Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Moralni pobednik

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Moralni pobednik Empty
PočaljiNaslov: Moralni pobednik   Moralni pobednik Sat610Uto 25 Sep - 15:13

On/Ona je moralni pobednik.

Ovako nesto sam mnogo puta cula a mislim i svi ostali. Cesto se nekog takmicara koji
izgubi ( ili tim kaze) da je moralni pobednik. Ako neko nije uspeo zbog necijih smicalica, ali
je stavio na znanje da to zna . I slicne situacije.

Po cemu je neko moralni pobednik ?
Zanima me sta mislite vredi li nekome to sto za njega kazu da je moralni pobednik ?
Da li je to uopste toj osobi neka satisfakcija ?
Da li su to zaista pobednici ili je to na kraju samo nesto kao uteha ?
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Moralni pobednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Moralni pobednik   Moralni pobednik Sat610Sre 26 Sep - 21:02

mislim da u takvim situacijam nema moralnih pobednika ... već razočaranih samim sobom ... takmičarski duh nije samo pobeda već majstorstvo izdignuti poraz kao snagu prihvatanja realnosti ....
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Moralni pobednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Moralni pobednik   Moralni pobednik Sat610Sre 26 Sep - 21:54

Tu se obično misli na činjenicu da je neko bio uspešniji i više se trudio ali, faktor sreće je bio na suprotnoj strani..ili na situaciju u kojoj suprotna strana vara ali to njegovo ponašanje iako je svima poznato ne nailazi na osudu. Biti moralni pobednik više znači, jer direktno ukazuje na nečiju vrednost i umanjuje vrednost pobede suprotne strane.
Iako je rezultat taj koji je u krajnjem bitan, izgubiti na taj način ne predstavlja loš rezultat za pobeđenog ..










Moralni pobednik Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Moralni pobednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Moralni pobednik   Moralni pobednik Sat610Čet 27 Sep - 15:16

Maa to su gluposti , moralni pobednik je samo utešna nagrada kroz te reči ''pobednik'' a to ne znači bašš ništa . izgubio si i etoo ako ćeš se bolje osjećat neka te zovu tako iako sam znaš da je to bezvzz jer si puko tj. izgubio i saad ti je sve dzaba Moralni pobednik 4151842371










Moralni pobednik F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Moralni pobednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Moralni pobednik   Moralni pobednik Sat610Čet 27 Sep - 18:14

Sve zavisi od osobe do osobe. Ima ljudima kojima je važnije pobijediti nego išta drugo. Pobjeda pod svaku cijenu. Pa može i nepošteno. Moralni pobednik 953814977

Sjetimo se Maradone i Tieri Anrija. I njihovih golova rukom. Zbog tog gola, ja Maradonu ne smatram najboljim igračom koga sam gledao. Jer nije fer "sportaš". Ni čovjek. I jer je u mojim očima tada ispao pič*a. Zato cijenim Miroslava Klosea. Koji je u nedjelju za Lazio zabio gol rukom. Tražio je suca da ga poništi. Iako je njegov Lazio izgubio 3:0, on je za mene moralni pobjednik. Moralni pobednik 2927672228




Miroslav Klose


Osobno sam igrao nogomet, tenis, rukomet, odbojku. Ne profesionalno, Laughing ali sam bio na nekim takmičenjima. Nikada nisam želio pobjedu pod svaku cijenu. Želio sam samo dati sve najbolje u sebi s čim sam raspolagao u datom trenutku. Pa sam se i kod nepravednih ili nesretnih poraza osjećao kao pobjednik. Moralni. Jer sam dao sve od sebe.

Trenirao sam i boks i tajlandski boks. Sa škvadrom iz kvarta. Bio sam dobar. Bio sam par puta u situaciji da mogu protivnika raznijeti. Nisam nijednom. Iako mi nitko nebi ni riječ prigovorio. I svaki sam se puta osjećao kao moralni pobjednik. Jer sam pobijedio životinju u sebi. Cool










love


Poslednji izmenio Abu Dabi dana Čet 27 Sep - 22:08, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Moralni pobednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Moralni pobednik   Moralni pobednik Sat610Čet 27 Sep - 21:45

Moralni pobednik je osoba, koja nije možda pobednik u pravom smislu te reči, ali je pobedila psihom koja se ogleda u tome, da je dobila veće priznanje od okoline, od osobe koja je zaista pobedila.

Takođe, moralni pobednik je i onaj, koji iz teške životne priče izađe zdrav i svestan i nastavlja da živi dalje , ostavljajući prošlost za sobom.

Moralna pobeda je recimo ''utešna nagrada za pojedinca''....
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Moralni pobednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Moralni pobednik   Moralni pobednik Sat610Sub 20 Okt - 0:51

Pa dobro ..nije loše biti bar moralni pobednik ..ponekad to vredi više od same pobede jer si dokazao da si čovek i da igraš fer bez obzira na okolnosti u ovom ludom svetu.










Moralni pobednik 4285547593


Moralni pobednik 2lwq2yh


Moralni pobednik 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Moralni pobednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Moralni pobednik   Moralni pobednik Sat610Sub 11 Maj - 8:43

Hebeš život u kome je važno samo pobjeđivati. Hebeš i osobu koja si dozvoli da ju okolina tako "odgoji".

Cijenim ljude koji ne moraju pobijediti pod svaku cijenu. Cijenim ih i na području sporta. Ali još više one koji se tako ponašaju u svakodnevnom životu.

Dosta mi je "pobjednika". Želim da se vrati moral, fer plej, poštenje. I u sport.

Ma glupost. Briga me za sport.

Pišem ovo zbog života.

Želim da se u život vrati moral, fer plej i poštenje. Tome trebamo težiti.

Pa ćemo svi biti moralni pobjednici.

A što je još važnije.

I stvarni, ljudski pobjednici. Cool










love
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Moralni pobednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Moralni pobednik   Moralni pobednik Sat610Uto 11 Jun - 11:38

Ako se za istu poziciju na poslu boriš sa najfrendom, pa pustiš da on pobedi (zbog radi situacije u kojoj njoj treba taj posao više) ti si moralni pobednik iako ti drugi kažu da si glup ko tocilo jer si ga pustio bez borbe Rolling Eyes
Biti fer i biti pošten nije uvjek dobro ako je na tvoju štetu Moralni pobednik 4151842371
Ipak , ostaje ti najfrend i šutnja na koji način je on uspio na konto tebe, jer ako kažeš onda si pi*** Moralni pobednik 2222602150 Moralni pobednik 3690083436










Moralni pobednik F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Moralni pobednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Moralni pobednik   Moralni pobednik Sat610Uto 18 Jun - 18:22

Lep način da se utešimo happy
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Moralni pobednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Moralni pobednik   Moralni pobednik Sat610Sre 19 Jun - 0:55

Enigma ::
Ako se za istu poziciju na poslu boriš sa najfrendom, pa pustiš da on pobedi (zbog radi situacije u kojoj njoj treba taj posao više) ti si moralni pobednik iako ti drugi kažu da si glup ko tocilo jer si ga pustio bez borbe  Rolling Eyes
Biti fer i biti pošten nije uvjek dobro ako je na tvoju štetu  Moralni pobednik 4151842371
Ipak , ostaje ti najfrend i šutnja na koji način je on uspio na konto tebe, jer ako kažeš onda si pi*** Moralni pobednik 2222602150Moralni pobednik 3690083436

Kada bolji na poslu pusti lošijeg da pobijedi u "borbi" za poziciju, uradio je jednim udarcem tri greške.

Prvo je zahebo sebe, jer se nikada ne zna kako se to dugoročno može na njega odraziti. Nikada se ne zna što sutra donosi.

Drugo je zahebo frenda, jer ga je nezasluženo promovirao na poziciju koja mu realno ne pripada. Pravi frend bi to odbio i "osudio".

Treće je zahebo firmu, jer na poziciju nije dobila najbolje što ima, a na što firma ima i polaže pravo time što vas oboje plaća.

Nikada to nebi uradio. Dao bi frendu krvi. Ali bi dao i sve od sebe da se za određenu poziciju fer i časno borim svojim znanjem i ljudskim kvalitetama. Do kraja.

Pa neka bolji pobijedi. happy










love
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48275

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Moralni pobednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Moralni pobednik   Moralni pobednik Sat610Uto 13 Avg - 0:40

u današnjem svetu gde je ionako pojam morala postao rastezljiv kao lastiš iz najstarijih babinih gaća ni moralna pobeda ne znači ništa.  Laughing

ako ćemo iskreno, Federer je bio "bolji" od Đokovića i on je moralno pobednik u Vimbldonu. 

ali koga to zanima, Nole je osvojio pokal.  selebrate

pobede se zapisuju u istoriji.  moralne pobednike zaborave u par godina.










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Moralni pobednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Moralni pobednik   Moralni pobednik Sat610Sub 24 Avg - 8:48

Samo kao izreka,ne verujem da odredjuje bilo cije ponasanje ako se saopsyi da je moralni pobednik.Postoje drugi mehanizmi da pokaze "pamet',cinidbu i sl...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Moralni pobednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Moralni pobednik   Moralni pobednik Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Moralni pobednik
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Marijana izviždani pobednik!
» Vesti iz Fudbala
» ZABRANJENI LIJEKOVI: Novac i moć protiv prirode i razuma
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija-