Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Novak Đoković

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 14 ... 26  Sledeći
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: E, sad još Rolan Garos!   Novak Đoković - Page 2 Sat610Uto 13 Sep - 8:11

Đoković: E, sad još Rolan Garos!

Od večeras – još Rolan Garos.

Posle svega što je uradio u prethodnih devet i kusur meseci 2011. godine, Novak Djoković već je upisao svoje ime na listu teniskih besmrtnika, ali sad ga još samo jedan gren slem turnir deli od otmene grupe teniskih džentlmena, gde vas nijedan lobi ovog sveta ne može ugurati.

Novak Đoković - Page 2 V217549p0

Tamo se stiže samo ogromnim odricanjima i surovim treninzima, svakog dana...

Posle osvajanja četvrtog gren slema u karijeri, trećeg od četiri moguća ove godine i prvog US Opena, Novak Djoković je još vruć na terenu, u intervjuu za Televiziju Prva, rekao:

"Neverovatno", prvo je slegao ramenima novi šampion Njujorka na podsećanje voditelja na to šta je sve osvojio ove godine.

"Ne znam zaista i mene iznenadjuje koliko mi dobro ide. Mislim da je trud koji uložio u ovaj sport počeo da se isplaćuje, kao i vera i samouverenost. Ja zaista verujem da mogu sve da osvojim, idemo na sada na Rolan Garos", rekao je Djoković šta mu je novi cilj u noći u kojoj je osvojio i US Open, posle Australijan Opena, Vimbldona, Masters kupa i Dejvis kupa.

Svi, koji smo navijali za možda i najboljeg srpskog sportistu svih vremena, uplašili su se za ishod finala Flašing Medouza u trećem setu, kada se Djoković požalio na bolove u ledjima, pao u igri, dozvolio velikom rivalu Rafaelu Nadalu da se vrati u meč i što je najgore, kada je Nole dva puta pozivao oficijelnog lekara da mu pomogne.

Kako su ledja?

"Nije baš sve onako kako je trebalo da bude", klimnuo je glavom Djoković, svestan da će se bolovi u ledjima možda i pojačati kada se bude ohladio, a pred njim je nedelja u kojoj ga očekuje polufinale Dejvis kupa u Areni protiv Argentine.

Dakle, pored "redovnog" zamora materijala, finala odigranog dan kasnije, dugog puta i nemogućnosti da se adaptira na vremensku razliku, sada je tu i bol u ledjima koji će svakako dodatno mučiti Djokovića pred duel u Areni.

"Nije povreda bila toliko ozbiljna da nisam mogao da serviram, ali nisam mogao iz sve snage, pa sam išao na preciznost. Ipak je on u ovom trenutku bio spremniji, pa sam svesno u četvrtom setu kratio poene, ulazio u teren i tražio vinere. Na sreću, igrao sam dobro", zadovoljan je Djoković što je pronašao put ka šestoj pobedi nad bivšim prvim teniserom sveta ove sezone, u šestom finalu.

Novi, šesti, težak udarac za Nadala.

"Zvuči nerealno, neverovatno... Osećaj je sjajan. Imam iza sebe ludu godinu koja i dalje traje. Ali svaki put kada igram protiv Rafe to je izazov za sebe, čestitam mu na svemu", rekao je naš as ranije na terenu, tokom ceremonije dodele pehara.

I Djoković se, kao i Nadal, okrenuo žrtvama terorističkog napada na Njujork 9. septembra 2001. godine.

"Želim da dodam na ono što Rafa rekao, želim da izrazim svoje saosećanje sa nastradalima i da kažem da sam uz sve gradjanje Njujorka i SAD u ovom, za njih, tužnom trenutku", rekao je Djoković i na kraju dodao:

"Ne možemo da shvatimo koliko smo srečni što možemo da radimo i uživamo u tome što se bavimo ovaim sportom. Ništa od svega ovoga ne bih osvojio bez mog tima, devojke, trenera... Danas je mom stricu Goranu rodjendan. Srećan rodjendan!", tražio je Djoković strica na tribinama, ali se setio i onih koji ovog ponedeljka po lokalnom vremenu nisu mogli da budu tu:

"Pozdrav svima u Srbiji, porodici i braći, volim vas".

Novak Đoković - Page 2 V217549p1

Na kraju je podvukao:

"Hvala publici! Sa nestrpljenjem čekam da se vratim sledeće godine".

Pre Djokovića, priliku da govori dobio je poraženi finalista, koji je prošle sezone stigao do titule u Njujorku upravo pobedom nad Djokovićem, takodje u četiri seta, takodje u ponedeljak zbog kiše i lošeg vremena.

"Očigledno je da sam razočaran, ali ovaj momak radi neverovatne stvari i mogu samo da mu čestitam. Hvala i njegovom timu. Ima godinu koju će biti nemoguće ponoviti...", rekao je Nadal i dodao:

"Ovo je bio težak meč, verujte pokušavao sam da igram agresivno, ali on je uvek pronalazio način da se vrati u poen, dao sam sve od sebe i izgubio od najboljeg na svetu. Mnogo finala izgubio sam od njega ove godine, ali dobijao sam u prošlosti i to mi daj nadu da mogu da promenim ovo, ali moram mnogo da radim i da se vratim ovde sledeće godine", rekao je Nadal, koji nikada u karijeri nije doživeo šest uzastopnih poraza od nekog rivala.

Nije ni pet, a nije ni četiri... Za tačan odgovor na to da li ga je neko tri puta zaredom dobio potrebno je duboko "kopanje" po karijeri Nadala, ali Federeru i Mareju to nije pošlo za rukom. Djoković je očigledno pronašao lek za "Tora", sada je skor 16:13 i iz ove perspektive izgleda da je samo pitanje kada će naš teniser postati prvi sa pozitivnim skorom protiv Nadala...

Djoković iz Njujorka nosi ne samo 1.800.000 dolara koliko dobija šampion, već i dodatnih 500.000, što je polovina nagrade za najboljeg na SAD turneji, odnosno bonus za onoga ko ostvari najbolje rezultate na turnirima koji počinju na teritoriji Sjedinjenih Država posle Vimbldona.

Standardno, nagrada je 1.000.000 dolara, ali je Djoković titulom na US Openu samo sustigao na čelu te liste Mardija Fiša, pa su obojica podelila tu nagradu.

Dakle, Djokoviću je pripalo 2.300.000 dolara, a Nadalu 900.000 "zelenih novčanica".

(MONDO - foto: FoNet)










Novak Đoković - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Sub 24 Sep - 11:41






Poslednji put izmenio zjovan29 dana Uto 1 Nov - 13:45, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Sub 24 Sep - 11:42






Poslednji izmenio zjovan29 dana Uto 1 Nov - 13:38, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Sub 24 Sep - 11:44







Poslednji izmenio zjovan29 dana Uto 1 Nov - 13:38, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Sub 24 Sep - 11:45







Poslednji izmenio zjovan29 dana Uto 1 Nov - 13:39, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Sub 24 Sep - 11:47









Poslednji izmenio zjovan29 dana Uto 1 Nov - 13:39, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Sub 24 Sep - 11:48







Poslednji izmenio zjovan29 dana Uto 1 Nov - 13:40, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Sub 24 Sep - 11:49








Poslednji izmenio zjovan29 dana Uto 1 Nov - 13:40, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Sub 24 Sep - 11:50








Poslednji izmenio zjovan29 dana Uto 1 Nov - 13:41, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Sub 24 Sep - 11:50









Poslednji izmenio zjovan29 dana Uto 1 Nov - 13:41, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Sub 24 Sep - 11:51







Poslednji izmenio zjovan29 dana Uto 1 Nov - 13:41, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Sub 24 Sep - 11:52








Poslednji izmenio zjovan29 dana Uto 1 Nov - 13:42, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Sub 24 Sep - 11:54









Poslednji izmenio zjovan29 dana Uto 1 Nov - 13:42, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Pet 30 Sep - 8:56

Novak ne brani trofej u Pekingu

Najbolji teniser sveta zbog povrede je otkazao nastup na turniru u Pekingu, na kojem je trijumfovao prošle jeseni. "Navijači, izvinite",poručio on preko društvenih mreža.

Novak Đoković - Page 2 V219182p0

Novak Đoković povredio je leđni mišić tokom Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku, a zbog bolova je nedavno morao da preda meč Dejvis kupa Huanu Martinu Del Potru.
Time je Srbija izgubila polufinalni okršaj sa Argentinom i oprostila se od snova o odbrani trona.

Doktori su Đokoviću prognozirali mesec dana pauze zbog delimične rupture mišića.

"U pitanju je povreda međurebarnog mišića koja me sprečava da rotiram gornji deo tela prilikom servisa. Pokušao sam da treniram ali, na žalost, bol je jošk prisutan i povreda zahteva duži odmor i dosta terapija. Izvinjavam se svim fanovima koji su kupili karte za turnir sa nadom da će gledati neke od mojih mečeva. Najviše bih voleo da sam u poziciji da igram jer mi China Open jako drag turnir. Što zbog divne atmosfere, vernih navijača, prijatnih ljudi, hrane...tako i zbog samog osećaja takmčcenja i druženja. Daću sve od sebe da se uskoro oporavim i završim lepo ovu neverovatnu sezonu koja nam je svima donela mnogo radosti", naveo je Đoković u poruci na svom Facebook profilu.

Turnir u Pekingu počinje u ponedeljak, a trenutno nije poznato hoće li Novak propustiti i turnir Masters serije u Šangaju, čiji je start zakazan za 9. oktobar.

Učešće je već otkazao Rodžer Federer, naglasivši da želi da se oporavi i sanira sitne povrede. On će tako ući u finiš sezone posle pauze od čak šest nedelja.

Novak Đoković u 2011. je osvojio deset titula, od čega tri na grend slem turnirima.
Ostvario je 64 pobede, uz samo tri poraza.

(MONDO)










Novak Đoković - Page 2 4285547593


Novak Đoković - Page 2 2lwq2yh


Novak Đoković - Page 2 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Otvorena akademija "Novak"   Novak Đoković - Page 2 Sat610Uto 1 Nov - 21:52

Otvorena akademija "Novak"


"Teniska akademija Novak" i zvanično je otvorena danas u Beogradu. Predstavljen je i tim koji će raditi sa talentovanim teniserima.

U okviru Akademije deca uzrasta od deset godina imaće priliku da usavršvaju svoje tenisko umeće pod nadzorom stručnog tima koji će predvoditi predsednik Teniskog saveza Beograda Goran Bubanj.

Novak Đoković - Page 2 Akademija-novak

Osim najmlađih tenisera u program rada Akademije trebalo bi da se uključe i stariji igrači koji žele da se usavrše.

"Uloga Akademije, koja nosi ime najboljeg srpskog i svetskog tenisera Novaka
Đokovića, jeste u stručnom upotpunjavanju treninga teniskih profesionalaca, ali i talentovane dece", rekao je Bubanj.

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Sub 5 Nov - 21:39

Nišikori zaustavio Novaka, neizvesno učešće u Parizu

Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale turnira u Bazelu
pošto je Kei Nišikori iskoristio problem prvog tenisera sveta sa desnim
ramenom da dođe do preokreta - 6:2, 6:7(4), 0:6. Novak pohvalio
Nišikorija za prikazanu partiju, ali i naglasio da je zbog povrede
ramena jedva uspevao da servira.

Povreda ramena prilično je omela Đokovića, ali je prvenstveno svojom
odličnom igrom Nišikori napravio veliko iznenađenje u polufinalu turnira
u Bazelu.
Novak je napravio prvi brejk, i lako stigao do 4:1, a zatim je
ponovo oduzeo servis Japancu i došao u poziciju da servira za prvi
set. Međutim, Nišikori uspeva da ostane u prvom setu, smanji na 5:2, a
onda je Novak zatražio medicinski tajm - aut. Posle 35 minuta, Đoković
stiže do set lopte, i treći put je napravio brejk i sa 6:2 dobio prvi
set.


Novak Đoković - Page 2 190564_nole1_if


Đokovića je rame nastavilo da muči i u drugom setu, ali je uspeo
da spasi dve brejk lopte u trećem gemu i povede sa 2:1. Srpski teniser
je i sam propustio šansu za brejk u sledećem gemu, što je Nišikori
kaznio napravivši seriju od tri gema za 4:2.


Međutim, odmah je Novak podigao nivo igre, kralj je dobio tri
gema u nizu i stigao na 5:4, Nišikori uspeva da ostane u meču i
izjednači na 5:5. U taj brejku Nišikori je iznenadio Noleta i izjednačio
rezultat u setovima.
Japanac bez problema dobija prvi gem u trećem setu, na svoj
servis, a onda stiže i do brejka!
Nišikori dobija i naredni gem za
vođstvo od 3:0 u trećem setu, pa se činilo da Đoković više nema motiva da juri preokret. Japanac je napravio novi brejk, i poveo sa 4:0 u trećem setu i došao na prag pobede.
Peti gem ovog seta završen je ekspresno, Japanac je poveo sa
5:0, a Novak nije došao ni do počasnog gema.


Tek što se oporavio od povrede leđa i polako se vraćao u prepoznatljivi ritam, Đoković se danas suočio i sa povredom ramena, zbog koje ga, po svoj prilici, očekuje nova pauza.



''U ovom trenutku mi je najvažniji oporavak. Mislim da u ovim
okolnostima neću moći da treniram narednih dana. Osećam bolove u ramenu,
ali i u celom telu. Voleo bih da igram u Parizu, ali, naravno,
konsultovaću se i sa svojim timom, videću šta i oni misle'', ocenio je
Đoković.
On je pohvalio rivala za pruženu partiju i čestitao mu na pobedi.

''Nišikori gotovo da nije pravio greške, a nekoliko neverovatnih
lopti je uspeo da vrati. To je tenis... Bio je bolji, a ja nisam uspeo
da iskoristim svoje prilike'', dodao je Novak.


Izvor: Vesti online










Novak Đoković - Page 2 4285547593


Novak Đoković - Page 2 2lwq2yh


Novak Đoković - Page 2 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Đoković ličnost godine!   Novak Đoković - Page 2 Sat610Čet 1 Dec - 15:04

Đoković ličnost godine

Novak Đoković dobitnik je nagrade "Ličnost godine 2011",koju tradicionalno dodeljuju "Nezavisne novine". Dolazak Đokovića u Banjaluku izazvao je veliku pažnju javnosti u tom gradu. Ceremoniji dodele nagrade prisustvovali Boris Tadić i Milorad Dodik.

Prvi reket sveta Novak Đoković ovogodišnji je dobitnik nagrade "Ličnost godine", koju dodeljuju banjalučke Nezavisne novine, a ceremoniji uručenja prisustvovali su i predsednici Srbije i RS, Boris Tadić i Milorad Dodik.
Novak Đoković u Banjaluci

Đoković je, obraćajući se stotinama zvanica u banjalučkom hotelu "Bosna", rekao da je počastvovan priznanjem, i zahvalio svim građanima BiH koji su
glasali za njega.
"Ni magla ne može da nas spreči da budemo ovde", rekao je Đoković aludirajući na peripetije koje je imao pri dolasku u Banjaluku, jer je avion zbog guste magle u Posavini kasnio gotovo dva sata. Prema njegovim rečima, odlukom da mu dodele ovo prestižno priznanje građani BiH su dokazali da sport spaja ljude i pokazali koliko cene sport i uvažavaju uspehe sportista.

Novak Đoković - Page 2 Nole1

"Ja,kao predstavnik sporta, stojim pred vama i nadam se da ovo može da budepravi primer za svu decu koja imaju nedoumicu čime bi trebalo da se
bave. Sport znači zdrav način života i u mom slučaju mogu da potvrdim da
ništa nije nemoguće, da svi snovi mogu da se ostvare", rekao je Đoković, podsetivši da je u upravo završenoj teniskoj sezoni ostvario sve svoje najviše ciljeve i ambicije.
Dolazak Đokovića u Banjaluku izazvao je veliku pažnju građana, a neki su čak odlučili da ga na temperaturi ispod nule čekaju u centru grada.
Đoković je odvojio vreme i za razgovor sa novinarima, a na pitanje kako se oseća kao najpopularniji sportista sveta, odgovorio je skromno da nije siguran
da je ta konstatacija tačna, ali da je, svakako, odigrao najbolju sezonu u karijeri.

Novak Đoković - Page 2 Nole2

"Cela sledeća godina je veliki izazov za mene i očekujem da se dobro
pripremim, jer od toga sve zavisi. Ako se dobro pripremim, imam šanse da
uspešno započnem godinu, što je krucijalno za nastavak sezone", rekao
je Đoković i precizirao da to znači osvajanje prvog grend slema sezone –
otvorenog prvenstva Australije.
"Povrede nemam, a sada imam i vremena da zalečim sve, posebno svoju glavu koja je malo luda", našalio se Đoković.
Upitan šta će mu biti ciljevi u budućnosti sada kada je prvi na ATP listi,
Đoković je rekao da želi da igra vrhunski tenis što duže i da osvoji što
više grend slem turnira, a možda i još neki Dejvis kup.

Novak Đoković - Page 2 Nole3

Da je Đoković omiljen i među političarima dokazao je i predsednik Dodik,
koji je, nakon što mu je javljeno da je Đoković stigao u Palatu Republike Srpske, nije ni odgovorio na pitanje postavljeno na zajedničkoj pres konferenciji sa Tadićem.
Predsednik Dodik se, međutim, kasnije iskupio za takav gest, pruživši priliku novinarima da mu postavljaju pitanja nakon završetka ceremonije uručenja priznanja Đokoviću.
Na ceremoniji su, naime, predsednici Dodik i Tadić sedeli za istim stolom sa Novakom Đokovićem, a pridružio im se i veteran jugoslovenskog fudbala Ivica Osim. Proteklih godina, nagradu "Ličnost godine" dobile su osobe iz različitih oblasti, a prošle godine laureat je bio predsednik Hrvatske Ivo Josipović.

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Čet 1 Dec - 15:11

Novaku se smeši "Laureus"

Novak među glavnim kandidatima za svetsko sportsko priznanje "Laureus". Pored Đokovića, u užem krugu kandidata Lionel Mesi i Sebastijan Fetel. Dodele nagrada 6. februara 2012. u Londonu.

Najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković među glavnim kandidatima je za osvajanje priznanja "svetski sportista godine" u izboru sportske akademije "Laureus".

Novak Đoković - Page 2 1nole-4

Đoković favorit za svetsko sportsko priznanje Laureus

Svečana ceremonija dodele "Laureus" nagrada biće održana 6. februara 2012. u Londonu, gradu domaćinu predstojećih Olimpijskih igara, nakon što je
prethodne dve godine organizovana u Abu Dabiju.Đoković je kandidaturu zaslužio posle fantastičnih rezultata ove sezone, u kojoj je ostvario skor od 70 pobeda i samo šest poraza. Svetski reket broj jedan u 2011. godini je osvojio 10 ATP titula, od čega tri na grend slem turnirima.
Pored Đokovića, u užem krugu kandidata za ovu nagradu su fudbaler Barselone Lionel Mesi i svetski prvak u Formuli 1 Nemac Sebastijan Fetel.

Novak Đoković - Page 2 1nole-3

Kandidaturu zaslužio posle fantastičnih rezultata ove sezone

Priznanja za najboljeg sportistu i sportistkinju u 2011. godini osvojili su
španski teniser Rafael Nadal i američka skijašica Lindzi Von.

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Pon 23 Jan - 15:59

AO: Hjuit namučio Đokovića

Novak Đoković - Page 2 8360890424f1d58a0a01ef869627704_size3

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Australijan opena pobedivši Lejtona Hjuita sa 3:1, po setovima 6:1, 6:3, 4:6, 6:3.

Najbolji teniser sveta imao je u Hjuitu prvi ozbiljniji test u Melburnu ali je na kraju je uspeo da uz dosta muke reši meč u svoju korist.

Đoković je igrao odlično do vođstva od 2:0 u setovima i 3:0 u trećem setu, ali je nakon toga usledio neshvatljiv pad u njegovoj igri. Hjuit je dobio šest od narednih sedam gemova i postao je prvi teniser koji je uzeo set Novaku u Melburnu.

Međutim, više od toga Australijanac nije mogao, pa je Đoković posle nešto manje od tri sata igre obezbedio plasman u četvrtfinale. Meč je po lokalnom vremenu završen posle jedan ujutro. Novakov protivnik u borbi za polufinale biće Španac David Ferer koji je lako u tri seta slavio protiv Rišara Gaskea. Zanimljivo je da je Đoković 2008. kada je u Melburnu osvojio prvi Gren slem, u osmini finala igrao protiv Hjuita, a u četvrtfinalu protiv Ferera.

Što se statistike tiče, Novak je imao pozitivan odnos vinera i neiznuđenih grešaka (51-34), imao je sasvim solidnih 71% osvojenih poena na prvi i 58% na drugi servis.

Novak Đoković - Page 2 6099782004f1d6b83b8081861970812_size3

Đoković je bio prvi na servisu i posle dva minuta dobio prvi gem. Nešto duže igrao se drugi gem, ali ishod je bio isti. Novak je iskoristio drugu brejk loptu, veoma lako je materijalizovao brejk i poveo je sa 3:0.

Lako je najbolji teniser sveta napravio još jedan brejk, ali je nakon toga neočekivano prepustio Hjuitu jedan servis gem posle nekoliko retkih grešaka. Đoković se odmah konsolidovao, napravio je novi brejk i iako nije briljirao posle 31 minuta rešio je prvi set u svoku korist (6:1).

Drugi set počeo je veoma čudno, prva tri gema bili su brejkovi, a Đoković je napravio dva. Hjuit je nastavio da daje sve od sebe, borio se u svakom poenu do kraja i uspevao je u drugom setu da zadrži priključak za najboljim svetskim teniserom. Ipka ni borbeni Hjuit nije mogao dugo da izdrži, Novak je u devetom gemu napravio novi brejk i prveo set kraju rezultatom 6:3.

Novak Đoković - Page 2 7160199884f1d6b84027a4287116204_size3

Nije se Hjuit predao ni u trećem setu, ali njegovo telo nije više moglo da izdrži fantastičan tempo svetskog broja jedan. Međutim, Đoković je u četvrtom gemu poklonio nekoliko poena protivniku, a iskusni Hjuit to je iskoristio i potpuno se vratio u set dobivši tri vezana gema.

Intenzitet Novakove igre potpuno je pao u drugom delu trećeg seta, a Hjuit je nošen velikom podrškom publike uspeo da dobije set. U desetom gemu Australijanac je spasao jednu brejk loptu, iskoristio je četvrtu set loptu i postao prvi čovek koji je ove godine u Melburnu Novaku uzeo set.

U četvrtom setu Novak je ponovo podigao nivo igre iako nije igrao na najbolje što može. To je ipak bilo dovoljno za brejk u šestom gemu, a taj brejk je bio sasim dovoljan za novu pobedu.

B92










Novak Đoković - Page 2 F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Ned 29 Jan - 18:48

Novak: Ispisali smo istoriju, šteta što ne mogu biti dva pobednika

Novak Đoković - Page 2 209677_mdf47919_f

Novak Đoković se posle velike pobede nad Rafaelom Nadalom u finalu Australijan opena zahvalio svom rivalu što mu je pomogao u ispisivanju teniske istorije, trijumfom posle šest sati igre u Melburnu.

"Rafa, ti si jedan od najboljih igrača svih vremena na svetu, večeras smo zajedno ispisivali jednu stranice istorije tenisa. Nažalost, nije moglo da bude dva pobednika. Želim ti sve najbolje, nadam se da će biti još mnogo ovakvih finala među nama", rekao je Đoković pre nego što se zahvalio timu, devojci i armiji navijača širom sveta.

Rafaelu Nadalu je na ceremoniji dodeli pehara preostalo samo da čestita novaku pobedniku.

"Čestitam Novaku i njegovom timu, uradili su neverovatan posao. Zaslužio je pobedu. Hvala Rodu Lejveru što je došao u Melburn, uvek je lepo videti ga ovde, nikad neću zaboraviti ovaj meč i nastaviću da se borim ovako do kraja sezone", rekao je Nadal u svom maniru.










Novak Đoković - Page 2 4285547593


Novak Đoković - Page 2 2lwq2yh


Novak Đoković - Page 2 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Ned 29 Jan - 18:51

Ne postoji granica koju neće pomeriti: Novak osvojio Melburn posle šest sati!

Novak Đoković - Page 2 209678_mdf47923_ig

Ko kaže da Novak Đoković ne može da ponovi 2011. godinu? Prvi teniser sveta je u finalu Australijan opena prevazišao probleme sa servisom, zaostatak jednog seta i pokazao da nije slučajno teniski vladar planete pobedivši Rafaela Nadala u istorijskom meču dugom skoro šest sati - 3:2 (5:7, 6:4, 6:2, 6:7 (5), 7:5).

Novak je na taj način i treći put pokorio Melburn iz isto toliko mečeva u finalima, a jedini uspešniji je Andre Agasi koji ima skor 4/4.

Nije najbolje ušao srpski teniser u meč pošto je brojnim greškama dozvoljavao Nadalu lake poene i samim tim prilično uticao na samopouzdanje u tim trenucima. Novaka nije slušao ni servis, pa je Španac iskoristio stanje na terenu da stekne brejk prednosti i povede sa 3:2.


Srpski teniser je već u sledećem gemu propustio dve šanse da se odmah vrati u igru, ali je uprkos brojnim greškama to učinio nešto kasnije kada je izjednačio na 4:4.

Išlo se ka tajbrejku, međutim, Novak je ponovo napravio seriju grešaka, a Rafa zahvaljujući tome slomio servis Đokovića i potvrdio brejk u sledećem gemu za vođstvo od 1:0 u setovima - 7:5.

Nadal je i tokom drugog seta održavao statistiku na svojoj strani, Novak je imao jedva preko 50 odsto ubačenog servisa, ali je smanjio broj grešaka i sredinom drugog seta stekao prednost od 3:1.

Koračao je Đoković ka izjednačenju, servirao za 1:1 u setovima, a pored dve set lopte, Nadal je pronašao put do brejka za 5:4. Međutim, nije uspeo Španac da zadrži servis, Novak se sa 30:40 vratio i vezao tri uzastopna poena, iskoristivši treću set loptu za izjednačenje na 1:1 u setovima - 6:4.

Iskoristio je prvi teniser sveta izjednačenje kao zalet za dalji tok meča i praktično ulaskom u četvrti sat meča, po receptu iz drugog seta, poveo sa 3:1. Servis gemovi srpskog tenisera završavali su se sa protivnikovom "nulom", a na isti način, bez izgubljenog poena okončao je brejkom ekspresno i treći set - 6:2.

Kao što je Novak pratio Nadala u prvom setu, tako se Španac držao u četvrtoj deonici. Energičnim radovanjem posle svakog osvojenog poena je tražio samopouzdanje, ali ne samo da nije mogao da ugrozi Đokovićev servis, već je bilo pitanje kada će podleći pritisku i kapitulirati. Međutim, to se nije desilo.

Briljantna tri poena prvog tenisera sveta dovela su Rafu na ivicu provalije, ali prve kapi kiše u Melburnu poklopile su se sa serijom impresivnih servisa i vinera Španca koji je spasio tri brejk lopte i izjednačio na 4:4. Započeo je psihološku igru Nadal, pokušao da izbaci Novaka iz ritma žestokim protestvovanjem da se meč nastavi zbog kiše, a neminovni prekid je ubrzo usledio zbog zatvaranja krova na Rod Lejver areni.

Đoković je bez izgubljenog poena osvojio sledeći gem i poveo sa 5:4, a serija bez brejka produžila se do tajbrejka gde je Nadal prvi stigao do mini brejka i poveo sa 3:2. Odgovor šampiona je bio u velikom stilu, sa tri uzastopna poena pre nego što je loptica završila sa pogrešne strane linije i vratila Španca u život (5:4).

Imao je mnogo sreće Nadal i u sledećem poenu, a kada je konačno ubacio prvi servis stigao je i do set lopte koju je iskoristio zahvaljujući još jednom Novakovom neuspešnom potragom za vinerom.

Španac se radovao kao da je već osvojio Australijan open, a zatim i brzo promenio stanje na terenu. Odjednom je Novak bio taj koji je teže osvajao poene i gemove, a Nadal se lepršavo kretao po terenu, kao da meč nije ušao u šesti sat trajanja čime je oboren i rekord najdužeg finala koji su držali Ivan Lendl i Mats Vilander.


Sredinom odlučujućeg seta drugi teniser sveta je slomio Novakov servis, ali to je bila samo uvertira za razmenu brejkova - 4:3. Potvrdio je Srbin brejk i izjednačio na 4:4, a onda izvukao poslednje atome snage iz Nadala koji je samo zahvaljujući dobrom servisu spasio sebe novog brejka zaostatka.


Novak je izborio popravni, ali ovog puta ga je položio sa čistom peticom. Nije uspeo da iskoristi prvu brejk loptu u 11. gemu, ali jeste drugu, trijumfa vrednu. Preostalo je samo da pronađe nadljudsku snagu, kao što je i učinio, da konačno dokusuri protivnika, u istorijskom, neopisivom, neverovatnom, vanzemaljskom meču. Posle pet sati i 54 minuta - 7:5.










Novak Đoković - Page 2 4285547593


Novak Đoković - Page 2 2lwq2yh


Novak Đoković - Page 2 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Ned 29 Jan - 19:07

Novak Đoković - Page 2 6064562

Novak Đoković - Page 2 Serbia's-Novak-Djokovic

Novak Đoković - Page 2 6069123

Novak Đoković - Page 2 Novak-Djokovic

Novak Đoković - Page 2 E05e5bc760b190847ee164b41aaee753-getty-137883092

Novak Đoković - Page 2 Eb21bb9333a27ecbcfa92ffef9c426b2-getty-137883309










love
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Ned 29 Jan - 19:30

Novak: Najveća pobeda u karijeri, u narednih mesec dana neću da čujem za tenis
I.Đukić | 29. 01. 2012. - 18:47h | Foto: Reuters

Novak Đoković - Page 2 209722_mdf48267_f

Novak Đoković nije prepustio svoju krunu Rafaelu Nadalu. Melburn nije dobio novog šampiona jer je najbolji teniser sveta pokazao da je i ove sezone u veličanstvenoj formi.

"Ovo je najveća pobeda u mojoj karijeri. Doći će na mesto iznad trijumfa na Vimbldonu jer smo igrali skoro šest sati, neverovatno. Ovo je bilo i možda najduže finale u istoriji Gren slemova i kako čujem taj podatak, plače mi se. Ponosan sam što sam deo istorije, deo teniske elite koja je po nekoliko puta osvajala Melburn. Bio sam počastvovan što sam igrao pred Rodom Lejverom i 15.000 ljudi, što sam igrao do pola dva ujutro", rekao je Novak.

On je dodao da je imao šansu da završi meč u četvrtom setu ali i da se Nadal izdigao i sa neverovatnim servisima došao je do petog.










Novak Đoković - Page 2 4285547593


Novak Đoković - Page 2 2lwq2yh


Novak Đoković - Page 2 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Ned 29 Jan - 19:34

Višković: On nije sa Zemlje, on je sa Kriptona
B.O. | 29. 01. 2012. - 16:27h
Blic Sport

Novak Đoković - Page 2 208772_nebojsa-viskovic-kolumnista-02-foto-o-radosevic_f

Sportski komentator Nebojša Višković uz svoje tekstove na Blic blogu zajedno je sa nama pratio dešavanja na prvom ovosezonskom Grend slem turniru Australijan openu koji je osvojio Novak Đoković.

"I toliko puta sam, posle čuvenih teniskih mečeva, pomislio kako dalje od ovog – nema. I ako sam tada i uspevao da pronađem prave reči, sada sam zalutao u ćorsokak. Sav se bre tresem, ne mogu da pohvatam misli. Ovo nije normalno. Shvatio sam, ja u stvari poznajem Supermena", piše Višković.


Novak Đoković - Page 2 Novak-djokovic2










Novak Đoković - Page 2 4285547593


Novak Đoković - Page 2 2lwq2yh


Novak Đoković - Page 2 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610Pon 13 Feb - 18:33

Ugodno iznenađenje za Đokovića na Kopaoniku!


Osamdesetak srpskih instruktora skijanja na tamošnjem se skijalištu, u blizini kojeg se rodio Novak Đoković, poredalo i tijelima na snijegu napravilo natpis – Nole No 1 u čast svim uspjesima koje je ponajbolji svjetski tenisač ostvario.












love
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Novak Đoković - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Novak Đoković
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Novak Đoković - Best of VIDEO
» Novak Đoković i Jelena Ristić čekaju bebu
» Vesti iz Tenisa
» Pilotkinja Biljana dovezla je u Zagreb avion 'Novak Đoković'
» GODINA KRALJA
Strana 2 od 26Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 14 ... 26  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Sport :: Tenis-