Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011

Fudbalska reprezentacija Srbije - "Orlovi" - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fudbalska reprezentacija Srbije - "Orlovi"   Fudbalska reprezentacija Srbije - "Orlovi" - Page 2 Sat610Sre 11 Sep - 20:58

Laganih 3:0 za Srbiju u Kardifu

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Vels u Kardifu sa 3:0 u pretposlednjem meču kvalifikacija za SP 2013. godine.

Fudbalska reprezentacija Srbije - "Orlovi" - Page 2 1331344927522f80b52255d858202587_orig

U duelu bez rezultatskog značaja, ekipa Siniše Mihajlovića još jednom je pokazala da je mnogo kvalitetnija od Velšana koje je u Novom Sadu dobila sa 6:1.

Srbija je u Kardifu igrala i postizala golove u laganom ritmu, a meč je obeležio evrogol Aleksandra Kolarova u 39. minutu.

Osim defanzivca Sitija strelci su još bili Filip Đorđević u 8. i Lazar Marković u 59. minutu. Srbija posle devet odigranih mečeva zauzima treće mesto u B grupi sa 11 bodova, a zanimljivo je da smo devet od 13 golova u ovim kvalifikacijama dali Velsu.

Naš tim dobro je počeo i u 3. minutu imao je prvu ozbiljnu priliku za gol. Fejsa je iskoristio grešku odbrane domaćina, uzeo je loptu i dodao do Lazara Markovića koji je iz dobre pozicije iskosa sa leve strane očajno šutirao.

Domaćin se na ovom meču opredelio za kontra napade, a Srbija je do vođstva stigla u 8. minutu. Kolarov je doigrao odličan dupli pas sa Fejsom i centrirao. Đuričićev udarac glavom golman Majhil nekako je odbranio ali na pravom mestu bio je Filip Đorđević koji je loptu sporveo u mrežu za vođstvo našeg tima.

Već u prvih 15 minuta naš tim imao je četiri pokušaja (tri u okvir gola) naspram nula domaćina. Nastavili su naši igrači da odlično koriste prostor, a novu šansu nakon prekida imao je Tadić u 13. minutu. Novu šansu Srbija je imala u 24. minutu. Nakon kornera sa desne strane u odličnoj situaciji bio je kapiten Ivanović ali je u padu glavom šutirao za malo preko gola.

Usledio je nešto mirniji period utakmice. Velšani su pokušavali da se oslobode pritiska, ali bilo je jasno da su dosta slabiji. Novu veliku šansu Srbija je imala u 38. minutu utakmice. Slično kao i na početku, odbrana Velsa je pogrešila, ovoga puta Marković je odložio idealno do Fejse koji je loše šutirao i Majhil je odbranio.

Ipak u nastavku akcije Aleksandar Kolarov je postigao evrogol. Levi bek Sitija dobio je loptu na levoj strani i sa oko 30-ak metara strahovitim udarcem pogodio je rašlje golmana domaćina za 2:0.

Do kraja poluvremena Srbija je rutinski zadržala dva gola viška, pa je posle 45 minuta na polupraznom stadionu u Kardifu imala sigurnu prednost.

Fudbalska reprezentacija Srbije - "Orlovi" - Page 2 521737035522f80b63f434353214122_orig

Ni start drugog poluvremena nije se mnogo razlikovao od prvog. Razlika u klasi bila je očigledna, a do trećeg gola naš tim je stigao u 55. minutu. Nakon akcije Tadića i Kolarova strelac je bio Lazar Marković koji je natrčao na odbijenu loptu i savladao Majhila.

U pauzi između dva poluvremena selektor Velsa u igru je uhbacio i najskupljeg igrača u istoriji fudbala Gareta Bejla.

Bejl, iako nespreman, u nekoliko navrata je pokazao zbog čega je Real platio Totenhemu 100 miliona evra. U 60. minutu je dobro uzdrmao Stojkovića ’bombom’ sa 25 metara, a pri svakom njegovom kontaktu sa loptom videlo se da odskače kvalitetom.

Prvu izmenu Siniša Mihajlović je izvršio u 67. minutu – umesto Radovanovića zaigrao je Luka Milivojević. Rezultat na semaforu i činjenica da ovaj duel nije imao rezultatski značaj učinili su da u poslednjih 25 minuta tempo potpuno padne. Sve se svodilo na individualne poteze na obe strane, pa je naš tim do kraja lako sačuvao ubedljivih 3:0.

Poslednjih 40-ak sekundi na utakmici umesto Fejse odigrao je Radosav Petrović.

Vels: Majhil, Ginter, Metjus, Ledli, Gabidon, Dejvis, King, Belami, Vouks, Remzi, Krofts.
Srbija: Stojković, Biševac, Nastasić, Ivanović, Kolarov, Radovanović (Milivojević), Fejsa (Petrović), Tadić (Krstičić), Đuričić, Marković, Đorđević.

B92

Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Fudbalska reprezentacija Srbije - "Orlovi" - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Fudbalska reprezentacija Srbije - "Orlovi"   Fudbalska reprezentacija Srbije - "Orlovi" - Page 2 Sat610Pet 14 Mar - 16:11

"Orlovi" na tlu Amerike: Srbija igra sa Brazilom, Jamajkom i Panamom na turneji

Fudbalska reprezentacija Srbije - "Orlovi" - Page 2 389574_dsc9293_f

Reprezentacija Srbije odigraće na kraju sezone prijateljske utakmice protiv Brazila, Jamajke i Paname, saopštio je nacionalni Fudbalski savez.

Po završetku obavezne nedelje odmora na kraju sezone počinju prijateljske reprezentativne utakmice pred početak Svetskog prvenstva u Brazilu.

Srbija će krajem maja i početkom juna ići na američku turneju i odigraće dva meča u SAD i jedan u Brazilu.

U Nju Džersiju 26. maja na programu je meč sa Jamajkom, 31. maja u Čikagu igra se utakmica protiv Paname, dok je duel sa domaćinom Mundijala Brazilom zakazan za 6. jun u Sao Paolu.

Za sada nisu objavljeni termini okupljanja nacionalnog tima i program priprema.

FSS je objavio da su "protivnici i lokacije izabrani pažljivo i sa željom da se ispune svi kriterijumi".

Srbija će protiv Jamajke odigrati prvi meč sa tim imenom na teritoriji SAD, a savez računa i da će veliki broj iseljenika ispuniti stadione u Nju Džersiju i Čikagu.

"Posebno se vodilo računa i o snazi protivnika. Procenjeno je da je gradacija po jačini adekvatna uslovima u kojima će mečevi biti odigrani, kao i osnovnoj želji da se ekipa pravilno pripremi za početak novih kvalifikacija za Prvenstvo Evrope 2016. u Francuskoj", naveo je FSS.

Ova turneja biće poslednje okupljanje reprezentacije do jeseni, kada su na programu prijateljska utakmica protiv Francuske, a onda i kvalifikacije za EP.

FSS je posebno naglasio da je utakmica u Sao Paolu dogovorena posle direktnog poziva FS Brazila.

"Poziv i meč predstavljaju veliku čast za srpski fudbal, jer je jedan od favorita narednog takmičenja insistirao da mu protivnik u poslednjoj pripremnoj utakmici pred početak Mondijala bude reprezentacija Srbije", naveo je FSS.

Raspoloženje : uvek extra

PočaljiNaslov: Re: Fudbalska reprezentacija Srbije - "Orlovi"   Fudbalska reprezentacija Srbije - "Orlovi" - Page 2 Sat610Uto 27 Maj - 0:46

DRULOVIĆU PRIJA REGE: Srbija bolja od Jamajke u Nju Džersiju

U pobedi nad od 2:1 golove su postigli Tadić i Kolarov, koji je i promašio penal

Fudbalska reprezentacija Srbije - "Orlovi" - Page 2 Srbija-jamajka-1401136577-505059

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je odgovarajuću selekciju Jamajke (2:1) u prvoj od tri prijateljske utakmice, koje će igrati na turneji po Americi i Brazilu.

Izabranici vršioca dužnosti selektora Ljubinka Drulovića, koji je u tom statusu na klupi nacionalnog tima ostvario drugu pobedu, odigrali su kvalitetno posebno u prvih 45. minuta meča na praznom stadionu u Nju Džersiju, kada su potpuno gospodarili terenom.

Od prečke Lazara Markovića u trećem minutu, golova Tadića u 13. i Kolarova dever minuta kasnije do odličnih pokušaja Tošića i velike šanse Mitrovića, sve je u tom delu igre bilo na strani našeg tima.

Na startu drugog poluvremena u timu Srbije nije bilo promena, ali je Jamajka za razliku od prvih 45. minuta počela odlučnije i uspela da smanji rezultat na 2:1. Siton je dobro skočio u šesnaestercu srpskog tima i iako je bio usamljen uspeo je u 53. minutu da matira Vladimira Stojkovića. Nekoliko minuta posle gola Jamajka je bila bolja, pa je Drulović na isteku sata igre umesto Markovića na teren poslao Bastu.

U igri značajno mirnijoj nego u prvih 45 minuta Srbija je u 75. minutu imala priliku za gol, ali dobru akciju i pas Kolarova Filip Đorđević, koji je zamenio Mitrovića nije pretvorio u gol.

Tri minuta pre zaostavnog vremena Kolarov je iznudio jedanaesterac, ali ga nije pretvorio u gol, pošto je golman Jamajke uspeo da zaustavi njegov šut.

Posle duela sa "rege bojsima", "orlove" očekuju provere protiv Paname 1. juna (2.00) i Brazila pet dana kasnije (22.00).

Tekstualni prenos

STADION: „Red Bul Arena“. GLEDALACA: 2. 000. SUDIJA: Dejv Gantar. POMOĆNICI: Fil Brir, Danijel Belo (sva trojica iz Kanade). ČETVRTI SUDIJA: Hose Karlos Rivero (SAD).

STRELCI: 1:0 Tadić 13, 2:0 Kolarov 22, 2:1 Siton 53. minut.

SRBIJA: Stojković, Ivanović, Kolarov, Gudelj, Pejčinović, Matić (od 86. Petrović), Jojić, Tadić, Marković (od 61. Basta) , Tošić, Mitrović (od 69. Đorđević).

JAMAJKA: Blejk, Dojli, A. Edvards, Lorens, Pauel, Hamfri (od 71. Grej), Grant (od 77. Kembel), Dž. Edvards (od 46. Beket), Ostin, Doukins (od 82. Braun), Matoks (od 46. Siton).