Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Dvojnik

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Dvojnik Empty
PočaljiNaslov: Dvojnik   Dvojnik Sat610Pon 25 Apr - 19:46

Ideja o dvojnicima rasutim negde po svetu nije novijeg datuma. I ranije su ljudi razmišljali o tome šta bi bilo kada bi svako imao svog dvojnika i šta ako se nekim slučajem sretnu? Za neke to bi bilo otkrovenje, za druge prava noćna mora, jer prema nekim verovanjima dvojnik bi mogao biti tvoja zla kopija, tamna strana ili još gore možda bi baš ti mogao biti zao lik u ogledalu.

Imamo li dvojnike? Šta mislite? Ako imate da li bi imali iste osobine kao i vi ili ne i gde bi se nalazio?










Dvojnik Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Dvojnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvojnik   Dvojnik Sat610Pon 25 Apr - 22:58

Ne znam šta bi bilo gore,da bude potpuno ista kao i ja pa da izgubim svoj identitet ne bih znala ko sam ustvari, ili da bude druga strana mene pa da je sve ono što ja nisam a imam skriveno duboko u sebi a da za to nisam ni znala.Volela bih da ako postoji negde na kugli zemaljskoj tamo i ostane da mi život ne bi komplikovala bez potrebe Dvojnik 941697105 sad sam se već zabrinula šta ću ako dodje u moj kraj pale










Dvojnik 4285547593


Dvojnik 2lwq2yh


Dvojnik 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Šajni

  

Šajni

Ženski
Poruka : 1661

Učlanjen : 31.03.2011


Dvojnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvojnik   Dvojnik Sat610Pon 6 Jun - 22:49

Meni se jedna cudna situacija desila pre neku godinu kada sam putovala autobusom...Sedim zamisljena na sedistu i gledam kroz prozor. Odjednom pogledam jednu devojku koja je ista ja?! Kao da sam sama sebe pogledala u ogledalu i prvo nisam reagovala ali kad sam shvatila na koga mi liči, prenerazila sam se Laughing Kako je autobus kretao sa stanice tako sam gledala za njom i još uvek nisam mogla da verujem da to nisam ja happy Totalno ludilo...Laughing
Zato sam ubedjena da postoji negde sigurno ako ne dvojnik onda sigurno bar još dve tri osobe koje neverovatno liče i da je to sasvim moguće..Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Dvojnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvojnik   Dvojnik Sat610Pet 17 Avg - 14:04

Nemam iskristalisano lično mišljenje na temu Dvojnik, ali evo jednog citata koji
me je zaintrigirao. Želim da ga podelim sa vama:

'У сваком људском бићу постоји нека врста анти-човека кога речник дефинише као "двојника или утвару". Многи филозофи и песници описали су лична искуства са том утваром коју окултизам назива "парњаком".
Гете, на пример, говорио је о времену када је ушао у радну собу у Вајмару и угледао оно што је изгледало као тачни двојник њега самога како седи у столици за радним столом и дрско му узвраћа поглед.
Потискујући непосредни осећај страха пред тим необичним искуством, стајао је и гледао неколико секунди у очи и насмешено лице тог свог на тренутак видљивог двојника кога је именовао Doppelg�nger-ом. Било је то прво од неколико таквих искустава преко којих је песник дошао до спознаје разлога постојања тог неомиљеног и сеновитог елемента људске душе. ''

(Тревор Ревенскрофт; Копље судбине)
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Dvojnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvojnik   Dvojnik Sat610Ned 10 Feb - 11:24

Potpuno istog fizički i psihički, ne vjerujem. Cool

Ali ili fizički ili psihički, moguće je. Laughing

Imao sam u gradu jednog dečka koji mi je bia jakoooo sličan i često mi prilazili i pitali svašta. Kao njega pitaju. Dvojnik 1240115254I baš sam se znao " ufurati u spiku". Dvojnik 3690083436

A psihički. Najbolji frend svojevremeno je bio "moja talasna dužina". Isto smo mislili. Sto puta smo istovremeno rekli isto. Shocked

Ne mora to biti muška osoba. Može i ženska. Već duže se družim s jednom takvom. Dvojnik 4285547593










love
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Dvojnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvojnik   Dvojnik Sat610Uto 19 Feb - 3:15

Oni nisu blizanci, već potpuni stranci
Izvor: Daily Mail

Dvojnik 1488787275512112937ef1c404277494_orig

Na svetu živi 7 milijardi ljudi i mnogi misle da svi imamo svog dvojnika, ali vrlo retko se dešava da se sa njim i zaista sretnemo. Međutim, to se desilo za tri para potpunih stranaca koji naišli na svoje dvojnike – i odmah osetili povezanost.

U slučaju Odžej Smita i Kristal, njih dve su se srele u prodavnici u kojoj je Kristal radila.

„Pomagala mi je da izaberem haljinu a ja sam sve vreme buljila u nju. Danas smo najbolje prijateljice a dešava nam se da nas čak i naši momci pomešaju.

Sa druge strane, Džoš i Francisko otkrili su koliko zapravo liče jedan na drugog na poslu kada su došli identično obučeni.

„On je za mene bio samo čovek koj radi na kraju hodnika. Uopšte nisam mislio da ličimo sve dok ljudi to nisu počeli da primećuju“, izjavio je Francisko.



B92










Dvojnik F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Član
Član

Hana

Ženski
Poruka : 79

Godina : 40

Učlanjen : 18.03.2013


Dvojnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvojnik   Dvojnik Sat610Uto 19 Mar - 2:56

Shadow ::


Imamo li dvojnike? Šta mislite? Ako imate da li bi imali iste osobine kao i vi ili ne i gde bi se nalazio?

Zaista ne bih znala da kazem da li dvojnici postoje. Nacelno sam stava da je svaka osoba na ovom svetu licnost za sebe. Ako krenemo od toga da vrlo cesto da ni blizanci nisu identicni po svojim osobinama, sta tek reci o ``slucajnom prolazniku``. No, svakako da se u zivotu desi da naidjete na osobu koja ima malo vise slicnosti nego ocekivano, ali tvrdim da cak i tad ta osoba dvojnik nije.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Dvojnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvojnik   Dvojnik Sat610Ned 14 Jul - 20:45

pa mislim da postoje, dosta njih  su me  zamijenili sa  drugima, i  nikako ih  razuvjeriti  da nisam ta osoba dok nisam poklazala osobnu iskaznicu,
jučer   eto na plaži  žena 50 godina stoji iznad mene i zove me Marina  je li teško bilo  stići i to  tri puta ponavlja  gospođa  i uvijerena  da sam  to ja ta osoba , što sam se  ja nasmijala  i rekla  ja vas Gospođo ne poznajem   zamijenili ste me s nekim  drugim  a ona da nije moguće,


 drugi puta je bilo mlada susjeda je išla u grad i  kad se vratila doma napala  me  da što  se nisam javila kad mi je u  autobusu  mahnula  ne bi  bog je uvjerio  da to nisam ja bila,i dan  danas mi  to  prebaciva  da me vidjela  toga  dana.


ja mislim  da ima jako   puno   istih na izgled osoba,samo se treba poklopiti   ura i  vrijeme  da se sretnemo 
pa da zinemo happy happy happy happy
Nazad na vrh Ići dole
ankianki

  

ankianki

Ženski
Poruka : 39985

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 21.07.2012

Raspoloženje : odlično


Dvojnik Empty
PočaljiNaslov: Da li imate svog dvojnika?   Dvojnik Sat610Pon 19 Avg - 11:36


Dvojnik Images?q=tbn:ANd9GcQuU83M17092bYRv8nbL6bhF51etlw-q56wOE_xHnEqn_Cng_lcXA

Ako ste se ikad pitali da li imate dvojnika ili dvojnicu negde u svijetu, možda ćete moći zadovoljiti svoju znatiželju. Internet stranica I Look Like You omogućava ljudima uploadanje fotografije na temelju koje je ljudima moguće pronaći osobe koje su im slične ili izgledom gotovo jednake. Na stranici se može pregledavati tko su ti dvojnici i u kojem postotku nalikuju čoveku koji traži svog dvojnika. Može se čak proveriti kolika sličnost postoji između osobe koja traži dvojnika i koje slavne osobe.

Izvor: barkun.hr


Da li ste ikad susreli nekoga tko vam neodoljivo nalikuje?
Nazad na vrh Ići dole
Black_Stud

Elita
Elita

Black_Stud

Muški
Poruka : 1749

Učlanjen : 08.08.2013


Dvojnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvojnik   Dvojnik Sat610Pon 19 Avg - 11:42

Niko kao ja Laughing  Jos nisam upoznao nekoga ko je kao ja - Unikatan Cool
Nazad na vrh Ići dole
ankianki

  

ankianki

Ženski
Poruka : 39985

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 21.07.2012

Raspoloženje : odlično


Dvojnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvojnik   Dvojnik Sat610Pon 19 Avg - 11:51

Slčnih kao ja ima ali istih sigurno nema.Mnogo puta su me zamjenili s nekim tko mi navodno sliči, no ja te dvojnice nisam imala priliku vidjeti.
Nazad na vrh Ići dole
Tomiša

Super Član
Super Član

avatar

Muški
Poruka : 774

Učlanjen : 01.09.2012


Dvojnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvojnik   Dvojnik Sat610Sub 5 Okt - 15:18

Taj sam Wink 

Sada sam po " horoskopu " ► DUPLI LAF happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Dvojnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvojnik   Dvojnik Sat610Ned 23 Okt - 14:04

Citala sam da svako od nas ima 6 dvojnika u svetu Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Dvojnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvojnik   Dvojnik Sat610Ned 23 Okt - 14:06

Dvojnik Thumbnail_1
Ukoliko promešate špil karata mnogo puta, postoji li verovatnoća da ćete dvaput dobiti iste karte? Evo šta o tome misle naučnici...

Američki glumac Vil Ferel i bubnjar muzičke grupe Red hot čili pepers Čed Smit toliko liče da je ovaj prvi snimio i zabavan skeč na temu njihove fizičke sličnosti, a njihovi obožavaoci neretko prilaze pogrešnoj zvezdi. To nije jedini primer zapanjujuće sličnosti fizičkih karakteristika pojedinaca koji nisu u krvnoj vezi – setite se samo koliko puta vam se dogodilo da na ulici sretnete nekoga za koga isprva pomislite da je vaš dobar prijatelj, poznanik ili član porodice.

Pročitajte: Zanimljiva priča o identičnim zatvorenicima koji se nikada ranije nisu sreli

Ali da li je moguće da baš svako od nas ima svog „dvojnika“? Za to postoji izvesna verovatnoća, smatraju naučnici, jer je broj gena koji utiču na facijalne karakteristike – koliko god veliki bio – ipak, ograničen.

„Genetski diverzitet je ograničen“, ističe Majkl Šijan, profesor neurobiologije na Univerzitetu „Kornel“. „Ako promešate špil karata mnogo puta, moći ćete da dobijete istu 'ruku' dvaput.“

Međutim, „špil karata“ je u slučaju ljudskog lica neverovatno obiman, naglašava on. Naučnici u ovom trenutku nemaju predstavu o tome koliko gena igra ulogu u uspostavljanju, na primer, oblika lica ili razmaka između očiju.

Saznajte: Jesu li nam šimpanze sličnije nego što smo mislili?

Što je ljudska populacija veća, to je verovatnoća da će se negde, u nekom kutku planete, naći neko sličan baš vama. U prošlosti, dok su ljudi stvarali potomstvo unutar zatvorenih grupa i naroda, lakše je dolazilo do genetskih mutacija i uspostavljanja razlika u fizičkim karakteristikama, koje su se potom utemeljile toliko da su postale odlike određenih etničkih grupa. Međutim, danas pripadnici jedne grupe dobijaju decu s pripadnicima naroda s kojima se u prošlosti nisu ni susretali – čak i sa ljudima koji potiču s različitih kontinenata. Na taj način, ljudi svih rasa i iz svih delova tela udružuju svoje gene, a zahvaljujući tome „efekat dvojnika“ i jača i, paradoksalno, razblažava se. S jedne strane, što je više ljudi, veća je verovatnoća da će dve osobe izgledati isto, a s druge, to povećava i broj kombinacija gena.

Znate li ko još nosi Hitlerove gene?

Treba, ipak, imati na umu da je ljudska populacija značajno porasla – od jedne milijarde početkom XX veka došli smo do broja od više od sedam milijardi ljudi u XXI veku.

„Ako ima dovoljno ljudi“, napominje Šijan, „može se desiti da sretnete nekoga ko ne izgleda mnogo drugačije od vas.“
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34286

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Dvojnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvojnik   Dvojnik Sat610Ned 23 Okt - 16:42

70% ljudi na planeti su slični po izgledu ali potpuno različiti po reakcijama (nepoznat izvor, 2008. godina)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Dvojnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvojnik   Dvojnik Sat610Pon 3 Jun - 23:04

Zavisi od toga da li je dvojnik samo u fizičkom smislu ili i u psihičkom. U prvom slučaju bi brzo napravili dil, da radi umesto mene. U drugom bi to bio horor. Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Dvojnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvojnik   Dvojnik Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Dvojnik
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija-