Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo

Komentari o utakmicama Empty
PočaljiNaslov: Komentari o utakmicama   Komentari o utakmicama Sat610Ned 29 Maj - 10:01

Vecernje novosti/28. maj 2011. 21:13 > 22:53

LŠ: Barselona je šampion Evrope!

Golovima Pedra, Mesija i Vilje tim Pepa Gvardiole savladao je na Vembliju Mančester junajted sa 3:1 i osvoji svoju četvrtu tilulu prvaka Evrope! Jedini golgeter u četi Aleksa Fergusona bio je Vejn Runi

Komentari o utakmicama 4_620x0

LEPOTA će spasiti svet - predvideo je Dostojevski, a došlo je doba da baš to predviđanje zavlada i fudbalskom planetom. Posle godina, decenija vladavine raznih stilova, 21. vek doneo je povratak korenima, izvorni ples na "zelenom tepihu". Tim koji igra najlepši fudbal na svetu ponovo je zavladao Evropom! Barselona, jedna jedina, potukla je do nogu Mančester junajted u finalu Lige šampiona. Barselona je ponovo gospodar trona - 3:1 (1:1).

Sve ono što je prikazivao tokom cele godine, doneo je ponos Katalonije sa sobom u poslednjih, krunskih, najvačnijih 90 minuta u sezoni. Tu široka lepeza golova, akcija, magičnih pasova, asistencija, udarenih peta, prošetanih "štikli" kao na nekom fudbalskom sajmu igrači Barselone su prikazivali milijardama gledaoca širom planete kojima je pogled bio uperen ka legendarnom "Vembliju". Kako sve lako i lepo izgleda kada njime barataju velemajstori!

Šampion Engleske i drugi najbolji tim Evrope delovao je večeras naspram jedinog boljeg od sebe kao ekipa neke treće klase! Ni veliki Ser Aleks Ferguson više nije imao kud posle trećeg gola Španaca u 67. minutu, pogledom čoveka koji se predao, potrošio uzalud sve adute, ispratio je ostatak meča. Najbolji igrač Premijer lige, Nemanja Vidić, mahao je rukama i na kraju se uhvatio za glavu.

Ne vredi. Kada se "raspeva" 11 čarobnjaka sa "Nou Kampa",spasa nema. Nije se tek tako Hozep Gvardiola dan pre finala "branio" od pitanja da li je njegova ekipa najbolji fudbalski tim svih vremena...

Samo prvih 10 minuta utakmice pripalo je Mančester junajtedu. Visoko su pritisli Englezi pomalo zatečene igrače Barselone, činilo se da su
"crveni |avoli" ti koji su đavolski raspoloženiji dočekali finale. Ipak, pravu šansu za gol nisu stvorili.

A, onda je krenuo "flamenko". Pedro, Vilja, opet Vilja, pa - Pedro. Otkucao je 27. minut, zasijalo je 1:0 na semaforu! Kakav je samo propust napravio Mančester, pustio je Ćavija Ernandeza da igra kao na polju. Nema veće greške nego majstora koji s loptom može sve, pustiti da igra kako on želi. Kao rukom je Ćavi poslužio Pedra, nesporazum u markiranju je ukočio Vidia i Evru, a Pedro je za sekund pogodio mrežu.

Pola sata fudbala u finalu Lige šampiona i posed lopte 66-34 odsto u korist Barselone!
Prva prava akcija Mančestera i izjednačenje! Doduše, reklo bi se iz ofsajda. Dupli pas Runija i Gigsa, koji je možda bio u nedozvoljenoj poziciji, a jedini zaista razigrani igrač "đavola" je izjednačio - Runi za 1:1.

Sve posle toga bilo je u znaku crveno-plavih. Nije se mnogo video Lionel
Mesi u prvom poluvremenu, kao da je čuvao svoje majstorije da bljesne u nastavku. Sve može omaleni Argentinac, pa i da zatrese mrežu Van der Saru po sred gola! Kiks je napravila najpre odbrana Mančestera, pustila je Mesija da neometan šutne, a gde je novopečeni penzioner, Van der Sar,gledao u tom trenutku pravo je pitanje, jer mu je lopta prošla maltene ispod njega.

Šta je to što Barselonu čini tako velikom, tako primamljivom celoj planeti? Verovatno to što joj nikad nije dosta, što ne zna da stane, što ne kalkuliše ni kada vodi 2:1 u finalu Lige šampiona. Nije mogao Mančester da podigne glavu ni da prenese loptu preko polovine terena. Pritisak je bio neizdr`iv, a Španci kao osice.

I moralo je tako, nije moglo drugačije - 3:1! Mesi je ponovo "prodao"
driblinge uz aut liniju, a Vilja kao vrsni rukometaš pogodio sam rogalj, tamo gde ni gorostasni Van der Sar nije mogao da dohvati! Gotovo je, kraj. Već u 67. minutu novi šampion je zaseo na tron.

Prošle godine je Žoze Murinjo "prevario" Barselonu. Ove godine kad on nije uspeo, drugi nisu imali ni šansu. Ponos Katalonije je ponovo prvak
Evrope. Drugi put u tri godine, treći put u šest sezona, četvrti u klupskoj istoriji. Zasluženo, nema šta!

BARSELONA - MANČESTER J. 3:1 (1:1)

STRELCI:
Pedro u 27, Mesi u 54. i Vilja u 67. minutu za Barselonu, a Runi u 34. za Mančester junajted. Stadion: "Vembli". Gledalaca: oko 90.000. Sudija: Viktor Kašaji (Mađarska). Žuti kartoni: Alveš, Valdez (Barselona), Kerik, Valensija (Mančester j.).
BARSELONA: Valdez - Deni Alve{ (od 88. Pujol), Maskerano, Pike, Abidal - Buskets, Ćavi, Inijesta - Vilja (od 85. Keita), Mesi, Pedro.
MANČESTER J: Van der Sar - Fabio (od 67. Nani), Ferdinand, Vidi}, Evra - Valensija, Kerik (od 77. Skols), Gigs, Park - Runi, Čikarito.