Šta je volja ? - Page 2 Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme



Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  Himna Haoss ForumaHimna Haoss Foruma  FacebookFacebook  


Delite | 
 

 Šta je volja ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55826

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptyPet 23 Mar - 14:24

Volja je vrhovna sila koja upravlja covekovom prirodom i kojoj se sve druge sposobnosti pokoravaju










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55826

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptyPet 23 Mar - 14:25

Volja je stvar jakih, želja stvar slabih“, kaže Vladan Desnica, dok Rudyard Kipling kaže: „Nijedna laka nada ili laž nas neće dovesti do našeg cilja, nego gvozdena žrtva tela, volje i duše“.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptyPet 23 Mar - 21:01

Kad vidis cilj pred ocima iako ti se cilj svidja dobijes impuls, to je volja. happy
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55826

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptyPet 30 Mar - 9:40

U svojoj psihoterapijskoj praksi svakodnevno se susrećem sa problemima volje. I kada su svesni toga šta je dobro za njih, šta žele, ljudi često nemaju volju za promenom, volju da ulože napor i rizikuju. Vidim kako veliki broj mladih ljudi nema volju da stvori sebe. Kako ubijaju vreme radeći ono što im je lako i zabavno (igranje igrica na kompjuteru, “blejanje” na fejsbuku, površna zabava...), odlažući do beskraja sopstvenu individuaciju, stvaranje sebe. Razgovaram sa njima o tome šta zaista žele od sebe, od života, o tome šta ih sputava, kako su došli u stanje u kojem su...Pomažem im da bolje razumeju sebe. Ali, to je samo deo posla. Uvid, izgleda, nije dovoljan. Za promenu je potrebna hrabrost, a hrabrost može da postoji samo u službi volje.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48437

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptyPet 30 Mar - 14:00

Malena40 ::U svojoj psihoterapijskoj praksi svakodnevno se susrećem sa problemima volje. I kada su svesni toga šta je dobro za njih, šta žele, ljudi često nemaju volju za promenom, volju da ulože napor i rizikuju. Vidim kako veliki broj mladih ljudi nema volju da stvori sebe. Kako ubijaju vreme radeći ono što im je lako i zabavno (igranje igrica na kompjuteru, “blejanje” na fejsbuku, površna zabava...), odlažući do beskraja sopstvenu individuaciju, stvaranje sebe. Razgovaram sa njima o tome šta zaista žele od sebe, od života, o tome šta ih sputava, kako su došli u stanje u kojem su...Pomažem im da bolje razumeju sebe. Ali, to je samo deo posla. Uvid, izgleda, nije dovoljan. Za promenu je potrebna hrabrost, a hrabrost može da postoji samo u službi volje.



a ko je kriv za takvo stanje mladih?  confused
stari, koji su ih vaspitali u bezvoljne parazite, osobe nezainteresovane za samostalno traženje života, navikle da samo požele i dobiju.  happy

svaka čast izuzecima, ima među mladima divnih samostalnih ambicioznih osoba s jakom voljom, ali ti su nažalost, po mom iskustvu retkost.  Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55826

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptySre 25 Apr - 9:39

Život je volja,
ljubav je volja,
mržnja je volja,
Svijet je volja....
sastav je volja.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Kaca1111

Elita
Elita

Kaca1111

Ženski
Poruka : 3344

Učlanjen : 28.04.2018


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptySre 2 Maj - 13:13

Volja je univerzalno gorivo, odgovara svima I pokrece maHinu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55826

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptySre 2 Maj - 23:13

Volja je princip stvaranja promatran kroz djelovanje čovjeka.
Volja je sposobnost da se stvori namjera i pretoči u djelo.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Kaca1111

Elita
Elita

Kaca1111

Ženski
Poruka : 3344

Učlanjen : 28.04.2018


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptyNed 20 Maj - 18:19

Volja, to je ono kada vam ne ostane nista drugo, nego da uspete Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55826

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptyUto 29 Maj - 14:13

Volja je slobodna i ona je sama svoj uzrok.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptySub 11 Maj - 22:13

Nešto što treba da te tera napred kad imaš cilj  happy
Ali ako nemaš cilj, tvoja volja izgleda kao:

Šta je volja ? - Page 2 2Q==

Jer nema pojma šta treba da radi. I onda u sebi ponavlja pesmu Bolji Život, od Adolfa Topića.
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55826

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptyNed 12 Maj - 13:22

Šta je volja ? - Page 2 9010










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34634

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptyUto 4 Jun - 20:16

Volja je pravi izgovor za nešto što znaš da možeš da uradiš ali iz nekog razloga ne želiš
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55826

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptySre 5 Jun - 10:24

Nijedna laka nada ili laž nas neće dovesti do našeg cilja, nego gvozdena žrtva tela, volje i duše.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptySre 5 Jun - 11:27

Black Wizard ::Volja je pravi izgovor za nešto što znaš da možeš da uradiš ali iz nekog razloga ne želiš

Bez volje ne možeš apsolutno ništa bitno da uradiš. Nešto za šta treba truda i vremena. A volja je voljna da se uključi ako vidi budućnost ili smisao u nečemu. Bez volje bi samo živeo život na autopilotu dok ti ne istekne rok trajanja.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34634

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptySre 5 Jun - 11:43

Wintermute ::
Black Wizard ::Volja je pravi izgovor za nešto što znaš da možeš da uradiš ali iz nekog razloga ne želiš

Bez volje ne možeš apsolutno ništa bitno da uradiš. Nešto za šta treba truda i vremena. A volja je voljna da se uključi ako vidi budućnost ili smisao u nečemu. Bez volje bi samo živeo život na autopilotu dok ti ne istekne rok trajanja.
Uglavnom ga tako i živim  happy happy happy

Samo što rok trajanja nikako da istekne  Rolling Eyes happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptySre 5 Jun - 11:47

Black Wizard ::
Wintermute ::
Black Wizard ::Volja je pravi izgovor za nešto što znaš da možeš da uradiš ali iz nekog razloga ne želiš

Bez volje ne možeš apsolutno ništa bitno da uradiš. Nešto za šta treba truda i vremena. A volja je voljna da se uključi ako vidi budućnost ili smisao u nečemu. Bez volje bi samo živeo život na autopilotu dok ti ne istekne rok trajanja.
Uglavnom ga tako i živim  happy happy happy

Samo što rok trajanja nikako da istekne  Rolling Eyes happy

Ako nonstop ležiš u krevetu dok ne istruneš onda da, to bi bio život bez volje, ali ne mislim da si takav lik, tako da imaš volju sigurno happy
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34634

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptySre 5 Jun - 11:59

Wintermute ::
Black Wizard ::
Wintermute ::
Black Wizard ::Volja je pravi izgovor za nešto što znaš da možeš da uradiš ali iz nekog razloga ne želiš

Bez volje ne možeš apsolutno ništa bitno da uradiš. Nešto za šta treba truda i vremena. A volja je voljna da se uključi ako vidi budućnost ili smisao u nečemu. Bez volje bi samo živeo život na autopilotu dok ti ne istekne rok trajanja.
Uglavnom ga tako i živim  happy happy happy

Samo što rok trajanja nikako da istekne  Rolling Eyes happy

Ako nonstop ležiš u krevetu dok ne istruneš onda da, to bi bio život bez volje, ali ne mislim da si takav lik, tako da imaš volju sigurno  happy
Imam ja volju ali nemam volju za volju confused
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptySre 5 Jun - 12:02

Black Wizard ::
Wintermute ::
Black Wizard ::
Wintermute ::
Black Wizard ::Volja je pravi izgovor za nešto što znaš da možeš da uradiš ali iz nekog razloga ne želiš

Bez volje ne možeš apsolutno ništa bitno da uradiš. Nešto za šta treba truda i vremena. A volja je voljna da se uključi ako vidi budućnost ili smisao u nečemu. Bez volje bi samo živeo život na autopilotu dok ti ne istekne rok trajanja.
Uglavnom ga tako i živim  happy happy happy

Samo što rok trajanja nikako da istekne  Rolling Eyes happy

Ako nonstop ležiš u krevetu dok ne istruneš onda da, to bi bio život bez volje, ali ne mislim da si takav lik, tako da imaš volju sigurno  happy
Imam ja volju ali nemam volju za volju confused

Kapiram, fali ti feeling za osećaj happy
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptySre 5 Jun - 19:55

Volja je stvar jakih,  a želja stvar slabih. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptySre 5 Jun - 21:18

Motivacija, kad krenem da kosim onda sve okosim, pa opet pa opet, sve do gole zemlje. happy
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptySre 5 Jun - 21:24

Tony ::Motivacija, kad krenem da kosim onda sve okosim, pa opet pa opet, sve do gole zemlje. happy
 A kad ti se ne kosi trava naraste do kolena happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptySre 5 Jun - 23:03

Tony ::Motivacija, kad krenem da kosim onda sve okosim, pa opet pa opet, sve do gole zemlje. happy

Motivacija služi da pobudiš volju
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptyČet 6 Jun - 21:53

Wintermute ::
Tony ::Motivacija, kad krenem da kosim onda sve okosim, pa opet pa opet, sve do gole zemlje. happy

Motivacija služi da pobudiš volju

Da, ali kako pokrenuti motivaciju? Jednostavno..zamislis da travu koju kositi moras, da je samo 1 m2  happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48437

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 EmptyČet 6 Jun - 21:59

volja je snaga karaktera i duha da kontrolišeš životinju i gada u sebi.  Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Šta je volja ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je volja ?   Šta je volja ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Šta je volja ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum
  • Nauka
  • Filozofija
  • -

    Sada je Uto 28 Maj - 18:55