Učlanjen : 02.02.2012

ABA liga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ABA liga   ABA liga - Page 2 Sat610Čet 10 Okt - 10:10

ABA: Zvezda odbranom do prvenca

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Igokeu u Laktašima sa 72:52 i tako došli do prve pobede u 2. kolu ABA lige.

ABA liga - Page 2 21124766295253daa5688a5808987302_orig

Tim Dejana Radonjića u potpunosti se iskupio za slabo izdanje na startu u Širokom i sjajnom odbranom savladao je prošlogodišnjeg polufinalistu ovog takmičenja.

Crveno-beli su u Laktašima igrali bez povređenog Raška Katića, ali su i pored toga od početka do kraja utakmice imali potpunu kontrolu.

Čarls Dženkins bio je najbolji sa 10 poena i po 3 skoka, asistencije i ukradene lopte. 14 poena ubacio je Demarkus Nelson, 12 je dodao Blejk Šilb, a 11 Boban Marjanović. Na drugoj strani, dvocifren je bio samo Branko Jorović sa 17 poena.

Zvezdu u subotu očekuje debi pred svojim navijačima. U Pioniru će gostovati Radnički iz Kragujevca.

Tek posle dva i po minuta viđen je prvi koš na derbiju kola u Laktašima. Jorović je ubacio trojku za domaćina, ali je Zvezda ipak bolje počela duel.

Nelson, Šilb i Marjanović brzo su doneli Zvezdi prednost, a nakon što je Radenović u 8. minutu pogodio za 15:7 trener Igokee Dragan Bajić zatražio je tajm-aut.

Minut odmora nije mnogo pomogao domaćinu. Zvezda je nastavila da igra odličnu odbranu, četiri poena ubacio je Dženskins, pa su crveno-beli posle 10 minuta imali osam poena viška – 17:9.

Iako je ovo bilo drugo gostovanje Zvezde na startu sezone, ekipe Dejana Radonjića imala je mnogo veću podršku od domaćina sa tribina, što je bilo i za očekivati.

I u drugoj četvrtini Zvezdina odbrana delovala je odlično, a u napadu su crveno-beli veoma dobro koristili visinu Bobana Marjanovića.

S obzirom na dešavanja na parketu Zvezda nije imala dovoljno veliko vođstvo na poluvremenu (33:24). Crveno-beli su u prvih 20 minuta promašili sve četiri trojke, a pored Marjanovića (9 poena) najbolji je bio Nelson sa sedam.

Situacija na parketu se nije mnogo promenila ni početkom drugog dela. Zvezda je sjajnom odbranom izluđivala domaćina koji je do poena najčešće dolazio teškim šutevima preko ruke.

Crveno-beli međutim nisu uspevali da naplate do kraja dobru igru u odbrani, pa je Igokea držala kakav-takav priključak. Za razliku od prve utakmice u Širokom, potpuno je do izražaja došao Boban Marjanović koji je kontrolisao reket svoje ekipe na dominantan način.

Tek u drugom delu treće deonice Zvezda je na semaforu naplatila odličnu odbranu. Nakon pet vezanih poena u 28. minutu crveno-beli su došli do +20 (51:31).

Igokea je na ovom meču bila odlična u šutu za tri poena i zbog toga nije pretrpela katastrofu. U poslednjih deset minuta Zvezda je lagano održavala dovoljno veliku razliku i na kraju ej rutinski došla do prve pobede u sezoni.

Na kraju je Radonjić priliku pružio i mladom centru Dušanu Ristiću koji je na kraju postigao i prve poene u seniorskoj konkurenciji.

Zvezda 'pregazila' Radnički, +37

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su drugu pobedu u ABA ligi, pošto su u trećem kolu deklasirali Radnički sa 88:51.

ABA liga - Page 2 14254318045259b4a7a4cdf783123010_orig

U prvoj ovosezonskoj utakmici pred domaćim navijačima crveno-beli su odigrali fantastično, pre svega u odbrani, a pitanje pobednika bilo je rešeno već na poluvremenu, kada je Zvezda vodila sa 23 poena razlike.

Najefikasniji je bio Boban Marjanović sa 17 poena (7-9 iz igre, 8sk), koliko je ubacio i Čarls Dženkins (6-9 iz igre). Lazić je upisao 9 poena, Šilb je zabeležio 9 poena i 6 asistencija, dok je Cvetković imao 8 poena i po 5 skokova i asistencija.

Trener Radonjić izvanrednu partiju svog tima iskoristio je da ravnomerno rasporedi minute – najviše je igrao Šilb, 28 minuta, a najmanje Tejić – pet.

Radnički je šutirao trojke neshvatljivo loših 3-30, a najefikasniji su bili Jaru sa 11 i Dimić sa 10 poena. U sledećem kolu Zvezda gostuje Olimpiji u Ljubljani, a Radnički posle prvog poraza u sezoni ide na još jedno gostovanje, Igokei u Laktašima.

Tok meča:

Zvezda je bolje počela meč, Marjanović je ubacio šest poena i upravo njegovim poenima domaći su poveli sa 10:4. Sa druge strane, jedini raspoložen u napadu bio je Sava Lešić sa šest poena, ali Zvezda je čuvala prednost.

Marjanović je opet poentirao, a Nelson je u ranoj fazi napada ukrao loptu Marinoviću i položio loptu u koš za 16:9, pa je trener gostiju Nikolić zatražio tajm aut.

Zvezda je igrala sjajno u odbrani, Radnički je teško dolazio do koša, a u poslednjoj sekundi prve deonice Blažič je pogodio trojku za 22:11.

Crveno-beli su i dalje igrali čvrsto u odbrani, u napadu nisu briljirali, ali to je bilo dovoljno da se prednost dodatno uveća – Cvetković je ubacio trojku za +15, a posle bacanja Dženkinsa bilo je 32:15.

Radnički nije imao rešenja za odbranu Zvezde, koja se potpuno razigrala i u napadu – Simonović je pogodio trojku, nadovezao se Dženkins, a posle kontre i atraktivnog alej-upa Šilba i Simonovića bilo je velikih 39:17.

Ni minut odmora nije pomogao ekipi Miroslava Nikolića, koja je u nedostatku boljih rešenja pribegavala za nerezonskim šutevima, a posle zakucavanja Marjanovića i trojke Dženkinsa bilo je 44:17.

Radnički je konačno prekinuo post, pa je na poluvremenu Zvezda vodila sa 44:21.

Zvezda je počela drugo poluvreme sa pet uzastopnih poena Lazića, a posle pet vezanih poena Marjanovića domaći su imali +31 (58:27). Radnički nije imao ideju u napadu, a i volja je napustila gostujuće igrače zbog ogromnog zaostatka.

Prednost crveno-belih porasla je na +37 u finišu treće četvrtine, pa je trener Radonjić već tada mogao da priušti sebi da pruži šansu mladom Tejiću.

Priliku je dobio i Ristić, Cvetković je igrao više nego u prva dva meča, a crveno-beli su u poslednjoj četvrtini ispunili formalnost i, uz blago opuštanje, došli su do pobede na predstavljanju navijačima u novoj sezoni.

ABA: Partizan izgubio u Novom Mestu

Košarkaši Partizana pretrpeli su prvi poraz u trećem kolu regionalne ABA lige.

ABA liga - Page 2 13033128195257fc8f652d6560558881_orig

Nakon dva sjajna izdanja na svom parketu, crno-beli su izgubili od Krke u Novom Mestu sa 60:52.

Ekipa Duška Vujoševića je odigrala veoma loš meč na svom prvom gostovanju ove sezone, pa na kraju i nije mogla da se nada uspehu. Crno-beli su imali svega 37% u šutu za dva poena i ćak 17 izgubljenih lopti, a dobre role imali su samo Dejan Musli i Žofri Lovernj.

Musli je na kraju imao 9 poena, 12 skokova i 3 asistencije, dok je Francuz dodao 13 poena i 6 skokova. Zakazala je spoljna linija, Bogdan Bogdanović ubacio je 13 poena (4-Cool, a veoma slab bio je kapiten Milosavljević sa samo 5 poena (2-9), kao i Leo Vesterman (0-4).

Na drugoj strani, tim Aleksandra Džikića predvodio je Edo Murić sa 17 poena, dok je Armsted ubacio 13.

U narednom kolu Partizan u Pioniru dočekuje Zadar.

Tok meča:

Partizan je meč počeo zakucavanjem Lovernja posle odlične asistencije Vestermana, ali to su bili jedini poeni crno-belih u prvih četiri minuta.

Edo Murić je na drugoj strani ubacio sedm vezanih poena za Krku, a nakon što je Klobučar povećao na 9:2 Vujošević je zatražio tajm-aut.

Iako je Partizan postigao četiri vezana poena nakon minuta odmora (Lovernj i Bogdanović), napad crno-belih bio je dalko od onoga što smo videli u prve dve runde.

Osim Lovernja nije bilo raspoloženih igrača, pa je Krka posle deset minuta vodila sa 16:12.

Početkom druge deonice Partizan je pojačao odbranu, ali i dalje je pravio preveliki broj grešaka u napadu.

U pojedinim trenucima igrači obe ekipe delovali su kao amateri, a u takvom odnosu snaga Krka je imala minimalno vođstvo. Na kraju, posle najblaže rečeno slabog prvog poluvremena, Partizan je vodio sa 25:24.

Koliko je Partizan bio slab u prvih 20 minuta govori i samo 29% u šutu za dva i 17% u šutu za tri poena, uz 10 izgubljenih lopti.

Sa očajnom igrom, pre svega u napadu, crno-beli su nastavili i početkom drugog poluvremena. Prve poene u nastavku postigao je Dejan Musli tek psole četiri minuta, a za to vreme domaćin je napravio seriju 11-0 (35:25).

Ekipa Duška Vujoševića se probudila, ubacila je sedam vezanih poena (trojka Bogdanovića) i vratila se u meč. Usledio je tajm-aut Aleksandra Džikića nakon kojeg je Krka uspela da se konsoliduje. Buljan je postigao trojku u poslednjoj sekundi napada iz teške pozicije, Murić je zakucao i domaći sastav vratio je prednost.

Pred poslednjih deset minuta Krka je imala šest poena viška – 42:36.

Partizanu je bio neophodan dobar start poslednje deonice kako bi se vratio dodatno u meč, ali Krka se mnogo bolje snašla. Ekipa Aleksandra Džikića serijom 7-1 došla je do maksimalnih +12 (49:37), pa je bilo jasno da će Partizan teško do pobede.

Crno-beli su tri minuta pre kraja imali poslednju šansu. Spustili su na minus pet, ali su pri tom rezultatu promašili dva vezana napada i prilika je propala.

'Večiti' slavili, Radnički izgubio

Košarkaši Crvene zvezde i Partizana ostvarili su pobede dok je Radnički izgubio u mečevima 4. kola ABA lige.

ABA liga - Page 2 212581197052644bebc4475334209367_orig

Crveno-beli su poenima u samom finišu utakmice savladali Olimpiju u Ljubljani sa 62:61 pa su sada drugi na tabeli sa skorom 3-1.

Isti skor, ali nešto slabiju koš razliku ima Partizan koji je lako i ubedljivo u Pioniru pobedio ekipu Zadra sa 80:65. Nakon dva startna trijumfa ekipa Radničkog pretrpela je drugi uzastopni poraz. Ekipa Miroslava Nikolića je poražena u Laktašima od Igokee sa 91:88.

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić izjavio je da je njegov tim bio umoran, ali da je završnicu odigrao pametno.

Posle duela u Pioniru trener Partizana Duško Vujošević pohvalio je pristup svojih košarkaša.

U nedelju je odigran još jedan duel 4. runde. Solnok je na svom parketu bio bolji od Širokog sa 71:69.

Zvezda pregazila Solnok, sledi PAO

Košarkaši Crvene zvezde Telekom pobedili su Solnok 90:64 u poslednjem meču petog kola ABA lige i izjednačili se sa Partizanom NIS i Cedevitom na prvom mestu.

ABA liga - Page 2 776731782526eceda564e6347640778_orig

"Crveno-beli" su rešili meč u prvih deset minuta stekavši 14 poena prednosti, dok su u nastavku dominacijom u reketu povećavali vođstvo do maksimalnih 32.

Zvezdu je do četvrte pobede predvodio Boban Marjanović sa 16 poena, bez promašaja u šutu za dva (8/Cool, uz 8 skokova, 14 je dodao Jaka Blažič, a po 11 Luka Mitrović i Raško Katić.

Najbolji u Solnoku, koji nije imao rešenje za igru u reketu domaćina, a nije ga služio ni šut da distance, bio je Amerikanac Vili Voren sa 18 poena i 3 asistencije, 12 je dodao Lorant, a 11 Ivošev.

Zvezda je imala skoro duploviše skokova (50-22), što najbolje govori o odnosu dva tima na parketu, a imala je i 20 asistencija, maksimalno koristeći skok posle promašaja gostiju za brze kontranapade.

"Crveno-beli" u sledećem kolu, narednog ponedeljka, gostuju Budućnosti, a u međuvremenu dočekuju Panatinaikos u 3. kolu Evrolige u petak, koji je takođe bio ubedljiv u ponedeljak u grčkom prvenstvu.

Solnok, koji ima dve pobede i tri poraza, u narednom kolu ABA lige dočekuje kragujevački Radnički, na premijeri kola u subotu.

Početak meča u Pioniru obeležila je izjednačena igra, odbrane se nisu istakle u uvodnim minutima pa su oba tima lako stizala do poena, da bi polovinom perioda Zvezda posle nekoliko bržih napada stigla do prednosti 12:6, najviše zahvaljujući Rašku Katiću koji je ubacio osam poena.

Mađari se na trenutak vraćaju u egal trojkom Vorena, ali u nastavku se previše oslanjaju na spoljni šut, a Zvezda koristi dominaciju u skoku, te poenima Mitrovića, Šilba i Marjanovića stiče dvocifrenu prednost (21:11), tri minute pre kraja četvrtine. Do kraja perioda gosti nisu uspeli da postignu koš, pa su "crveno-beli" povećali prednost na 25:11.

Iako ih i dalje nije služio šut za tri, gosti su nastavili da forsiraju sa distance, što je Zvezdi omogućilo da lagano održava veliku prednost, a u finišu poluvremena dodatno je i uveća, poenima Blažiča (38:21), a potom i trojkom Dženkinsa, drugom za Zvezdu (44:27).

Nakon što su bili na poen od +20, "crveno-beli" su usporili u završnici poluvremena, što Mađari koriste i preko Vorena smanjuju deficit na -14 (44:30). U poslednjem minutu Zvezda ponovo igra ozbiljnije i na veliki odmor odlazi sa 50:35.

U trećem periodu Solnok je bio nemoćan u reketu, a ni dalje nije uspevao da pronađe šut. U međuvremenu, centar gostuju Akoš Keler stigao je do četiri lične greške, što je maksimalno iskoristio Boban Marjanović i vezao šest poena u jednom minutu.

Polovinom četvrtine Šilb je ubacio treću trojku za Zvezdu koja stiže do maksimalna 23 poena prednosti (63:40). Do kraja četvrtine "crveno-beli" su se dodatno raspucali, pogađali su Katić, Ristić, Dženikins, Nelson, pa je Zvezda uoči poslednjih deset minuta vodila 74:47.

U poslednjih deset minuta "crveno-beli" nisu usporili, podigli su prednost do maksimalnih 32 poena prednosti (80:48), nastavivši da dominiraju pod koševima, i stigli do konačne pobede 90:64, četvrte u sezoni.

ABA - Partizan nedodirljiv u "Pioniru"

Šampion ABA lige ostvario je peti trijumf u tekućoj sezoni pobedivši Cibonu u derbiju šestog kola regionalnog šampionata.

ABA liga - Page 2 Zo600135732020131103195302

Derbi šestog kola ABA lige igran je u hali "Pionir" gde je Partizan ugostio šampiona Hrvatske, ekipu Cibone.

Crno-beli su slavili rezultatom 80:71 (20:15, 18:15, 20:23, 22:18) u neizvesnoj utakmici u kojoj su "Cibosi" konstantno disali za vratom domaćem sastavu.

Partizan je do pete pobede u novoj sezoni ABA lige stigao zasluženo, prednost je imao tokom čitave utakmice ali je ona često varirala i davala Ciboni nadu da može do trijumfa nad svojim najvećim košarkaškim dužnikom u regionalnoj ligi.

Prvo poluvreme crno-beli su rešili u svoju korist ali su gosti u nastavku dodali gas i zapretili Partizanu, stigavši u jednom trenutku na četiri ponena zaostatka.

Kao presudna ispostavila se trojka Dragana Milosavljevića koji sredinom četvrte četvrtine kojom su crno-beli došli do sedam poena viška koje potom nisu ispustili.

Najefikasniji pojedinaci u pobedničkom sastavu bili su kapiten Dragan Milosavljević sa 21 poenom, koliko je imao i Francuz Žofri Lovernj. Milosavljević je imao 4/7 u šutu za tri dok je Žo dodao poenterskom učinku 6 skokova.

Bogdan Bogdanović bio je treći najbolji igrač Partizana u večerašnjoj pobedi sa 19 postignutih poena.

Partizan se pobedom nad Cibonom izjednačio sa Cedevitom na liderskoj poziciji sa skorom 5-1, a Crvena zvezda Telekom će u ponedeljak pokušati da održi korak sa "večitim" rivalom i sastavom iz Zagreba.

Crno-beli naredni meč igraju u EL protiv Fenerbahčea u Beogradu a sledeći susret u ABA ligi očekuje ih narednog vikenda u Širokom Brijegu protiv Širokog.

Tradicija i Šehović jači od Zvezde

Košarkaši Budućnosti VOLI pobedili su Crvenu zvezdu Telekom u poslednjem meču šestog kola regionalne ABA lige - 62:60 (32:31).

ABA liga - Page 2 15603347725277f3e086790917583244_orig

Ključni momentan meča desio se deset sekundi pre kraja susreta, kada je Šehović posle dva promašaja sa linije bacanja ostvario ofanzivni skok i izborio nova bacanja, koja su na kraju prevagnula.

Sead Šehović je ujedno bio i najefikasniji u pobedničkom timu 16 poena, a pratili su ga Akindele i Ćapin sa po 12. S druge strane, najviše se istakao Boban Marjanović sa 13 poena i 11 skokova.

U poraženoj ekipi zapažen učinak imali su još Blejk Šilb, koji je dodao deset poena, i Jaka Blažič sa poenom manje. Slovenac je u poslednjem napadu prešao ceo teren za osam sekundi i stvorio sebi situaciju za šut, ali nije uspeo iz ćoška da pogodi produžetak.

Budućnost je ovom pobedom došla do trećeg uzastopnog trijumfa i sada ima skor od 4 pobede i dva poraza, dok je Zvezda poražena poražeba nakon četiri susreta.

Izabranici Dejana Radonjića nisu uspeli da prekinu tradiciju i posle osam i po godina slave u hali "Morača", pa sada imaju učinak od četiri pobede i dva neuspeha. Najviše za to mogu da krive očajan defanzivni skok, ali i šut za tri poena - nedopustiv za evroligašku ekipu (1/12).

Meč u 'Morači' obeležili su uslovi za igru na ivici regularnosti, jer su se od velike vrućine i sparine u hali igrači klizali u gotovo svakom napadu, iako se svaki prekid koristio za brisanje.

Takođe, domaćin je bio još gori van linije 6.75 jer je pogodio samo šest trojki iz 25 pokušaja, a ni sa linije slobodnih bacanja se nije proslavio (16/31)..

U mečevima odigranim ranije tokom vikenda, Radnički je poražen u Mađarskoj, dok su Partizan i Mega Vizura bili sigurni na domaćem terenu.

Budućnost u narednom kolu gostuje Radničkom, dok Zvezda sredinom nedelje gostuje Laboral Kuči u Evroligi, dok za vikend dočekuje zagrebačku Cedevitu.

Tok meča:

Hala u glavnom gradu Crne Gore ispunjena je do poslednjeg mesta. (kapacitet hale je 4.500 mesta).

Gosti su nešto bolje otvorili meč i posle dva minuta igre stigli do šest poena prednosti. Prve poene na meču postigao je DeMarkus Nelson, da bi nakon toga Marjanović zakucao, a Šilb bio precizan sa distance.

Prve poene za Budućnost postigao je Sead Šehović, najbolji strelac kluba u dosadašnjem toku sezone, van linije 6.75. Akindele je sa linije slobodnih bacanja doveo svoj tim na pola koša zaostatka, ali je Šilb trojkom u sledećem napadu doneo Zvezdi četiri poena prednost - 5:9.

Nakon tri promašena šuta domaćina i dva ofanzivna skoka, Nelson i Šilb izveli su najlepši potez dosadašnjeg toga meča, kada su Zvezdin plej i krilo odigrali alej-up.

Međutim, nakon toga usledila je serija Budućnosti i preokret (12:11), ali je Zvezda do kraja prvih deset minuta prvim poenima Blažiča i Simonoviča uspela da reši prvih deset minuta u svoju korist - 16:18.

U hali se nalazi i solidan broj navijača tima iz Beograda, koji pesmom pruža podršku svom timu.

Posle nešto bržeg starta, na početku druge deonice usledila je nešto sporija igra. Radonjić je u igru vratio Marjanovića umesto Katića i gosti su počeli da grade napade isključivo oko gorostasnog centra.

Marjanović je ubacio sedam uzastopnih poena za svoj tim i tako uspeo da održava prednost, ali je Budućnost polovinom drugog perioda zaigrala dosta agresivnije i brže, da bi preko Vitkovca i Popovića stigla do prvog vođstva na meču - 30:29.

Do kraja prvog poluvremena, tačnije preostala dva minuta, videli smo po jedan pogodak sa obe strane. Prvo je pogodio Dženkins posle ulaska u reket, da bi Popović pogotkom pet sekundi pre kraja odveo svoj tim na poluvreme sa minimalnim prednošću - 32:31.

Posle dvadeset minuta igre u Morači, najefikasniji pojedinac meča je centar Crvene zvezde Boban Marjanović koji je upisao devet poena, dok je Blejk Šilb ubacio jedan manje.

S druge strane, Akindele i Vitkovac dali su po sedam poena, dok je Aleksandar Popović zabeležio pola koša manje.

Prvo poluvreme obeležio je i jako loš šut za tri poena obe ekipe. Domaći su pogodili jednu trojku iz trinaest pokušaja, dok je ekipa Dejana Radonjića ostvarila isti učinak iz pet šuteva. Zanimljivo je da je Budućnost izvela 11 slobodnih bacanja, a Zvezda samo tri.

Prve poen u nastavku videli smo posle tehničke greške svirane Branku Laziću zbog simuliranja, da bi posle lopte sa strane Ćapin pogodio svoju prvu trojku, iz četvrtog pokušaja, za najveću prednost svog tima na meču - 36:31.

Slično kao i u meču sa Panatinaikosom, Zvezda je loše otvorila treću deonicu i dozvolila domaćem timu da serijom od 7:0, računajući i finiš prvog poluvremena, stekne prvu osetniju prednost na meču, ali je Blažič zakucavanjem i poenima nakon ofanzivnog skoka zaustavio nalet domaćina - 37:35.

Igrači Budućnosti nastavljaju da u znatno većoj meri idu na liniju za slobodna bacanja, ali lošim izvođenjem (10/18) ne uspevaju da povećaju svoju prednost. U oba tima imamo igrače sa po četiri faula, kod domaćina je to Kolman, a kod gostiju Nelson.

Ne dugo zatim, Aleksandar Ćapin pogodio je svoju drugu trojku, a Akindele svoj deseti poen za novu prednost Budućnosti od šest poena - 43:37.

Raško Katić i Blejk Šilb su novim poenima približili Zvezdu na samo koš zaostatka, da bi Sead Sehović drugom trojkom ponovo 'odlepio' svoj tim. Gosti su nastavili da greše u napadu, ali su domači uspeli da još više pogoršaju šut sa linije za slobodna bacanja i tako ne iskoristne greške protivnika - 47:42.

I poslednja deonica počela je promašajima i izgubljenim loptama sa obe strane. Budućnost se i dalje bolje snalazila u takvoj igri i uspela pogotcima Ćapina i Popovića da drži prednost na svojoj stani.

Ali, gosti onda serijom od 11-2, koju je inicirao Boban Marjanović uz pomoć Branka Lazića, preuzimaju potpuno kontrolu na meču i prvi put posle finiša prvog poluvremena dolaze do vođstva.

U međuvremenu, Dženkins je napravio peti faul prilikom šuta Šehovića za tri, pa je meč za njega završen. Šehović je sva tri puta siguran sa linije za slobodna bacanja za novu neizvesnost - 55:57.

Treba napomenuti da uslovi u Morači u velikoj meri utiču na kvalitet košarke, jer se zbog velike vlažnosti parket briše gotovo u svakom napadu, ali se i pored toga igrači klizaju kao da igraju po ledu.

Do kraja meča videli smo pravu dramu, Šehović je trečom trojkom doneo poravnanje (58:58), Akindele je zatim pogodio težak šut za prednost svog tima, a klučan momenat po krajnji ishod meča desio se deset sekundi pre kraja meča kada je na liniji slobodnih bacanja bio Šehović.

On nije uspeo da pogodi nijedno bacanje, ali je nakon drugog pokušaja uspeo da dođe do ofanzivnog skoka i nove prilike da sa 'crte' upiše poene. Ovoga puta imao je polovičan uspeh, da bi Jaka Blažič u poslednjim trenucima meča promašio produžetak - 62:60.

Odlična Zvezda, očajni Radnički

Srpski timovi bili imali su polovičan učinak u nedelju u ABA ligi, Crvena zvezda Telekom je pobedila, dok je Radnički poražen.

ABA liga - Page 2 176351111526e8e89ea3e7113772023_orig

Crveno-beli su u derbiju kola lako savladali Cedevitu 73:59 i na savršen način zaokružili odličnu nedelju.

S druge strane, Kragujevčani su poraženi na svom parketu od Budućnosti 86:72 i izgubili korak za liderima. Mega Vizura je poražena u subotu, dok Partizan NIS igra u ponedeljak.

Zvezdu je do pete pobede predvodio DeMarkus Nelson sa 12 poena, 8 asistencija, 5 skokova, 4 ukradene i pet izgubljenih lopti. Trener Dejan Radonjić je zadovoljan jer je tim i pored umora savladao rivala za plasman na Fajnal for.

Najbolji u četvrtom porazu Radničkog bio je Sava Lešić sa dabl-dablom od 13 poena i 10 skokova. Trener Miroslav Nikolić je istakao da njegov tim ne može da izdrži ritam sreda-subota i da njegova ekipa nije za vrh tabele.

Vizura je u subotu bila na korak od pobede u Zagrebu, ali ju je neiskustvo koštalo poraza posle produžetka od Cibone. Trener Dejan Milojević smatra da je presudila sreća.

Partizan u ponedeljak gostuje Širokom, a eventualnom pobedom crno-beli bi se izdvojili na prvom mestu na tabeli ABA lige. Trener Duško Vujošević smatra da je meč u Hercegovini veoma bitan za njegov tim.

ABA liga, 7. kolo:
Zadar – Igokea 79:80 (18:24, 19:17, 26:19, 16:20)
Solnok Olaj – Union Olimpija 62:71 (18:14, 10:22, 20:20, 14:15)
MZT Skoplje Aerodrom – Krka 80:75 (20:23, 19:8, 19:19, 22:25)
Cibona – Mega Vizura 98:96 (24:25, 19:29, 24:15, 15:13, 16:14)
Crvena zvezda Telekom – Cedevita 73:59 (17:19, 18:13, 21:11, 17:17)
Radnički – Budućnost Voli 72:86 (14:13, 26:16, 16:30, 16:27)

Partizan blistao u 'Pecari'!

Košarkaši Partizana ostvarili su ubedljivu pobedu na gostovanju ekipi Širokog i tako se izdvojili na čelu tabele ABA lige posle sedmog kola.

ABA liga - Page 2 Drgaan600134719020131025214111

Posle poraza od Fenerbahčea u Evroligi, ekipa Duška Vujoševića vrlo brzo se vratila u prepoznatljivi ritam i u potpunosti opravdala ulogu favorita protiv Širokog, u poslednjoj utakmici sedmog kola ABA lige.

Crno-beli su dominirali čitavim tokom meča, o čemu dovoljno govori i konačan rezultat - 81:60.

Bukvalno od samog starta Partizan je krenuo silovito, ekspresno je poveo sa 16:3, pa je već tada moglo da se nagovesti šta čejka domaći tim do kraja meča. Dvocifrenu prednost crno-beli su održavali tokom čitavog prvog poluvremena, a maksimalna razlika u drugoj četvrtini bila je ''plus 17'' za Partizan - 29:12.

Kao i obično, početak treće četvrtine bio je problematičan za Partizan, domaći su napravili seriju 5:0, smanjili na 39:30, ali je Lovernj ubrzo odgovorio trojkom i najavio seriju gostiju od 11:0, kojom je i definitivno rešen meč u njihovu korist.

Tada je Partizan poveo sa 50:30 i do kraja je Vujoševićevom timu ostalo samo da rutinski privede posao kraju.

Kapiten Milosavljević i Bogdan Bogdanović predvodili su Partizan sa po 19 poena, dok su u poraženoj ekipi najefikasniji bili Barać i Bošnjak sa po 12.

Ovim trijumfom Partizan je na tabeli ponovo izbio na čelnu poziciju sa šest pobeda i jednim porazom, ispred Crvene zvezde, Cedevite i Budućnosti, koji imaju po jednu pobedu manje.