Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Završni Masters turnir u Londonu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Uto 22 Nov - 0:12

Nole spreman

Povrede zbog kojih je Novak Đoković imao dosta problema na poslednja dva turnira su prošlost, a srpski teniser je spreman za završni Masters u sezoni. "Rame je u dobrom stanju, oporavio sam se i spreman sam za novo takmičenje", rekao je Đoković koji prvi meč na turniru u Londonu igra u ponedeljak protiv Tomaša Berdiha.

Završni Masters turnir u Londonu počeo je danas, ali najbolji teniser na planeti, Novak Đoković, prvi meč imaće u ponedeljak protiv Čeha Tomaša Berdiha.

Završni Masters turnir u Londonu Djokovic
Nole prva zvezda u Londonu

Uoči poslednjeg turnira srpski teniser poručuje da je rešio probleme sa povredama i da je spreman za najveće izazove.
"Servirao sam maksimalno u poslednjih dva - tri dana. Rame je u dobrom stanju, oporavio sam se i spreman sam za novo takmičenje", naglasio je Đoković, koji je sa poslednja dva turnira morao da se povuče zbog povrede.

Završni Masters turnir u Londonu Nole1
Povreda ramena prošlost

On je najavio da će sezonu pokušati da završi u velikom stilu.
"Bila je ovo zaista najbolja sezona u mojoj karijeri i ponosan sam na uspeh
koji sam napravio. Ali ona još uvek nije završena. Na redu je veoma važan turnir i daću sve od sebe u narednih nedelju dana. Svako želi da sezonu završi u velikom stilu, pa će i zbog toga ovaj turnir biti veoma zanimljiv i neizvestan", najavio je srpski teniser.

Završni Masters turnir u Londonu Berdih
Berdih težak protivnik

Nole je istakao da je njegov prvi protivnik, Tomaš Berdih težak rival koji se nalazi u sjajnoj formi.
"Tomaš je u dobroj formi, igrao odlično u prethodnom periodu, naročito prošle
nedelje na turniru Masters serije u Parizu, gde je stigao do polufinala.
On je u top 10 poslednjih pet, šest godina, pobeđivao je na mnogo
turnira u dvorani i ova podloga mu odgovara. Biće to težak meč", naveo
je Đoković.

Završni Masters turnir u Londonu 02-aerna
Mesto okršaja O2 arena u Londonu

Meč protiv Berdiha Đoković će igrati od 21 čas u poznatoj londonskoj O2 areni.

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Uto 22 Nov - 0:16

Masters London


Fedeks bolji od Conge

Federer uspešno započeo odbranu titule. U prvom kolu Grupe B završnog Masters turnira u Londonu Fedeks je pobedio pobedio sa 2:1 Francuza Žoa Vilfreda Congu.

Švajcarski teniser Rodžer Federer pobedio je danas sa 2:1 (6:2, 2:6, 6:4) Francuza Žoa Vilfreda Congu u prvom kolu B grupe žavršnog Masters turnira u Londonu.

Završni Masters turnir u Londonu Fedex2

Federer je uspešno počeo odbranu titule koju je osvojio prošle godine. Već na početku meča napravio je dva brejka i za samo 21. minut došao do
vođstava od 1:0 u setovima.
Conga je uzvratio na isti način u drugom setu kada je uspeo da dva puta protivniku oduzme servis i istim rezultatom izjednači - 6:2.
Velika borba vodila se u trećem setu, ali Conga nije izdržao pritisak u desetom gemu, što je Švajcarcu omogućilo da zabeleži pobedu.

Završni Masters turnir u Londonu Conga1

Kasnije danas sastaju se Španac Rafael Nadal i Amerikanac Mardi Fiš, dok se u grupi A sutra sastaju Novak Đoković i Čeh Tomaš Berdih, odnosno Britanca
Endi Marej i Španac David Ferer.

izvor:RTS


Poslednji izmenio zjovan29 dana Uto 22 Nov - 0:21, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Uto 22 Nov - 0:18

Masters London


Loš start Zikija i Lodre

Nenad Zimonjić i Mikael Lodra porazom su startovali u konkurenciji dublova u Londonu pošto su u prvom kolu B grupe izgubili od poljskog para Firstenberg-Matkovski sa 2:1.
Teniser Srbije Nenad Zimonjić i Francuz Majkl Lodra izgubili su danas od poljskog para - Marijusa Fritenberga i Marcina Matkovskog sa1:2 (4:6, 7:5, 9:11), u prvom kolu takmičenja u Grupi B na završnom Master turniru u Londonu.


Završni Masters turnir u Londonu Ziki-lodra2

Poljaci su dobili prvi set, a onda su Zimonjić i Lodra posle vođstva protivnika
od 5:4, preokrenuli rezultat i izjednačili na 1:1. U trećem setu Fritenberg i Matkovski su lako poveli sa 3:0 i zatim sa 6:3, ali su dozvolili Zimonjiću i Lodri da se razigraju i da izjednače na 7:7, 8:8 i 9:9. U završnici, ipak su iskoristili drugu meč loptu i došli do prve pobede na ovom turniru.

Završni Masters turnir u Londonu Matkovski-fritenberg

Ranije danas u prvom meču Kanađanin Danijel Nestor i Belorus Maks Mirnji
savladali su indijsko-pakistanski par Rohan Bopana/Ajsam ul hak Kureši sa 7:6 (7:2), 4:6, 11:9.

Završni Masters turnir u Londonu Nestor-mirni1

Najbolji teniser sveta Novak Đoković sutra oko 21.00 počinje takmičenje u Londonu, duelom sa Čehom Tomašom Berdihom.

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Uto 22 Nov - 0:22

Masters London


Fiš namučio Nadala


Nadal jedva pobedio Fiša u prvom kolu Grupe B završnog Masters turnira u Londonu.

Španski teniser Rafael Nadal pobedio je danas sa 2:1 (6:2, 3:6, 7:6) Amerikanca Mardija Fiša u prvom kolu B grupe žavršnog Masters turnira u Londonu.

Završni Masters turnir u Londonu Nadal1

Iako je Španac lako dobio prvi set, Fiš se "probudio" u drugom. Već na
početku je napravio brejk, zadržavši vođstvo do kraja, uspeo da se revanšira Nadalu.
Nadal je sjajno počeo treći set, poveo sa 2:0 ali Fiš uspeva da se konsoliduje i uzme tri gema u nizu. Teniseri su se smenjivali u vođstvu pa se ušlo u taj-brejk u kome je Španac ipak bio koncentrisaniji.

Završni Masters turnir u Londonu Fish

U prvom meču dana Federer je ponovo savladao Francuza Congu sa sa 2:1 (6:2, 2:6, 6:4) .

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Uto 22 Nov - 0:24





Novakovo rame spremno za Berdiha


Novak Đoković večeras protiv Tomaša Berdiha u prvom meču koji najbolji teniser sveta igra na londonskom Mastersu. "Rame je u dobrom stanju, oporavio sam se", rekao Đoković, čiji meč protiv Berdiha počinje u 21 čas.

Finale Masters serije u Londonu. Poprište - O2 arena, protivnici Novak Đoković i Tomaš Berdih. Srpski teniser tvrdi da je povreda ramena prošlost i najavljuje sjajan meč protiv odličnog Čeha.

Završni Masters turnir u Londonu 2

"Rame je u dobrom stanju, oporavio sam se i spreman sam za novo takmičenje", kaže Đoković.
"Servirao sam maksimalno u poslednja dva-tri dana. Rame je u dobrom stanju, oporavio sam se i spreman sam za novo takmičenje".
"Bila je ovo zaista najbolja sezona u mojoj karijeri i ponosan sam na uspeh
koji sam napravio. Ali ona još uvek nije završena. Na redu je veoma važan turnir i daću sve od sebe u narednih nedelju dana. Svako želi da sezonu završi u velikom stilu, pa će i zbog toga ovaj turnir biti veoma zanimljiv i neizvestan", najavio je srpski teniser.
Nole je istakao da je njegov prvi protivnik, Tomaš Berdih, težak rival koji se nalazi u sjajnoj formi.
"Tomaš je u dobroj formi, igrao odlično u prethodnom periodu, naročito prošle
nedelje na turniru Masters serije u Parizu, gde je stigao do polufinala.
On je u top 10 poslednjih pet-šest godina, pobeđivao je na mnogo turnira u dvorani i ova podloga mu odgovara. Biće to težak meč", naveo je Đoković.

Završni Masters turnir u Londonu 3

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Uto 22 Nov - 0:28

Najjači kad je najteže

Đoković - Berdih 2:1 (3:6, 6:3 6:6 /7:3/)

Novak Đoković teškom mukom savladao Tomaša Berdiha (2:1) u prvom meču Masters kupa u Londonu. Čeh odlično započeo duel, Đoković preokrenuo rezultat, odluka pala tek u taj-brejku trećeg seta. Đoković spasao jednu meč loptu i došao do vrlo bitne pobede.

Posle velike borbe i tri duga seta, Novak Đoković savladao Tomaša Berdiha sa 2:1 (3:6, 6:3, 6:6 /7:3/) u setovima, za uspešan početak na poslednjem turniru u sezoni, Masters kupu u Londonu. Berdih je tokom celog meča bio inspirisan, pa je Đoković teškom mukom stigao do pobede.

Završni Masters turnir u Londonu Nole1

Počelo je loše po Novaka. Čeh je odličnom igrom osvojio prva četiri gema u
meču, dva puta oduzeo servis Đokoviću, pa je prvom teniseru sveta trebalo puno snage da se, pre svega psihološki, vrati u meč. Nole je uspeo da vrati jedan brejk, ali je Čeh ipak osvojio prvi set rezultatom 6:3.
U drugom setu videli smo znatno bolju igru Novaka Đokovića.
Našem teniseru bio je dovoljan jedan brejk za osvajanje seta, identičnim
rezultatom 6:3.
U poslednjem delu igre viđena je najveća borba i najlepši tenis. Berdih je u jednom trenutku oduzeo servis Đokoviću za 4:2, ali se naš as brzo vratio ugru, uzvrativši protivniku istom merom.

Završni Masters turnir u Londonu Berdih1

Pri rezultatu 6:5 za Berdiha i na servis Đokovića, Čeh je imao prvu meč
loptu, ali je prvi reket sveta odličnim servisom uspeo da se izvuče iz teške situacije i odvede set u taj-brejk.
U odlučujućem taj-brejk gemu, Đoković je pokazao zašto je ove godine najbolji teniser na planeti i sigurnom igrom došao do pobede (7:3 u taj-brejku).
Naredni meč Đoković igra u sredu, kada će mu protivnik biti David Ferer, koji je danas iznenađujuće savladao Endija Mareja sa 2:0 u setovima.

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Uto 22 Nov - 0:35

Masters kup


Ferer iznenadio Mareja

David Ferer savladao Endija Mareja (6:4, 7:5) u prvom kolu A grupe Masters kupa. Španac tokom celog meča bio bolji i zasluženo pobedio favorizovanog rivala. Britanac, zbog povrede prepona, razmišlja o povlačenju sa turnira.
Španski teniser David Ferer napravio je danas iznenađenje na Masters kupu u Londonu, pošto je u prvom kolu A grupe savladao Britanca Endija Mareja sa 6:4, 7:5.

Završni Masters turnir u Londonu Ferer-marej

Ferer je tokom celog meča igrao dobro, držao visok ritam i zasluženo osvojio prve bodove na završnom turniru sezone.Marej je na početku drugog seta, kod vođstva od 2:0 zatražio medicinski tajm-aut, a vratio se na teren nakon nekoliko minuta. U nastavku duela, međutim, ništa nije uspeo da uradi, pa je Ferer posle bolje i sigurnije igre ostvario neočekivani trijumf nad favorizovanim rivalom.Najbolje rangirani svetski teniser Novak Đoković večeras od 21.15 igra protiv Čeha Tomaša Berdiha u drugom meču prvog kola A grupe.

Marej razmišlja o povlačenju sa turnira

Posle meča, Marej je izjavio da nije siguran da će nastaviti nastupe na završnom turniru Masters serije u Londonu, zbog povrede prepona.

Završni Masters turnir u Londonu Marej1

"Imam povredu prepona i to mi odmaže. Nisam mnogo trenirao ove nedelje i ne osećam se najbolje na terenu. Videćemo kako će se situacija razvijati i
onda ću odlučiti", rekao je Marej. Povredu prepona Marej je doživeo na jednom treningu posle turnira u Parizu.
"Da nije u pitanju završni turnir u godini, ne bih igrao", rekao je Britanac.
Marej bi trebalo sledeći meč da igra u sredu protiv poraženog iz duela Novaka Đokovića i Tomaša Berdiha.

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Uto 22 Nov - 0:43

Endi Mari se povlači sa Mastersa?

Treći teniser sveta Endi Mari izjavio je posle poraza od Davida Ferera na startu Mastersa u Londonu da će se možda povući sa turnira.

Završni Masters turnir u Londonu 14397677504ecaa1e30e5b6637669615_size3

"Imam povredu prepona i to mi odmaže. Povredio sam se na treningu i ne osećam se najbolje na terenu. Videćemo kako će se situacija razvijati, pa ću u utorak doneti odluku. U drugom setu sam bio ravnodušan, ne znam da li
je povreda uticala na to”, izjavio je Mari.

Ukoliko se Mari povuče sa turnira, umesto njega će zaigrati Janko Tipsarević.

“Uprkos svemu, imao sam šanse da pobedim, naročito u drugom setu. Imao sam brejk prednosti u oba, tako da je poraz razočaravajući”, dodao je Mari.

Škot kaže da, ukoliko ne odustane, još ništa nije izgubljeno.

“To je prednost ‘raund-robin’ formata takmičenja, možete da prođete dalje i
sa porazom. U protekle dve godine imao sam po dve pobede – jednom sam
prošao, drugi put nisam. Nekada može da se prođe čak i sa samo jednom
pobedom, tako da još imam šansu”.


Ukoliko se Mari povuče sa turnira, umesto njega će zaigrati Janko Tipsarevič

David Ferer rekao je da je veoma srećan i dodao je:

"podeio sam Endija na njegovom terenu, što nije lako. Igrao sam dobro ceo meč u kontinuitetu, mada sam možda bio malo bolji u prvom. Drago mi je što sam pobedio u dva seta zbog konačnog plasmana. Potrebna mi je još jedna pobeda za plasman u polufinale. Ovaj turnir je veoma poseban i veoma važan”.

izvor:B92
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Uto 22 Nov - 23:45

Pobedih od sebe boljega

Najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković, posle izuzetno teške pobede protiv Tomaša Berdiha (3:6, 6:3, 7:6) na startu Masters kupa u Londonu, izjavio je da je tokom meča uglavnom bio u podređenom položaju, ali da je ipak uspeo da iskoristi svoje malobrojne šanse.

"Tokom većeg dela meča Berdih je bio bolji igrač. Ja sam bio u podređenom položaju, ali sam ipak, zahvaljujući velikoj borbenosti i podršci svog tima, uspeo da pobedim", rekao je Đoković.

Završni Masters turnir u Londonu Nole-London

On je priznao da je njegova igra još daleko od onog nivoa koji je imao većim delom 2011. godine.
"Da biste pobeđivali u sudaru sa najboljim teniserima sveta na svakom meču
morate da pružate maksimum, a ja to večeras nisam uspeo. Ipak, na moju
sreću, uspeo sam da iskoristim šanse koje su mi se ukazale", poručio je
Đoković.Trijumf protiv Berdiha Đokoviću je bio osmi u devet međusobnih mečeva, a ukupno 70. u 2011. godini, tokom koje je osvojio 10 turnira, od čega tri grend slema.Đoković je do sada jednom pobedio na završnom Mastersu sezone, 2008. godine u Šangaju.

Završni Masters turnir u Londonu Nole-London1

Naredni meč Đoković igra u sredu, kada će mu protivnik biti David Ferer, koji
je iznenađujuće savladao Endija Mareja sa 2:0 u setovima. Meč počinje
oko 21 čas po našem vremenu.

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Uto 22 Nov - 23:48

Prva pobeda Zimonjića i Lodre

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Francuz Mikael Lodra zabeležili su prvu pobedu na završnom Mastersu u Londonu. Savladali su indijsko-pakistanski par Rohan Bopana/Alsam Kureši sa 2:0. Naredni protivnici su Mirni i Nestor.

Sam rezultat po setovima pokazuje da je paru Zimonjić/Lodra trebalo vremena da iskažu pravu formu. Prvi set dobili su u taj-brejku 7:6 (8:6), da bi u drugom trijumfovali sa sigurnih 6:3.

Završni Masters turnir u Londonu Ziki-i-lodra-l4

Prvi set rešen je u taj-brejku, koji je obeležilo dosta preokreta. Prethodno
su Bopana i Kvareši oduzeli servis rivalima i poveli sa 5:4 u gemovima,ali su već u narednom gemu Zimonjić i Lodra vratili brejk. U drugom setu, srpski i francuski teniser bili su mnogo sigurniji i došli do pobede.

Završni Masters turnir u Londonu Ziki-i-lodra-l3

Sledeći rivali Zimonjića i Lodre biće Belorus Maks Mirni i Kanađanin Danijel Nestor.Srpsko-francuski par je na startu takmičenja u B grupi izgubio od poljskog dubla Marijuš Firstenberg/Marcin Matkovski sa 2:1.

izvor:RTS


Poslednji izmenio zjovan29 dana Uto 22 Nov - 23:56, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Uto 22 Nov - 23:51

Marej odustao, Tipsa protiv Berdiha

Endi Marej se povukao sa londonskog Mastersa zbog povrede prepona. Na njegovo mesto "upada" Janko Tipsarević, koji u sredu igra protiv Tomaša Berdiha.

Janko Tipsarević će zauzeti mesto Endija Mateja na londonskom Mastersu, jer je Škot odustao od daljeg takmičenja zbog povrede prepona.

Završni Masters turnir u Londonu 610x

"Da sam igrao, samo bih pogoršao stvari... Poremetio bih kompletne pripreme
za sledeću sezonu, a svi znamo koliko je važno da se teniser u januaru
oseća zdravo i da uđe u sezonu u dobroj formi. Meni je i pre Londona rečeno da odmaram nedelju do deset dana, ali ja to nisam poslušao, nego sam svaki dan udarao lopticu tako što sam stajao u mestu", rekao je Marej na konferenciji za novinare u Londonu.
"Ne postoje pozitivne strane odluke da nastavim da igram na ovom turniru. Osećao sam se jako tužno na terenu juče, nisam nimalo uživao", rekao je Marej. Prema rasporedu, Tipsarević u sredu igra protiv Tomaša Berdiha.
Marej nije imao nema obavezu da večeras saopšti odluku, već to može da učini pred početak meča.

Završni Masters turnir u Londonu Andy-Murray-005


izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Uto 22 Nov - 23:54

Tsonga pobedio Fiša

Francuski teniser Žo Vilfrid Tsonga savladao je u drugom kolu završnog Mastersa u Londonu Amerikanca Mardija Fiša sa 7:6 (7:4), 6:1. U večerašnjem duelu ove grupe igraju Nadal i Federer.

Fiš je pružio odličnu igru naročito u prvom setu, koji je izgubio u taj-brejku. U drugom, jednostavno je stao. Kao da nije imao snage da se suprotstavi nadahnutom Francuzu. Tsonga je dozvolio protivniku da u drugom setu osvoji samo jedan gem.

Završni Masters turnir u Londonu Tsonga-l1

Ovo je bila prva Tsongina pobeda u B grupi Mastersa, posle početnog poraza od Švajcarca Rodžera Federera rezultatom 2:1.
Fiš je izgubio skoro svaku šansu za plasman u polufinale, pošto mu je ovo
drugi poraz - u prvom meču izgubio je od Španca Rafaela Nadala sa 2:1

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Uto 22 Nov - 23:57

Fedeks protutnjao preko Nadala

Rafa Nadal osvojio svega tri gema protiv sjajnog Rodžera Federera, koji je formom u Londonu pokazao da Novak Đoković nije jedina noćna mora za španskog šampiona. Fedeks je pobedom obezbedio polufinale. Federer - Nadal 6:3, 6:0.

Gledaoci koji su kupili karte za meč velikana svetskog tenisa, Rafaela Nadala i Rodžera Federera uživali su u tenisu svega sat vremena, koliko je Švajcarcu trebalo da počisti heroja Španije.

Završni Masters turnir u Londonu 1

Istovremeno,ovaj meč je pokazao da je Federer jedini teniser koji je kraj sezone dočekao zdrav, što ga, automatsski svrstava u glavnog favorita za
osvajanje Mastersa u Londonu.Prvi set je trajao svega 33 minuta, a od rezultata 4:2 u prvom setu na terenu O2 Arene igrao se samo jedan teniser.
Od tada, Federer je iskoristio pet brejk lopti i došao do devete pobede nad Nadalom.

Završni Masters turnir u Londonu 2


izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Sre 23 Nov - 18:31



Dan za istoriju



Na završnom Mastersu sezone u Londonu, današnji dan ući će u istoriju srpskog tenisa kao prvi u kojem su dvojica naših igrača izašla na teren.


Prvi na teren izlazi Janko Tipsarević, koji je posle odustajanja Endija Mareja zauzeo njegovo mesto i on će se od 15 časova u drugom kolu A grupe sastati sa Čehom Tomašem Berdihom.

Završni Masters turnir u Londonu Tipsa-Majami

Deveti i sedmi teniser sa svetske rang-liste do sada su odigrali pet mečeva na ATP turnirima, a Srbin je uspešniji i vodi sa 4:1. Jedini duel Čeh
dobio je pre dve nedelje u Parizu, kada je u osmini finala slavio sa 2:0
u setovima.
Najbolji teniser sveta Novak Đoković od 21 čas igra protiv Španca Davida Ferera, sa kojim se do sada sastajao 10 puta i u međusobnim okršajima vodi sa 6:4.

Završni Masters turnir u Londonu Nole1

Poslednji meč odigrali su na ovogodišnjem Mastersu u Madridu, gde je Srbin slavio sa 2:1 u setovima.
Đoković je u startnom meču Masters kupa u ponedeljak uveče posle velike borbe pobedio Čeha Berdiha sa 3:6, 6:3, 7:6 (7:3).

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Sre 23 Nov - 18:34




Janko, za poen kratak


Tipsarević - Berdih 1:2 (6:2, 3:6, 6:6 /6:8/)

Janku prija elita, prikazao je odličnu igru, ipak na kraju slavio Berdih. Udrugom kolu A grupe završnog mastersa u Londonu Janko Tipsarević poražen je od Tomaša Berdiha sa 2:1. U petak, u poslednjem kolu po grupama, igra protiv Novak.
Iako je zaigrao kao prva zamena, pošto se Marej povredio, Janko je dokazao da je u odličnoj formi i da je zasluženo ma mestu broj 9 na ATP listi. U igri živaca u taj-brejku trećeg seta Janko propustio meč loptu na svoj servis, potom poklonio Čehu šansu, koju ovaj koristi za konačnu pobedu.

Završni Masters turnir u Londonu Tipsa

Janko juriša na Berdiha

Od samog starta Janko je delovao samouvereno. Pravi rani brejk, čime je uspeo da poremeti Berdiha, koji nije uspeo da se oporavi do kraja seta. Tipsarević je dozvolio protivniku da osvoji samo dva gema u setu - 6:2.Nakon izjednačene borbe u drugom setu Janko propušta svoju brej šansu. Pri rezultatu 4:3 za Čeha, Berdih koristi svoju prvu brejk loptu i dolazi do brejka prednosti. Tipsarević ne uspeva da se vrati, Berdih je siguran na svoj servis i stiže do izjednačenja u setovima, 6:3 u drugom setu.

Završni Masters turnir u Londonu Berdih


Berdih spreman za prvu pobedu na turniru

Treći set doneo veliku borbu. Igra se rasplamsala. Janko je siguran na svoj
servis i konstantno napada protivnikov. Propušta svoje brejk šanse, tako
da je set ušao u odlučujući taj-brejk.Nadmudrivanje je nastavljeno i u taj-brejku. Obojica uspevaju da zadrže svoj servis sve do rezultata 4:3 za Berdiha, Janko šalje loptu u mali aut i Čeh ima mini brejk prednosti.Janko kreće na sve ili ništa, oduzima oba servisa Čehu i prvi stiže do meč lopte i to na svoj servis. Greška našeg tenisera i novo izjednačenje.Dupla servis greška Tipsarević i sada Berdih ima meč loptu na svojs ervis. Koristi je i stiže do velike pobede.

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Novak: Moj najgori meč u sezoni   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Čet 24 Nov - 10:49

Novak: Moj najgori meč u sezoni


Đoković poručio da nema objašnjenja za lošu igru i ubedljiv poraz od Davida Ferera.

Završni Masters turnir u Londonu V225187p0

Novak Đoković je porazom od Davida Ferera (3:6, 1:6) u drugom kolu Grupe A doveo u pitanje plasman u polufinale Masters kupa.

Čak ni pobeda u poslednjem kolu nad Jankom Tipsarevićem, koji nema šanse da ide dalje, ne obezbeđuje mu ulazak među četiri najbolja u Londonu, mada ga ni poraz ne eliminiše definitivno iz daljeg takmičenja. Dakle, Novakov plasman će zavisiti i od meča Berdih - Ferer.

Više od poraza od Španca u sredu uveče, utisak je, Novaka je zabolela loša igra.

"Sve čestitke Fereru za odličnu igru", počeo je Đoković priču posle meča i dodao:

"Na ovom nivou takmičenja mora da se igra najbolje moguće. Nisam igrao dobro ni u meču sa Berdihom, mada sam u drugom setu uspeo da uđem u ritam. Za duel sa Fererom nemam objašnjenja. Ništa me nije išlo, ništa nije bilo kako treba".

Đokoviću je to bio tek peti poraz u sezoni.

"Odigrao sam najgori meč sezone! Definitivno. Koliko sam samo neiznuđenih grešaka napravio".

Naravno, Ferer, koji je već u polufinalu, zaslužio je pohvale.

"Igrao je pametno, menajao ritam. Sve vreme je bio fokusiran, nije popuštao i borio se za svaki poen. Sjajan je igrač, zaslužio je da pobedi", zaključio je Đoković.

David Ferer je poželeo da uživa u trenutku - pobedi nad Novakom i plasmanu u polufinale.

"Odigrao sam najbolji meč sezone. Možda je ključ uspeha bio moj servis. Ne želim sada da da razmišljam o subotnjem polufinalu, hoću da malo uživam", istakao je Španac.

(MONDO, foto Beta/AP)










Završni Masters turnir u Londonu Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Čet 24 Nov - 14:29

Novak bez šanse protiv Ferera


Novak Đoković večeras u Londonu ubedljivo poražen u drugom kolu završnog turnira Masters serije. Španac Ferer slavio sa 6:3, 6:1, što mu je druga pobeda, posle trijumfa nad Endijem Marejem.

Završni Masters turnir u Londonu HJSMQRFA-600

David Ferer je, očigledno osokoljen pobedom nad Endijem Marejem u prvom kolu, odlično ušao i u meč protiv Novaka Đokovića.

Od samog starta pokazao je da će biti ''tvrd orah'' za najboljeg tenisera sveta, a u sedmom gemu je uspeo i da napravi brejk, koji je kasnije i presudio u prvom setu - 6:3 za Ferera.

Ima li Novak snage za novi preokret?

Odgovor na to pitanje je brzo usledio, na žalost bio je negativan. Već na startu drugog seta Ferer je napravio brejk,poveo sa 3:0 i kao da se Đoković tada potpuno predao.

Do kraja je uspeo da osvoji samo jedan gem, pa Španac zasluženo preuzima vođstvo u Grupi A.

izvor:sportske.net
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Čet 24 Nov - 14:33

Janko: "Nisam nikoga razočarao, odlučilo par poena"

Janko svestan da je propustio veliku šansu protiv Berdiha.

Završni Masters turnir u Londonu IBJMSCZP-600

Janko kaže da bi ponovo isto odigrao ključni poen u taj brejku. Ta greška ga je odvela u poraz.

"Ponovo bih izašao na mrežu.Malo sam ljut na sebe što sam jedinu duplu servis grešku napravio u trećem setu praktično kada se rezultat lomio", kaže Janko.

"Mislim da sam u prvom setu igrao dobro. U trećem je par poena odlučilo pobednika. Ali,mislim da nikoga nisam razočarao", dodao je Srbin koji je
na turnir ušao kao zamena za povređenog Mareja.

Ali, pokušava da ne misli na poraz.

"Neće mi mnogo pomoći ako sam sebe maltretiram oko današnjeg meča, jer u petak igram protiv najboljeg na svetu", podseća Jankela da ga u petak čeka meč protiv Noleta.

izvor:sportske.net
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Čet 24 Nov - 14:37

Janko sam sebe pobedio!


Kakva šteta za Janka Tipsarevića... Bio je na pragu pobede u svom debiju na završnom turniru u Londonu, imao meč loptu u taj-brejku trećeg seta, a onda je svojim greškama dozvolio češkom teniseru da se izvuče iz gotovo izgubljene pozicije. Na kraju, posle velike borbe - 2:1 za Berdiha - 2:6, 6:3, 7:6.

Završni Masters turnir u Londonu IBJMSCZP-600

Tipsarević je odlično započeo meč. Već na startu je stigao do brejka, poveo zatim sa 2:0, Berdih se još nije ni oporavio od početnog šoka, a Janko je i drugi put ponovio isto, za ubedljivih 4:1.

Zatim bez problema osvaja naredni gem na svoj servis, a onda i Berdih dolazi do daha. Najpre smanjuje na 5:2, da bi u narednom gemu bio veoma blizu brejka, ali je Janko uspeo da spase tri vezane brejk lopte i na kraju osvoji taj gem za vođstvo od 1:0 u setovima - 6:2.

Drugi set doneo je veću neizvesnost, ali kod vođstva Berdiha od 4:3, češki teniser koristi priliku za brejk, što je na kraju seta i odlučilo u njegovu korist - 3:6.

Velika borba viđena je i u trećem setu. Janko je u par navrata bio blizu oduzimanja servisa rivalu, ali je Berdih uspevao da se izvuče iz problema.

Na kraju, odluka je pala u taj-brejku, a tu je Janko za par minuta stigao od sjaja do očaja...

Poveo je sa 6:5, imao meč loptu na svoj servis i kada se činilo da je sve gotovo, srpski teniser je lopticu posle jednog voleja, koji je trebalo da bude poslednji potez u ovom meču, poslao u aut.

Usledila je promena strana, pa još jedan servis Tipsarevića i - dupla servis greška!

Berdih zatim nije propustio priliku da realizuje svoj servis, dobije taj-brejk i meč sa 2:1 u setovima.

izvor:sportske.net
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Čet 24 Nov - 14:44

Novak ili Janko?


Izgleda da od Đokovića zavisi hoće li Tipsarević biti na Mastersu u Londonu.

Završni Masters turnir u Londonu Djokovic-tipsarevic-us-open_131555833866426020111112114024

Bitka za London je završena pre polufinala pariskog Mastersa.
Poznato je osam igrača koji su se kvalifikovali, a Janko je ostao deveti, čime je sebi pribavio status prve rezerve.
Ukoliko neko odustane, Tipsarević će igrati u O2 Areni.
Novak Đoković je najbliži tome s obzirom na povredu, ali, on će svakako probati da igra, ukoliko rame bude dozvolilo.
Što se Fiša tiče, Amerikanac se takođe povukao iz Bersija, ali kaže da će igrati i povređen.
Ostali su zdravi, za sada.

Završni turnir sezone počinje u nedelju 20. novembra.

izvor:sportske.net
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Sub 26 Nov - 15:20


Završni Masters turnir u Londonu 166041qfs6adyqzq


Đoković: Pauza do Melburna 26 Novembar 2011

Završni Masters turnir u Londonu 00063323

Najbolji teniser sveta Novak Đoković sigurno nije očekivao da će završiti takmičenje na finalnom turniru sezone već posle takmičenja po grupama, ali nije razočaran. Iza Novaka je ubedljivo najuspešnija sezona u karijeri, u kojoj je osvojio tri grend slem titule, ukupno 10.

- Telo mi govori da je preopterećeno. Bilo je previše za ovu godinu. Osećam da sam mentalno ispražnjen. Međutim, ovakve stvari su očekivane posle uspešne godine - objasnio je Đoković.

Prvi igrač sa ATP liste odlazi ovih dana sa Jankom Tipsarevićem na zasluženi odmor na Maldive, a zatim će započeti pripreme za novu sezonu.

- Neću igrati zvanične turnire do Australijan opena. Učestvovaću na egzibiciji u Abu Dabiju, možda i u Australiji, kako bi spreman dočekao turnir u Melburnu - podvukao je Đoković.

izvor:sportal.rs

Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Sub 26 Nov - 15:24


Masters London: Ni Ferer, niti Federer, Novak eliminisan!


Završni Masters turnir u Londonu 00063302


Tomaš Berdih savladao je Davida Ferera sa 2:1, po setovima 3:6, 7:5, 6:1, u trećem kolu A grupe Masters kupa u Londonu i na indirektan način eliminisao Novaka Đokovića. Najbolji teniser planete neplanirano će imati dva dana više za odmor, pošto je u petak popodne prvi put u karijeri poražen od odličnog prijatelja Janka Tipsarevića.

Pobeda Davida Ferera u poslednjem meču takmičenja po grupama vodila je Đokovića na polufinalni megdan sa Rodžerom Federerom. Španac se već kvalifikovao u nokaut fazu, ali mu je bilo stalo do trijumfa nad Čehom, kako bi u polufinalu izbegao Švajcarca, koji je u odličnoj formi u finišu sezone. Peti teniser sa ATP liste imao je vođstvo u setovima, brejk prednosti u drugom delu igre, ali je uporni Berdih preokrenuo rezultat.

Sjajnim finišom u drugom setu i briljantnom partijom u trećem setu, sedmi nosilac u Londonu stigao je čak do prvog mesta u grupi i u subotu će igrati protiv Francuza Žoa-Vilfreda Conge (21:00). Drugi polufinalni duel čine Ferer i Federer (15:00).

A grupa, 3. kolo

Singl


Novak Đoković - Janko Tipsarević 1:2 (6:3, 3:6, 3.6)
David Ferer - Tomaš Berdih 1:2 (6:3, 5:7, 1:6)

Tabela: Berdih 2-1 (5:4), Ferer 2-1 (5:2), Đoković 1-2 (3:5), Tipsarević 1-1 (3:3), Marej (povlačenje) 0-1 (0:2).

Dubl

Robert Lindštedt/Horia Tekau - Jirgen Melcer/Filip Pečner 3:6, 4:6
Maheš Bupati/Leander Paes - Bob Brajan/Majk Brajan 6:4, 6:2

Tabela: Bupati/Paes 2-1, Brajan/Brajan 2-1, Melcer/Pečner 1-2, Lindštedt/Tekau 1-2.

izvor:sportal.rs
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Sub 26 Nov - 15:28





Masters London: Ispao Nadal!

Završni Masters turnir u Londonu 00063226

U prepunoj "O2" Areni u Londonu, za prolaz u polufinale Masters turnira borili su se Rafael Nadal i Žo-Vilfred Conga. Posle velikog nadmudrivanja i isrpljujućeg meča, francuski teniser je, posle dva sata i 42 minuta, ostvario pobedu od 2:1 (7:6; 4:6; 6:3).

U meču koji je rešavao pitanje plasmana u sledeći krug turnira, Conga je potpuno nadigrao Nadala. Utisak je da je Španac na sreću osvojio jedini set, pošto je pored odlične igre protivnika imao i veoma loš servis.

Šesti teniser sveta "ukrao" je prvi set posle taj-brejka, u kojem Nadal nije imao nikakve šanse (7:2). Ipak, drugi set je doneo nešto ozbiljniju igru upornog, ali nervoznog Nadala, pa je ukupan rezultat bio izjednačen.

Odlučujući deo igre u potpunosti je pripao francuskom teniseru. Iako je propustio šansu da na svom servisu okonča meč, Conga je već u narednom gemu rešio pitanje pobednika i obezbedio prolaz u polufinale prestižnog turnira, rezultatom 2:1.


B grupa, 3. kolo


Singl

Rodžer Federer - Mardi Fiš 6:1, 3:6, 6:3
Rafael Nadal - Žo-Vilfred Conga 6:7, 6:4, 3:6

Dubl

Rohan Bopana/Aisam-ul-Hak-Kureši - Marijuš Firstenberg/Marćin Matkovski 2:6, 1:6
Mikel Lodra/Nenad Zimonjić - Maks Mirnji/Danijel Nestor 4:6, 6:3, 10:7

izvor:sportal.rs
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Sub 26 Nov - 15:31



Masters London: Nestor eliminisao Zimonjića


Završni Masters turnir u Londonu 00063211



Nenad Zimonjić i Mikel Lodra nisu uspeli da se plasiraju u polufinale Masters kupa u Londonu. Srbin i Francuz izgubili su u trećem kolu B grupe od Maksa Mirnjija iz Belorusije i Danijela Nestora iz Kanade sa 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 10:7, pa su završili takmičenje na trećem mestu u grupi.

Pored Mirnjija i Nestora u nokaut fauzu prošli su i Poljaci Marijuš Firstenberg i Marćin Matkovski.

B grupa, 3. kolo

Singl

Rodžer Federer - Mardi Fiš 6:1, 3:6, 6:3
Rafael Nadal - Žo-Vilfred Conga 21:00

Dubl

Rohan Bopana/Aisam-ul-Hak-Kureši - Marijuš Firstenberg/Marćin Matkovski 2:6, 1:6
Mikel Lodra/Nenad Zimonjić - Maks Mirnji/Danijel Nestor 4:6, 6:3, 10:7

izvor:sportal.rs
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610Sub 26 Nov - 15:35





Masters London: Federer neporažen do polufinala


Završni Masters turnir u Londonu 00063197


Rodžer Federer potvrdio je i u trećem meču B grupe Masters kupa u Londonu da je u odličnoj formi. Švajcarac je u meču bez takmičarskog značaja savladao Amerikanca Mardija Fiša sa 2:1, po setovima 6:1, 3:6, 6:3 posle sata i 48 minuta igre.

Federer će u polufinalu igrati protiv drugoplasiranog iz A grupe, a to bi mogao da bude Novak Đoković. Drugi polufinalista iz B grupe biće pobednik meča Rafael Nadal - Žo-Vilfred Conga. Ovaj meč na programu je u 21:00.

B grupa, 3. kolo

Singl


Rodžer Federer - Mardi Fiš 6:1, 3:6, 6:3
Rafael Nadal - Žo-Vilfred Conga 21:00

Dubl

Rohan Bopana/Aisam-ul-Hak-Kureši - Marijuš Firstenberg/Marćin Matkovski 2:6, 1:6

izvor:sportal.rs
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Završni Masters turnir u Londonu Empty
PočaljiNaslov: Re: Završni Masters turnir u Londonu   Završni Masters turnir u Londonu Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Završni Masters turnir u Londonu
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» MASTERS TURNIR PARIZ
» Turnir u Pekingu
» Završni tom trilogije o demonima
» ATP turniri Masters serije
» Koncerti i nastupi u Srbiji i regionu
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Sport :: Tenis-