Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Osam super namjena za senf!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Osam super namjena za senf! Empty
PočaljiNaslov: Osam super namjena za senf!   Osam super namjena za senf! Sat610Pet 17 Avg - 22:33

Osam super namjena za senf!

Osam super namjena za senf! Senf_700-629x359
Foto: Shutterstock
VEĆINA ljudi koje poznajem su ili ljubitelji majoneze, ili ljubitelji ketchupa. Ima ih koji vole kombinacije, a poneki vole i senf. No nitko kao ja. U frižideru rijetko kad imam majonezu, ali senf – uvijek. Osim što mi je jednostavno ukusniji, lakši je i zdraviji od majoneze i ketchupa. Fin mi je gotovo sa svim kombinacijama priloga i mesa za sendviče. Ili ih biram tako da odgovaraju senfu. Kako bilo, otkrila sam i da ima ljekovita svojstva, jako malo kalorija i uopće nema masti. I sve je s njim ukusnije. Evo par načina da ga iskoristite, a da nije u klasičnom sendviču.

S krumpirom. Senf će klasičnoj krumpir salati dati poseban šmek, a ako u pire dodate jušnu žlicu senfa, nikad pire neće raditi bez njega.

Na mesu. Malo senfa utrljanog u svinjetinu prije pečenja će joj dati nevjerojatan okus, kao i ribljem filetu. Senf stvara ukusnu koricu koju teško može stvoriti bilo kakav drugi umak.

Kao marinada. Dodajte malo senfa marinadi za ribu ili meso. Dat će okusu posebnu oštrinu zbog koje će vas svi tražiti repete.

Na jajima. Senf i jaja se inače vole pa dodajte malo finog umaka u mješavinu za kajganu. Možete i jednostavno dodati žličicu na kuhana ili pečena jaja.

Za pohanje. Obogatite meso, naročito svinjetinu ili piletinu senfom i dobit ćete ukusno ljepilo za mrvice kojim ste ih planirali pohati.

Na povrću. Bilo da povrće kuhate na pari ili žaru, senf će ga začiniti bolje od soli i papra. Dodajte malo senfa mrkvama, mahunama ili grašku kuhanom na pari i obavezno korjenastom povrću sa žara.

U vinaigrettima i dresinzima. Iako je senfu ovo najlogičnija namjena, ne radi se samo o okusu. Senf djeluje i kao emulgator i spaja ulje i ocat.

U varivima i složencima. Mnoga klasična variva traže žlicu senfa jer osim što pojačava okus, dodaje i na gustoći.

(Index.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
 
Osam super namjena za senf!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Alva na osam načina
» Osam veličanstvenih pića!
» Osam sati rada - gubljenje vremena
» Prijatelj: Osam slova koja sreću znače
» Škole nekad i sad: osam predmeta izbačenih iz nastave
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Uradi sam :: Kulinarstvo-