Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Silva metod kontrole uma

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Ženski
Poruka : 96952

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo

PočaljiNaslov: Silva metod kontrole uma   Sub 10 Mar - 22:02

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Silva metod je nastao još šezdesetih godina prošlog veka. Stvorio ga je Hoze Silva, elektroničar i vizionar. Sam je od svog elektroničarskog biznisa finansirao dugogodišnja istraživanja na polju delovanja moždanih talasa na kojima funkcionišemo, podsvesti, snazi uma, vančulnog opažanja itd. On je bio prvi koji je dokazao da možemo naučiti da svesno funkcionišemo na alfa i teta moždanim frekvencijama. Dokazao je da svako od nas ima “vidovnjačke sposobnosti” samo ih treba uvežbati. Nakon godina istraživanja, razvio je osnovni seminar na kome ljudi mogu da nauče da kontrolišu svoj um tako da osete brojne benefite po svoj život.

Medicinska istraživanja otkrivaju sve više o odnosu tela i uma. Fascinira doslednost rezultata raznih, naizgled nepovezanih istraživačkih napora: proizilazi da um ima neobjašnjivo veliku ulogu........

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Esti

Ženski
Poruka : 35406

Učlanjen : 28.10.2014

Raspoloženje : U bojama duge

PočaljiNaslov: Re: Silva metod kontrole uma   Sre 18 Feb - 16:00

SILVA METOD KONTROLE UMA

Hoze Silva, hipnotizer iz Lareda u Teksasu, promenio je prvobitno ime svoje tehnike iz "Silva kontrola uma" u "Silva metod", s obzirom na činjenicu da sintagma "kontrola uma" sadrži mnogo negativnih konotacija. On sam, iako tvrdi da je dobar vernik Rimokatoličke crkve, korisnicima svog metoda preporučuje razne tehnike koje su okultnog i antihrišćanskog porekla. 1985. objavljeni su podaci da je oko šest miliona ljudi u sedamdesetak država sveta učestvovalo u kursu koji, kao osnovni, traje 48 časova, dok su stotine hiljada njih pohađali " kurs za napredne".

Silva metod nudi čoveku da dođe u dodir sa duhom - vodičem koji će mu postati pratilac kroz život. Preko vizualizacije i okultne meditacije, čovek, u stvari, stupa u vezu sa demonskim silama, koje Hoze Silva smatra "duhovima - vodičima", ne uviđajući (namerno ili nenamerno) njihovu pravu prirodu. Korišćenjem okultnih tehnika kakva je vizualizacija, veli Silva, stiže se do "delta - nivoa svesti". Na tom nivou, čovek stiče "kosmičku i Hristosvest".

Silva je svojim sledbenicima ponudio teoriju o levoj i desnoj moždanoj hemisferi i njihovim funkcijama, preuzimajući je od pop-psihologije, nepriznate u ozbiljnim naučnim krugovima. Tvrdeći da je desna hemisfera mozga "zadužena" za kreativnost, intuiciju, osećajnu i duhovnu stranu ličnosti, a leva za matematičko-logičku i razumsku, Silva svojim sledbenicima obećava brz uspeh u razvoju njihove "duhovnosti", i to, bar kad je početni kurs u pitanju, za svega - 48 časova! Naravno, kao što rekosmo, ova teorija je naučno krajnje neozbiljna. Vlada SAD je, preko Nacionalnog istraživačkog saveta američke Akademije nauka, dobila rezultate istraživanja koji pokazuju da nema indikacija o tome da su moždane hemisfere, iako fizički podeljene na levu i desnu, "zadužene" za različite funkcije ljudske psihe. Pa ipak, Silva se teorijom i dalje služi, pošto je ona postala, pre ozbiljnih naučnih provera, poznata "širokim masama" duhovnih mediokriteta, kojima je poppsihologija jedini izvor podataka o čoveku.

Silva metod je mnoge podstakao na želju za razvijanjem tzv. "natčulnih sposobnosti", poput komunikacije sa "pokojnicima". Tako neki od polaznika kursa Hozea Silve kažu da su kontaktirali, putem vizualizacije, sa Šekspirom, kraljem Henrijem VIII, Merilin Monro, Elvisom Prislijem, Džordžom Vašingtonom, Džonom Vejnom, itd. Neki su tvrdili da su, čak, imali "seksualne odnose" sa duhovima-vodičima. Johana Majklson, koja je napisala knjigu " Divna strana zla" da bi saopštila svoje duhovno iskustvo sa pogubnim nju ejdžtehnikama, priča kako je vizualizovala "Isusa", koji je bio "pun ljubavi i nežnosti". Jednom, dok mu se klanjala, "Isus" je uzeo obličje vukodlaka i nasrnuo na nju; tek tada je Majklsonova shvatila o kome je reč.

I kod nas je "Silva metod" već godinama prisutan, i popularan kod onih koji žele da samima sebi budu bogovi. Metod nudi tehnike kontrole spavanja, buđenja, budnosti, glavobolje. Nudi kontrolu snova, zarad njihovog pamćenja i "tumačenja". Do kakvih sve apsurda se može doći kazuje nam primena "metode tri prsta" (tri prsta se stave na određeno mesto na glavi, i to pomaže "da se prisetimo onoga što je naučeno"; neki se čak hvale da, čekajući autobus ili tramvaj, ovom tehnikom upotrebe volje, prosto "prinude" vozilo da se što pre pojavi.) Tu su i tehnike ogledala uma (za rešavanje svih problema - od poslovnih do porodičnih), tehnika levitacije ruke (pomaže opuštanju), tehnika anestezije rukavice (da se otkloni bol, i zaustavi krvarenje), tehnika čaše vode (čak i za "odvikavanje od droge")... Nema šta nema! Potpisniku ovih redova poznat je slučaj jedne bake koja je tvrdila da je, usavršivši volju putem "Silvametode", "mislima" popravila pokvareni frižider.

Brže, uspešnije, jeftinije! Lakše, bez napora, uspeh zagarantovan! Žalosno, ali istinito: ovo duhovno šibicarenje postiglo je veliku popularnost u, kako se reklameri kursa hvale, 102 zemlje sveta, zahvaljujući ljudima oglupelim od želje da sami sebi kroje sudbinu i da, na silu, kontrolišu stvarnost oko sebe. U toj gordoj želji za samodovoljnošću krije se "Isus" koji se pretvori u vukodlaka. Naši stari su ga zvali "hromi Daba".

Izvor: Svetosavlje

Ne sudite mi danas,možete sutra,kada me iz sna probude jutra!
Nazad na vrh Ići dole
Esti

Ženski
Poruka : 35406

Učlanjen : 28.10.2014

Raspoloženje : U bojama duge

PočaljiNaslov: Re: Silva metod kontrole uma   Sre 18 Feb - 16:04

Metod kontrole uma!? Ko to nama hoće da kontroliše um? Hoće da nam isperu mozak pa da upravljaju nama kao da smo lutke! NEEEE, naravno!

“Kontrola uma” – taj pomalo nesrećno izabran slogan je bio i meta većine napada “pravovernika” i “čestitih” i “ispravnih” i svakakvih. Neće tu niko drugi da vam kontroliše um, kontrolisaćete ga sami! Silva metod je metod kontrole sopstvenog uma.

Naslušao sam se sličnih priča u ovom našem zatucanom društvu gde sve što nije uobičajeno, odmah je protiv države (partije) i života. Sada ću da kažem svima koji još uvek sumnjaju u Silva metod: ljudi tu nema ničeg opasnog! Sve je to normalno i bezopasno, nema ničeg religioznog, niti nečega što ugrožava pravoslavlje ili bilo koju drugu religiju. Završio sam osnovni kurs pre 15 godina i još sam živ! Nisu me uvukli u svoje redove da prosim za njih
Silva metod je nastao još šezdesetih godina prošlog veka. Stvorio ga je Hoze Silva, elektroničar i vizionar. Sam je od svog elektroničarskog biznisa finansirao dugogodišnja istraživanja na polju delovanja moždanih talasa na kojima funkcionišemo, podsvesti, snazi uma, vančulnog opažanja itd. On je bio prvi koji je dokazao da možemo naučiti da svesno funkcionišemo na alfa i teta moždanim frekvencijama. Dokazao je da svako od nas ima “vidovnjačke sposobnosti” samo ih treba uvežbati. Nakon godina istraživanja, razvio je osnovni seminar na kome ljudi mogu da nauče da kontrolišu svoj um tako da osete brojne benefite po svoj život.

Silva metod je zasnovan na primeni dinamičke meditacije. Šta to znači? Dok su razne druge vrste meditacija usmerene da eliminišu misli i da na taj način dovedu do opuštanja i “pročišćavanja”, Silva metod zastupa tehnike meditacije tokom kojih ćemo sami kontrolisati svoje misli i time uticati na poboljšanje u svim sferama života. Dakle, potrebno je da se opustimo fizički i mentalno i time uđemo u alfa nivo, a zatim tako opušteni možemo da primenjujemo neku od tehnika.

Na osnovnom seminaru ima 14 tehnika. Nemam nameru da ovde objašnjavam kako se izvode tehnike Silva metoda. Prvo ne bih uspeo to da uradim ni kroz nekoliko članaka, drugo, nisam dovoljno obučen za to, a treće, nemam ni ovlašćenje da to radim. Ovde ću samo opisati svoja iskustva sa kursa i iskustva u primeni tehnika, i toplo ću preporučiti svima da završe kurs. Siguran sam da se nećete pokajati, osim ako ne odete sa predrasudama da je to samo uzimanje para i da oni hoće da nam svima ispiraju mozak. Tada ni Silva ne može da vam pomogne da se opustite i prihvatite nove informacije.
Na osnovnom kursu ćete, pre svega, naučiti da:

se opustite i svesno uđete u alfa nivo
   brzo zaspite ako imate problema sa nesanicom
   se probudite u željeno vreme bez upotrebe budilnika
   zapamtite snove koje imate tokom noći, znaćete šta znače i time ćete moći da rešite neka svoja pitanja i dileme. Posle određenog vremena ćete moći da naručite sebi san koji će vam dati odgovor na pitanje koje vas muči
   pamtite puno pojmova
   kvalitetnije i efikasnije učite dok ste u alfa nivou
   postavite pitanje i očekujete odgovor od univerzuma u nekoliko narednih dana. Ta tehnika (tehnika čaše vode) se koristi kada ste u nekoj dilemi ili niste sigurni da ćete doneti ispravnu odluku
   pomoću tehnike tri prsta koristite sve prednosti alfa nivoa (intuicija, kreativno razmišljanje…) dok ste potpuno budni i svesni
   prekinete glavobolju i ostale bolove
   kontrolišete navike tipa pušenja i prekomernog jela
   postavite i realizujete svoje “projekte” pomoću tehnike ogledalo uma. Projekat predstavlja našu želju, a mi joj tehnikom ogledalo uma pomažemo da se ostvari

Verovatno sam i preskočio neku tehniku, ali sigurno ne mogu da sve stanu u jedan članak. Pisaću o pojedinim tehnikama u narednim člancima. Hteo sam ovde da navedem i svoja iskustva i primere u primeni tehnika Silva metoda, ali sam se već toliko raspisao, da je bolje da to ostavim za kasnije. Videćete, primeri su neverovatni i krajnje zabavni. To je i najzanimljiviji aspekt seminara kada se prepričavaju zanimljivi primeri iz prakse.
Ali kao i sve, tehnike Silva metoda treba vežbati i primenjivati. Nije to čarobni štapić koji će da vam odjednom reši sve probleme. A ako stvarno odlučite da svoj život uzmete u svoje ruke, od sveg srca vam preporučujem da završite seminar Silva metoda.

Izvor:Tajna rs.

Ne sudite mi danas,možete sutra,kada me iz sna probude jutra!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Silva metod kontrole uma   

Nazad na vrh Ići dole

Silva metod kontrole uma
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Silva metod kontrole uma
» Samoposmatranje
» Maksim Gorki
» Astralna projekcija