Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Citati iz religija sveta

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Uto 10 Jul - 23:18



"Više valja zdravlje i snaga nego sve zlato svijeta i krepko tijelo više od golema posjeda."


"Ne prepuštaj se žalosti i ne kinji se mračnim mislima. Veselje srca život je čovjeku, i radost mu produljuje dane životne. Prevari svoje brige i utješi srce svoje, otjeraj od sebe žalost: jer je žalost pogubila mnoge, od nje nema koristi nikomu." Sir 30



Biblija










Citati iz religija sveta Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Uto 10 Jul - 23:19

Ako budete cinili dobro, cinicete ga za sebe, ako budete cinili zlo, cinicete ga sebi. (Kur'an)










Citati iz religija sveta Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
andjeo

Član
Član

andjeo

Muški
Poruka : 433

Lokacija : Trenutno na Zemlji

Učlanjen : 09.10.2017


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Uto 5 Dec - 17:13


  • Ako ostаnete u moj učenju, ondа ste zаistа moji učenici, i sаznаćete istinu, i istinа će vаs osloboditi.

  • -ISUS HRIST-

Nazad na vrh Ići dole
srna

Elita
Elita

srna

Ženski
Poruka : 2583

Lokacija : samo nebo zna

Učlanjen : 18.10.2017


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Sub 6 Jan - 9:22

„Bože daj mi snage da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim one koje mogu i mudrosti da ih razlikujem“.

 teolog Rajnar Nibur.
Nazad na vrh Ići dole
srna

Elita
Elita

srna

Ženski
Poruka : 2583

Lokacija : samo nebo zna

Učlanjen : 18.10.2017


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Sub 6 Jan - 9:22

Šekspir  “Ništa nije dobro ili loše, već ga misli čine takvim”.
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Sre 31 Jan - 16:50

1.Sve ima svoje vrijeme. Svaka stvar ima svoje vrijeme pod nebom.

2 Ima vrijeme kad se rađa, i vrijeme kad se umire; vrijeme kad se sadi, i vrijeme kad se čupa posađeno;

3 Vrijeme kad se ubija, i vrijeme kad se iscjeljuje; vrijeme kad se ruši, i vrijeme kad se gradi;

4 Vrijeme plaču i vrijeme smijehu; vrijeme tugovanju i vrijeme igranju;

5 Vrijeme kad se baca kamenje, i vrijeme kad se skuplja kamenje; vrijeme kad se grli, i vrijeme kad se rastaje;

6 Vrijeme kad se traži, i vrijeme kad se gubi; vrijeme kad se čuva, i vrijeme kad se zabacuje;

7 Vrijeme kad se dere, i vrijeme kad se sašiva; vrijeme kad se šuti, i vrijeme kad se govori;

8 Vrijeme kad se ljubi, i vrijeme kad se mrzi; vrijeme ratu, i vrijeme miru.

 Biblija
Nazad na vrh Ići dole
andjeo

Član
Član

andjeo

Muški
Poruka : 433

Lokacija : Trenutno na Zemlji

Učlanjen : 09.10.2017


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Sub 3 Mar - 19:29

Priča kaze:
"Budi jako oprezan da ne rasplačeš ženu
jer Bog broji njene suze.
Žena je nastala od muškarčevog rebra,
a ne od njegovih stopala, da se po njoj gazi.
Ne od njegove glave, da se njome vlada,
nego od boka, da mu bude jednaka.
Ispod ruke, da bude zaštićena
i pokraj srca, da bude voljena."

Ovo je zapisano u Talmudu, knjizi gdje su vremenom sačuvane
sve izreke i propovijedi Rabina.
Nazad na vrh Ići dole
andjeo

Član
Član

andjeo

Muški
Poruka : 433

Lokacija : Trenutno na Zemlji

Učlanjen : 09.10.2017


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Sre 6 Jun - 20:44

Priča kaze:
"Budi jako oprezan da ne rasplačeš ženu
jer Bog broji njene suze.
Žena je nastala od muškarčevog rebra,
a ne od njegovih stopala, da se po njoj gazi.
Ne od njegove glave, da se njome vlada,
nego od boka, da mu bude jednaka.
Ispod ruke, da bude zaštićena
i pokraj srca, da bude voljena."

Ovo je zapisano u Talmudu, knjizi gdje su vremenom sačuvane
sve izreke i propovijedi Rabina.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Pet 2 Avg - 10:49

Није добро заборавити добро.Добро је сместа заборавити оно што није добро.

Ако будете чинили добро,чинићете га за себе,а ако будете чинили зло чинићете га себи.

Куран
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Pet 2 Avg - 10:56

Zen je dodir sa unutrašnjim odvijanjem života.

Zen je život koji zna da je vredan življenja.

Zen je ovaj trenutak govora kao vreme i kao večnost.

Zen je kad sve žive stvari na Zemlji širom otvore zenice i pogledaju me u oči.

Namaste.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Pet 2 Avg - 11:43

Nametati svoju volju drugima je nasilje, a nematati sebe samog vrhunac je nasilja. (Lao Ce)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Sub 3 Avg - 22:41

Srce mi blista –
beskrajni zraci svetlosti;
sigurno i Mesec
misli da je to
njegova svetlost.

sveštenik Mjoe (1173-1232)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Pet 23 Avg - 11:50

“Sve planete u materijalnom svetu, od najviše do najniže, mesta su patnje, na kojima se odvija uzastopno rađanje i umiranje. Ali onaj ko dostigne Moje prebivalište, o Kuntin sine, nikada se više ne vraća.”

Bhagavad-gita 8.16.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Pet 23 Avg - 11:50

3. Sanjaya (koji prepričava ovaj razgovor Krishne i Arjune), nastavlja:
„Tako govoreći, veliki majstor Yoge, Hari je pokazao sinu Prithinom svoje najviše božansko obličje,
s mnogobrojnim ustima i očima, s mnogobrojnim čudnim izgledima, s mnogo
božanskog nakita, s raznovrsnim podignutim nebeskim oružjem, noseći na sebi
nebeske vence i odela, pomazan božanskim mirom, sva čudesa pokazujući,
beskrajni Bog, čija lica gledaju na sve strane. Ako bi se na nebu pokazao sjaj hiljadu
sunaca, taj sjaj bio bi sličan sjaju ovog moćnog Bića. Tamo je Arjuna sagledao u telu
ovog Boga nad bogovima ceo svemir, u njegovim mnogostrukim delovima.
Divljenjem ispunjen; s nakostrešenom kosom, on prikloni svoju glavu i s prekrštenim
rukama progovori...
4. Arjuna: „Ja vidim u tvome telu sve bogove i mnoštvo različitih stvorenja, vrhovnog
boga Brahmana kako sedi na lotosovom cvetu, sve mudrace i nebeske zmije. Tebe
vidim s mnogobrojnim rukama, telima, licima, očima, kako se prostiru na sve strane
u beskraj! Ne mogu sagledati ni tvoj početak, ni kraj, ni sredinu, o Svesilni Bože
raznooblični. Ja te vidim kako nosiš dijademu, disk i tijaru u prepunom sjaju, koji
blješte na sve strane i jedva razaznajem blješteći u krug kao vatra što gori i sunce,
neizmerni. Ti si za mene najviši, nepromenjivi koga treba poznati, ti si najviša riznica
ovog celog svemira, ti si nepromenjivi čuvar večnog zakona Dharme, ti si večni
Purusha (Kosmički Duh). Vidim da si bez početka, sredine i kraja, beskrajne snage, s
beskrajnim rukama, čije su oči Sunce i Mesec, s ustima kao užarena vatra koja svojim
zračenjem daje toplotu celom svemiru. Sav ovaj međuprostor neba i zemlje i sve četiri
strane sveta ispunjeni su tobom. Gledajući ovo tvoje strašno i čudno obličje sva tri
sveta se tresu, o Mahatmo! Ova vojska nebeskih sila prilazi Tebi; drugi sa
strahopoštovanjem odaju ti hvalu sklopljenih ruku. Slava Ti! – govori mnoštvo velikih
mudraca i savršenih i pevaju ti himne prepune hvale. Rudre, Aditye, Vasue, Sadye,
Viśve, obe Aśvini, Maruti, Ushmapi, Gandharve, Jakshe, Asuri i Siddhe gomilama
gledaju na Tebe s divljenjem. Gledajući Tvoje silno obličje s mnogobrojnim ustima i
očima, o Mahabaho, s mnogim rukama, nogama i telima i oštrim zubima čitavi
svetovi se tresu, a i ja sâm. Kada pogledam kako se prostireš do samih nebesa, plamen
i u raznim bojama, otvorenih usta i sjajnih velikih očiju, moj unutrašnji duh podrhtava
i nemam mira ni oslonca, o Vishnu.


Bhagavad-gita 11.3-4
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Pet 23 Avg - 11:55

Sanjaya nastavi: „Tako je govorio Arjuna Krishni, o Parantapa. „Ja neću ratovati.“
reče on Govindi pa ućuta. U očajanju on sede između obe vojske, o Bharata.
Krishna, smešeći se, reče mu: „Ti oplakuješ one koje ne treba oplakivati, mada tvoj
govor može biti razuman; pravi mudraci ne žale ni za živim ni za mrtvim. Ja sam
oduvek postojao, oduvek si ti sam postojao i svi ovi vladari i uvek ćemo u
budućnosti svi zajedno postojati. Kao što Stanovnik tela prolazi kroz detinjstvo,
zrelo doba i starost u ovom telu, tako isto on prelazi u druga tela. Mudrac se nikada
ne vara u tome. Samo dodiri čula, o Kuntin sine, stvaraju hladnoću i toplinu,
zadovoljstvo i bol, no oni dolaze i prolaze, nepostojani su: podnesi ih hrabro, o
Bharata! Zaista, onaj čovek, koga oni ne uznemiravaju, koji je jednak u zadovoljstvu
i bolu, pravi mudrac, sposoban je za besmrtnost, o Vođo ljudi. Nebiće ne može postati
biće, biće ne može biti nebiće; razliku između ova dva znaju oni koji vide istinu.
Znaj da je ono što prožima svemir nerazorivo; niko ne može uništiti ovo
nepromenjivo Biće. Prolazna su ovo tela, večito je ono što oživotvoruje telo; ono je
nepropadajuće, neizmerno, stoga se bori, o Bharata. Ko misli da neko može ubiti ili
da je neko ubijen, ne zna istinu: niko ne može ubiti, niti je iko ubijen! Ništa se ne
rađa i ništa ne umire, ništa nije u vremenu postalo, niti će u budućnosti postati! To
nerođeno, večito, stalno, prastaro, ne umire kada se telo ubije. Znajući da je ovo
nerazorivo, večno, nerođeno i nepromenjivo, o sine Prithin, kako i koga može čovek
ubiti ili biti ubijen? Kao što čovek ostavlja na stranu iznošena odela i oblači novo,
tako Stanovnik tela odbacuje iznošena tela i oblači se u nova.


Bhagavad-gita 2:3
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Pet 23 Avg - 11:59

Arjuna: „Hrishikeśo! Svet je s pravom pokrenut radošću i ljubavlju pri spomenu Tvog imena; Rakshasi beže na sve strane sveta iz straha i sve mnoštvo savršenih priklanjaju se Tebi. A zašto se ne bi klanjali Tebi, o Mahatmo, koji si prvi Tvorac, čak pre samog Brahmana? O beskrajni Vladaoče bogova, stanovište svemira? Ti si neuništivo Biće i Nebiće i Najviša Istina. Ti si prvi od bogova, iskonski Purusha, Ti si najviša riznica svemira, znalac i znan i najviše mesto; Tobom je sve ispunjeno, o beskrajni! Ti si Vetar; Yama, Agni, Mesec, Varuna, Prajapati i praotac sveta. I neka je slava Tebi hiljadu puta i opet neka Ti je slava! Neka ti je slava u prošlosti i u budućnosti, neka Ti je slava sa svake strane, o Svebiće! Bezgranična je tvoja moć i neizmerno tvoje junaštvo; Ti ispunjavaš sve, stoga si Svebiće. Ako sam štagod nepristojno izgovorio misleći da si mi prijatelj i slaveći Te kao Krishnu, Yadavu ili kao druga, ne znajući Tvoje veličanstvo iz nesmotrenosti ili iz ljubavi i ako sam ma kakvo delo učinio prema Tebi iz nepoštovanja, iz šale, bilo sâm bilo u prisustvu ljudi, ležeći; sedeći ili jedući - za sve ovo; ja molim za oproštaj, Tebe neizmernog. Ti si otac ovog sveta, pokretnog i nepokretnog, prečasni i najuvaženiji učitelj. Tebi nema ravnog; kako može biti veći od Tebe u trima svetovima, o Svesilni i Nenadmašni? Stoga padajući ničice pred Tobom, ja Te pokorno molim za milost, o Gospode; kao otac sa sinom, kao prijatelj s prijateljem, kao zaljubljeni s voljenom imaj milosti. Ja sam oduševljen da vidim ono što niko ranije nije video, no moje srce drhti od straha; pokaži mi isto tvoje ranije obličje, smiluj se, o Gospodaru bogova, kućo svemira. Voleo bih da te vidim u istom obliku (kao nekada), s dijademom, žez1om i diskom u ruci; uzmi na se isti oblik s četiri ruke, o Sveoblično Biće hiljaduruko!“


Bhagavad-gita 11:7
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Pet 23 Avg - 11:59

"Mi verujemo da tadicionalne dogmatske ili autoritarne religije koje stavljaju Otkrovenja, Boga i bogove, rituale ili Kredo iznad covekovih potreba i trpljenja cine losu uslugu ljudskom rodu."

{The Second Humanist Manifesto)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Pet 23 Avg - 12:41

Nakon što je reducirao vidljivo na nevidljivo, mudrac treba da razmišlja o univerzumu kao o jednome s Brahmanom. Samo na taj način će postići večnu sreću sa umom punim svesnosti i blaženstva.

Aparokšanubhuti 142
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Pet 23 Avg - 12:43

Ti nisi telo, niti je telo tvoje; ti nisi činitelj niti uživalac. Ti si svesnost sâma, večni svedok i slobodan. Budi srećan.

Vezanost i mrskost su obeležja uma. Um nikad nije tvoj. Ti si inteligencija sâma, bez konflikata, nepromenjiva. Neka ti je sa srećom.

Ostvarujući Jastvo u svemu i sve u Jastvu, bez egoizma i osećaja za "moje", budi srećan.


Astavakra samhita gita 15:4-6
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Pet 23 Avg - 12:45

Sve je nestvarno.

Ovaj svet je ništa po sebi i za sebe.

Nastanak ovoga sveta jeste jedna nedokučiva stvar oko koje ne treba lupati glavu, jer će ona doneti ludilo i nevolju svakome ko je njom zaokupljen.

Sada kao i ranije, prosjaci, ja objašnjavam samo patnju i okončanje patnje.

Rađanje je patnja, bolest je patnja, starost je patnja, biti vezan za ono što se ne voli jeste patnja, rastanak od onog što se voli jeste patnja, ne dobiti ono što se želi jeste patnja.

Koren svih pojava jeste želja.

Patnja nastaje iz žudnje za zadovoljstvima, iz žudnje za postojanjem, iz zablude da se smrću sve okončava.


Sidarta Gotama (Buda)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Pet 23 Avg - 12:47

Kako je to neobično što se osoba u neznanju, zadovoljna, miri sa idejom da je ona telo, dok shvata to telo kao nešto što joj pripada (i stoga je odvojeno od nje), čak poput osobe koja vidi lonac (a zna da je lonac odvojen od nje).

Ja sam uistinu Brahman, staložen, miran, te po prirodi apsolutno Postojanje, Znanje i Blaženstvo. Ja nisam telo, koje je ne-postojeće samo po sebi. Ovo mudraci zovu istinskim Znanjem.

Ja sam nepromjenjiv, bez oblika, neokaljan i nisam podložan raspadanju.

Ja nisam podložan ikakvoj bolesti, Ja sam iznad svakog shvatanja, bez ikakvih sam alternativa i sve-prostirući sam.


Aparokshanubhuti 1:23-26
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Pet 23 Avg - 12:49

Ovaj svet je ništa po sebi i za sebe.

Razvijajte koncentraciju, monasi. Skoncentrisani monah vidi stvari onakvima kakve jesu.

O monasi, postoje dve vrste bolesti. Fizička bolest i mentalna bolest. Postoje ljudi koji kao da su lišeni fizičkih bolesti tokom godinu ili dve, čak i tokom sto godina i više. Ali retki su oni u ovome svetu koji su lišeni mentalne bolesti, čak i za trenutak, sem onih koji su se oslobodili mentalnih nečistoća.

Koje god su stvari povezane sa nepovoljnim, pripadaju nepovoljnom, sve njih um stvara. Njih prvo um stvara, zatim one postaju nepovoljne.

Um je preteča svih stvari, um ih stvara i njima upravlja; ko sa dobrim naumom govori i radi, prati ga sreća kao nerazdvojna sena.



Sidarta Gotama (Buda)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Čet 19 Sep - 19:29

Čoveku praznoga želuca hrana je Bog. ”
— Mahatma Gandi
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Čet 19 Sep - 19:29

Ja sam put, istina i život. ”
— Isus
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610Čet 19 Sep - 19:30

Bog nije ni jedne religije. ”
— Mahatma Gandi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Citati iz religija sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz religija sveta   Citati iz religija sveta Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Citati iz religija sveta
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Da li je ateizam religija?
» Religija i nasilje
» Religija i Satanizam
» Paleolitska religija
» Mezolitska religija
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija :: Religija-