Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Da li još imamo nade?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Sub 10 Mar - 16:44

Da li još imamo nade?



Pogledajte video.

Da li je to utopija?

Da li ima još nade za nas?

Što trebamo učiniti?

Da li se uopće može više išta učiniti?

Da li ste digli ruke od svega?













love


Poslednji izmenio Abu Dabi dana Sub 10 Mar - 17:08, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Sub 10 Mar - 17:01

Video je veoma istinit, nazalost, samo je gore nego u vreme kada je video snimljen.
Niko nije tamo negde kriv, sami smo krivi jer smo "uslu u masinu", postali smo robovi,
sve manje ljudi.

Tehnika i tehnoloski razovoj nas je "okupirao".
Izgubili smo kontakt sa ljudima oko nas, sa prirodom.

Nade ima, kriza, kojoj nema kraja, ce nas vratiti sebi i stvarnom svetu oko nas.

Nade ima, svaki covek bi trebao da zastane i razmisli, i zapita se, kao nekada davno, Jesenjin:

Ko sam? Šta sam? Samo sanjalica
kojoj oko ispi magle let.
I svoj život uzgred, tužna lica,
ja proživeh uz ostali svet.

Nazad na vrh Ići dole
Romina

  

Romina

Ženski
Poruka : 5505

Godina : 68

Lokacija : iza magle

Učlanjen : 09.02.2012

Raspoloženje : uglavnom dobro


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Sub 10 Mar - 17:16

Surovo i istinito i na zalost samo sa kupljenom kartom u jednom pravcu-hteli mi to ili ne.(niko nas ne pita)Globalizam ne zeli da ode pod stecaj i uvek ce u ratovima naci dokapitalizaciju svog poriva.Pijedestal ne ustupaju vec po cenu pakla u svom ludilu istrajavaju.

Ostaje nam samo nada .....imamo bar nju -jos nije stigla na red da nam je oduzmu....
Nazad na vrh Ići dole
na vodi

Član
Član

na vodi

Muški
Poruka : 151

Učlanjen : 27.02.2012

Raspoloženje : bonacabura


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Sub 10 Mar - 19:31

Nade za sta? Za bolji svet koji nikada nije postojao! Mozda je potreban kraj, da bi se nesto novo izrodilo, mozda bolje drustvo, drugaciji ljudi sa drugacijim svojstvima. Od industrijske revolucije,sve se desava jako brzo...i ide nekud, juri planeta jako brzo.
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Sub 10 Mar - 19:40

Mislim da više nema nade za sve nas,... polako, ali već godinama, tonemo sve dublje i dublje u nešto čemu će jednog dana doći kraj, ali bez povratka. Jer, ljudi koji imaju moć, sredstva i mogućnosti nešto da promene ne rade ništa po tom pitanju, ili barem mi obični ljudi slabo vidimo neke rezultate. Možda grešim, možda se neko i trudi ali da neke stvari promeni ali to sve ide jako sporo i neprimetno.

Opet, svaki normalan čovek mora da se nada da neće biti tako strašno, ili da će baš tog kritičnog momenta kad bude sad ili gotovo , da nešto uradi i spasi nas od nas samih.

Ali sad za sad, mene sve to podseća na sudbinu Sodome i Gomore happy










Da li još imamo nade? Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
na vodi

Član
Član

na vodi

Muški
Poruka : 151

Učlanjen : 27.02.2012

Raspoloženje : bonacabura


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Sub 10 Mar - 19:49

Da, bas to ali Shadow ne ramisljaj o tome, danas... Prolece dolazi! Sada sam dosao , mirise na prolece! Da li još imamo nade? 3087562708
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Ned 11 Mar - 16:17

..nade ima samo bas ako prestanemo da verujemo u tu demokratiju presvucena vec poznatim modelima u ime naroda ,kralja ,u ime cega.... i pocnemo da verujemo sebi i u onom sto nam srce i razum nalaze....da vise cenimo sebe kao coveka i da ne podlezemo ako smo slabi u nekom znanju ,ili novcu da je tamo neko vredniji od samog nas ... happy
i uvek imam ovaj osecaj Shocked kad cujem u ime demokratije ,jer znam da je receno s nekim ciljem dobrog samo za odredjenu grupu tj elitu koja zbog svojih ambicija zarad prosperiteta i integriteta ,kako na svom bankovnom racunu tako i u odrazu u ogledalu umislja da je Bog... happy
nada lezi u nama,i ostvariti je tesko jer moramo se mnogo vise duhovno uzdici naspram tehnike koja nas stvara zavisnim na neki nacinom robovi smo svojih tvorevina .,,razvoj tehnologije treba da bude u skladu sa nasom kreativnoscu u cilju da nam olaksa u nekim stvarima i nikako ne bi trebala da remeti zivotnu okolinu ,da ima umerenosti u trosenju tih bogatsva ...seca Amazonskih suma zarad industrije cena je promena klime i ne samo nje vec i zivotni ciklus koji odrzava ravnotezu covecanstva kao i izvori ciste pitke vode ... happy .
nada je jedina opcija za covecanstvo da ce ipak razum pobediti... happy
Nazad na vrh Ići dole
na vodi

Član
Član

na vodi

Muški
Poruka : 151

Učlanjen : 27.02.2012

Raspoloženje : bonacabura


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Ned 11 Mar - 23:14


Jednog dana, malo posle toga, Satana se opet pojavi. Uvek smo ga iščekivali, jer život nikada nije bio sumoran kad bi on bio uz nas. Našao nas je u šumi, na onom istom mestu na kome smo ga prvi put sreli. Kao i svi ostali dečaci i mi smo tražili razonode, pa smo ga zamolili da izvede neku predstavu zanas. »Dobro«, reče on; »da li biste želeli da vidite istoriju napretka ljuidskog roda – i razvoj onoga štočovek naziva civilizacijom?« Odgovorismo da želimo.
On samo pomisli i pretvori to mesto u Edenski vrt i mi ugledasmo Avelja kako se moli pred žrtvenikom; malo zatim naiđe Kain kaji se uputi ka njemu sa batinom u ruci; on nas, izgleda, uopšte nije primećivao, i stao bi mi na nogu da je nisam pomakao. Kain se obrati svome bratu na jeziku koji mi nismo razumeli; onda se razbesni i stade da preti, a mi, znajući šta će se dogoditi, okrenusmo za trenutak glavu; ali čuli smo tresak udaraca, i krike i ječanje; zatim nastade tišina i onda videsmo Avelja,koji je ležao u lokvi krvi i izdisao, a Kain je stajao nad njim i gledao ga osvetoljubivo i ne kajući se. Onda nestade tog prizora i zatim videsmo dugi niz neznanih ratova, ubistava i pokolja.
Posle smo videli Potop i Nojev kovčeg kako kao orahova ljuska poigrava na talasima vodene stihije, a u daljini,iza kišnog zastora, maglovito su se nazirale visoke gore.

Satana reče: »Napredak vašeg roda nije bio kakav je trebalo da bude. Evo još jedne prilike da okrene list.« Prizor se promeni i mi ugledasmo Noja, sasvim pijanog od vina.

Posle toga ugledasmo Sodomu i Gomoru i »pokušaj da se tu pronađu dva tri čestita čoveka«, kao što Satana objasni. Zatim se pred nama ukazaše Lot i njegove kćeri u Pećini.Onda videsmo jevrejske ratove i pobednike kako kolju preživele i njihovu stoku, i kako pošteđuju život mladim devojkama, a posle ih dele među sobom. Potom se ukaza Jael; videsmo je kako se ušunja u šator i zari bodež u slepoočnicu svom usnulom gostu; tome smo bili toliko blizu da smo, kad je krv šiknula i stala curiti u crvenom potočiću ka našim nogama, mogli u nju zamočiti ruke samo da smo to hteli. Videli smo i egipateke bojeve, grčke bitke, rimske ratove, pa grozno natapanje tla krvlju; pa smo gledali kako su Rimljani prevarili Kartaginjane i užasni prizor pokolja toga neustrašivog naroda. Videli smo Cezarov upad u Britaniju, »ne zbog toga što su mu ti varvari naneli neko zlo, nego zato što je žudeo za njihovom zemljom i želeo da njihove udovice i siročad obdari blagoslovima civilizacije«,kako nam objasni Satana.

Potom se rodilo hrišćanstvo. Onda su pred nama, jedan za drugim, hujali vekovi Evrope i videli smo kako hrišćanstvo i civilizacija, ruku pod ruku, stupaju kroz ta stoleća»ostavljajući za sobom glad, smrt, pustoš i druge znake napretka ljudske rase«, kao što primeti Satana. I neprestano smo gledali ratove, još ratova i još više ratova, po celoj Evropi, po celom svetu. »Katkad zbog ličnog interesa kraljevskih porodica«, reče Satana, »a katkad da bi se satro neki nemoćan narod; nijedan napadač nikada nije započeo kakav rat iz nekih časnih i poštenih pobuda – ne, u istoriji vašegroda takvog rata nije bilo.« »Eto vam«, reče Satana, »videli ste svoj napredak do današnjeg dana imorate priznati da je sjajan – na svoj način sjajan.

A sada treba da vam prikažem budućnost.«Onda nam pokaza pokolje u kojima su na još daleko strašniji način i sa još razornijim ratnimmašinama od onih koje smo videli uništavani ljudski životi. »Vidite«, reče Satana, »stalno stenapredovali. Kain je svoj zločin izvršio batinom; Jevreji su ubijali džilitima i mačevima; Grci i Rimljani dodali su zaštitne oklope i veštine vojničkog ustrojstva i taktike; hrišćanin je dodao puške, topove i barut, a sledećah nekoliko vekova on će tako silno unaprediti smrtonosno dejstvo svojih oružja za ubijanje da će svi ljudi priznati da bi rat ,bez hrišćanske civilizacije do sudnjeg dana ostao samo jedna bedna tričarija.

Kazavši to, on stade bezdušno da se smeje i da se ruga ljudskom rodu, premda je znao da nas je onošto je rekao užasno sramotilo i vređalo. Niko drugi osim jednog anđela ne bi mogao tako da se ponaša;ali patnja njima ništa ne znači; oni ne znaju šta je to, osim po čuvenju.Sepi i ja smo više puta smerno i bojažljivo pokušavali da preobratimo Satanu, ali kako je on na to samo ćutao, to njegovo ćutanje shvatali smo kao neku vrstu ohrabrenja; ali te njegove reči su pokazale da na njega nismo ostavili dubok utisak. Ta pomisao nas je rastužila, pa smo shvatili kako misionar mora da se oseća kad uvidi da su propale sve nade koje je gajio. Svoju tugu smo zadržali u sebi znajući da sad nije trenutak da nastavimo svoje pokušaje.
Satana najzad prestade oporo da se smeje, pa reče: »To je izvanredan napredak. Tokom pet šest hiljada godina nastalo je pet šest civilizacija koje su cvetale i svojim bljeskom ushićavale ljude, pa su onda izbledele i nestale; nijedna od njih, osim poslednje, nikada nije izmislila neki pogodan i razoran način za ubijanje ljudi. Sve su se trudile, kako su mogle – pošto je ubijanje glavna osobina ljudskog roda i najraniji događaj u istoriji čoveka – ali samo hrišćanska civilizacija postigla je uspeh kojim možeda se ponosi.

Kroz dva do tri veka biće jasno da su sve sposobne ubice baš hrišćani; tada će se bezbožnici školovati kod hrišćana, ali ne zato da bi stekli njihovu veru, već njihovo oružje. Turčin i Kinez kupovaće oružje da njime ubija misionare i svoje preobraćene zemljake.

«Sada je Satanino pozorište opet počelo da radi i pred očima su nam se izmenjali narod za narodom,u toku dva tri veka; bila je to silna povorka, beskrajna povorka koja je mahnitala, borila se, valjala se umoru krvi, gušila se u dimu bojeva kroz koji su zastave bliistale, a crveni mlazevi sevali iz topova; i stalno smo slušali grmljavinu topova i jauke onih koji su umirali.»I čemu sve to vodi?« upita Satana zlobno se cereći. »Baš ničemu.

Time ništa ne dobijate; uvek stižete tamo odakle ste pošli. Tokom milion godina ljudski rod se jednolično razmnožavao i jednolično ponavljao tu otužnu glupost – zbog čega? To nikakva mudrost ne može da odgonetne! Ko od toga ima koristi? Niko, osim nekolicine bednih vladara i vlastele, koji otimaju vlast i koji vas preziru; koji bi se gnušali od vašeg dolaska; koji bi vam zalupili vrata pred nosom kada biste hteli da ih posetite; kojima robujete, za koje se borite, za koje umirete i ne stidite se toga, već ste gordi; čije vam postojanje stalno nanosi uvrede, a vi se plašite da se usprotivite tome; koji su prosjaci i žive od vaše milostinje, a prema vama se ipak ponašaju kao dobrotvori prema prosjaku; koji vam se obraćaju jezikom gospodara prema sužnju, a kojima vi odgovarate jezikom sužnja prema gospodaru; koje na rečima obožavate, dok u srcu – ako ga imate – sami sebe zbog toga prezirete.
Prvi čovek bio je licemer i kukavica, i te vrline još nisu nestale u njegovim potomcima. To je temelj na kome su izgrađene sve civilizacije. Pijmo za njihovo ovekovečenje. Pijmo za njihovo uvećavanje! Pijmo za ... «

Mark Tven, Tajanstveni Stranac
Nazad na vrh Ići dole
Mina

  

Mina

Ženski
Poruka : 7923

Učlanjen : 15.11.2011


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Pon 12 Mar - 0:17

Mozda sam samo eto, nepopravljivi idealista, mozda naivna, mozda budala sto i dalje verujem. Verujem u bolji svet, u bolje ljude, znam da ih ima okolo ali ne jos dovoljno da bi mogli popraviti svet. Mislim da se promene desavaju , da stvari polako idu na bolje, ali bice to dug put. Mnogo toga treba uraditi, mnoga srca treba omeksati, mnogo ukazivati,pricati. Svako treba i moze da da svoj doprinos, sa onim sto ima sa onim sto ume, mnogo je nacina...Uvek najbolje svojim primerom. Verujem, iskreno verujem, mozda za neke mladje generacije ako je za moju kasno. Ne ja nisam digla ruke i necu.
Nazad na vrh Ići dole
na vodi

Član
Član

na vodi

Muški
Poruka : 151

Učlanjen : 27.02.2012

Raspoloženje : bonacabura


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Pon 12 Mar - 0:34

Ni ja nisam digao ruke Wink ali treba znati da nebismo opet bili obmanuti i poverovali lazima onih koji pisu scenarija. Nada, za svakog od nas postoji i ona se nalazi u nama! Iznenadio sam se da je ovu knjigu napisao M.Tven inace Teslin dobar prijatelj.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Pon 12 Mar - 2:02

Niti vidim debelu ženu niti čujem da peva.

Dakle, nade ima itekako. Dićiću ruke ali ne od svega već u susret svemu. Svet je bolji ukoliko dovoljno otvorimo oči da ga uočimo.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Pon 12 Mar - 13:57

Imamo nade. Ali nas krvav posao čeka. Po meni su tri problema koje moramo riješiti.

Prvi trebamo riješiti svako sam sa sobom. Pa očistiti dušu od "novokomponovanih vrijednosti", pohlepe, izistiranju na uspjehu bez rada i učenja, bezosjećajnosti, sebičnosti, beskrupuloznosti,....
I vratiti se onim polako zaboravljenim. Radu, samoodricanju, skromnosti, solidarnosti, brizi za ljude,....

Drugi problem je naš odnos prema prirodi koju nemilice uništavamo i zagađujemo. Ako se to u najskorije vrijeme ne prestane, biće kasno.

I treći je odnos među ljudima. Ovaj podivljali liberalni kapitalizam treba zaustaviti. I stati na kraj toj poganoj šačici pohlepnih moćnika koji vladaju svijetom. To će biti svjetski pokret. U kome će se radnici i svi drugi morati izboriti za svoja prava. Mislim da je budućnost u kombinaciji privatnog i društvenog vlasništva. Nad energijom, hranom, zdravstvom ne smiju imati kontrolu pojedinci. Već cijeli narod. U svakoj firmi zaposleni moraju imati udio u vlasništvu, upravljanju i kontroli firme.

Ukratko, ovo je preopširna tema za brzu elaboraciju.
Very Happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Mina

  

Mina

Ženski
Poruka : 7923

Učlanjen : 15.11.2011


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Pon 12 Mar - 14:00

Tako je sefe Da li još imamo nade? 3379704339 nisi ti za dzaba mod. dakle da skratimo, svi na posao!
Nazad na vrh Ići dole
Romina

  

Romina

Ženski
Poruka : 5505

Godina : 68

Lokacija : iza magle

Učlanjen : 09.02.2012

Raspoloženje : uglavnom dobro


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Pon 12 Mar - 15:40

Vratiti na scenu zivota osnovnu i najbitniju celiju drustva PORODICU i pokusajmo uspostaviti sistem vrednosti licnim primerima,radom ,trudom ,postenjem,covecnoscu ,a ne sistemom,JA PA JA,imam vezu,ako nemam bijem ,pretim,lepa sam i mogu preko nogu.....i ostalih delova tela....,to ce meni moj tata.... mislim da bi smo takvu vecinu uspeli da svedemo na zanemarljivu statistiku malog broja.Mislim da mozemo,samo ako hocemo....tada ce i biti nade za sve nas.
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Pon 12 Mar - 19:34


Sve se može ali samo kad bi se HTELO , tj kad bi većina a to je narod odlučio da uzme svoj život a i život ove naše planete u svoje ruke, a ne stalno prepuštao odluke nekim ljudima koji niti znaju šta žele niti se razumeju u ono što rade.
Trebalo bi da se sakupe naučnici, biolozi, zooolozi, green peace, i sve druge organizacije koje se bore za zaštitu životne sredine, pa da se dogovore i odrede strategiju koja bi se primenjivala svuda u svetu..Način postupanja prema sirovinama i njihovom eksploatisanju, šta je nužno a šta nije za naš život na koji smo navikli, ili da se pronađu drugi, alternativni načini eksploatisanja energije.
Hvala bogu, postoji tehnologija stvaranja energije od vetra, sunca, vode, ne moraju da se upotrebljavaju više resursi iz drveća ili nafte ako se više posveti pažnja stvaranju energije na električni pogon. Sve to bi u kombinaciji uticalo na bolju i zdraviju klimu, smanjila bi se ozonska rupa usled isparavanja svih tih štetnih materija koje tokom dosadašnjih korišćenja energije odlazi u atmosferu..
Da ne spominjem i totalno izbacivanje iz proizvodnje i upotrebe nuklearnog naoružanja, raznih i svakakvih vrsta oružja koje su namenjena ubijanju ljudi i okoline , već da se više posveti pažnja na istraživanja za izradu lekova protiv svih ovih novih bolesti koje dobijaju tendenciju epidemije ..
Ima tu dosta posla, ali ako su ljudi i njihove vlade voljne i žele da nešto stvarno promene, uvek se može..Samo je potrebna volja, i ništa drugo...










Da li još imamo nade? Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Sub 31 Mar - 11:40

Nade uvek ima,ali je čovečanstvo isuviše glupo da bi prihvatilo mogućnost da se spasi. Imamo potencijal i kada bi se dozvali malo pameti mislim da bi mogli da se spasimo. Mada,pošto još nikome nije došlo u pamet da treba da se prestane sa uništavanjem,planeta nam vraća raznim cunamijima,sve jačim zemljotresima,tornadima i ostalim prirodnim katastrofama. Nije ni čudo što naučnici kažu da će ljudi sami sebe da istrebe. Poremetili smo ravnotežu,Zemljino jezgro,omotač. I posle kažemo da su neke životinje gamad koju treba istrebiti. Tako nas sada vidi planeta i neće prestati dok nas ne istrebi potpuno. Dinosauruse je istrebio meteor,a bili su vrlo uslužni prema planeti,a nas će da istrebi sama planeta. Sami smo je okrenuli protiv sebe. Mislim da je to elementarna logika koja ljudima nikada ne pada na pamet. Zemlja nam je dala resurse i prostor da živimo,a od nas se očekivalo makar malo zahvalnosti prema onome ko nas hrani. Naravno,kao i inače,čovek je mislio da se može i bez toga. E pa,ako nećeš milom onda ćeš silom. Što se i vidi. Ovaj video je samo jedan u nizu koji pokazuje da nam je svest prema planeti i prema drugim ljudima nikakva. Svako gleda samo da se obogati i da njemu bude lepo,a baš ga briga kako je drugima. Najužasnije mi je kad vidim ovu gladnu decu u Africi kako se ni kriva ni dužna pate i muče... Nije mi jasno kako ljudi mogu da se čak ni o rođenoj deci ne brinu. Afrika je dobila resurse od Kine,pokazali su im kako da gaje biljke da se prehrane,ali oni jednostavno ne žele da se osveste. Pola države je zaraženo HIVom,koji ti ljudi prenose na svoju decu potpuno svesno i ne čine ništa da prekinu tako nešto. Zatim ubijanje životinja,seča šuma. Ma užas jedan. Toliko o čovečanstvu i tome koliko mi brinemo zbog sebe i zbog drugih. Polako gledajući takve katastrofe gubim nadu u čovečanstvo i u to da ćemo se spasiti još gorih stvari koje nam predstoje.










Always be positive  Da li još imamo nade? 2109348208
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Uto 16 Okt - 18:11

Svi znamo kukati. Da li još imamo nade? 202237340

Teško, ovako, onako. Ne valja. Rolling Eyes

A što vi osobno radite da nam svima bude bolje? Shocked

Ajde, da vas vidim sada. Laughing

Što ste u zadnjih 15 dana uradili da vama i svima nama bude bolje? Cool

Probajte se prisjetiti. Da li još imamo nade? 3845856932










love
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Uto 16 Okt - 18:21

Platila racune,to valjda ide tim firmama da nema zastoja u snabdevanju,potrosila platu u trgovini,ja da bih kupila potrebno,oni da imaju promet,plate radnike,doprinose,malo stedela struju jer kazu da nema dosta dotoka vode..ne znam sta jos Rolling Eyes eto,trudila se da ispunim svoje gradjanske duznosti..
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Uto 16 Okt - 20:52

Uredno bacam otpatke u kante za smeće. Čak šta, ponekad se sagnem i tuđe pokupim i bacim....Laughing

Što bi rekla Dusa, sve svoje uredno plaćam...Imam voće, nešto povrća...radim ko ''crnjac''....Laughing malo i ''ošljarim''..i tako...Da li još imamo nade? 3454011178
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Uto 16 Okt - 21:15

Abu Dabi ::
Svi znamo kukati. Da li još imamo nade? 202237340

Teško, ovako, onako. Ne valja. Rolling Eyes

A što vi osobno radite da nam svima bude bolje? Shocked

Ajde, da vas vidim sada. Laughing

Što ste u zadnjih 15 dana uradili da vama i svima nama bude bolje? Cool

Probajte se prisjetiti. Da li još imamo nade? 3845856932

Okej happy

Kao prvo smanjila sam meso, sad ga jedem samo tri puta nedeljno ..što znači da će ostati više za druge .. happy ...Zatim, počela sam da idem peške na posao, i na taj način ću manje zagađivati okolinu, svetlo palim samo da vidim kud idem i odmah ga gasim, što znači da ću manje trošiti energiju ,,,šta još ? happy Ah da, ove godine se odričem novih čizmi i na taj način će neki kroka duže živeti happy ..










Da li još imamo nade? Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Sub 11 Maj - 8:56

Kako danas stojimo s nadom?

Da li smo se predali?

Ili se ne damo?

Konkretno.

Ne radim smeće van kuće. I najmanji papirić čeka u džepu da naiđem na kakvu košaru. Čak ni čikove ne bacam na pod, ako ima blizu bilo kakva pepeljara. Čik obavezno ugasim. Da se nebi nešto zapalilo.

Pazim na svaki kilovat struje, maksimalno sam racionalizirao potrošnju.

Ne trošim vodu bez veze. Ne puštam pola sata da nadođe hladna, već ju držim u frižideru.

Papir ne bacam u smeće, već u pripremljene kontejnere.

U šoping idem sa svojim torbama, ne trošim plastične. Stotinjak šopinga godišnje, po pet, šest vrećica. Uštedio sam prirodi silne milione godina da preradi mojih petstotinjak vrećica godišnje.

Ne zaustavljam se samo na sebi. Kada god vidim priliku i druge "maltretiram" i učim ih da počnu paziti. Nema ustručavanja, ja kažem svoje.

Mislim da sam svoj mali korak prema "boljem sutra" iskoraknuo. Laughing










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Uto 5 Avg - 23:58

Danas je 05.08. 2014.
Kolovoz mjesec. 
Ljeto.
A kod mene gradovi plivaju pod vodom.
Danas Karlovac i Petrinja.
Palo 80 litara kiše po četvornom metru u manje od sat vremena.
Nezapamćeno.  Rolling Eyes 

Čitam na netu da imamo još par koliko toliko "normalnih" godina pred sobom, a onda će klima poluditi.
Bojim se da je nade sve manje.  happy










love
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Ned 18 Jan - 11:29

Nada umire poslednja , tako zaključujem da uvek ima izlaza iz beznadežne situacije.

Svako rešenje je bolje od letargije i depresije u koju je narod upao razmišljajući o tome kako je sve krenulo nizbrdo , kako ćemo propasti i kako će skoro biti propast sveta.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Da li još imamo nade? 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Čet 15 Okt - 17:50

Abu Dabi ::
Danas je 05.08. 2014.
Kolovoz mjesec. 
Ljeto.
A kod mene gradovi plivaju pod vodom.
Danas Karlovac i Petrinja.
Palo 80 litara kiše po četvornom metru u manje od sat vremena.
Nezapamćeno.  Rolling Eyes 

Čitam na netu da imamo još par koliko toliko "normalnih" godina pred sobom, a onda će klima poluditi.
Bojim se da je nade sve manje.  happy



Kiša opet pada kao luda. U jednom danu (jučer) u nekim mjestima je pala mjesečna količina.
Nadajmo se i dalje da neće biti gore.










love
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610Čet 15 Okt - 18:21

Ako ima buducnosti onda ima i nade.   happy A nada moze samo opstati ako je buducnost planjena.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Da li još imamo nade? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još imamo nade?   Da li još imamo nade? Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li još imamo nade?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Nove nade svetskog tenisa
» Velika geografska otkrića i priče o istraživačima
» Crne ruže: Simbol nade, ali i smrti
» Crno cveće
» Bizarni rituali i opsesije sportista
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija-