Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Sex skandali političara

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Sex skandali političara Empty
PočaljiNaslov: Sex skandali političara   Sex skandali političara Sat610Ned 29 Apr - 22:25

Sex skandali političara

Monika još pati za Bilom

Skandal sa Monikom Levinski je krajem 90-ih uzdrmao Ameriku i umalo uništio političku karijeru Bila Klintona. Ni posle 15 godina nije našla ljubav jer je zaljubljena u Klintona, tvrde njeni prijatelji

Sex skandali političara Monika%20levinski_310x186

VAŠINGTON - Skandal sa Monikom Levinski je krajem 90-ih uzdrmao Ameriku i umalo uništio političku karijeru Bila Klintona.

U međuvremenu, bivša pripravnica, danas 37-godišnja žena, imala je uspešnu karijeru, vodila TV emisiju, putovala po svetu, ali kako tvrde njeni prijatelji - nije pronašla ljubav.

Prema tvrdnjama jednog od njih, Monika je i posle 15 godina još uvek zaljubljena u Klintona.

"Monika nije nikada prebolela Bila Klintona i vratila bi mu se samo kada bi on to zatražio", izjavio je listu "Nešenel Enkvajer".



"Rekla mi je: Nijedan muškarac me neće usrećiti kao što je on", naveo je isti izvor, dodajući da Monika još uvek "pati za Klintonom".

"Izlazila je sa nekoliko momaka od skandala u Beloj kući, ali nije uspela da izbaci Bila iz svog srca.", kazao je Monikin prijatelj.


tanjug










Sex skandali političara Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Sex skandali političara Empty
PočaljiNaslov: Bil Klinton i Monika Levinski   Sex skandali političara Sat610Ned 29 Apr - 22:27

S Monikom - “nemoralno i ludo”

Bivši američki predsednik Bil Klinton u svojoj autobiografiji o aferi sa stažistkinjom Bele kuće - "Krajem 1995. godine imao sam `neprikladne` susrete sa Monikom Levinski i činio to ponovo u drugim prilikama između novembra i aprila." Usred besane noći, uoči samog svedočenja, probudio Hilari da joj kaže šta se dogodilo. Isteran iz spavaće sobe i spavao na kauču.


"KRAJEM 1995. godine, kada je malo ljudi dolazilo na posao u Belu kuću, a oni koji su tamo bili ostajali su dugo da rade, imao sam `neprikladne` susrete sa Monikom Levinski i činio to ponovo u drugim prilikama između novembra i aprila, kada je napustila Belu kuću i otišla u Pentagon. Narednih deset meseci nisam je video, mada smo povremeno razgovarali telefonom."
Ovo je jedan od “ključnih” pasusa autobiografije “Moj život” bivšeg američkog predsednika Bila Klintona koji je, sudeći prema anketama, zagolicao znatiželju američkih čitalaca, načinivši knjigu bestselerom i pre nego što se pojavila u knjižarama. Bil Klinton, ne upuštajući se u “pikantne” detalje “neprikladnih” susreta sa tadašnjom stažistkinjom Levinski, opisuje sled događaja koji su svojevremeno pretili da mu ugroze i posao i porodicu, a danas mu, u sećanjima sabranim na 957 strana, donose veoma dobru zaradu.

"U februaru 1997. godine, Monika je bila među gostima večernjeg snimanja mog radio-obraćanja, posle čega smo se ponovo nasamo sastali tokom 15 minuta. Osećao sam gađenje prema samom sebi što to činim, i u proleće, kada sam je ponovo video, rekao sam joj da je to loše za mene, moju porodicu, za nju i da to ne mogu više da radim. Takođe sam joj rekao da je inteligentna, zanimljiva osoba koja može da ima dobar život, i da ću, ako želi, da budem njen prijatelj i da joj pomognem", piše Klinton.

Monika je, kaže, nastavila da posećuje Belu kuću, videli su se nekoliko puta, ali se ništa “nedolično” nije dogodilo. U oktobru ga je pitala da joj pomogne da dobije posao u NJujorku, i on joj je, kaže, pomogao. U decembru su se oprostili.

"Ono što sam radio sa Monikom Levinski bilo je nemoralno i ludo. Duboko sam bio posramljen zbog toga, i nisam želeo da se to sazna... Želeo sam da zaštitim svoju porodicu i sebe od moje sebične gluposti...", ispoveda se Klinton.

Dnevnik “Vašington post” je prvi, seća se, objavio priču o aferi sa Monikom Levinski, Kenet Star je počeo da istražuje optužbe, a Klinton je, kaže, ohrabrivao Moniku da laže u vezi sa aferom. No, kako se kasnije ispostavilo, Monika se već 1996. godine poverila koleginici Lindi Trip o vezi sa predsednikom. Tripova je te razgovore počela da snima i trake kasnije ponudila magazinu “NJusvik”, a 12. januara 1998. godine i Kenetu Staru. Iako je, primećuje Klinton, snimanje razgovora po zakonu države Merilend bio prestup, Star je Tripovoj obećao zaštitu.
Klinton je bio siguran da Star želi da ga otera sa položaja predsednika, i bio je, kaže, rešen da mu to ne dopusti.

"Nastavio sam da radim svoj posao, i odugovlačio, poričući šta se desilo - Hilari, Čelzi, mojim službenicima i kabinetu, prijateljima u Kongresu, novinarima, i američkom narodu. Najviše žalim što sam ih sve obmanuo", kaže Klinton.

Na dan Klintonovog obraćanja naciji u vezi sa stanjem u zemlji, 27. januara 1998. godine, dok je Star uveliko istraživao “aferu Levinski”, prva dama Hilari je, seća se tadašnji šef Bele kuće, na TV stanici En-Bi-Si rekla da ne veruje u optužbe protiv svog supruga i da “široka desničarska konspiracija” od 1992. godine pokušavala da ih uništi.

Nekoliko meseci kasnije, 15. avgusta, uoči samog svedočenja, Klinton se seća kako je usred besane noći, probudio Hilari da joj kaže šta se dogodilo između njega i Monike Levinski:
"Gledala me je kao da sam je udario u stomak, gotovo podjednako ljuta što sam je lagao u januaru, kao i zbog onoga što sam uradio."
Morao je, potom, da razgovara i sa Čelsi:
"Na neki način, to je bilo još teže. Pre ili kasnije, svako dete sazna da roditelji nisu savršeni, ali ovo je prevazilazilo sve što je normalno. Uvek sam verovao da sam dobar otac. Sada je Čelzi morala da sazna ne samo da je njen otac uradio nešto užasno pogrešno, već da nije ni njoj ni njenoj majci rekao istinu o tome. Bojao sam se da ću da izgubim ne samo svoj brak, već i ljubav i poštovanje svoje kćerke."
Posle opisa četvorosatnog svedočenja, Klinton se seća obraćanja naciji u kojem je priznao da ih je sve obmanuo. Starovu “predugu i preskupu” istragu okarakterisao je kao “politički inspirisanu, izrazivši veru u mogućnost oporavka svog porodičnog života i nacije zaustavljanjem ličnog uništavanja.

"Sledećeg dana smo krenuli u Martas Vinjar na godišnji odmor. Moja supruga i kćerka jedva da su razgovarale sa mnom. Noću, Hilari je išla gore u krevet, a ja sam spavao na kauču", seća se.

"Najviše su mi pomogli, da preživim i funkcionišem, moji bližnji. Hilarina braća i moj brat su bili divna podrška. Rodžer se šalio da je, najzad, lepo biti brat koji nije u nevolji. Hju je dolazio iz Majamija svake nedelje da pričamo o sportu, i zasmejavao me. Toni je dolazio na naše porodične kartaške mečeve. Moja tašta i Dik Keli su bili sjajni prema meni."
"Uprkos svemu, naša kćerka me je još volela. I još važnije, Hilari je stajala uz mene i volela me sve vreme. Od trenutka kada smo se prvi put sreli, voleo sam njen smeh. Usred svih apsurda, ponovo smo se smejali, vratili smo se našem nedeljnom savetovalištu i našoj zajedničkoj odlučnosti da uzvratimo desničarima."

Bivši predsednik SAD zaključuje svoja sećanja na aferu koja je potresala ne samo njega lično, njegovu porodicu i Ameriku, već je imala i odjeke širom sveta:
"Nikada neću da budem savršena osoba, ali Hilari se ponovo smejala, Čelzi je dobro napredovala na Stanfordu, ja sam radio posao koji volim, a proleće se osećalo u vazduhu".



novosti










Sex skandali političara Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Sex skandali političara Empty
PočaljiNaslov: Berluskoni za seks platio 10 hiljada evra   Sex skandali političara Sat610Ned 29 Apr - 22:29

Berluskoni za seks platio 10 hiljada evra

Nadia Makri izjavila da ju je italijanski premijer Silvio Berluskoni lično pozvao na dve zabave u njegovim vilama i da joj je platio 10.000 evra za seksualne usluge


Sex skandali političara Svet---berluskoni_310x186

RIM - Nadia Makri, koja za sebe kaže da je "poslovna pratnja", izjavila je danas da ju je italijanski premijer Silvio Berluskoni lično pozvao na dve zabave u njegovim vilama i da joj je platio 10.000 evra za seksualne usluge.

Makri je italijanskoj televiziji Skaj TG24 rekla da je na zabavama bilo mnogo mladih strankinja, uglavnom, iz Brazila i Rusije, i da veruje da su mnoge od njih bile maloletnice, ali da nije sigurna u to pošto nisu međusobno razgovarale.


Italijanski dnevni list "Koriere dela sera" je početkom meseca objavio transkripte Makrijinog svedočenja pred tužiocima, u kome je rekla da joj je Berluskoni platio 10.000 evra za seksualne usluge na zabavama, prenela je agencija AP.

Ona je navela i da su na jednoj od zabava kojima je prisustvovala u nekim sobama devojke mogle da konzumiraju hašiš.

Italijanski premijer je pozvao Makri, kako ona tvrdi, na mobilni telefon i pozvao je na zabavu u svojoj vili u Sardiniji 2009. i u Milanu 2010. godine.

Makri nije želela da govori o tome šta je bilo na žurkama, ali je rekla da je sa Berluskonijem razgovarala o problemima koje ima u vezi sa starateljstvom nad šestogodišnjim sinom.

Berluskonijev advokat Nikolo Gedini izjavio je da su Makrijini komentari "bez ikakvog osnova" i da su njene tvrđe opovrgnute.

Seksualni skandali u koje je umešan italijanski premijer dodatno su doprineli padu njegove popularnosti, a 28.godišnja Makri, poreklom iz Maroka, poslednja je devojka koja tvrdi da je bila na Berluskonijevim zabavama.

Berluskoni se suočava i sa političkm krizom, zbog koje će se o poverenju njegovoj vladi glasati u parlametnu za dve sedmice.

tanjug










Sex skandali političara Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Sex skandali političara Empty
PočaljiNaslov: Berluskoni: Nisam plaćao seks, imam devojku   Sex skandali političara Sat610Ned 29 Apr - 22:30

Berluskoni: Nisam plaćao seks, imam devojku

Italijanski premijer Silvio Berluskoni brani se od sudske istrage izjavom da je od razvoda 2009. u stabilnoj vezi

Sex skandali političara BERLUSCONI2_620x0

SILVIO Berluskoni, u ovom času pod istragom zbog navodnog plaćanja seksualnih usluga maloletnoj Marokanki Karimi el-Mahrug, kaže da je u “stabilnoj vezi” otkad se razveo od svoje supruge.

U video-poruci pristalicama, prikazanoj na televiziji, italijanski premijer je optužio sudije da se ponašaju “nezakonito i neprihvatljivo”, negirajući da je ikada plaćao za seks.

- Aspurdno je čak pomisliti da bih platio da imam seks za ženom. To je nešto što se nije desilo nijednom u mom životu. Smatrao bih to ponižavajućim - rekao je on.


SKUPI NASTUP
MAROKANKA Rubi izjavila je da joj je za učestvovanje na zabavi u Berluskonijevoj vili bilo plaćeno 7.000 evra, ali je negirala da je s njim imala seksualni odnos.
Berluskoni je dodao da je, otkad se rastao od supruge, u stabilnoj ljubavnoj vezi sa osobom koja je često bila s njim tokom večeri na kojima je, prema navodima medija, bio sa tinejdžerkama. On do sada nijednom nije nagovestio da je u ljubavnoj vezi, otkad ga je supruga Veronika Lario napustila 2009. godine. U TV obraćanju je rekao da je izbegavao da bilo šta kaže da svoju novu devojku ne bi izlagao napadima medija.

Milanski sud obelodanio je u petak da sprovodi istragu o tome da li je Berluskoni plaćao seksualne usluge 17-godišnjoj Karimi el Mahrug, poznatoj kao “Rubi kradljivica srca”, i izvršio pritisak na policiju da je oslobodi iz zatvora gde je privedena zbog krađe.

- Po ko zna koji put se suočavamo sa tvrdnjama, usmerenim isključivo na to da bace ljagu na moju ličnost i moj položaj, u jasnoj nameri da me eliminišu sa političke scene - odgovorio je Berluskoni.

Advokati italijanskog premijera kažu da još nisu odlučili da li će se on pojaviti na sudu krajem sedmice.

tanjug










Sex skandali političara Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Sex skandali političara Empty
PočaljiNaslov: Berluskoni zavodio i Naomi Kempbel?   Sex skandali političara Sat610Ned 29 Apr - 22:31

Berluskoni zavodio i Naomi Kempbel?

Supruga bivšeg britanskog premijera Sara Braun izjavila je da se italijanski premijer na zvaničnoj večeri raspitivao za broj telefona slavne manekenke

Sex skandali političara Berluskoni_310x186


LONDON - Supruga bivšeg britanskog premijera Sara Braun izjavila je današnjem londonskom Dejli Mejlu da se predsednik Vlade Italije Silvio Berluskoni na zvaničnoj večeri raspitivao za broj telefona slavne manekenke Naomi Kempbel.

Naomi Kembel je 2009. godine bila gošća na prijemu u Londonu kojem su prisustvovali tadašnji britanski premijer Gordon Braun, Berluskoni i drugi svetski lideri, tokom samita 20 najrazvijenijih zemalja sveta.

Sedamdesetčetvorogodišnji Berluskoni je nedavno optužen da je plaćao seksualne usluge maloletnice, a zatim iskoristio svoj uticaj da to prikrije, javlja AP.


fonet










Sex skandali političara Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Sex skandali političara Empty
PočaljiNaslov: Berluskoni neće doći na saslušanje u "slučaju Rubi"   Sex skandali političara Sat610Ned 29 Apr - 22:33

Berluskoni neće doći na saslušanje u "slučaju Rubi"

Premijer Italije neće se pojaviti na saslušanju 31. maja u sudskom procesu koji je protiv njega pokrenut pod optužbom da je imao seksualne odnose sa maloletnom prostitutkom

RIM - Premijer Italije Silvio Berluskni neće se pojaviti na saslušanju 31. maja u sudskom procesu koji je protiv njega pokrenut pod optužbom da je imao seksualne odnose sa maloletnom prostitutkom, izjavio je danas njegov advokat Nikolo Gedini.

"Berluskoni neće biti u mogućnosti da se pojavi na sudu 31. maja u slučaju 'Rubi', jer ima obaveze u inostranstvu", izjavio je Gedini novinarima.

Italijanski premijer je optužen da je imao seksualne odnose sa Karimom El-Marug, poznatom kao Rubi "kradljivica srca", koja je tada imala 17 godina, i da je vršio pritisak na policiju da je oslobode kada je uhapšena pod optužbom za krađu.


I Berluskoni i El-Marugova su negirali da su imali seksualne odnose.

To je jedan od tri slučaja koji se vode protiv italijanskog premijera.

Gedini je rekao da će Berluskoni biti u poseti Rumuniji, što znači da ni 30. maja, neće moći da prisustvuje suđenju koje tek treba da počne za prevaru u vezi sa njegovom medijskom kompanijom, prenela je agencija AFP.

Na saslušanju pre sedam dana, u slučaju za davanje mita bivšem britanskom advokatu Dejvidu Milsu kako bi lažno svedočio, sudije su odložile suđenje za 18. jun, jer se ključni svedok nije pojavio

tanjug










Sex skandali političara Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Sex skandali političara Empty
PočaljiNaslov: Francuski političari – seksualni napasnici?   Sex skandali političara Sat610Ned 29 Apr - 22:35

Francuski političari – seksualni napasnici?

Talas pritužbi na francuske političare kao seksualne nasilnike. Koji je bivši francuski ministar učestvovao u grupnom seksu sa dečacima

Sex skandali političara Sv-tron_310x186
Žorž Tron

TEK što se slegla prašina oko Stros-Kanove odiseje, u Francuskoj je s položaja - zbog sličnih optužbi - morao da ode državni sekretar za javnu administraciju Žorž Tron, dok je pre dva dana čitavu buru javnom izjavom zakovitlao nekadašnji ministar obrazovanja i filozof Lik Feri, kada je preko TV rekao da je “jedan bivši” francuski ministar u Maroku učestvovao u grupnom seksu s dečacima!

Sociolozi i psiholozi komentarišu da je proces protiv Dominika Stros-Kana oslobodio mnoge žrtve seksualnog iskorišćavanja, koje se sada usuđuju da dignu glas protiv do sada često prećutkivanih zlostavljanja.

MINISTAR “OTKUCAO” MINISTRA

FILOZOF i nekadašnji ministar Lik Feri uzbudio je javnost kada je u TV emisiji istakao da je jedan od bivših francuskih ministara u Marakešu učestvovao na grupnoj pedofilskoj seansi. Javnost sada od njega traži da otkrije ime, jer je to, obavezan i po zakonu.

Trona (54), koji je istovremeno i gradonačelnik mesta Dravej u francuskoj oblasti Eson, optužile su dve bivše službenice u opštinskoj administraciji, Eva Lubrije (36) i Viržini Fo (32), da ih je seksualno iskorišćavao. Podnele su tužbu, a sud je poveo preliminarnu istragu.

Zbog svega, državni sekretar u rangu ministra je morao da se povuče. U nedelju je podneo pismenu ostavku. U objašnjenju je, kao i Stros-Kan, opovrgao sve optužbe i naveo da odlazi da bi kao običan građanin mogao da pripremi odbranu. Posao gradonačelnika je, ipak, zadržao, a vratiće se i u skupštinu da bude poslanik. Evropsko pravo je, definitivno, blaže od američkog.

Za Trona, oni koji ga poznaju, kažu da je voleo žensko društvo, ali da im nije ličio na silovatelja. Žene koje ga tuže su, međutim, odlučne i do detalja sve opisuju.

Iako Tron - ovoga puta iz vladajuće stranke - nije na tako visokoj funkciji, mnogi iz celog događaja izvlače i političku paralelu. Žorž Tron je, naime, optužio partiju krajnje desnice “Nacionalni front” da sve dolazi iz njene “kuhinje”, zbog čega je Marin le Pen odmah najavila tužbu zbog klevete.

Društva za zaštitu prava žena ističu da se naglo povećava broj tužbi, posle pojavljivanja u javnosti afera s političarima. Iz Pandorine kutije, istovremeno, po predanju, osim nade, izlaze i svakojaka zla, pa se mnogi pitaju da li se, ovim, osim očekivanja za pravičnost, možda, delom otvorio i put za raznorazne niske oblike političke borbe i diskvalifikacija.

U Francuskoj je, neke političare i druge rukovodioce na položaju, u strahu od “nameštaljke”, uhvatio “američki sindrom”: kad pozovu lift, pa u njemu zateknu samu ženu, iz straha odluče da put na viši sprat ipak nastave stepenicama! Borci za ljudska prava poručuju da paranoji nema mesta, i da ne treba zamenjivati teze.

Ima onih koji izvlače i duboke filozofske zaključke. Podsećaju da je feudalizam pao između ostalog i što su se kmetovi pobunili jer su im moćnici silovali žene. Kad dojadi razvrat oligarhije, padaju sistemi. Nešto kao za zaključak da je, možda, odzvonilo sadašnjoj fazi mondijalističkog kaptalizma.


novosti










Sex skandali političara Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Sex skandali političara Empty
PočaljiNaslov: Stros-Kan na saslušanju zbog orgija   Sex skandali političara Sat610Ned 29 Apr - 22:37

Stros-Kan na saslušanju zbog orgija


Francuska policija zadržala bivšeg šefa MMF Dominika Stros-Kana zbog sumnji da je učestvovao u orgijama u Parizu i Vašingtonu, plaćenim proneverenim novcem

Sex skandali političara Svet-dsk_310x186


PARIZ - Francuska policija zadržala je u utorak bivšeg šefa Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) Dominika Stros-Kana, i on će biti ispitan na osnovu sumnji da je učestvovao u orgijama u Parizu i Vašingtonu koje je nekolicina biznismena plaćala proneverenim novcem.

U policijskoj stanici u gradu Lilu na severu Francuske, Stros-Kan (62) će biti saslušan kao osumnjičen za "podvođenje i zloupotrebu javnih sredstava", saopštili su tužioci, a preneo AFP.


Bivši socijalistički ministar je prvobitno trebalo da bude podvrgnut ispitivanju kao svedok, ali su tužioci rekli da on sada ima status osumnjičenog, dodajući da bi on mogao biti optužen i da bi ispitivanje moglo da potraje i 96 sati, nakon čega bi, ukoliko se sudija složi, mogao da bude stavljen u pritvor.

Istražne sudije zanima da li je Stros-Kan znao da su žene koje su ga zabavljale na žurkama po restoranima, hotelima i svingerskim klubovima u Parizu, Vašingtonu i nekoliko evropskih prestonica, bile plaćene prostitutke.

Sudije će takođe pokušati da utvrde da li je on znao da su te žene plaćane novcem koje su ljudi sa kojima je bio u društvu proneverili iz jedne francuske javne kompanije, na čijem se čelu jedan od njih nalazio, navodi AFP.

Ukupno je osmoro njih već optuženo u vezi sa "aferom Karlton" - mrežom francuskih i belgijskih prostitutki koje su uglavnom operisale u luksuznom hotelu "Karlton" u Lilu, poznatom sastajalištu lokalnih biznismena i političke elite u gradu u kom vlada Socijalistička partija. Stros-Kan je povezan sa slučajem "Karlton" kada su osumnjičene prostitutke spomenule njegovo ime u policijskoj istrazi o mreži vezanoj za čuvenog belgijskog podvodača Dominika Aldervajrelda, poznatijeg kao "Dodo Salamura".

Bivši direktor MMF-a priznaje da je imao vrlo slobodan seksualni život, ali poriče da je bio umešan u podvođenje ili korupciju.

Nekada smatran za favorita na predsedničkim izborima koji će se u aprilu održati u Francuskoj, Stros-Kan je sada sramota za Socijalističku partiju.

On se povukao sa čela MMF-a nakon što je optužen za silovanje sobarice u jednom njujorškom hotelu, a u avgustu prošle godine, pošto su optužbe protiv njega u SAD odbačene, vratio se u Francusku, gde se suočio sa optužbama za novi seksualni skandal, podseća AFP.


tanjug










Sex skandali političara Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Sex skandali političara Empty
PočaljiNaslov: Stros-Kan optužen za učešće u lancu prostitucije   Sex skandali političara Sat610Ned 29 Apr - 22:39

Stros-Kan optužen za učešće u lancu prostitucije

Bivši direktor Međunarodnog monetarnog fonda optužen da je bio uključen u organizovanje zabava sa prostitutkama u elitnim hotelima u Francuskoj, Belgiji i SAD

Sex skandali političara Stros-kan_310x186

PARIZ - Bivši direktor Međunarodnog monetarnog fonda Dominik Stros-Kan optužen je zbog sumnje da je umešan u lanac prostitucije, saopštilisu njegovi advokati.

Stros-Kan je optužen nakon ispitivanja pred sudom u francuskom gradu Lilu, naveo je AFP.

Francuska agencija navodi da je bivši direktor MMF-a pušten uz kauciju od 100.000 evra.

"Dominik Stros-Kan je stavljen pod pravnu kontrolu i zabranjeno mu je da kontaktira okrivljene, civilne tužioce, svedoke i medije u vezi sa postupkom", naveli su tužioci u saopštenju.


Jedan od advokata Stros-Kana, Ričard Malka, rekao je da Stros-Kan "snažno tvrdi da nije kriv i da nikada nije imao ni najmanju slutnju da su žene koje je sretao mogle biti prostituke".

Ročište u Francuskoj je zakazano zbog sumnje da je Stros-Kan uključen u organizovanje zabava sa prostitutkama u elitnim hotelima u Francuskoj, Belgiji i SAD, zbog čega je pre mesec dana bio u pritvoru dva dana.

Stros-Kanovo ime se pojavilo kada je policija istraživala lanac prostitucije, čiji su pripadnice dovođene iz bordela sa one strane francusko-belgijske granice da bi učestvovale u orgijama u elitnim hotelima uLilu i Parizu.

Stros-Kan je priznao da je učestvovao na nekim od tih "žurki",a na jednoj od njih su bile i žene koje su slate i u Vašington da ga zabavljaju dok je bio direktor MMF-a.

Međutim, preko svog advokata on je negirao da je znao da je ta "pratnja" plaćena.

Korišćenje usluga prostitutki nije protivzakonito u Francuskoj, ali tužioci traže dokaze da je Stros-Kan bio svestan činjenice da je zabave organizovala mreža podvodača i da su ih plaćali drugi gosti, zloupotrebljavajućifinansijska sredstva kompanija.

Nekoliko biznismena i policijaca iz Lila optuženi su da su članovite mreže, a Stros-Kan je rekao policiji da nije posumnjao da su prisutne žene prostitutke, jer su ga sa njima upoznali viši službenici policije.

U Njujorku, pred Vrhovnim sudom u Bronksu, zakazano je prvo saslušanje u civilnoj tužbi sobarice jednog hotela u Njujorku, Nafisato Dialo, koja optužuje Stros-Kana za silovanje, a čije su optužbe u krivičnoj tužbi odbačene prošlog leta.


tanjug










Sex skandali političara Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Sex skandali političara Empty
PočaljiNaslov: Izrael: Bivši predsednik osuđen za silovanja   Sex skandali političara Sat610Ned 29 Apr - 22:41

Izrael: Bivši predsednik osuđen za silovanja

Sud u Tel Avivu osudio je danas bivšeg izraelskog predsednika Moše Kacava zbog silovanja, a kazna će biti tek određena. Kacav je podneo ostavku 2007.godine

Sex skandali političara Izrael-kacava_310x186

TEL AVIV - Sud u Tel Avivu osudio je danas bivšeg izraelskog predsednika Moše Kacava zbog silovanja, javile su agencije.

Bivši šest države (65) osuđen je da je dva puta silovao bivšu saradnicu 1990-tih, u vreme kada je bio ministar turizma.

Kacav je optužen 2009. za silovanje tri bivše saradnice, što je on negirao.

Kazna Kacavu biće izrečena naknadno, a preti mu maksimalna kazna od 16 godina zatvora ili četiri godine za svaki slučaj silovanja.

Presuda nekadašnjem predsedniku u u vezi sa silovanjima još dve bivše saradnice očekuje se u toku dana.


Kacav je podneo ostavku 2007, a godinu dana kasnije odbacio je nagodbu prema kojoj bi izbegao optužbe za silovanje i zatvorsku kaznu, ako bi priznao lakše seksualne delikte.


beta










Sex skandali političara Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Sex skandali političara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sex skandali političara   Sex skandali političara Sat610Sre 15 Jan - 16:54

Ljubavne afere svetskih državnika
IZVOR: BETA

Predsednici i premijeri u svetu, kao Bil Klinton i Nikola Sarkozi, bili su primorani da javno objasne čak i da se izvinjavaju narodu zbog svojih ljubavnih afera, dok je predsednik Francuske, Fransoa Oland izabrao da to odloži uz obećanje da će uskoro razjasniti svoju bračnu situaciju.

Sex skandali političara 76184877552d6868bd82eb170714204_640x427
Fransoa Oland i Valeri Trirvajler; Foto: Beta/AP

Oland je juče priznao da prolazi kroz "bolan" period sa svojom partnerkom Valeri Trirvajler posle otkrića medija o njegovoj vezi sa jednom glumicom.

Oland je održao svoju redovnu polugodišnju konferenciju za novinare u Jelisejskoj palati u senci skandala o njegovoj vezi sa glumicom Žili Gaje i odlasku njegove partnerke Valeri Trirvajler u bolnicu zbog šoka.

Francuski predsednik je odbio da kaže da li i dalje živi sa svojom partnerkom i da li je ona i dalje prva dama, ali je obećao da će "razjasniti" svoju privatnu situaciju pre odlaska u posetu SAD 11. februara.

Sex skandali političara 141273965852d6869f05dd8102956024_v4_big
Nikola Sarkozi i Karla Bruni; Foto: Beta/AP

Posle afere s Monikom Luinski, tadašnji američki predsednik Bil Klinton u avgustu 1998. godine je morao da prizna velikoj poroti da je imao "nedoličnu vezu" sa stažistkinjom Bele kuće Monikom Luinski. Kasnije je to morao da prizna i američkom narodu na televiziji pod pritiskom Kongresa.

Za razliku od SAD, ruski predsednik Vladimir Putin je nakon jedne predstave rekao novinarima da se razveo od supruge Ljudmile, ne precizirajući datum. Njegova izjava je usledila nakon hapšenja jednog ruskog novinara, koji je pisao da kruže priče o eventualnom venčanju Putin s gimnastičarkom Alinom Kabajevom.

Sex skandali političara 10346706652d6869fd1ab4846318077_v4_big
Navodna ljubavnica Fransoa Olanda - Žili Gaje; Foto: Beta/AP

U Francuskoj gde se naširoko pisalo o braku tadašnjeg presednika Nikole Sarkozija, on je u kratkom saopštenju u oktobru 2007. godine najavio da se razvodi. Nekoliko meseci kasnije Sarkozi je dozvolio novinarima da ga fotografišu s novom partnerkom, manekenkom i pevačicom Karlom Bruni.

Međutim, bivši italijanski premijer Silvio Berluskoni je uvek odbijao i smatrao kao "nedostojne napade" otkrića u medijima o njegovim vezama s maloletnicama. Berluskoni nije hteo ništa da objašnjava već je tada samo rekao: "Bolje imati strast prema ženama, nego biti homoseksualac!".

IZVOR: BETA











Sex skandali političara Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
 
Sex skandali političara
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Hotelski skandali
» Najveći skandali velikih zvezda
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Aktuelnosti :: Zanimljivosti :: Show Biz / TV-