Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Koliko vam je bitan pravopis?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Pon 23 Jul - 10:22

Kad je pravopis u pitanju mislite li da ste dobro potkovani? Koliko vam je bitan pravopis? 3845856932
Trudite li se da pišete ispravno i na forumima i kada pišete neke dokumente na poslu i kad tipkate SMS... Koliko vam je bitan pravopis? 1317522191
Koliko vam je bitno da drugi pišu pravilno? Koliko vam je bitan pravopis? 2400465566
I sama griješim, pa mi nije toliko bitno kako drugi pišu, ali ako se radi o osobi koja mi se sviđa Koliko vam je bitan pravopis? 3078518204
Važno mi je da barem znam da se npr "ne znam" i "ne bih" piše rastavljeno, a "najbolji" i "najjači" sastavljeno i sl.
Ja sam prilično lijena kad su u pitanju zarezi, dvotačke, navodni znaci , pokušavam svaku reč skratit gde god je to moguće ,zavrćem i imam svoje izraze za pojedine reči Koliko vam je bitan pravopis? 2837018037
Da li takav način pisanja odaje nečije obrazovanje,stil ,pismenost, aaa ne mora da znači ili se volite sprdati s rečima kao ja Koliko vam je bitan pravopis? 941697105










Koliko vam je bitan pravopis? F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Pon 23 Jul - 10:45

pa sad Eni happy kad jedan ministar kaže da nije greška pisati pola latinicu pola ćirilicu Shocked pola malo slovo pola veliko Shocked čemu onda briga dal sam progutala Rolling Eyes il gde stavih zarez i gde tačku resign pa sad budi pametan confused jedno su te učili a drugo u praksi confused pa još šatro strani reči , pa još dodati između redova shy uopšte i ko piše kako treba tj pravopisom kad sleng reči sledi ko kad se dobro nacoljaš happy vrlo je zanimljivo takvo štivo čitati jer ako ga razumeš onda si ubo poentu šta je pisac hteo reći happy za razliku od shutup nije sramota grešiti nego kritikovati happy nisam savršena u pisanju al se trudim :smile3: nadam se da opet nisam nešto progutala Shocked happy
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Pon 23 Jul - 10:55

I mene grde što pišem neki put ko ljankase , ( na stranu komenti, vidi se da fax nisi završila još ,il oklen si maala zaboga ,ti iz bgd nea šansee Koliko vam je bitan pravopis? 2786959747 Koliko vam je bitan pravopis? 3690083436 ) Koliko vam je bitan pravopis? 2837018037
Kontam da je pravopis jako važan i da je ogledalo svakog čoveka aal meni forum dodje ko zabava i opuštencija pa o tom i ne kontam previše Koliko vam je bitan pravopis? 3884182119
Na poslu pišem pravilno i bez greške (jer svaka bi bila kobna Koliko vam je bitan pravopis? 2222602150 Koliko vam je bitan pravopis? 3690083436) književnost obožavam aa pročitala sam milion knjiga , ne znam da li bi se to po mom pisanju primetilo Koliko vam je bitan pravopis? 3929217648 Koliko vam je bitan pravopis? 3690083436 aali ja ne govorim inače ovako kako pišem po forumu , seem kad se dobro nalijem Koliko vam je bitan pravopis? 3884182119 Koliko vam je bitan pravopis? 3690083436
Šalu na stranu , pravopis je jako važan ako se pišu dokumenta ili iznosi bilo što u javnost, aali ja i dalje msm da je forum zaebancija paa se tako i ponašam Koliko vam je bitan pravopis? 161891921
Nije sve ni sprdnja ima tu i ozbiljnih tema , kad treba bit ozbiljan jesam aa inače jokk ja Koliko vam je bitan pravopis? 2294901356










Koliko vam je bitan pravopis? F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Pon 23 Jul - 11:12

Pravopis mi je jako važan, kada nešto zvanično pišem. Mislim da pišem bez greške. Embarassed Laughing

Nažalost poslijeratna zbivanja su mi ogadila pravopis. Novokomponovani pravopis. Ubacila se politika, i dovela neke stvari do nakaradosti. Imam par knjiga pravopisa i gramatike. Starih. Nastojim pisati točno i korektno, kada nešto posumnjam, pogledam u knjigu.

Pišem kako sam učio, i po osjećaju. Neka nova pravila prezirem. I ne bi ih primijenio nikada.










love
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Pet 27 Jul - 10:58

Kako po rukopisu odrediti nečije osobine

Koliko vam je bitan pravopis? Rukopis-300x225

Analiziranje nečijeg rukopisa može biti jako zanimljivo i može da otkrije tajne o naravi te osobe. Da li je neko takav ili onakav, možete otkriti pomoću rukopisa. Sve što treba da uradite je da date papir i olovku nekoj osobi i zamolite je da napiše nešto. Zatim analizirajte taj rukopis.

Kako po rukopisu odrediti nečije osobine

Veoma uredan rukopis znači da je osoba pouzdana i vešta u sporazumevanju s drugima.
Neuredan rukopis znači da je osoba zatvorene prirode.
Krupna slova govore o nekom ko voli da bude u centru pažnje.
Sitna slova znače da je osoba stidljiva i da ima dobro oko za detalje.
Ako je rukopis iskošen ulevo, osoba ume da čuva svoja osećanja za sebe.
Ako je rukopis iskošen udesno, osoba je otvorena je i iskrena.
Rukopis u kome su sva slova razdvojena pokazuje da osoba ima umetničku narav.
Spojena slova pokazuju nekoga ko je veoma oprezan.
Okruglasta slova znače da je osoba logična i da obično sve uradi kako treba.
Oštra slova znače da je reč o nekome ko brzo misli i odlično opaža.

?










Koliko vam je bitan pravopis? F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Pet 27 Jul - 11:03

Imam tri načina pisanja. Znači imam tri rukopisa. Nisu baš slični, prostim okom se vidi. Ne treba stručnjak. Cool



Kuda ja spadam? Shocked

Ali svi rukopisi su pedantni i uredni. Koliko vam je bitan pravopis? 3882164782










love
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Pet 27 Jul - 11:10

Citat :
Ako je rukopis iskošen udesno, osoba je otvorena je i iskrena.

Citat :
Okruglasta slova znače da je osoba logična i da obično sve uradi kako treba.

Citat :
Spojena slova pokazuju nekoga ko je veoma oprezan.

Moj rukopis je ovakav i mogu reć pun pogodaak Koliko vam je bitan pravopis? 2698908354 Koliko vam je bitan pravopis? 2294901356










Koliko vam je bitan pravopis? F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Pet 27 Jul - 11:17

Čudak piše i ukošeno desno, i ukošeno lijevo i vertikalno, tj bez ukošenja. Koliko vam je bitan pravopis? 2786959747

Zavisno o tko zna čemu, nisam analizirao. Cool Koliko vam je bitan pravopis? 1240115254










love
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Pet 27 Jul - 11:21

Ok čudak, nemoj mi minirat temu il se nadji il izadji Koliko vam je bitan pravopis? 694778566 Koliko vam je bitan pravopis? 2222602150

Koliko vam je bitan pravopis? 3690083436










Koliko vam je bitan pravopis? F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Pet 27 Jul - 11:25

Našo se:

- osoba pouzdana i vešta u sporazumevanju s drugima

- brzo misli i odlično opaža

- osoba je otvorena i iskrena

- nježan, vjeran i pouzdan ljubavnik

- osoba ima umetničku narav.

Koliko vam je bitan pravopis? 2672341621










love
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Uto 7 Avg - 8:50

Pismenost je nužna civilizacijska potreba danas i pravopis je itekako bitan, naročito u ovo vreme
tehnološke progresije. Ljudi se sve više sporazumevaju pisajući i sigurno nam smeta ako ispred sebe imamo tekst neprilagodjen pravopisu.
Pravopis je po meni neophodan jer pravilnim pisanjem pokazujemo istovremeno i odnos prema čitaocu.
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Uto 7 Avg - 11:54

Enigma ::
Neuredan rukopis znači da je osoba zatvorene prirode.
Ako je rukopis iskošen ulevo, osoba ume da čuva svoja osećanja za sebe.
Rukopis u kome su sva slova razdvojena pokazuje da osoba ima umetničku narav.
Oštra slova znače da je reč o nekome ko brzo misli i odlično opaža.
I da dodam...to što ja rukom napišem, samo ja umem da pročitam...a ponekad ni to...Laughing

Pravopis je jako bitan i otkriva na neki način osobu koja nam se obraća. Meni recimo uvek bude neobično kada vidim nekog da sve piše malim slovom na netu. Iskreno, bilo bi mi teško da se naviknem da tako pišem, jer sam naučila da posle tačke ide veliko slovo. Nekako mi je neobično, kada neki ljudi kao na netu imaju jedan pravopis i rukopis, a tamo kao službeno neki drugi. Pišemo onako kako smo naučili i to je to.
Retko ko,a da ne napravi bar neku malu grešku. Ja sam neko ko stavalja zareze i gde treba i gde ne treba. To je moja ''boljka'' i iz reale.
Ne opterećujem se kako pišem, jer pišem onako kako inače pišem i van foruma.
Nazad na vrh Ići dole
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Sre 3 Okt - 17:27

Pravopis mi je bitan i u govoru i u pisanju. Volim da pišem i bitno mi je i kako ću ga napisati. Mislim da pravila u jeziku postoje da bi se poštovala pri pisanju. Nisam sad opsednuta time da mi bode oči i da imam potrebu da ispravljam svakoga koga vidim da greši,ali jednostavno volim da koristim reči onakve kakve su u originalnom obliku. Koliko vam je bitan pravopis? 3454011178










Always be positive  Koliko vam je bitan pravopis? 2109348208
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Sre 3 Okt - 18:27

Na forumima mi nije bitan.neko pise na brzinu,neko s telefona,neko nije vican da na ovaj nacin iznosi misli pa mu recenice budu bez reda i smisla,za svakoga imam razumevanje.Veoma dugo sam sve postove pisala malim slovom,tako mi je bilo lakse,bio je i moj znak raspoznavanja.Zadnjih mesec dva se trudim da to ispravim,bas zbog tog prepoznavanja.Meni recimo bode oci upotreba w,ch..i ostalih u recima,to mi smeta..
Nazad na vrh Ići dole
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Sre 3 Okt - 18:45

Slažem se,uopšte mi ne smeta to kako ljudi pišu,ali me nervira kad moram da dešifrujem od sx,tj,ch,sh,cx,w,$,0 i ostale znakove u pisanju.










Always be positive  Koliko vam je bitan pravopis? 2109348208
Nazad na vrh Ići dole
andelika

Master
Master

andelika

Ženski
Poruka : 5680

Učlanjen : 19.09.2012


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Sre 3 Okt - 22:45

vazno mi je ko kako pise ali ne na forumu i po sajtovima jer i ja svasta lupim i promasim... Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Sre 3 Okt - 23:47

Pravopis mi je jako važan i mislim da odaje nečije obrazovanje , ponašanje i navike ,iz pisanja neke osobe saznam koliko ona troši vremena da objasni šta je naumila ili koliko ima strpljenja da napiše ono što misli ..
Uglavnom vodim računa da pišem pravilno , zareze stavljam gde treba, velika slova i navodnike ali ovo .... ( Koliko vam je bitan pravopis? 3884182119) tačkice su moja boljka .. Rolling Eyes










Koliko vam je bitan pravopis? 4285547593


Koliko vam je bitan pravopis? 2lwq2yh


Koliko vam je bitan pravopis? 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34534

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Čet 4 Okt - 1:32

Bitno mi je zato što se to uči u prvom i drugom osnovne i ako je nabio/la 30-50 god u d*pe a i dalje ne zna da piše onda je stvarno sramota ali ne zbog mene već zbog njega/nje same jer ja ću nekako i da pročitam a dotična osoba će sledećeg puta opet da pojede slovo i opali po osmom padežu.

Što se mene lično tiče, mislim da sam savršeno potkovan, kako literaturno, tako i pismeno. Desi se da promašim slovo ako nešto kucam u žurbi ali ukoliko posao radim na miru, onda je on pedantan i može se uzeti kao primer. Ispade da hvalim sebe ovde ali stvarno je tako. Biti pismen znači vrlo mnogo u životu.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Čet 4 Okt - 1:38

Pravopis je ogledalo čovjeka. Svi mi potičemo iz nekih dijelova svojih država, poznatih po karakterističnom govoru. I tako možemo govoriti u 4 zida.

Ali prezirem javne osobe koje ne govore književnim jezikom. Što, normalno, uključuje i potpuno poznavanje pravopisa.

Imam par knjiga pravopisa i gramatike. Kada u nešto posumnjam, a to je rijetko, momentalno pogledam u knjigu. Da budem siguran u ono što napišem. Cool










love
Nazad na vrh Ići dole
Čupka

Master
Master

avatar

Ženski
Poruka : 16692

Učlanjen : 18.04.2011


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Čet 4 Okt - 15:32

Ja srpski pravospis neznam, i zato ponekada napisem onako kako su me ucili moji roditelji, mada ni oni nisu ucili srpski pravopis.Dobro znam slovenacki jer sam to ucila u skoli. Svako nekada pogresi u pravopisu, pa tako da bas mnogo ne dajem na te stvari.To su greske koje se mogu popraviti i nauciti u zivotu.
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610Uto 7 Maj - 21:47

Pravopis je jako važan , poznavanje gramatike sopstvenog jezika je odraz nečije kulture , obrazovanja i postojanja .Desi se da pogrešim ali se trudim da uvek naučim nešto iz sopstvenih grešaka.Tražim odgovor na nešto što ne znam i nadjem ga.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Koliko vam je bitan pravopis? 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Koliko vam je bitan pravopis? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vam je bitan pravopis?   Koliko vam je bitan pravopis? Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Koliko vam je bitan pravopis?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Opasnost od mobitela.
» Koliko kosta muskarac,koliko zena?
» Pravopis
» Pravopis srpskog jezika
» Rezultat nije bitan!
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Književnost :: Gramatika-