Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Novak Đoković

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 16 ... 26  Sledeći
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Čet 18 Jul - 0:55

Otkud 'glava' Novakova slaba strana

Već nekoliko najvažnijih mečeva sa najvećim rivalima u završnicama Gren slem turnira Novak Đoković ne uspeva da odigra blizu svog maksimuma.

Novak Đoković - Page 6 158394366151da6408d351e264949515_size3

Problemi na mentalnom planu sa kojima Novak očevidno ulazi u takve duele najčešće se ogledaju u stegnutoj igri na početku i gubitku prvog seta.
Posle se Đoković konsoliduje, uspeva da preokrene (Mari na AO 2013) ili izgubi u neizvesnom meču (Nadal na Rolan Garosu 2012. i 2013, Mari na US openu 2012, Federer na Vimbldonu 2012), ali u većini tih mečeva postojala je opasnost da se dogodi nešto slično ovogodišnjem vimbldonskom finalu – Mari je savladao Đokovića sa 3:0, po setovima 6:4, 7:5, 6:4.

Od duela sa Federerom u polufinalu Garosa 2012. godine Novak nije odigrao ključne mečeve na gornjoj granici mogućnosti, to je činjenica nad kojom bi njegov štab i on trebalo da se zamisle. Jer, najbolji kao što on jeste najbolje uvek čuvaju za kraj.

Novak ima neverovatan kontinuitet, igrao je 13. uzastopno GS polufinale i više ne pravi kikseve protiv slabije ranigranih, što je ozbiljno dostignuće. Ipak, evidentno je da nešto ne štima u mentalnom pristupu najvećim mečevima.

(B92)










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Pon 5 Avg - 11:00

Đokovićeva tajna: Uzima i steroide! Prirodne...

Za bolji san uzima melatonin, hormon zadovoljstva i opuštenosti, jako važan onima koji često mijenjaju vremenske zone...

Novak Đoković - Page 6 632665_20150625reuterspaul-childsdi007908392_f

U predvečerje teniskog US Opena izaći će knjiga "Serve To Win", prehrambena ispovijest najboljeg tenisača svijeta Novaka Đokovića. Otvoreno progovara o intoleranciji na neke osnovne namirnice kao što su pšenica i mliječni proizvodi te svojoj dijeti.

Nakon ustajanja Đoković najprije popije veliku čašu vode sobne temperature, a toplu vodu pije cijeli dan. Potom uzima dvije žlice meda od cvijeta manuke, stabla koje raste na Novom Zelandu i koje ima antibakterijsko djelovanje. Uzima i "protresenac" (shake) od koncentrata proteina graška, a tijekom dana jede i maslac od indijskog oraščića i puno avokada.

Za bolji san uzima melatonin, hormon zadovoljstva i opuštenosti, jako važan onima koji često mijenjaju vremenske zone, a pije i čaj od sladića, koji još zovu i Gospinim zeljem i koji sadrži prirodne steroide. Za promjenu prehrambenih navika Đoković je zahvalan Igoru Četojeviću, srpskom liječniku s holističkim pristupom koji živi na Cipru.

(Večernji.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Čet 8 Avg - 1:42











love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Čet 8 Avg - 1:43











love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Čet 8 Avg - 1:44











love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Čet 8 Avg - 1:44











love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Sub 10 Avg - 1:05











love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Sre 21 Avg - 0:36

NOVAK ĐOKOVIĆ OTKRIO TAJNU SVOG USPJEHA 'Prehrana je promijenila moju karijeru, tijelo i život'

Novak Đoković - Page 6 Novak__okovi__577372S1

Ovo je priča o dečku kojeg su smatrali hipohondrom, a postao je prvi reket svijeta.

Profesionalni su sportaši nerijetko puni kompulzivnih radnji za koje čudnovato vjeruju da pridonose njihovim dobrim rezultatima. Novak Đoković nema ih ni izbliza koliko Rafael Nadal, kojega srpski tenisač u autobiografskoj knjizi “Serve to Win”, koja baš danas izlazi iz tiska, naziva čovjekom “nervoznih tikova i praznovjernih rituala”. Đoković u knjizi opisuje borbu sa zdravljem, promjenu životne filozofije i hrane, splet koji ga je konačno od trećeg na svjetskoj ATP listi lansirao na prvo mjesto. Nudi autentično svjedočanstvo vrhunskog sportaša koji se sve donedavno borio s astmom i stalnim umorom, dok nije shvatio da se cijeli život - krivo hrani.

“Prvo što napravim kad ustanem je da popijem čašu mlake vode.” Mlaku vodu pije cijelog dana, u velikim količinama. “Potom, odmah ujutro, pojedem dvije žličice meda.” Tenisač jede manuka med s Novog Zelanda koji pčele rade od manuka biljke, gusto razgranatog autohtonog grma s dalekog Pacifika. Izbjegava mlijeko i mliječne proizvode, ne pije alkohol za vrijeme turnira, spava osam sati dnevno, meditira, bavi se jogom, tai chijem… Zadnje tri godine osjeća se puno bolje, to velikim dijelom pripisuje bezglutenskoj dijeti.

U knjizi opisuje kako je od dečka kojeg su nazivali hipohondrom, a koji je muku mučio s astmom, postao nedodirljivi reket svijeta.

Stalno sam bio umoran

“Da napišem ovu knjigu inspirirala me spoznaja da mogu pokazati ne samo kako promijeniti tijelo već i cjelokupni način života - a sve to u četrnaest dana. Ustajat ćete lakše, osjećati da imate više energije, počet ćete i izgledati drugačije”, najavljuje Đoković u uvodniku.

“Od trinaeste sam se godine stalno osjećao napuhano, posebno noću. Budio bih se i ustajao umoran. Vječno sam bio umoran, nadut, čak i kad sam trenirao tri puta dnevno. Imao sam alergije i u dane velike vlage ili vrijeme cvjetanja biljaka to bi se posebno pogoršalo.

No, to što mi se događalo bilo je jako čudno. Napad astme dođe na samom početku vježbanja, ne javlja se za trosatnog meča. Ali za vrijeme velikih mečeva, protiv ponajboljih igrača, držao bih se nekoliko prvih setova i onda bi došla kriza .”

Trebalo mu je, piše, vremena da shvati da to ponašanje nije hipohondrija, ni ponašanje asmatičara niti sportaša koji se povlači kad meč postane jako težak. “Ja sam samo bio čovjek koji se pogrešno hranio. Tko bi znao da će najgori trenutak u mojoj karijeri (teška kriza za vrijeme meča na Australian Openu 2010.) na koncu ispasti najsretniji?”, piše.

“U godinu dana odigrao sam 97 profesionalnih mečeva protiv ponajboljih tenisača svijeta. U dane kad nemam meč treniram barem tri, nekad i pet sati dnevno, u teretani provedem sati i pol, zatim radim jogu i tai chi, i ako stignem uz to još i trčim, vozim bicikl, veslam. Unatoč tolikim treninzima bio sam usporen, imao i kilograme viška. Ako mislite da ćete se s puno vježbanja othrvati umoru i prekomjernim kilogramima, bolje razmislite još jednom. Zar sam imao četiri kilograma viška zato što nisam trenirao dovoljno? Ne! Osjećao sam se teškim, usporenim i umornim zato što sam jeo hranu koju jede većina nas. Jeo sam kao Srbin (i kao Amerikanac) - puno talijanske hrane poput pizze, tjestenine, jako puno kruha, zatim teške mesne obroke po nekoliko puta dnevno. Za vrijeme mečeva uzimao bih čokoladicu ili neki slatkiš, misleći da će mi to pomoći da održim energiju. Nisam shvaćao da takav način prehrane uzrokuje upale. Tijelo reagira na hranu koja mu ne odgovara, šalje signale: napuhanost, grčeve u crijevima i trbuhu, bolne zglobove.”

Poruke organizma

Ovako opisuje bol: “Zamisli da ukucavaš čavao u drvo i nepažnjom pogodiš stomak. To boli, jasno? Trbuh natekne, zacrveni se… To je upala. Sad zamisli što se događa u tvojem tijelu koje iznutra ne možeš vidjeti. Točno to se događa kad jedemo hranu koja našem tijelu ne paše. Prije nekoliko godina, za vrijeme Australian Opena, tijelo mi je slalo poruke da sam sebi nanosim povrede izunutra prema van. Morao sam naučiti slušati te poruke. Jednom kad sam to naučio, sve se promijenilo. Ne mislim pri tome samo na tenisku karijeru. Promijenio mi se čitav život. Osjećao sam kao da mi se dogodilo nešto magično. No zapravo sam iskušavao različitu hranu da bih pronašao onu koja mi najbolje odgovara. Najjednostavnije: shvatio sam koja mi hrana šteti i koja mi pomaže. Nije to tako teško, pokazat ću vam kako doći do toga...” Đoković najavljujući pasuse svoje knjige koji služe kao vodič čitatelju da prepozna dobru hranu za sebe, nauči što i kako jesti.

“Evo kako to napraviti. Počnite s izbacivanjem glutena na dva tjedna. (To je jednostavnije nego što mislite…) Poslije toga kreće borba sa šećerom i mliječnim proizvodima također na dva tjedna, i vidjet ćete kako ćete se osjećati. Promjena prehrane nije jedino što treba učiniti. Treba naučiti mijenjati način na koji jedete. Naučiti sinkronizirati hranu s potrebama vašeg tijela, dajući mu točno ono što treba i kad treba. Postat ćete opušteniji, koncentriraniji.”

Jednostavan test

Kad je u siječnju 2010. na Australija Open umalo kolabirao za vrijeme meča s Jo-Wilfredom Tsongom, teniski su komentatori mislili da je sasvim jasno što se to događa sa srpskim tenisačem. “Njegova astma se javila ponovno”, ponavljali su poput papiga.

Srbijanski nutricionist dr. Igor Četojević koji živi na Cipru, iako nije ljubitelj tenisa, slučajno je gledao meč i tako svjedočio Đokovićevoj borbi s bolešću. I dok su sportski komentatori pričali o astmi, tom mršavom, sjedokosom liječniku, bilo je sasvim jasno da to nije astma.

“Četojević je pretpostavljao da je to hrana. Pogodio je da su moji problemi s disanjem bili uzrokovani disbalansom u probavnom sustavu”.

Tako je doktor s Cipra, pred televizorom, na udaljenosti od 14.000 kilometara dao preciznu dijagnozu. Tenisača nije bilo teško uvjeriti.

Doktor je Četojević podvrgnuo Đokovića jednostavnom testu. Zatražio je da lijevu ruku stavi na svoj trbuh, a desnu ispruži i da otpor doktoru koji ju je vukao prema dolje. Potom mu je dao da pojede krišku kruha.

“Zvučalo je ludo, ali mogao sam odmah osjetiti veliku razliku”, prisjeća se Đoković. Kemijski je test kasnije pokazao veliku netoleranciju na žitarice i mliječne proizvode, bio je na bezglutenskoj dijeti 14 dana i osjećao se odlično. Poslije toga doktor mu je dao da pojede pecivo.

“Osjećao sam se kao da sam se upravo probudio s mamurlukom.” Prestao je jesti gluten. Izgubio je 5 kilograma. “Nakon što sam, na sugestiju liječnika, uveo bezglutensku dijetu, izliječio sam se od alergija, nestala je astma, a strahove i sumnje u meni zamijenilo je samopouzdanje. U zadnje tri godine nisam imao ozbiljniju prehladu.

Đoković, kojeg zanima istočnjačka filozofija, ističe da je “velika stvar što kao tenisač može putovati svijetom”. To daje priliku da se otvori drugim kulturama i radi na sebi, ne samo u sportrskom, već i duhovnom smislu.


(Jutarnji.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Uto 27 Avg - 19:44

Novak u Njujorku: Srbija ovo ne zaslužuje


"Ne kažem da je Srbija najbolja država na svetu, ali sigurno ne zaslužuje takav tretman svetske štampe", rekao je najbolji teniser sveta Novak Đoković u intervjuu "Njujorkeru" na devet stranica.

Novak Đoković - Page 6 Nole

Foto: Guliver/Getty Images/D. Dipasupil

Najbolji teniser sveta Novak Đoković rekao je u intervjuu američkom časopisu "Njujorker" da je veliki patriota i istakao da Srbija ne zaslužuje tretman kakav ima u svetskim medijima.

"Ne kažem da je Srbija najbolja država na svetu, ali sigurno ne zaslužuje takav tretman svetske štampe. Ja, koji sam odrastao u Srbiji, znam istoriju svog naroda. Znam koliko je nepravde naneto našim ljudima", kazao je, između ostalog, Đoković.

On je dodao da se čak trudi da "ne sudi tim ljudima" naglašavajući kako je siguran da nisu dobro informisani.

"Sve je to posledica medijskog ocrnjavanja Srbije u poslednjih 20 godina", konstatovao je svetski teniski broj jedan.

Njujorker je na devet strana objavio priču o Đokovićevom životu i karijeri, a sažeto ga opisuje kao "sportistu, zabavljača, humanitarca, patriotu i porodičnog čoveka, najpozantijeg Srbina na svetu - čoveka koji nikoga ne ostavlja ravnodušnim" i veruje 100 odsto u životnu filozofiju:

"Privlačiš stvari onako kako razmišljaš, ti si onakav kakve su ti misli".

Autorka teksta podseća da je Đoković najbolji teniser sveta već 85 nedelja, osim Vimbldona osvojio je još 36 ATP titula, uključujući tri Australijan Opena zaredom i jedan US Open.

U 2011. godini postigao je nešto što mnogi smatraju najboljom sezonom u istoriji tenisa - dobio je 70 od 76 mečeva, zabeležio 41 pobedu u nizu, a nije poražen pre polufinala na gren slemovima u poslednje tri godine.


Mondo.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Novak Đoković - Page 6 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Sre 11 Sep - 10:25



Đoković skupio 2,5 mil. $ za decu

Fondacija Novak Đoković uspešno je organizovala još jednu humanitarnu večeru na
kojoj je u Njujorku skupljeno 2,5 miliona dolara za pomoć ugroženoj deci Srbije.



Novak Đoković - Page 6 129294266852302151cfd8f128780114_orig

Ovo je bila treća po redu dobrotvorna večara Fondacija Đoković, a na prethodne
dve, u Njujorku prošle godine i proteklog leta u Lontonu, prikupljeno je ukupno
3,2 miliona dolara.

Među zvanicama su bila poznata holivudska imena Robert De Niro, Kejt Hadson
i Goldi Houn, modni magnati Tomi Hilfiger, Dona Karan, top-model Naomi Kembel
i biznismen Ronald Barkli, a specijalni gost bio je motivacioni govornik Nik Vujičić.


Novak Đoković - Page 6 988890035523025d80c1c4530544800_orig

"Naš cilj je da mališanima pružimo podršku, ohrabrenje i neophodna sredstva kako
bismo im omogućili da sanjaju. Trudimo se da im obezbedimo uslove za što lepše
odrastanje, učenje i razvoj u stimulativnom, kreativnom i bezbednom okruženju,
kao i da im pomognemo da nauče da treba da poštuju druge, odnosno da brinu o
prirodi i okolini. Važno je da znaju da su mnoge stvari moguće ako vredno rade",
rekao je Đoković.

Novak Đoković - Page 6 2126637764523025d8bcd4a990256247_orig


U centru pažnje biće i globalni ambasador fondacije vojvotkinja od Jorka, Sara
Ferguson, kao i predstavnici Fondacije princeze Šarlen od Monaka.

Na listi zvanica koje su prošle crvenim tepihom bili su još engleski komičar i glumac
Riki Džervis, holivudska zvezda Kevin Spejsi, a od sportista legendarni teniseri
Džimi Konors i Džon Mekinro, jedan od najboljih plivača svih vremena Rajan Lohti...


Novak Đoković - Page 6 1432117957523020857e213369814792_orig


Tu su bili još model i glumica Olivia Palermo, te top model kompanije Viktorija Sikrt
Karolina Kurkova i glumica i model Moli Sims, kao i mnoge druge ugledne i javne
ličnosti iz sveta sporta, mode i filma.

Misija Novakove fondacije je da pomogne ugroženoj deci, naročito u Srbiji. Fondacija
saradjuje sa lokalnim organizacijama koje dele slične vrednosti na uvodjenju
novih usluga i stvaranju boljih uslova za obrazovanje i rani razvoj mališana.


b92.net












"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Sre 25 Sep - 20:50

Verili se Novak i Jelena
IZVOR: NOVOSTI, SUPER ŽENA

Najbolji teniser na svetu Novak Đoković i njegova lepša polovina Jelena Ristić verili su se u Monte Karlu pre dva dana...

Novak Đoković - Page 6 19834806425242d2c224a90132325923_orig
instagram/djokovic_official

Kako navode Novosti, Novak i Jelena verili su se pre dva dana u Monte Karlu i tako su osmogodišnju vezu podigli na sledeći nivo.

Još nije poznato kada bi Novak i Jelena mogli da se venčaju budući da su veoma zatvoreni kada je u pitanju njihova intima. Ipak, spekuliše se da bi venčanje moglo da se održi pred kraj naredne godine zbog brojnih obaveza Đokovića i izazova pred kojima se nalazi u belom sportu. Tek, ovakav epilog se i očekivao, s obzirom na veliku ljubav ovo dvoje mladih ljudi, ali i na njihove skorašnje izjave u medijima. Jelena je, tako, nedavno pominjala kako je pažljivo gledala slike venčanica u raznim časopisima.

“Pričali smo o venčanju, što je prirodno i normalno. Naša osećanja vode ka tome, a jednog dana, kada budemo imali dece, ona će naslediti odlične gene sa obe strane, jer se i moja majka profesionalno bavila rukometom”, rekla je tada, između ostalog, Ristićeva.

Novak Đoković - Page 6 5587940755242deaae2124555577541_w330

Novak je prethodno priznao da uveliko razmišlja o venčanju, a često je govorio i o tome koliko je velika njegova ljubav prema Jeleni.

“Zajedno smo osam godina i planiramo zajedničku budućnost, zato što se zaista mnogo volimo. Jedno drugom pružamo emotivnu stabilnost, koja nam pomaže u našim karijerama. Jelena je moja najveća podrška, ona je ljubav mog života. Sposobna je, ambiciozna i jaka. Kod nje najviše volim iskrenost. Upravo je to ono što nas čini srećnim u ljubavi”, pričao je Nole.

Novak Đoković - Page 6 4711900135242deac0986c620302918_w640

Inače, Novak i Jelena su se upoznali pre osam godina, tokom školskih dana, kada je Ristićeva išla u Sportsku gimnaziju u Beogradu. Kada je završila prestižni fakultet Bokoni u Milanu, par se preselio u njihov zajednički dom u Monte Karlu, od kada su praktično nerazdvojni.

Čestitamo! happy










Novak Đoković - Page 6 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
drexler

Master
Master

drexler

Muški
Poruka : 6727

Učlanjen : 02.02.2012


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Sub 28 Sep - 20:21

Pet razloga za Novakovu vladavinu

Urednik portala tennis.com Ričard Paljaro objasnio je u svom tekstu zbog čega će Novak Đoković biti prvi teniser sveta u godinama pred nama.


Novak Đoković - Page 6 120828041652470a8e184b2784716785_orig

Paljaro je naveo pet razloga zbog kojih, prema njegovom mišljenju, Đoković ima budućnost na prvom mestu ATP liste.

Srpski teniser, koji je prvi na svetu preko 100 nedelja, će do kraja godine najverovatnije izgubiti čelo ATP liste od Rafaela Nadala, ali ako je suditi po Paljaru, Španac se neće dugo zadržati na toj poziciji.

Đoković je u subotu izjavio i da neće odustati od borbe za prvo mesto do kraja 2013. godine.

Odličan na svim podlogama

Iako je tvrda Đokovićeva omiljena podloga, on ima mogućnost da se prilagodi svim uslovima. On je jedini Top10 igrač koji ima barem 82% pobeda na svakoj podlozi u 2013. godini.

„On je toliko dobar. Zaista, iako su danas igrači odlični, mislim da on mora da bude zabrinut zbog samo nekoliko njih. Ako ostane zdrav, mislim da će biti na vrhu koliko god on poželi. Mislim da je jednostavno toliko dobar. On pobeđuje na tvrdoj podlozi, pobeđuje na šljaci i pobedđuje na travi“, rekao je Pit Sampras ranije ove godine. Sampras je bio prvi na svetu rekordnih šest uzastopnih godina.

Prilagodljivost

Đokovićeva sposobnost da skrati zamah i udari lopticu u penjanju čini ga snajperski preciznim riternerom. Izoštravanje servisa i forhenda bilo je ključno za njegovu dominaciju 2011. godine kada je osvojio 10 titula u 11 finala, uključujući i tri Gren slema.

„Mehaničke promene koje on pravi u svom zamahu. Očigledno je promenio forhend, a još više servis i to je napravilo za njega ogromnu razliku. Mislim da može još da popravi prvi servis“, rekao je Klif Drisdejl, nekada prvi teniser sveta.

Kontrola kvaliteta

Možete da kažete da Đoković ima skor 2-4 u poslednjih šest Gren slem finala, ali uzmite u obzir i da je na poslednjih 14 Gren slemova igrao barem polufinale. Takođe, osvojio je i 14 Mastersa što je manje samo od Nadala (26), Federera (21) i Agasija (17). Kada konstantno sebe stavljate u poziciju da igrate za najvažnije titule, kao što Đoković čini, to vam osigurava mesto u vrhu.

Fizička sprema

Zdravlje je najvažnija stvar ukoliko želite da dugi niz godina budete u vrhu. Na početku karijere, Đoković je predavao i važne mečeve zbog nedostatka kondicije ili problema sa disanjem. Nakon uvođenja glutenske dijete je međutim postao možda i najspremniji igrač sveta. Takav Đoković je u svakoj od poslednjih sedam sezona odigrao najmanje 60 mečeva, a u duelima igranim u pet setova ima odličan skor 20-7.

Najbolji riterner

Đokovićeva elastičnost i mogućnost da napada i brani se naterala je Andrea Agasija da ga proglasi najboljim riternerom u istoriji. Đoković je 12. što se tiče iskorišćenih brejk lopti (43%) i treći što se tiče osvojenih servis gemova rivala (33%). Međutim, Novakov ritern po paraleli oravi razliku i protiv najvećih rivala.

„Đokovićev ritern na Nadalov forhend je ključni udarac u njihovom rivalstvu. Novak je naučio da pošalje lopticu uz liniju na Nadalov forhend, a Španac se nakon servisa odmah pomera udesno, tako da tu postoji prostor. Nadal je dobro servirao na US openu, tako da je sve zavisilo od samopouzdanja. Mislim da će se ovo rivalstvo nastaviti i u godinama pred nama“, smatra nekada drugi teniser sveta Australijanac Fred Stoul.

b92.net
Nazad na vrh Ići dole
drexler

Master
Master

drexler

Muški
Poruka : 6727

Učlanjen : 02.02.2012


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Pon 30 Sep - 18:18

Novak igra i u dublu u Pekingu

Najbolji teniser sveta Novak Đoković igraće u dublu sa Švajcarcem Stanislasom Vavrinkom na turniru u Pekingu koji je počeo u ponedeljak.

Novak Đoković - Page 6 587897818524974e169822230260143_orig

Đokovića i Vavrinku na startu očekuje težak posao, pošto će im protivnici biti drugi nosioci Indijac Maheš Bupati i Robert Lindsted iz Švedske.

U prvom kolu u singlu Novaka očekuje susret sa Lukašom Rosolom iz Češke, a taj meč je na programu u utorak oko 9 časova po srednjoevropskom vremenu. Nešto kasnije srpski teniser će igrati i u dublu.

Đoković u Pekingu brani titulu u singlu osvojenu prošle godine.

Pored Đokovića u dublu će Srbiju predstavljati i Nenad Zimonjić. Njemu i francuskom teniseru Žilijenu Benetou protivnici u prvom kolu biće Belorus Maks Mirni i Horija Tekau iz Rumunije.

b92.net
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Pon 7 Okt - 10:44

Novak Đoković - Page 6 24










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Pon 7 Okt - 10:44

Novak Đoković - Page 6 26










love
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Uto 8 Okt - 13:16

Srbin će od ponedeljka i pored trijumfa u glavnom gradu Kine pasti na drugo mesto ATP liste

Novak Đoković - Page 6 Novak-dokovic-foto-reuters-1381055436-376881

PEKING - Srpski teniser Novak Đoković odbranio je titulu na ATP turniru u Pekingu pošto je u finalu nadigrao Španca Rafaela Nadala rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:4.

Novak Đoković - Page 6 Novak-dokovic-foto-reuters-1381053841-376861

Ovo je bio 38. međusobni duel srpskog i španskog tenisera, a 16. trijumf Novaka. Meč je trajao 87 minuta Srbin je trijumfom u Kini stigao do 38. trofeja u karijeri, a četvrtog ove sezone. Španac je u karijeri osvojio 60 titula, a 10 ove godine. Nadal je ovim porazom prekinuo niz od 21 pobede i pretrpeo tek četvrti poraz na 69 mečeva u sezoni.

Novak Đoković - Page 6 Rafael-nadal-foto-reuters-1381053860-376865

Đoković će i pored trijumfa u Pekingu od sutra pasti na drugo mesto ATP liste, pošto je Nadal plasmanom u finale po broju bodova pretekao Novaka. Srbin je po četvrti put u karijeri osvojio turniru u Pekingu, a do sada nije doživeo nijedan poraz na ovom turniru.

Novak Đoković - Page 6 Novak-dokovic-foto-reuters-1381053896-376869

Turnir u Pekingu igrao se za nagradni fond od 3.566.050 dolara. Novaku je pripalo 557.100 dolara, dok je Nadal osvojio 251.165.

Đoković i Nadal će naredne nedelje igrati na Mastersu u Šangaju.




kurir.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Novak Đoković - Page 6 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Sub 12 Okt - 22:18

NOVAK KAKVOG NISMO VIDELI: Đoković besneo na sudiju zbog oduzeta dva poena

Najbolji srpski teniser nije blagonaklono prihvatio odluke glavnog sudije u dva navrata kojim je dodelio direktne poene francuskom teniseru

Novak Đoković - Page 6 Novak-dokovic-u-svadi-sa-sudijom-foto-printskrin-1381576242-379993

ŠANGAJ - Pored pobede i plasmana u finale Mastersa u Šangaju polufinalni meč protiv Conge obeležila je i svađa Novaka Đokovića sa glavnim sudijom meča Alijem Nilijem iz Irana.

Prvi nosilac na turniru je pri vođstvu 4:2 servirao, ali je Conga stigao do dve vezane brejk lopte. Prvu je Novak sačuvao, ali je kod druge nastala velika drama.

Conga je poslao lopticu za koju je Novak pomislio da ide u aut pa je stao i nije je vratio. Linijski sudija je uzviknuo da je aut, međutim Francuz je tražio čelendž, a pregled snimka je pokazao da je loptica zakačila liniju.

Glavni sudija je dodelio poen, samim tim i gem Congi što je izazvalo veliki bes kod Novaka.

"Da li je ovo moguće", pitao se Novak.

Srpski teniser je potom ušao u žešću verbalnu raspravu sa sudijom Nilijem, a potom mu poručio da ne radi svoj posao kako treba.

"Koncentriši se na meč, već si mi dva puta oduzeo poen", vikao je Đoković.



Autor:kurirsport










Novak Đoković - Page 6 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Pon 14 Okt - 12:26

Što se to događalo s Novakom Đokovićem!?

Novak Đoković - Page 6 GetImage

Novak Đoković osvojio je ove nedjelje svoj 15. ATP naslov na turnirima iz serije Masters 1000. Drugi igrač svijeta slavio je u šangajskom finalu protiv Juana Martina Del Potra sa 6-1, 3-6, 7-6(3)

Đoković je svoj niz pobjeda na kineskom tlu produljio do brojke 20, čime je zadržao minimalne izglede da završi sezonu kao svjetski broj 1, odnosno da s trona skine Rafaela Nadala, koji se na isti vratio prije tjedan dana.

No, nije sve išlo glatko. Đoković je čini se imao velikih problema sa svojim tenisicama pa je za sebe potpuno netipično proklizavao i padao po terenu. To je kulminiralo početkom drugog seta kada je na servis kod 0:1 doista izgledao bizarno i smiješno na terenu.

Ipak, kasnije je vratio kontrolu i bio dominantan igrač u trećem setu.

'Del Potro je fantastičan igrač i sjajna osoba. To je pokazao još jednom u ovom susretu. On je osoba koja ima sjajan karakter, a uz to je i veliki borac. Nije često slučaj da do zadnjeg poena susreta nisam siguran hoću li pobijediti. No bio sam vrlo motiviran, kao i uvijek na ovako velikim turnirima,' rekao je Đoković, koji je pobjedom inkasirao 730 tisuća dolara, ali je pritom obranio i 1000 bodova iz prošle sezone.

'Meč je bio vrlo izjednačen, a Nole je u tie-breaku odigrao nekoliko nevjerojatnih poena. Mislim da je publika mogla uživati u ovom neizvjesnom susretu. Za mene je ovo težak poraz, pogotovo nakon što sam došao tako blizu pobjede i to nakon što sam slavio protiv Nadala. No imam osjećaj da sam igrao, odnosno da igram, bolji tenis nego 2009. godine, kada sam osvojio US Open,' rekao je Argentinac nakon susreta.

Spomenimo i da su obojica još uoči ovog finala imala zagarantiran plasman na završni Masters turnir osmorice najboljih, koji će se od 4. do 11. studenog održati u londonskoj O2 Areni.



(tportal.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Pon 14 Okt - 13:30











love
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Pet 18 Okt - 21:47

Nadal odustao od Bazela, Novak u Parizu može da se vrati na tron!

Najbolji teniser sveta Rafael Nadal objavio je da odustaje od učešća na turniru u Bazelu, pošto mu je neophodan odmor, što bi na najbolji način mogao da iskoristi Novak Đoković već u Parizu.

Novak Đoković - Page 6 388444_mdf32964_f

"Žao mi je što moram da objavim kako neću doći u Bazel, ali posle nekoliko iscrpljujućih nedelja, potrebno mi je da se regenerišem. Daću sve od sebe da se vratim ovde naredne godine", saopštio je Nadal.

Španac je imao sjajnu sezonu, uz deset titula, uključujući Rolan Garos i US Open, što mu je obezbedilo povratak na mesto broj jedan na ATP listi.

Kada je došlo do smene na vrhu, mnogi su predviđali da bi Novak Đoković mogao da se vrati na tron tek naredne godine, ali to ipak može da se dogodi mnogo ranije - na mastersu u Parizu koji počinje 28. oktobra.

To će biti prvi turnir za obojicu posle naporne kineske turneje, a Noletu je potrebno da nastavi trijumfalni niz i osvoji trofej, koja mu garantuje da će prestići Rafu, čak iako on uđe u finale.

U tom slučaju, dogodilo bi se nešto nesvakidašnje: oba tenisera bi imala po 12.120 poena, ali bi Đokoviću prvo mesto donelo ATP pravilo, po kom se računa učinak sa grend slemova i Mastersa u ovoj godini i završnog turnira iz Londona od prošle sezone - u tom zbiru bi Novak imao 10.800, a Nadal 10.570.

Posle Nadalovog odustajanja, branilac titule Huan Martin del Potro biće postavljen za prvog nosioca u Bazelu. Turnir je na programu od 21. do 27. oktobra.

tanjug










Novak Đoković - Page 6 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Pet 1 Nov - 12:03

Nole je možda najbolji obrambeni igrač svih vremena. Laughing 
Ali, po meni je bolji igrač kada napada i ima inicijativu.

Zato Nole, uzmi stvar u svoje ruke.
I napadaj.

Happy 










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Ned 3 Nov - 11:42



NOVAK ĐOKOVIĆ prvi je finalist ATP Masters 1000 turnira u Parizu nakon što je svladao Rogera Federera s 4:6, 6:3 i 6:2. Bio je to jubilarni, 30. dvoboj Đokovića i Federera nakon kojeg Švicarac vodi s 16:14. Đoković je slavio u još jednom odličnom meču nakon preokreta, a priliku za uzvrat Federer će imati na završnom mastersu u Londonu na kojem je u istoj skupini s Đokovićem.

Bila je to sjajna predstava u Bercyju, a Đoković je imao vremena i za zabavu. Na sceni mu se pridružio Zlatan Ibrahimović, koji je pratio meč iz prvog reda sa suprugom i djecom. Zbog lakše ozljede dobio je slobodan vikend. Odigrao je nekoliko poena s Đokovićem i srdačno ga izgrlio. Pariški život itekako godi bosansko-švedskoj zvijezdi, primjetili su francuski kolege.

(Index.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Pon 4 Nov - 23:44

KRALJ PARIZA: Đoković savladao Ferera i osvojio 40. trofej u karijeri

Novak Đoković - Page 6 Novak-dokovic-foto-tanjug-1383498828-391561

Najbolji srpski teniser osvojio Masters u Parizu čime je povećao šanse da se na kraju sezone vrati na prvo mesto ATP liste

PARIZ - PARIZ - Najbolji srpski teniser Novak Đoković osvojio je Masters u Parizu pošto je u finalu savladao trećeg tenisera sveta Španca Davida Ferera sa 2:0 (7:5, 7:5).

Novaku je ovo drugi trijumf u "Bersiju", 16. Masters u karijeri i ukupno 40. trofej u ATP karijeri. Đokoviću je ovo šesti trofej u sezoni i 18. uzastopna pobeda na Mastersima.

Oba seta su ličila jedan na drugi kao jaje jajetu. Ferer je u oba seta prvi pravio brejk, poveo sa 5:3, ali je Đoković u oba navrata na 5:4 pravio brejk, da bi potom osvojio i naredna dva gema.

Đoković i Ferer već od sutra učestvuju na završnom Mastersu u Londonu, a srpski teniser prvi meč igra u utorak protiv Rodžera Federera od 21 čas.

Da bi bio prvi Novak treba da osvoji titulu u Londonu, da pobedi sve rivale u grupi, a da Nadal mora da pobedi dva meča u grupi.

Novak Đoković - Page 6 Novak-dokovic-i-jelena-ristic-foto-tviter-1383495269-391547

TOK MEČA

2. SET

7:5 - KRAAJ! kao i u prvom setu, tako je i sada Đoković od 3:5 stigao do 7:5 i osvojio Masters u Parizu.
6:5 - As udarcem Đoković je dobio svoj set za vođstvo 6:5.
5:5 - Ponavlja se prvi set! Brejk Novaka za izjednačenje!
4:5 - Još jedan lako osvojen gem za Đokovića, ali Ferer u narednom servira za meč. Kako bi bilo lepo da se ponovi prvi set kada je Ferer servirao za set na 5:4, ali Novak naprvio brejk i potom ga osvojio.
3:5 - Dva puta je Đoković napao bekendom servis Ferera i dva puta izbacio lopticu u aut.
3:4 - Nešto lakši gem za Đokovića. Drži svoj servis, ali mora da napadne Fererov.
2:4 - Od sjaja do očaja, Đoković je dobro počeo gem, bio blizu brejk šanse, ali polupani reket najbolje govori kako je gem završio.
2:3 - Konačno gem bez stresa za Đokovića.
1:3 - Lako osvojen gem za Ferera.
1:2 - Malo je nedostajalo da Ferer osvoji novi brejk, ali je Đoković iskoristio jednu grešku Španca da napadne i uzme gem. Ferer je imao dve brejk lopte i pravi zicer na mreži, ali se srpski teniser na volšeban način izvukao.
0:2 - Potvrdio je Španac brejk u gemu u kome je Đoković mogao odmah da se vrati pošto je imao brejk loptu. Međutim, posle greške, a potom i dobrog napada Španac osvaja gem.
0:1 - Neće se predati Ferer tako lako, oduzeo je odmah servis Đokoviću.



1. SET

7:5 - Potpuna dominacija Đokovića u finišu prvog seta i vođstvo 1:0 u meču.
6:5 - U sjajnom ritmu srpski teniser osvaja treći uzastopni gem i potpuno preokreće situaciju u svoju korist.
5:5 - Vratio je Đoković brejk! Srpski teniser je u dugim razmenama izašao kao pobednik, iskoristio je prvu od dve vezane brejk lopte za uzjednačenje.
4:5 - Najbrži gem do sada, Đoković je ekspresno odservirao četiri puta i smanjio prednost Ferera.
3:5 - Ponovo je Đoković stigao do brejk prilike i to posle duple servis greške, ali je Ferer, kao i u prethodnom gemu kada je servirao, odservirao dva vezana servis vinera za peti osvojeni gem.
3:4 - Gem koji ostavlja Novaka u igru u prvom setu.
2:4 - Đoković je imao odmah priliku da stigne do ribrejka, ali nije iskoristio. Potom je napravio dve vezane greške i dozvolio Fereru da potvrdi brejk.
2:3 - Prvi brejk u meču ide na konto Ferera. Španac je posle dugih razmena udaraca stigao do dve vezane brejk lopte, a iskoristio je drugu, posle najdužeg poena da povede. Taj poslednji poena imao je 36 razmena udaraca, što je najduži poen ove sedmice u Bersiju.
2:2 - Teniseri su sigurni na svom servisu na startu meča.
2:1 - Dva servis vinera i dva duga poena pripala su Đokoviću koji osvaja gem bez izgubljenog poena.
1:1 - David Ferer se revanširao Novaku na sličan način i osvojio svoj prvi gem u meču.
1:0 - Već prvi poen je najavio ono što smo mogli da naslutimo. Biće ovo meč sa puno razmena udaraca. Đoković osvaja prvi gem u meču.

Kurir.










Novak Đoković - Page 6 4285547593


Novak Đoković - Page 6 2lwq2yh


Novak Đoković - Page 6 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Uto 12 Nov - 12:12




Đoković – Nadal, poen sezone?


Novak Đoković i Rafael Nadal odigrali su jedan od najlepših poena ove godine u finalu
završnog Mastersa.

Novak Đoković - Page 6 95753896552815abae298d118650229_size3

Novak je imao brejk loptu, iz defanzive je odigrao lob koji se retko viđa, a zatim
je izašao kao pobednik i u nadmudrivanju na mreži.





b92.net
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610Uto 12 Nov - 14:02

Abu Dabi ::
Nole je možda najbolji obrambeni  igrač svih vremena. Laughing 
Ali, po meni je bolji igrač kada napada i ima inicijativu.

Zato Nole, uzmi stvar u svoje ruke.
I napadaj.

Happy 

Možda zvuči prepotentno citirati sam sebe. Embarassed 

Jelte. happy 

Ali baš sam sve reko. happy 










love
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Novak Đoković - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 6 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Novak Đoković
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Novak Đoković - Best of VIDEO
» Novak Đoković i Jelena Ristić čekaju bebu
» Vesti iz Tenisa
» Pilotkinja Biljana dovezla je u Zagreb avion 'Novak Đoković'
» GODINA KRALJA
Strana 6 od 26Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 16 ... 26  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Sport :: Tenis-