Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Čovjek-dobro ili lose stvorenje?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Uto 14 Jun - 23:52

Sta mislite jesmo li mi ljudi po definiciji dobra stvorenja ili losa?
Kako stvari stoje,mnogo je teze danas biti dobar i dobro proci u zivotu, vec treba imati ponesto zlobe u sebi da bi ziveli u blagodetima. Ovo je svet u kojem posteni ispadaju smesni, dobri ispadaju dosadni, a odani ispadaju konzervativni.

Uvek je lakse nekome napakostiti nego mu ciniti dobro, jer se cini da onim prvim skidamo obaveze sa sebe, dok se ovim drugim samo opterecujemo.

Šta vi mislite, jel covek dobro ili lose stvorenje?










Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Haoss10


Poslednji izmenio Shadow dana Sre 15 Jun - 0:23, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gothic

  

Gothic

Muški
Poruka : 4155

Učlanjen : 30.03.2011


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Sre 15 Jun - 0:20

Ima raznih ljudi po meni vredi biti dobar i posten do neke granice gde sebe ne bi ugrozili zbog kojekakvih zlobnika.
Nazad na vrh Ići dole
Dragana

Super Član
Super Član

Dragana

Ženski
Poruka : 992

Učlanjen : 15.04.2011


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Sre 15 Jun - 0:49

Sad cem da se izfilozofiram za sve pare.. Rolling Eyes


Mislim da svaki covek nosi u sebi i dobro i zlo.Naravno,svako u razlicitim procentima..
Vremenom se stekne (trebalo bi) neka vrsta kontrole obe strane..kad,koliko i prema kome biti ili ne biti dobar.To je vec individualni stav i misljenje..

E,a kad kontrola izmakne kontroli..onda netje da valja.. angry
Nazad na vrh Ići dole
gagasasa

  

gagasasa

Ženski
Poruka : 9685

Godina : 45

Lokacija : Jug

Učlanjen : 02.04.2011

Raspoloženje : Pozitivno


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Uto 12 Jul - 23:07

Covek je cudo,sta sve moze, sta hoce, sta radi,to je za neverovati. Ima raznih ljudi, kako ono kazu sto ljudi, sto cudi! Ima i dobrih i losih, slozila bih se sa Draganom da svako od nas u sebi im i dobru i losu stranu, samo je pitanje vaspitanja, kucnog odgoja, karaktera ,da li ce doci do izrazaja vise dobra ili losa strana. Ovo je za mene jako diskutabilna tema, ali zadrzala bih se sada na ovome da se ne rasplinjavam previse, cini mi se da ima mnogo za i mnogo protiv toga da li je covek dobro ili lose stvorenje.
Nazad na vrh Ići dole
Šajni

  

Šajni

Ženski
Poruka : 1661

Učlanjen : 31.03.2011


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Sre 27 Jul - 9:59

Smatram da smo rodjeni kao dobri, ali kasnije razne situacije i iskustva u životu učine da vremenom postajemo loši. Čovjek-dobro ili lose stvorenje? 3884182119
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Sre 27 Jul - 11:10

Mislim da svaki čovek u sebi nosi dobro i ono loše,kako odrasta nauči i da balansira sa obe osobine i da ih primenjuje zavisno od situacije.Važno je kontrolisati osećanja a samim tim izbalansirati i svoje loše u sebi jer dobro je svakako dobro i ne ugrožava nikoga već mu samo prija dok ono loše može biti jako destruktivno i za osobu koja mrzi i za osobe prema kome je to zlo usmereno.Ima primera gde su deca još od malena zlobna i pokvarena i gledaju kako da naškode drugom detetu iako su još mali i ne znaju da razlikuju mnogo dobro od lošeg oni ispoljavaju svoj bes i sebičnost prema drugima kroz smišljanje najbanalnijih osveta.
Mislim da takva deca i odrastu u zle ljude jer im se nije pružalo i davalo dovoljno ljubavi,nisu maženi i nisu im roditelji pokazivali da lepim i nežnim osećanjima mogu da probude ono dobro u sebi a potisnu loše a na taj način izrastu u dobre i kvalitetne osobe.










Čovjek-dobro ili lose stvorenje? 4285547593


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? 2lwq2yh


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Angel&Devil

Elita
Elita

Angel&Devil

Ženski
Poruka : 2439

Lokacija : Hell

Učlanjen : 16.06.2011

Raspoloženje : Zajebano do bola


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Čet 28 Jul - 11:48

Ljudi se radjaju nedefinisani po osnovu karaktera. To se kasnije nadogradjuje kroz vaspitanje i nacin zivota. U svakom coveku postoji malo zla i malo dobrog. Niko nije savrsen u prirodi pa ni covek. Inace budale se ne radjaju one se stvaraju. happy
Nazad na vrh Ići dole
nemo

Član
Član

avatar

Muški
Poruka : 460

Učlanjen : 28.11.2011


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Uto 6 Dec - 10:48

Covek je zivotinja. Neandertalac sa toljagom, koji je samo navukao glazuru civilizacije.U vreme kada smo jos ziveli u pecinama, i kakali u nasa krzna,vrednost neke radnje se izvodila iz njenih posledica. Ukoliko bi posledice neke radnje izazivale zadovoljstvo ili užitak, one bi bile vrednosno poželjne ili ispravne, a ako bi izazivale patnju ili bol, one bi bile nepoželjne i neispravne. Nije postojala potreba da se racionalizuju uzroci ovih radnji, a narocito da se traži njihovo poreklo odnosno uzrok u samom subjektu -coveku.Drugim recima, agresivnost,impulsivnost,egoizam,egocentričnost,malicioznost su bile osobine koje su bile na ceni, i omogucavale prezivljavanje u majci prirodi....Niko se nije zamarao sa definisanjem pojma dobro i zlo, u moralnom smislu, nego u prakticnom..
Kroz celu svoju pisanu istoriju covek se pozivao na moralne vrednosti kao što su dostojanstvo, samilost, sloboda, jednakost i poštenje, ponoseci se time kao tipicno ljudskim, višim oblikom egzistencije materije, pri cemu se, naravno, u praksi ponašao suprotno tim vrednostima.
F.Nietzsche je izvoleo reci
Citat :
da je “moral samo za slabe”; moral su ”izmislili” slabi, jer onima koji imaju moc moral nije potreban.

Covek je vrlo moralan, kada se oseca inferiorno , i vrlo bezobrazan , kada se oseca superiorno.Drugim recima, ljudski moral je relativan.Kada ti je guza ugrozena, a nemas mogucnosti odbrane, postajes moralan
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Sre 7 Dec - 15:33

Čovek je biće iz roda Homo, koje se radja jedino
sa razumom, za razliku od drugih živih bića na
planeti.
Šta će odrediti da li je čovek dobro ili loše stvorenje,
zavisi od genetske strukture ličnosti, mentaliteta sredine
gde funkcioniše, istorijskih i geografskih odrednica koje
takodje odredjuju čovekovu ličnost.
Nihil homine est misterius aut superbius
(Ništa nije tako bedno, (ali) ni tako uzvišeno kao čovek.
Nazad na vrh Ići dole
Juliie

Član
Član

avatar

Ženski
Poruka : 135

Učlanjen : 22.01.2012


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Ned 22 Jan - 13:22

Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Yinyangjc1
Tako i kod ljudi. Koliko da je covek dobar ima nesto malo loseg u njemu i obrnuto.
Nazad na vrh Ići dole
Čupka

Master
Master

avatar

Ženski
Poruka : 16692

Učlanjen : 18.04.2011


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Ned 22 Jan - 14:50

Ja za sebe kazem ponekada u sali da su dve u meni.A ima tu i istine.Veoma sam dobra osoba po srcu, ali postoje trenutci kojima se odbranim kao zivotinja kada se oseca ugrozenom.Tu losu stranu su mi pokazali ljudi na poslu, ulici, prodavnici...Moji roditelji su me ucili dobro se dobrim vraca...Da, to je istina, al ne uvek.Tako sam naucila da su ljudi zli, zavidni i da vole videti kako vi patite, oni naprosto uizvaju u vasoj patnji.Vremena su tezka i ljudi su zaboravili ono sto su mene roditelji ucili:Dobro se dobrim vraca!
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Pet 27 Jan - 2:44

U svakom čoveku ima i dobrog i lošeg , ko kaže da je samo dobar laaže pa rastura Čovjek-dobro ili lose stvorenje? 3690083436

Važno je kakav si prema drugima , kakav si prema samom sebi , svojim bližnjima , kako ti kome zabiberiš i tebi će neko isto tako,to da ti je jasno Čovjek-dobro ili lose stvorenje? 2294901356










Čovjek-dobro ili lose stvorenje? F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Pet 27 Jan - 2:50

Nitko se ne rađa dobar ili loš. Svaki čovjek sadrži u sebi sve ljudske osobine. Ali baš sve. Od prve do zadnje. Stvar odluke i samokontrole je kakav ćeš biti. I kojim ćeš svojim osobinama dopustiti da prevladaju i određuju te kao osobu. Pa se u skladu sa svojom odlukom, to jest željom kakav želiš biti i ponašaš.

Nekome to uspijeva bolje, nekome slabije.

Very Happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Ned 29 Jan - 14:56

Smatram da je čovek biće stvoreno da čini dobro i da potiskuje i odoleva zlu. E sad,postoje ljudi koji su pronašli rupu u toj teoriji pa su zamenili dobro za zlo. Jedino što mi nikada neće biti jasno kako to da ljudi koji čine zlo dobro prođu dok ljudi koji čine dobro prođu kao bosi po trnju. Mislim da je to zbog toga što se na kraju cele te priče iskristališe ko je kakav i svako dobije po zasluzi. Čovek je biće stvoreno da voli ljude oko sebe i da voli čak i one koji mu ne čine dobro. Tu se umešala jedna osobina svakog čoveka,kada ga neko udari on mu se osveti. Vrati mu istom merom,udari da i njega zaboli kao što je tebe nekada. To nije nimalo u redu,ali smo tome svi skloni. Umesto da mu učinimo dobro i tako ga posramimo,mi pokažemo da smo isti kao i on. To i ja činim. Nikada ne mogu da otrpim i kada mi neko udari šamar (figurativno naravno) da mu okrenem i drugi obraz,već moram da mu vratim nekako. To mi se nikako ne sviđa kod mene i kod drugih. Dobrota izvire iz svakog čovekovog izdisaja,bar bi tako trebalo da bude. Kod ljudi zlo preovladava kao izbor i kao nedostatak dobra. Neko jednostavno kada vidi da ne može biti jedini dobar u moru zlih on se prilagodi,a neko jednostavno izabere da bude loš. Za dobro čovečanstva potrebno je da dobrih bude više nego zlih i da se ti dobri protiv zlih bore dobrom. Čovek je stvoren za dobro,a sam odabira zlo. Čovek nikada ne može biti nateran na zlo ukoliko je istinski dobar. To je moje mišljenje Very Happy










Always be positive  Čovjek-dobro ili lose stvorenje? 2109348208
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Ned 29 Jan - 20:08

Nekada davno djed je svome unuku ispričao jednu životnu istinu.

U duši svakog čovjeka se vodi bitka. Kao borba između dva vuka. U duši svakoga od nas.

Jedan vuk predstavlja zlo. Predstavlja bijes, zavist, ljubomoru, žaljenje, pohlepu, samosažaljenje, krivicu, grijeh, srdžbu, laž, lažni ponos,...
Drugi vuk predstavlja dobro. Predstavlja ono što pruža užitak, mir, ljubav, nadu, vedrinu, poniznost, ljubaznost, dobrotu, srdačnost, darežljivost, istinu,i vjeru.

Unuk se zamisli na nekoliko trenutaka. Sve svoje misli vrijedno usmijeri u dubinu djedovih riječi, pa ga upita;

-Koji vuk na kraju pobijedi?

Djed odgovori sa smeškom na svom starom licu:

-Pobijeđuje uvijek onaj koga hraniš.

(Mudre misli)










love
Nazad na vrh Ići dole
Dr.Love

Elita
Elita

Dr.Love

Muški
Poruka : 1646

Učlanjen : 29.03.2011


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Ned 5 Feb - 21:29

Dve strane medalje , okreneš onu stranu kako onaj kome je pokazuješ zasluži.
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Pon 5 Mar - 9:15

''Čovek je čoveku vuk''...
Mislim da je time sve rečeno...
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Uto 27 Nov - 9:36

U raju je lijepo.

Ali, u paklu je ekipa.


Very Happy










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Čovjek-dobro ili lose stvorenje? 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Sre 31 Jan - 13:23

Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Are-you-an-angel-or-a-devil

U principu dobro.Vremenom formirajuci karakter u okruzenju nailazi i na lose.Karakterom ili prihvata lose ili dobro.Ali u svakom slucaju Covek nije s a v r s e n o    bice.
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Ned 4 Feb - 18:41

U stanju je biti dobro i lose stvorenje. Stanje ovisi od malipuriranja.

Muskarci su lose stvorenje po prirodi a zene dobro stvorenje, radjaju djecu i sire ljubav itd.

Stvorenje je podjeljeno na dobro i lose. happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48275

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Ned 20 Okt - 23:00

Shadow ::
Sta mislite jesmo li mi ljudi po definiciji dobra stvorenja ili losa?
Kako stvari stoje,mnogo je teze danas biti dobar i dobro proci u zivotu, vec treba imati ponesto zlobe u sebi da bi ziveli u blagodetima. Ovo je svet u kojem posteni ispadaju smesni, dobri ispadaju dosadni, a odani ispadaju konzervativni.

Uvek je lakse nekome napakostiti nego mu ciniti dobro, jer se cini da onim prvim skidamo obaveze sa sebe, dok se ovim drugim samo opterecujemo.

Šta vi mislite, jel covek dobro ili lose stvorenje?



nama tačnog odgovora. svako ima u sebi i loše i dobro, a zavisno od situacije loše može da nadvlada dobro. retki su ljudi koji nemaju ništa lošeg u sebi. verovatno ih ni nema među nama "normalnima". 


jedino ova dečica koja imaju Daunov sindrom. deca Sunca. za njih verujem da nemaju ništa loše u sebi.  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
aca

Elita
Elita

aca

Muški
Poruka : 1366

Lokacija : Kod kuće

Učlanjen : 29.06.2019

Raspoloženje : Surfujem po živcima


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Pet 25 Okt - 22:35

Čovjek je loše stvorenje sa elementima dobrog.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Pet 25 Okt - 23:36

Sagacity ::
''Čovek je čoveku  vuk''...
Mislim da je time sve rečeno...


Ne bih ja ovde više dodavala.  Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48275

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Pet 25 Okt - 23:41

Lilith ::
Sagacity ::
''Čovek je čoveku  vuk''...
Mislim da je time sve rečeno...


Ne bih ja ovde više dodavala.  Very Happy


nije istina.  happy

nikom nisam bio vuk. uvek sam jagnje dok me ne čačkaš.
onda ne da sam vuk već sam tigar.
i to sibirski.  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy


Poslednji izmenio EROTIC MAN dana Pet 25 Okt - 23:53, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610Pet 25 Okt - 23:42

Ja sam vuk, tj vučica...  Ima razlike  Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čovjek-dobro ili lose stvorenje?   Čovjek-dobro ili lose stvorenje? Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Čovjek-dobro ili lose stvorenje?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Loše navike koje dobro utiču na zdravlje
» Zastrašujuće Planinsko Stvorenje – Jeti
» Što sve čovjek umije - video
» Stanislav Petrov - čovjek koji je spasio svijet
» Robert Lomas - TESLA - Čovjek koji je izumio XX stoljeće
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija-