Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Sprecite gojaznost dece na vreme

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Markoni

Master
Master

avatar

Muški
Poruka : 9204

Lokacija : Evropa

Učlanjen : 16.10.2011

Raspoloženje : Uvek Dobro


Sprecite gojaznost dece na vreme Empty
PočaljiNaslov: Sprecite gojaznost dece na vreme   Sprecite gojaznost dece na vreme Sat610Pon 8 Okt - 21:17

Sprečite gojaznost dece– na vreme!

Sprecite gojaznost dece na vreme Baby_eating_apple-267x300

Prema rezultatima istraživanja zdravlja stanovnika Srbije, skoro jedna petina dece uzrasta 7 do 19 godina je umereno gojazna ili gojazna. U Srbiji je tako skoro 12 odsto umereno gojazne dece i 10 odsto one gojazne. Takođe, istraživanje pokazuje da u istočnoj Srbiji ima najviše gojazne dece, a procenat se penje skoro do 14 odsto. Koliko još 2000. godine taj broj je iznosio 4,4 odsto, a za šest godina je broj gojazne dece više nego dupliran.

Nova studija pokazala je da jednostavne navike u ishrani mogu značajno da doprinesu poboljšanju u kvalitetu ishrane dece. Na primer, roditelji bi trebalo da razmišljaju o hrani između glavnih obroka kao o mini-obrocima i da deci nude zdrave namirnice kao što su voće, povrće, jogurt sa niskim procentom masti i hrana od celovitog zrna.

(moja beba.com)
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Sprecite gojaznost dece na vreme Empty
PočaljiNaslov: Re: Sprecite gojaznost dece na vreme   Sprecite gojaznost dece na vreme Sat610Pon 8 Okt - 21:24



Deca gojazna i zbog bisfenola A

Deca koji u urinu imaju viši nivo hemikalije bisfenol A (BPA) su pod većim rizikom od viška kilograma ili gojaznosti, utvrdili su stručnjaci Njujorškog univerziteta.

BPA je vrsta sintetičkog estrogena, koji možda remeti hormonsku ravnotežu i metabolizam dece.

"Deca su izuzetno osetljiva na hemikalije iz spoljne sredine", napominje jedan od učesnika studije Leonardo Trasande.

BPA je u SAD već zabranjen kao sastojak flašica za bebe, ali američka Uprava za hranu i lekove (FDA) ne brani da se ova hemikalija nađe u aluminijumskim limenkama i nekim drugim vrstama ambalaže jer još nije definitivno dokazano da je štetna za odrasle, iako su neke studije pokazale da postoji veza i između gojaznosti odraslih i BPA.

Trasande i njegove kolege su analizirali rezultate jedne američke studije o zdravlju i ishrani dece, obavljene između 2003. i 2008. godine. Ovom studijom je bilo obuhvaćeno gotovo 3.000 dece starosti od šest do 19 godina. Njima je, između ostalog, izmerena visina, težina, kao i sadržaj BPA u urinu. Takođe su odgovarala na brojna pitanja o svojoj ishrani i načinu života.

Oko trećine ove dece je imalo višak kilograma, a 18 odsto je bilo i formalno gojazno. Njujorški tim je utvrdio da je samo 10 odsto studijom obuhvaćene dece iz grupe sa najmanjim sadržajem BPA u urinu bilo gojazno, dok je u grupi sa najvišim nivoom BPA u urinu 22 odsto bilo gojazno.

Stručnjaci ipak naglašavaju da su loša ishrana i nedovoljno kretanja glavni uzročnici gojaznosti kod dece, ali preporučuju i da se izbegavaju polikarbonatne boce, aluminijumske limenke i drugi proizvodi koji sadrže BPA ukoliko postoje druge opcije.

Zato, obrate pažnju da pri kupovini izaberete proizvod na kojem stoji naznaka "oslobođeno bisfenola".

Izvor: Tanjug
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Sprecite gojaznost dece na vreme Empty
PočaljiNaslov: Re: Sprecite gojaznost dece na vreme   Sprecite gojaznost dece na vreme Sat610Pon 9 Jun - 12:36

Dječak težak 95 kilograma: Uhapšeni roditelji!

Sprecite gojaznost dece na vreme V147067

11-godišnjak iz Velike Britanije teži 95 kilograma. Zato sada njegovim roditeljima prijeti zatvorska kazna.

Bračni par iz Velike Britanije uhapšen je jer su dopustili da njihov sin sa svega 11 godina teži čak 95 kilograma. Policiju su na to upozorili ljekari koji su dječaka liječili dva puta u mjesec dana, a koji su bili zabrinuti za njegovu dobrobit.

Dječakovi roditelji ispitani su još u martu, a sada su i privedeni uz mogućnost jamčevine.

Sada, kada im prijeti oduzimanje djeteta, oni kažu kako su pokušali držati dječakovu težinu pod kontrolom, ali da je ‘za sve kriva genetika’.

”Sama pomisao da bi mi ga mogli uzeti jako me plaši. Ja sam ništa bez svoje djece. I ja sam jača, kao i cijela obitelj s muževe strane. Moguće je da budete genetički debeli”, rekla je dječakova majka.

Dodala je i kako mu težina i nije neki problem jer koristi Nintendo WII ne bi li ostao u formi, a i trenutno je na strogoj dijeti.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Sprecite gojaznost dece na vreme 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Sprecite gojaznost dece na vreme Empty
PočaljiNaslov: Re: Sprecite gojaznost dece na vreme   Sprecite gojaznost dece na vreme Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Sprecite gojaznost dece na vreme
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Sprečite jesenje opadanje kose
» Kako da sprečite smrduckanje stopala
» Facebook zanimljivosti
» Vaspitavanje dece
» Obavezno vakcinisanje dece
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Zdravlje-