Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Pizze

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Pizze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pizze   Pizze - Page 2 Sat610Sub 16 Mar - 22:11

Meksička pizza

Pizze - Page 2 Taco-ukusni-i-ljuti-meksi%C4%8Dki-specijalitet-koji-se-jede-prstima

Recept za meksičku pizzu sa slaninom, pasuljom, kukuruzom i topljenim sirom.
Sastojci:

Belo pšenično brašno ... 250g
Svež kvasac ... 20g
Beli šećer ... 1 kafena kašičica
So
Maslinovo ulje ... 2 kašike
Paradajz sos
Origano
Kukuruz u konzervi ... 150g
Pasulj u konzervi ... 150g
Paprika ... 1 komad
Sir gauda
Slanina
Topljeni sir

Priprema:

Stavite brašno u činiju i napravite rupu u sredini.
Umrvite kvasac i pomešajte ga sa dve kašike mlake vode i malo šećera. Sipajte ovo u rupu i pokrite sa malo brašna.
Pokrijte činiju i ostavite je nekoliko minuta da se kvasac digne.
Zatim dodajte maslinovo ulje i so. Sipajte onoliko mlake vode koliko je potrebno da dobijete lepo testo.
Ostavite testo da se digne oko sat vremena.
Razvucite i oblikujte testo.
Pokrite ga sa paradajz sosom i pospite origanom.
Dodajte pasulj, kukuruz i komadice paprike.
Pospite narendani sir na picu.
Dodajte iseckanu slaninu.
Pecite picu oko 15 minuta, dok ne dobije lepu zlatno-braon boju.
Kad ***** bude pečena, dodajte topljeni sir na nju i poslužite je.










Pizze - Page 2 4285547593


Pizze - Page 2 2lwq2yh


Pizze - Page 2 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Pizze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pizze   Pizze - Page 2 Sat610Sub 16 Mar - 22:12

Pizza sa tunjevinom


Pizze - Page 2 Pizza-s-tunjevinom-by-balerinarokoko-f2dcb7467932ad8e26187ef8aaa329ca_view_l
Recept za pizzu sa tunjevinom i paradajzom.
Sastojci:

Svež kvasac ... 20g
Voda ... 125ml
Belo pšenično brašno ... 300g
Maslinovo ulje ... 5 kašika
So
Svež paradajz ... 600g
Konzerva tunjevine ... 300g
Bosiljak
Paprika
So
Maslinovo ulje ... 1 kašika

Priprema:

Umrvite kvasac u mlaku vodu i pomešajte ovu smešu sa brašnom, uljem i solju.
Umesite testo dobro i ostavite ga na toplom oko pola sata.
Operite paradajz i isecite ga.
Iscedite tunjevinu i usitnite je. Sačuvajte ulje.
Izmesite, razvijte testo i stavite ga u tepsiju koja je prethodno premazana uljem. Razvijte testo po tepsiji, povedite računa da oblikujete ivice i pecite ga 10 minuta na 200° C.
Pospite po testu ulje iz tunjevine, tunjevinu, paradajz, so i biber.
Pospite na kraju pizzu sa malo maslinovog ulja i pecite još 15 minuta. Kada je ***** gotova pospite po njoj bosiljak.










Pizze - Page 2 4285547593


Pizze - Page 2 2lwq2yh


Pizze - Page 2 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Pizze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Ovakvu pizzu još niste jeli   Pizze - Page 2 Sat610Ned 28 Apr - 11:29

Ovakvu pizzu još niste jeli

Pizze - Page 2 Pizza_01

…kakvu još niste doma napravili!

Ponekad se pitam postoji li jednostavnija stvar na svijetu?
Pizzu gotovo svi vole, gotovo je na svakom koraku, u svakom kutku svijeta, pizza je svuda oko nas. Svi smo radili pizzu doma i svi imamo svoje omiljene kombinacije na pizzi.
Ali koliko nas je napravilo stvarno, stvarno dobru pizzu kod kuće. Koliko nas je napravilo pizzu koja se može mjeriti s onom iz profesionalne peći na drva.

Ja prva mogu reći da nikad nisam napravila takvu pizzu. Moje pizze su, iako solidne, bile miljama daleko od prave stvari. Bile su toliko daleko od prave pizze da sam odlučila prestati peči je doma. I prestala sam… Dok nisam našla ovaj recept!

Ovo je recept Petera Reinharta, slavnog američkog pekara.
Ma nije on samo pekar, on je više nešto poput pekarskog gurua. Njegove knjige o kruhu su biblija za sve pekare entuzijaste, njegove knjige su obavezno štivo za svakoga ko ozbiljno razmišlja o pečenju kruha. Nisu te knjige samo banalan popis sastojaka i recepata, nisu to klasične kuharice. Te knjige su fascinantno štivo koje otkriva kemiju iza pečenja kruha i peciva, uvodi nas u svijet različitih vrsta kvasca, fermentacije, postupaka pečenja i omjera.

Pizze - Page 2 Pizza_03

Tijesto za ovu pizzu je preuzeto iz njegove knjige „The Bread Baker’s Apprentice: Mastering the Art of Extraordinary Bread“ koja je samo jedna u nizu Reinhatovih knjiga. Ako se smatrate entuzijastom kad su pekarski proizvodi u pitanju ovo je knjiga koju morate kupiti.

I o samom Reinhartu bi vam mogla svašta napisati. On je fascinantan čovjek, nije on samo pekar. On je i učitelj i teolog. Na zanimljiv način povezuje duhovnost i povijest iza tradicija pečenja kruha.

No vratimo se mi onome zbog čega smo ovdje – pizzi!

Odmah ću vam reći da ovo nije pizza za one koji žele čim prije obaviti posao i jesti. Ovo je pizza za strpljive. Za izradu ovog tijesta će vam trebati dva dana.
Da, da, dobro ste pročitali – dva dana, ali vjerujte mi da se ta dva dana isplati pričekati. Naime ovo se tijesto radi metodom polagane fermentacije, uslijed te metode gluten se polagano razvija, kvasac polagano aktivira i krajnji rezultat je preukusno i nevjerojatno hrskavo tijesto.
Ipak ne brinite previše, nećete provesti 48 sati u miješenju tijesta.
Prvi dan ćete ga zamijesiti i ostaviti u hladnjaku, a drugi dan ćete tijesto dizati na sobnoj temperaturi i složiti pizzu.

Pošto sam htjela dobiti taj savršeni rezultat koji autor obećava u svojoj knjizi, slijepo sam se držala recepta te vam takvoga i prenosim. Jedine izmjene koje sam napravila u postupku odnose se na neke stvari koje nisam mogla nabaviti.

Iako će se većina ljubitelja pizze složiti da se najbolji rezultati u kućnim uvjetima postižu pomoću kamena za pizzu, on vam ovdje nije neophodan. Ja ga nisam uspjela nabaviti pa sam pizzu pekla na običnom velikom limu. Rezultat je i dalje bio iznad svih očekivanja.

Pizze - Page 2 Pizza_02

Ipak istražila sam i ponudu kamenja za pizzu kod nas. Kažu po forumima da je tog kamena za pizzu bilo jedno vrijeme i u poznatom trgovačkom lancu, zeleno-crvene boje, po iznimno povoljnoj cijeni. Ja ga nažalost tamo nikad nisam vidjela. Pronašla sam taj kamen za pečenje i od mnogih proizvođača kuhinjske opreme, ne po toliko povoljnim cijenama, a na kraju sam pronašla i savjet da se kupi najobičnija šamotna cigla/ploča (ona za krušne peći) i to je to. Pizze - Page 2 3009072290

Idemo sad na recept koji je i sam poprilično dugačak. Mjere će vam se možda čini malo čudne, ali to je zato jer sam ih preračunavala iz unci uz minimalna zaokruživanja.


SASTOJCI

(preuzeto iz knjige: The Bread Baker’s Apprentice: Mastering the Art of Extraordinary Bread)

574 g glatkog brašna, po mogućnosti iz hladnjaka
12 g soli
3 g instant kvasca
56 g maslinovog ulja (može i bilo koje drugo biljno ulje, meni se ipak maslinovo čini najprikladnije)
400 g hladne vode (direktno iz hladnjaka, voda bi trebala biti temperature oko 4 stupnja)

POSTUPAK

1. DAN

  • Pomiješajte brašno, sol i kvasac u posudi za miksanje.
  • Dodajte vodu i ulje miješajući energično metalnom žlicom kako bi se svi sastojci povezali.
  • Nastavite mijesiti tijesto rukama tako da jednom rukom mijesite, a drugom rukom okrećete zdjelu. Ruku kojom mijesite prije nego počnete umočite u hladnu vodu.
  • Povremeno treba promijeniti smjer u kojem okrećete zdjelu kako bi se gluten bolje razvio. Tijesto treba mijesiti 5 – 7 minuta. Ono treba biti elastično i pomalo ljepljivo, ali ne mokro. Ne smije se lijepiti za stranice posude već samo za dno. Ukoliko vam se lijepi za stranice posude dodajte još malo brašna, tek toliko da se prestane lijepiti. Ukoliko vam se tijesto ne lijepi za dno posude dodajte mrvicu vode.
  • Ukoliko želite tijesto zamijesiti pomoću miksera koristite nastavak za kruh i miksajte na srednjoj brzini 5 – 7 minuta.
  • Zamiješeno tijesto prebacite na pobrašnjenu radnu površinu.
  • Pripremite jedan lim za kolače, obložite ga papirom za pečenje i lagano ga premažite biljnim uljem.
  • Podijelite tijesto na 6 jednakih dijelova, ovo je najbolje raditi pomoću rezača za tijesto ili vrlo oštrim nožem koji ste uronili u hladnu vodu. Možete tijesto podijeliti i na 4 dijela, ako želite veće pizze i ako takve mogu stati u vašu pećnicu.
  • Posipajte tijesto s malo brašna. Posipajte brašno i po svojim rukama koje moraju biti suhe. Podignite svaki komad tijesta i nježno ga formirajte u kuglu. Ako vam se tijesto lijepi za ruke, posipajte ih s još malo brašna.
  • Svaku kuglicu tijesta stavite na pripremljeni lim, potom ih lagano premažite uljem i posipajte brašnom. Pokrijte sve prozirnom folijom i ostavite u hladnjaku preko noći.
  • Tijesto u ovoj fazi treba držati u hladnjaku najmanje 3 sata, a najduže 3 dana.
  • Ukoliko želite zalediti dio tijesta (to sam ja napravila) svaku kuglu uvaljajte nježno u ulje i prebacite ga u vrećicu za zamrzavanje (svaku kuglu u svoju vrećicu). Tijesto može ostati zamrznuto do 3 mjeseca. Kada želite raditi pizzu izvadite tijesto iz škrinje dan ranije i dostavite ga u hladnjaku. Dalje radite po receptu.

2. DAN

  • Najmanje 2 sata prije nego želite napraviti pizzu izvadite tijesto iz hladnjaka.
  • Posipajte radnu površinu brašnom i lagano je poškropite uljem. Na to stavite kugle tijesta. Posipajte ih s malo brašna, pobrašnite i svoje ruke, te lagano pritisnite tijesto kako bi dobili oblik diska.
  • Posipajte diskove s još brašna, poškropite ih s malo ulja i prekrijte ih prozirnom folijom. Ostavite ih tako dva sata kako bi se digli.
  • 45 minuta prije pečenja pizze krenite zagrijavati pećnicu. Zagrijte je najjače što možete, kod mene je to bilo oko 260 stupnjeva. Ako vaša pećnica ide na više temperature još bolje. Ako koristite kamen za pizzu i njega stavite grijati u pećnicu. Za električne pećnice kamen postavite u donji dio pećnice, a za plinske pećnice kamen treba postaviti na samo dno, direktno iznad plamenika. Ako planirate koristiti preokrenuti obični lim za pečenje onda ga nemojte grijati.
  • Preokrenuti lim za pečenje obilato posipajte grizom ili čak palentom (može i brašnom, ali meni se čini da griz bolje sprječava lijepljenje).
  • Pizze slažite jednu po jednu.
  • Pobrašnite ruke, i dlanove i šake. Nježno podignite komad tijesta, prebacite ga na zatvorene šake i polaganim kružnim pokretima razvucite tijesto.
  • Meni ovo nije baš najbolje išlo pa sam se vratila provjerenoj metodi valjanja tijesta pomoću valjka. Tijesto stavite na pobrašnjenu podlogu, posipajte ga brašnom te valjkom razvaljajte u krug promjera 22 – 24 cm.
  • Ako vam ide razvlačenje rukama, blago vama, samo tako nastavite. Pizze - Page 2 3009072290
  • Razvaljano tijesto oprezno prebacite na pripremljeni lim i nadjenite umakom od rajčice i ostalim krasotama po vašem izboru.
  • Lim s pizzom stavite u donji dio pećnice i pecite. Vrijeme pečenja će ovisiti o temperaturi koju je pećnica uspjela postići. Moja ide do nekih 260 stupnjeva i u njoj se pizza pekla točno 10 minuta. Nekima će trebati kraće, a nekima duže. Morat ćete prvu držati na oku da prokužite dužinu pečenja.
  • Ako ste sretnik koji posjeduje kamen za pizzu onda razvaljano tijesto prebacite na lopaticu za pizzu koju ste također obilato posuli grizom. Nadjenite je i oprezno kliznte u pećnicu, te pecite kako je gore već opisano.
  • Pečenu pizzu oprezno izvadite iz pećnice, prebacite je na dasku za rezanje, ostavite je da se odmori 3 minute i onda režite i uživajte.

NADJEVI
Kod nadjeva je sve dozvoljeno. Nadjenite pizzu onako kako vi volite, ali zapamtite da kod pizze vrijedi ono pravilo ‘manje je više’.
U mojoj varijanti na pizzi se nalazi nekuhani umak od rajčice, mozzarella, paprika, kukuruz i mini rajčice. Naravno pizza ne treba imati crveni umak, možete je premazati samo pestom ili samo mozzarellom, predivna je i u kombinaciji rajčica, sir i bosiljak…
Odluka je na vama, samo vodite računa o tome da previše nadjeva otežava pečenje tijesta, ako je sastojaka previše možda ne dobijete tako hrskavu pizzu kavu ste željeli.

Donosim vam i recept za moj nekuhani umak od rajčica jer mi je stvarno odličan, količina u receptu je dostatna za tri pizze promjera 22 – 24 cm.

SASTOJCI
300 ml passata ili zgnječenih pelata
dobar prstohvat soli
1 žličica origana
½ žličice češnjaka u granulama

POSTUPAK
Sve sastojke dobro promiješajte.

JOŠ PAR MISLI
Ono što sam mijenjala u odnosu na izvorni recept se uglavnom odnosi na vrstu brašna. Autor u receptu dozvoljava korištenje: [i]unbleached high-gluten
, bread, ili all-purpose flour. Kako takve podijele brašna kod nas ne postoje odlučila sam se na obično glatko brašno. Mislim da nisam pogriješila. Oštro brašno sam odmah otpisala jer u poglavlju o pizzi Reinhart govori kako finoća brašna utječe na elastičnost tijesta pa je poželjno koristiti što finije brašno. Meni je to značilo da treba koristiti glatko.

Slijedeće što sam morala promijeniti je korištenje ulja u spreju kojim on spreja tijesto i podloge za miješenje. Kako kod nas nema ulja u spreju ja sam se koristila škropljenjem (upravo izmišljenom metodom). Pripremila sam ulje u zdjelici i svaki put kad mi je trebalo uronila sam prste u njega te ih otresla po tijestu/radnoj površini.

U samom tijestu nije nužno koristiti maslinovo (ili bilo koje ulje), ali ulje pospješuje elastičnost tijesta i zaokružuje okus pa sam ga ja koristila.

(Dobra hrana, Andrea)










love
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Pizze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pizze   Pizze - Page 2 Sat610Uto 2 Jul - 12:44

Pizze - Page 2 37890_20_630x0

***** ČIZ PAFS

POTREBNO JE

115 grama brašna, 3/4 kašičice praška za pecivo, 180 mililitara mleka, jaje, 150 grama mešavine italijanskih sireva (mocarela, bejbi parmezan, gauda, beli čedar), 120 grama neke blage salame ili praške šunke, iseckane na kockice, 2 kašike peršuna, 250 mililitara neke marinare ili ajvara

PRIRPEMA

U posudu stavite brašno, jaje, mešavinu sira, iseckanu prašku šunkiu ili neku blažu salamu, prašak za pecivo, biber, mleko i peršun. Sve dobro promešajte. Kalup za mini mafine poprskajte sprejom za pečenje ili premažite uljem, pa sipajte kašikom testo, napuniti kalupice. Pecite u prethodno zagrejanoj pećnici na 200 stepeni od 15 do 18 minuta. Pečene ***** čiz pafs izvadite iz rerne, ostavite ih u kalupu oko 5 minuta da se prohlade. Poslužite ih tople, a mogu i hladne, s marinara sosom ili ajvarom.










Pizze - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Pizze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pizze   Pizze - Page 2 Sat610Sre 24 Jul - 18:12

ORIGINALNA PIZZA

Pizze - Page 2 N20836

Za 4 osobe:

paket gotovog testa za pice, 3 kašike paradajz pirea, 150 g sveže kobasice, 125 g mocarele, 2 struka mladog luka, po grančica-dve svežeg bosiljka, origana i majčine dušice, kašika maslinovog ulja i žumance.

Na brašnom posutoj radnoj površini u krug istanjite testo za picu i vrhom oštrog noža u sredini zasecite u obliku zvezde sa osam kraka, prečnika od oko 12 cm. Celu površinu testa premažite slojem paradajz pirea, odozgo stavite usitnjeno meso kobasica koje ste prethodno oljuštili. Mladi luk iseckajte na kolutiće i kratko ispržite na vrelom ulju, a zatim pospite preko kobasica. Odozgo sipajte izmrvljenu mocarelu, pa krake zvezde prebacite prema spoljnim ivicama testa i premažite ih umućenim žumancetom, koje ste razredili sa kašičicom hladne vode. Pecite 20 minuta u rerni zagrejanoj na 210 stepeni i odmah servirajte.

Prijatno!










Always be positive  Pizze - Page 2 2109348208
Nazad na vrh Ići dole
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Pizze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pizze   Pizze - Page 2 Sat610Ned 28 Jul - 13:27

Pizza sa patlidžanom

Pizze - Page 2 N21141

Potrebno je:

Kore za picu:

1 patlidžan
10 zelenih maslina
3 čena belog luka
100 g topivog sira nsveži origano,
biber,
ulje

Priprema:

Oprani patlidžan isecite na trakice. Napravite premaz od belog luka tako što ćete luk izrendati na najsitnije, dodajte so i mleveni biber i na kraju ulje. Tom mešavinom premažite svaku trakicu patlidžana. Sve dobro imešajte da se sjedini. Ispecite patlidžan na grilu. Testo premažite ostatkom mešavine od belog luka, poređajte sir sečen na trakice, patlidžan i masline. Pecite picu 10 minuta.

Prijatno!










Always be positive  Pizze - Page 2 2109348208
Nazad na vrh Ići dole
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Pizze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pizze   Pizze - Page 2 Sat610Ned 28 Jul - 13:30

Četiri godišnja doba

Pizze - Page 2 39784_48_630x0

Potrebno je:

250 g mocarele,
200 g sremskog sira,
200 g kulena,
2,5 dl paradajz sosa,
3 paradajza,
4 crvene paprike,
4 kriške šunke ili slanine,
limunov sok,
peršun,
čen belog luka,
crne masline,
bosiljak,
maslinovo ulje


Priprema:

Iseckani paradajz i paprike dinstajte pet minuta na ulju, belom luku i peršunu. Rastanjite testo za picu. Nanesite paradajz sos sa celu površinu testa, pa različito filujte svaku četvrtinu. Na prvu nanesite sremski sir i kulen, na drugu mocarelu i paradajz, na treću papriku i sir, a na četvrtu sir i šnite šunke ili slanine. Posolite i pecite 15 minuta na 220 stepeni.

Prijatno!










Always be positive  Pizze - Page 2 2109348208
Nazad na vrh Ići dole
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Pizze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pizze   Pizze - Page 2 Sat610Ned 28 Jul - 13:32

„Dip Diš“ pizza

Pizze - Page 2 39785_49_630x0

Sastojci:

1/2 kg brašna za dizano testo
kesica suvog kvasca
kašičica soli
mlaka voda
prstohvat šećera
2 kašike maslinovog ulja
2 čena belog luka
2 dcl paradajza
1 glavica crvenog luka
1 kašičica bosiljka
1 kašičica origana
1 kašičica soli
1 kašičica šećera
2 kašike crnog vina
200 grama šunke
100 grama kulena
200 grama pečuraka
1 glavica luka
1 zelena paprika
1 parmezan
200 grama mocarele
200 grama gaude
1 kašika kukuruza

Testo za picu:

Suvi kvasac pomešati sa malo šećera i brašna i malo tople vode. Ostaviti da se kvasac digne. Brašno stavite u posudu, dodajte so, kvasac i toplu vodu. Prekrijte toplom krpom i stavite na toplo mesto 30 minuta.

Umak:

Luk i beli luk propržite na ulju. Dodajte sok od paradajza, sve začine i vino. Kada je testo gotovo, podelite na jedan veći deo, i jedan manji. Uzmite kalup za torte. Veći deo testa stavite preko kalupa i oblikujte, neka malo testa izlazi preko. Na testo stavite pola umaka. Na umak stavite pola punjenja. Punjenje možete iseckati na kockice. Drugi deo testa razvucite na širinu kalupa i stavite preko prve polovine punjenja. Spojite spoljni rub donjeg testa sa drugim testom. Pecite 25 minuta na 200 stepeni. Nakon toga izvadite picu i stavite drugi deo umaka i drugi deo punjenja i pecite još 10 minuta.

Prijatno!










Always be positive  Pizze - Page 2 2109348208
Nazad na vrh Ići dole
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Pizze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pizze   Pizze - Page 2 Sat610Ned 28 Jul - 13:34

Prava italijana

Pizze - Page 2 39787_51_630x0

Potrebno je:

Testo:

0,5 kg glatkog brašna
0,5 dl maslinovog ulja nkvasac
2 kašičice soli nkašičica šećera
2,5 dl vode

Fil:

2 velika paradajza seckana na kockice
0,5 kg šampinjona
2 kugle mocarele
malo kečapa
malo soli
malo origana

Priprema:

Testo napravite sa navedenim sastojcima i pustite da odstoji. Rasporedite testo u pleh (sa ovom količinom najbolje je napuniti dva pleha tanko razvaljanim testom). Filujte testo s kečapom, pobacajte gusto paradajz, šampinjone i preko toga mocarelu. Što više mocarele, to će ***** biti ukusnija. Na vrh pospite s neizostavnim origanom i posolite (po želji). Pecite u zagrejanoj rerni 20 minuta dok testo ne porumeni.

Prijatno!










Always be positive  Pizze - Page 2 2109348208
Nazad na vrh Ići dole
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Pizze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pizze   Pizze - Page 2 Sat610Ned 28 Jul - 13:37

Pizza sa tunjevinom

Pizze - Page 2 39786_50_630x0

Potrebno je:

250 g paradajz sosa
250 g kačkavalja
250 g tunjevine
bosiljak
2 glavice luka
maslinovo ulje

Priprema:

Testo razvucite, premažite paradajz sosom i na njemu rasporedite rendani kačkavalj i seckani luk. Pecite 10 minuta na 220 stepeni, izvadite iz rerne, stavite tunjevinu i pecite još 10 minuta. Pre služenja picu prelijte uljem i pospite iseckanim bosiljkom.

Prijatno!










Always be positive  Pizze - Page 2 2109348208


Poslednji izmenio Sarra dana Uto 21 Jul - 0:28, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
domacirecepti.net

Član
Član

domacirecepti.net

Muški
Poruka : 22

Učlanjen : 13.09.2013


Pizze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pizze   Pizze - Page 2 Sat610Uto 17 Sep - 11:34

Nazad na vrh Ići dole
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Pizze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pizze   Pizze - Page 2 Sat610Sub 24 Jan - 15:44

Kalcona sa spanaćem i pečurkama

Pizze - Page 2 N36334


Sastojci

250 g lisičarki
2 kašike putera
so, biber
200 g spanaća
čen belog luka
2 mlada luka
100 g paradajza
duplo testo za picu
120 g sira
Priprema

1. Očistite pečurke i prodinstajte ih na puteru pet minuta. Blanširajte spanać, isecite beli luk što sitnije a mladi luk na kolutove, i sve to dodajte pečurkama. Isecite paradajz, pa i njega dodajte u tiganj.

2. Zagrejte rernu na 200 stepeni. Testo podelite na četiri dela i razvaljajte ga. Na testo stavite sir, fil sa pečurkama i spanaćem, preklopite, pritisnite ivice i pecite oko 25 minuta.

Prijatno!










Always be positive  Pizze - Page 2 2109348208
Nazad na vrh Ići dole
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Pizze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pizze   Pizze - Page 2 Sat610Uto 21 Jul - 0:26

Venac pizza

Pizze - Page 2 N38018

Sastojci:

Za 16 komada: 400 g brašna, 10 g svežeg kvasca, kašika šećera, crvena paprika, 8 kašika maslinovog ulja, 300 g tikvica, glavica crnog luka, 2 čena belog luka, kašika majčine dušice, 150 g tvrdog kačkavalja, 125 g mocarele, 200 g kuvane šunke, so i biber.

Priprema:

1. Kvasac i šećer razmutite sa malo vode i ostavite da nadođe. Pomešajte brašno i so, dodajte tri kašike ulja, kvasac i 250 ml mlake vode, pa umesite glatko testo, prvo mikserom, a zatim rukama. Posudu poklopite i ostavite 45 minuta na toplom mestu da se testo udvostruči.

2. Papriku očistite i izrežite na kockice, tikvice na tanke kriške, a crni i beli luk sitno iseckajte. U tiganju zagrejte dve kašike ulja, dodajte povrće, luk i majčinu dušicu, dinstajte deset minuta, posolite, pobiberite i ohladite. Testo razvijte oklagijom (30 x 60 cm).

3. Rasporedite šunku, ali ostavite dva centimetra od ivice, pospite povrćem, rendanim kačkavaljem i kockicama oceđene mocarele. Obod testa premažite vodom, urolajte i pritisnite krajeve. Napravite venac, stavite u pleh, poprskajte sa tri kašike ulja i pecite u rerni na 200 stepeni oko 30 minuta.

Prijatno!
Nazad na vrh Ići dole
Brida

Član
Član

Brida

Ženski
Poruka : 104

Učlanjen : 24.06.2015


Pizze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pizze   Pizze - Page 2 Sat610Uto 21 Jul - 0:45

Da sad ne detaljišem, ima mnogo simpatičnih recepata, ja pravim jedan jedini i kod klinaca sjajno prolazi, klasičan recept za kaprićozu, osim što ja u brašno stavim i malo heljdinog brašna i mesim testo u pekaču za hleb, brže i bolje se umesi. Odozgo umesto šunke stavim neku kvalitetnu neljutu kobasicu, uglavnom budimsku (izrežem je na komadiće da ne bi ***** bila prejaka). Sve ostalo isto kečap, sir (neki edamer i malo mocarele), šampinjoni (vrlo tanko isečeni i sveži, da nebi pustili previše vode). 
Sva mala raja koja kod mene često pravi žurke obožava moju picu sa kobasicama, pa eto recept za mame, bez previše muke  Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
storm

Super Član
Super Član

storm

Muški
Poruka : 597

Godina : 50

Lokacija : dežela

Učlanjen : 14.05.2016


Pizze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pizze   Pizze - Page 2 Sat610Sre 25 Maj - 10:16

ja to ovako 

Pizze - Page 2 8uS8JDr

Pizze - Page 2 H5oWuU7

Pizze - Page 2 KzSI4yc
može i bez jaja

Pizze - Page 2 OWOfRHv

imam još fotki i boljih ali ove su mi pri ruci....svejedno ne mogu okusa poslati  Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Pizze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pizze   Pizze - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Pizze
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Uradi sam :: Kulinarstvo :: Pizze, razna testa i testenine-