Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Zadovoljstvo koje leči - seks

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Zadovoljstvo koje leči - seks Empty
PočaljiNaslov: Zadovoljstvo koje leči - seks   Zadovoljstvo koje leči - seks Sat610Pon 26 Dec - 23:06

Zadovoljstvo koje leči

   Zadovoljstvo koje leči - seks Zadovoljstvo_koje_lei

Seks nije samo izvor zadovoljstva, već u mnogim situacijama može  pretstavljati i lek protiv bolova (posebno glavobolje), depresije, itd.. Redovna seksualna aktivnost, tvrde neki stručnjaci - produžava život.

Jačanje imuniteta

Vođenje ljubavi ima pozitivan učinak na telo, jer jača imunitet organzima. I naučnim istraživanjima je utvrđeno da hormoni koji se aktiviraju tokom ljubavne igre, poboljšavajui zdravlje organizma.

Lepša koža i usporeno starenje

Kada vodimo ljubav, u telu se luči hormon DHEA (dehydroepiandrosterone), čime se povećava kapacitet mozga, poboljšava imunološki sistem, podstiču anti-depresivne funkcije i pomlađuje koža. Neka medicinska istraživanja su pokazala da žene koje imaju intenzivniji seksualni život imaju lepu i blistavu kožu.

Ljubavlju protiv stresa

Redovna seksualna aktivnost smanjuje nivo stresa. Zbog fizičke aktivnosti tokom polnog odnosa i intenzivnojeg lučenja hormona, već ste u boljoj fizičkoj formi.
Seks je i dobar lek za nesanicu, a osim toga poboljšava fizičke sposobosti, definiciju i stezanje mišića. Tokom seksa povećava se i količina kiseonika u krvi, poboljšava cirkulacija i sagoreva 200 do 350 kalorija (u zavisnosti od intenziteta).

Prirodni analgetik

Seks, naravno, ublažava bol. Vođenje ljubavi ima snažan analgetski efekat zahvaljujući lučenju oksitocina, hormona koji stvara iskustvo orgazma. To povlači i povećano lučenje endorfina, što smanjuje napetost u telu.
Seks povećava količinu estrogena kod žena i testosterona kod muškaraca

Povišen nivo ovih hormona kod ljudi pomaže jačanju kostiju i mišića. Ovi hormoni se izlučuju najviše prilikom vrhunca, ali se njihovo lučenje povećava i kada se ljubimo, milujemo ili pri strasnom zagrljaju.

Izvor:dormeo.rs










Zadovoljstvo koje leči - seks 4285547593


Zadovoljstvo koje leči - seks 2lwq2yh


Zadovoljstvo koje leči - seks 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
ankianki

  

ankianki

Ženski
Poruka : 39985

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 21.07.2012

Raspoloženje : odlično


Zadovoljstvo koje leči - seks Empty
PočaljiNaslov: Strast djeluje protiv bolova   Zadovoljstvo koje leči - seks Sat610Pet 20 Sep - 10:14


Snažan osjećaj romantične ljubavi može blokirati fizičku bol, na jednak način kao morfij, tvrdi se u novim istraživanjima

Zadovoljstvo koje leči - seks Mz%20jesen


Snažan osjećaj romantične ljubavi može blokirati fizičku bol, na jednak način kao morfij, tvrdi se u novim istraživanjima.

Međutim, istraživanje je pokazalo kako strast bez ljubavi nema jednak učinak, nego samo ako su uključeni pravi ljubavni osjećaji.

Voditelj istraživanja dr. Sean Mackey, s Medicinskog univerziteta u Kaliforniji kaže: „Kada su ljudi u zaljubljeni te osjećaju strast, postoje značajne promjene u njihovom raspoloženju, kao i načinu na koji doživljavaju bol.“

Istraživanje je pokazalo kako takvi osjećaji djeluju kao moćni analgetici „zatupljujući“ dio mozga zadužen za bol, te aktivirajući regije u mozgu zadužene za osjećaj užitka.

(MOJEzdravlje)
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Zadovoljstvo koje leči - seks Empty
PočaljiNaslov: Re: Zadovoljstvo koje leči - seks   Zadovoljstvo koje leči - seks Sat610Sub 30 Nov - 10:59

Nisam baš siguran. Rolling Eyes 

Jednom sam se "upustio u sex" dok me je bolila glava. happy 
Skoro mi je eksplodirala od bolova. affraid 

Odonda, nema šanse.
Čekaj, kuda si navalila. Boli me glava, sutra. happy 

Hvala bogu pa me glava jako rijetko boli. happy 
Odonda imam razumijevanja za žensku glavobolju. happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Zadovoljstvo koje leči - seks Empty
PočaljiNaslov: Re: Zadovoljstvo koje leči - seks   Zadovoljstvo koje leči - seks Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Zadovoljstvo koje leči - seks
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Mirišljave kupke - uživanje koje leči
» Herbatika-lekovito bilje
» Što je daltonizam i kako se leči
» Masaže najbolji lek za razne tegobe
» Maslačak leči rak!
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Zdravlje-