Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Dnevnik Ane Frank

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Ženski
Poruka : 96950

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo

PočaljiNaslov: Dnevnik Ane Frank   Sre 25 Jan - 23:28

Dnevnik Ane Frank

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ана Мари Франк је јеврејска девојчица, рођена у Немачкој 1929.године. Њена породица је, пред опасношћу од Немаца, избегла из Немачке у Холандију. када су немачке трупе окупирале Холандију, породица Ане Франк се скривала у једном поткровљу куће у Амстердаму. Мала Ана је у то време скривања писала дневник који је касније, после њене смрти, штампан. Немци су открили ово њено скровиште, похватали све чланове ове породице, а затим их све одвели у концентрациони логор Берген-Белсен. Ана је заједно са сестром и мајком умрла од тифуса што је права иронија, јер је само неколико дана после њене смрти логор био ослобођен.

Њена трагична судбина сажета је у књизи „Дневник Ане Франк“. Иза Ане је остао само тај дневник у коме шеснаестогодишња девојчица описује тешке године свог живота и живота своје породице. Она је свој дневник водила као серију писама измишљеној другарици Кети. До последњег реда њеног дневника она је била убеђена да ће се све добро завршити.

Ана је са породицом провела скоро две године скривена у тајном поткровљу једне куће у Амстердаму док није стигла немачка патрола којој је „откуцано“ где се они налазе и одвела их у логор. Из логора се вратио само отац Ото који је објавио ћеркин дневник. Књига је постала светски бестселер и по њој су снимљени филмови и доживела је више драматизација. Било је покушаја да се открије ко је била особа која је 4.априла 1944. године назвала Гестапо и обавестила их где се крије група Јевреја, али осим неколико теорија, ништа није доказано. Постоје неке теорије у вези са издајицом породице Франк. холандски историчари су се поделили око питања да ли треба даље трагати за издајником јер су већ сви одавно помрли, или истину треба открити по сваку цену.

Пола милиона људи годишње посети Музеј Ане Франк, отворен 1957. године у Амстердаму, не месту бившег уточишта ове девојке и њене породице, чије су собе остале празне…

Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

Ženski
Poruka : 92518

Učlanjen : 06.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Sre 6 Feb - 12:49

Jedna od prvih knjiga koja je ostavila velik trag u mom zivotu

Nazad na vrh Ići dole
Esti

Ženski
Poruka : 35419

Učlanjen : 28.10.2014

Raspoloženje : U bojama duge

PočaljiNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Uto 23 Dec - 10:08

"
Vidim kako se svijet postupno pretvara u divljinu, čujem stalno približavanje groma koji će i nas uništiti, mogu osjetiti patnje milijuna a ipak, ako pogledam u nebo, mislim da će se sve pravedno riješiti, da će i ova okrutnost završiti da će se opet vratiti mir i spokojstvo.

Read more at [You must be registered and logged in to see this link.]
- See more at: [You must be registered and logged in to see this link.]

Ne sudite mi danas,možete sutra,kada me iz sna probude jutra!
Nazad na vrh Ići dole
Esti

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Uto 23 Dec - 10:10

IZ DNEVNIKA ANE FRANK
Uveče kad ležim u krevetu i završavam molitvu rečima: "Hvala ti za sve dobro, drago i lepo", ispunjena sam radošću.
Tada pomislim na "dobro" - na skrivanje, zdravlje i celo svoje biće; "drago" - na Petera, na ono što je još malo i osetljivo i čemu se još ne usuđujemo da damo ime, na ljubav, na budućnost, sreću; "lepo" - na svet, prirodu i neizmernu lepotu svih stvari, svega što je lepo.
Tada ne razmišljam o bedi, nego o onom lepom što nam je još ostalo. U tome leži veliki deo razlike između majke i mene. Kada je neko potišten, njen savet je: "Pomisli na sve nedaće u svetu i budi srećan što ih ne proživljavaš." Moj savet je: "Izađi napolje, na polja, u prirodu i na sunce. Izađi napolje i pokušaj da ponovo pronađeš sreću; misli na sve ono lepo što se nalazi u tebi i oko tebe i budi srećan."
Po mom mišljenju, majčina rečenica nije dobra, jer šta ćeš učiniti ako ipak doživiš nedaće? Tada si izgubljen. Ja, naprotiv, smatram da u svakoj patnji ima nešto lepo. Ako to potražiš, pronalazićeš sve više radosti i postaćeš smiren. A ko je srećan, usrećiće i druge; ko ima hrabrosti i vere, nikada neće potonuti u bedu!

Nazad na vrh Ići dole
Esti

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Uto 23 Dec - 10:11

Najbolji lek za sve one koji se plaše, usamljeni su ili nesrećni, jeste da izađu napolje, negde gde mogu biti sasvim sami sa nebom, prirodom i Bogom. Jer jedino onda čovek oseća da je sve onako kako treba da bude i da
Bog želi da vidi ljude srećne, usled jednostavne lepote prirode. Sve dok to postoji -a to će sigurno uvek tako biti - znam da će uvek biti utehe za svaku tugu, ma kakve bile okolnosti. I čvrsto verujem da priroda donosi utehu svim nedaćama.~ Ana Frank

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Ane Frank
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Dnevnik Ane Frank
» MILOŠ CRNJANSKI " DNEVNIK O ČARNOJEVIĆU "
» Naš mali dnevnik
» Dnevnik jednog psihijatra - T. Kronja