocked

A ja sam tako otišla par puta do mora.. happy










Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 4285547593


Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 2lwq2yh


Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskustva koja će nedostajati našoj deci    Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Sat610Uto 4 Avg - 23:47

Ja sam imao kartu za vlak, a išao stopom.  happy happy happy










love
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskustva koja će nedostajati našoj deci    Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Sat610Pet 15 Jan - 13:24

Deci dali vokmen i kasetu, oni pojma nemaju šta treba da urade: "Kakva je ovo tehnologija?"

I dok se većina dobro seća audio kaseta i disketa za kompjutere današnjim klincima su to zaista nepoznati pojmovi.

Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 17339182845698de7b2008a336136512_w640

Postoji velika mogućnosti da se vaše dete nikada nije srelo sa audio kasetama ili VHS tehnologijom. Štaviše, i CD je pomalo zaboravljena kategorija, a o DVD-ju da ne pričamo.

Lena Hajd, majka dvoje dece odlučila je da stavi pred svoju decu vokmen i vidi kako će se oni snaći.

Deca su vidno bila zbunjena onim što vide, a posebno tako staromodnom tehnologijom na kojoj su odrasle mnoge generacije.











Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskustva koja će nedostajati našoj deci    Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Sat610Sre 28 Feb - 19:56

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskustva koja će nedostajati našoj deci    Iskustva koja će nedostajati našoj deci  - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Iskustva koja će nedostajati našoj deci
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Bolest prezauzetosti – Evo šta čini društvu, našoj deci i srcu!
» Top 10 iskustva koja ćete doživeti jednom u životu
» Koja krvna grupa najbolje, a koja najgore podnosi stres?
» Najstrašnije civilizacije u našoj istoriji
» Obrasci za CV (Radne biografije)
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Porodica-