Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Dušan Radović

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
AutorPoruka
Talija

Urednik
Urednik

Ženski
Poruka : 11559

Učlanjen : 30.04.2018

Raspoloženje : Glas vatre

PočaljiNaslov: Re: Dušan Radović   Čet 3 Maj - 11:10

Mnoge žene mogle bi mnogo i lepo da vole, ali nemaju koga, a sve se prave kao da su već voljene- sramota ih je da priznaju da nisu.

Moja najdraža pakost i veština je to što je moje ćutanje naučilo da se ne odaje ćutanjem  

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Dušan Radović   Čet 3 Maj - 11:10

Vreme prolazi, starimo i odlazimo polako. Najpre smo izgubili četvrtog za poker, pa trećeg za preferans, pa drugog za domine i tabliće. Ostali smo samo i sad otvaramo pasijans da vidimo šta će biti sa nama.

Moja najdraža pakost i veština je to što je moje ćutanje naučilo da se ne odaje ćutanjem  

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Dušan Radović   Čet 3 Maj - 11:11

Znojimo se, malo od muke a malo od ove vrućine. To su dva različita znoja. Znoj od muke oseća se na muku. Što je veća muka, sve ga je teže podneti.

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

Domaća televizijska serija Partizanska eskadrila nije dobro pedagoški osmišljena. Poznati domaći kauboji kao od šale satiru fašističke Indijance. Ne smemo dozvoliti da naša deca i unuci žale što nisu živeli onda kad je sve bilo lako, jednostavno i lepo. Neistinito prikazivanje onog vremena je najteža optužba protiv vremena u kome živimo.

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

Biti marksist ima smisla samo ako niste pametni.

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Dušan Radović   Čet 3 Maj - 11:12

Unuci nam stižu u poslednjem trenutku, onda kada nam se učini da više nikome nismo potrebni.

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

Prazna je kuća bez žene. Ako žene nema u kući, nema ko drugi da bude u njoj.

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

Ko prvi devojci, njegova devojka. Ko poslednji devojci, njegova žena.

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Dušan Radović   Čet 3 Maj - 11:13

Ko nema u glavi ima u nogama, ko nema u nogama ima u banci, ko nema u banci ima nešto u Grockoj, ko nema ni u Grockoj – naći će mu se nešto u mokraći.

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Dušan Radović   Pon 7 Maj - 9:43

DUŠAN RADOVIĆ:
Sabrani spisi,

…Ne priznajem one čitaoce, bez obzira koliko i šta čitaju, koji kad se odvoje od knjige više ne žive… Za mene je krajnja svrha čitanja osposobiti čoveka da radosnije, sa više čula, više očiju, aktivnije živi… Pravi ljudi su oni koji čitaju samo ono za šta imaju posebnih razloga, zapisao je u jednom eseju Dušan Radović (1922—1984). Takvim razlozima za iščitavanje njegovog obimnog i vrednog književnog dela, pridodat je nedavno još jedan: zahvaljujući trudu vrsnog poznavaoca Radovićevog, u mnogo čemu prekretničkog opusa, pesnika Miroslava Maksimovića, prvi put su među jednim koricama objavljeni sabrani spisi ovog književnika za decu i sve one koji su sačuvali makar malo nevine radoznalosti i poverenja u svet.

Knjigom "Baš svašta", u kojoj su, počev od prve publikovane pesme pa do poslednjih rukopisa, sabrani tekstovi iz svih Radovićevih objavljenih dela i njegove opsežne zaostavštine, Zavod za izdavanje udžbenike i nastavna sredstva na najbolji način je pokrenuo biblioteku Jedan tom. Na preko hiljadu stranica, u petnaest poglavlja, uz ilustracije Dušana Petričića koje im po originalnosti, spontanosti i majstorstvu, ponajbolje priliče, u ovoj knjizi se našla su se tematski i žanrovski vrlo razuđena ostvarenja ovog pesnika, pripovedača, dramskog pisca, satiričara, autora brojnih sinopsisa i scenarija za televizijske i radio emisije, aforističara i antologičara književnosti za decu.

Ovu knjigu, nezaobilaznu za sve buduće tumače obimnog i raznovrsnog književnog dela Dušana Radovića, budućim čitaocima koji će je zasigurno s pažnjom čitati od korice do korice, a potom joj se, željni vedrine i reči koje, uprkos ironiji, razgaljuju iznova, s mesta na mesto, vraćati, preporučićemo upravo rečima iz jednog autopoetičkog teksta njenog autora: Dok piše, pisac to radi isključivo radi sebe. To je jedna igra, lepa i mučna, kako kad, da se iz miliona svojih i tuđih misli, zapažanja i utisaka napiše jedna lepa rečenica. Piscu je dovoljno to što se igra, što traži i veoma je srećan kad uspe. Lakne mu na duši, progleda kao grana kroz pupoljak. A šta to za čitaoce znači — time se posle zanimaju profesori i kritičari. U tome više pisac ne učestvuje, on za to više ne može biti kriv.

Ipak, dodali bismo: kad sklopimo knjigu, piscima kao što je Dušan Radović zauvek ostanemo dužni onu misao koja nam, kako to može samo prava umetnost, život ispunjava upravo samim životom.

Olivera Nedeljković,

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

U Beogradu, na poslednjem spratu visoke, upadljive palate 'Beograd', (poznatije kao Beograđanka) živi i non-stop radi popularna beogradska radio stanica 'Studio B'. Ona se obraća Beograđanima poznatim glasovima svojih novinara. Jedan od najpoznatijih i najslušanjijih, jeste glas pesnika Dušana Radovića. Dušan Radović se bavio najraznovrsnijim novinarskim i književnim poslovima, ali je tek u STUDIJU B progovorio. Kako sam kaze 'Nije bilo zgodnijeg mesta odakle bi se Beogradu moglo poželeti dobro jutro.' Zbog visine palate Beograd, položaja na kome se nalazi, i uloge STUDIJA B u životu Beograđana i Beograda. Tako su Beograđani, jula 1975. godine dobili omiljenog sagovornika koji će ih svakog jutra pozdravljati i kratkim, duhovitim replikama zabavljati, otkrivati im vrline i slabosti, pozivati ih da se nasmeše sa 'mnogo dobrote i malo, malo gorčine, oproste životu i svetu što nisu savršeni.'"

~

..."Novinar, mislilac i najveći 'mrgud' među decom — Duško Radović.

Oni koji su ga poznavali kažu da su Dušan — od duša i Radović — od radenosti, uistinu bili imena — sudbine. O tome kako nas je tvorac 'Džona Piplfoksa' i 'Strašnog lava' oslobađao od gluposti, od vlasti, od rđavih navika, od neosetljivosti na dobrotu — svedoci knjige pesama i aforizama, zapisi kultnih emisija 'Beograde, dobro jutro', reči kojima deca, citirajući ga, pokušavaju da objasne sebe i svet. A niko nije manje ličio na dete, a više imao dušu deteta - uveravaju i danas njegovi prijatelji.

'Radović je pisao priče i pesme, najave i odjave, songove i skečeve, kuvarice i slikovnice, aforizme i reklame, sinopsise za filmove i proslave, parole za akciju gradske čistoće, tekstove za matičare...'

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

PODSEĆANJE

"Neki kapetani rešili su da potonu zajedno sa brodovima.
Mogli smo spasti i njih i brodove, ali oni ne daju krmu."

"Subotom odlazimo na groblje da žalimo jedni druge."

"Rodoljubi su oni koji se sećaju kako je bilo.
Neprijatelji su oni koji znaju kako će biti."

"Jedan čovek je umro preko veze."

"Nad našom decom biće izvršena još jedna školska reforma."

"Tako je malo ljubavi među ljudima.
Ko ume da voli ne bi trebalo ništa drugo da radi."

Nazad na vrh Ići dole
Salome

Elita
Elita

Ženski
Poruka : 1059

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo

PočaljiNaslov: Re: Dušan Radović   Pet 24 Avg - 23:53

" Da bi ste docekali kakav takav uspeh svoje dece , potrevno je da dugo i strpljivo zivite "
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Elita
Elita

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Dušan Radović   Juče u 21:04

Nema većih asketa od lenjih ljudi. Čega su se sve oni odrekli, u čemu sve nisu učestvovali,
kakva su sve zadovoljstva sebi uskratili – samo zato što ih je mrzelo.
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Elita
Elita

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Dušan Radović   Juče u 21:05

Decu smo priključili na struju. Ona imaju nov, moderan pupak u koji se može staviti utikač.

Sta bi Dusko Radovic rekao danas ?
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Elita
Elita

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Dušan Radović   Juče u 21:08

Mozda je ovo neko vec postavio, ali je genijalno :

Vama se otkinulo dugme, a ona je imala iglu i konac. Tako je počelo. Postala
vam je žena i od tada više ne zna gde su joj igla i konac.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Dušan Radović   

Nazad na vrh Ići dole

Dušan Radović
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Aleksandra Radović
» Pozorište "Duško Radović"
» Dušan Radović
» Njegovo ime je Dušan Radović