Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ravna Zemlja!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2683

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Sub 4 Maj - 22:20

Wintermute ::


Evo jedan youtube video, za one koje mrzi, mogu gledati od 5:30... Uglavnom, dva amatera šalju balon u svemir. Sad, pitanje je šta vidite na ovom snimku.



Evo jedan bolji snimak i iz vece visine.

 
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Sub 4 Maj - 22:24

Koliko ja kapiram po ovom klipu, vi verujete da je zemlja ovakva:


Ravna Zemlja! - Page 4 Downlo10




Moja pitanja su sledeća:




Na koji način je svetlost koje Sunce šalje tako strogo ograničena na ravnoj površini koju obasjava? 
Kako objašnjavaš "bele noći" u područjima blizu severnog pola? 
Ja ovde vidim da dan i noć svuda isto traju.

Zbog čega misliš da se Sunce kreće a Zemlja ne? 
Po ovome što si postavio, Zemlja je centar Univerzuma ili ja nisam shvatila?



Ispoštuj temu i odgovori bez postavljanja klipova, već svojim rečima.
Može?
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2683

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Sub 4 Maj - 22:42

Sve sto je zuto na karti je svjetlost sunca, ono ostalo pokazuje mrak.

To u vezi sjevernog pola je tesko rijecima objasnuti, pogotovo ja sa svojom gramatikom i pravopisom.

Sunce se okrece oko nas, stani na zemlju i posmatraj sunce sa naocalima, pa vidjeces onda ko se okrece ti sa zemljom ili sunce oko tebe.

Zemlja je centar, univerzum koji su te naucili nepostoji. Zato nesvhacas ili ne prihvatas ravnu zemlju.

U klipovima se vidi da sunce nemoze biti 150.000.000 miliona kilometera udaljena od zemlje, vidi se da je manja i puno blize ka zemlji. Mjesec i sunce imaju isti promjer. Smatraju da je imaju 52km promjer.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Sub 4 Maj - 22:48

Teoretski, to bi izgledalo tako što bismo sunce sve vreme videli, samo što bi u određeno vreme sunce bilo iznad nas. 


Takođe, želela bih da mi objasniš po kom zakonu se Sunce kreće na način koji si opisao, 
tj. šta ga primorava da se tako kreće.
 
Interesuje me kako objašnjavaš nastanak Zemlje takve kakvu je opisuješ. 

Da li zemlja lebdi u kosmosu? Kako to da niko ko je bio na južnom polu nije video ogromnu provaliju?
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2683

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Sub 4 Maj - 22:53

Lilith ::
Teoretski, to bi izgledalo tako što bismo sunce sve vreme videli, samo što bi u određeno vreme sunce bilo iznad nas. 


Takođe, želela bih da mi objasniš po kom zakonu se Sunce kreće na način koji si opisao, 
tj. šta ga primorava da se tako kreće.
 
Interesuje me kako objašnjavaš nastanak Zemlje takve kakvu je opisuješ. 

Da li zemlja lebdi u kosmosu? Kako to da niko ko je bio na južnom polu nije video ogromnu provaliju?
 Magnetizam je odgovoran za to. Pogledaj klip i odgovor imas. 


Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Sub 4 Maj - 23:02

Kakav bre magnetizam?  Shocked



Ovako.

Zajedno sa Zemljom rotira sve što se nalazi na njoj, pa i mi sami. 
Tome dosta pomaže gravitacija. 
Čak se i atmosfera nalazi na Zemlji (koliko god to nebulozno zvučalo) zato što atmosferu sačinjavaju gasovi koje takođe Zemlja svojom gravitacijom privlači. 

Oblaci mrdaju u zavisnosti od vetra, a vetar nastaje u zavisnosti od vazdušnog pritiska na koji može da utiče dosta faktora. Oblaci se svakako rotiraju zajedno sa Zemljom zato što i njih privlači Zemljina gravitacija.




Meni jedna stvar nije jasna.
Ti činjenicu da je Zemlja okrugla i da kruži oko Sunca odbijaš i ako 90% fizičkih zakona koji opisuju tu pojavu naučiš do srednje škole. 

Sa druge strane, veruješ u to da je Zemlja ravna i ako ni polovinu stvari u vezi toga ne možeš da objasniš. 

Ti sumnjaš u gravitaciju koju osećaš svaki dan a veruješ da su se na južnom polu postrojili vojnici i ne daju nikome da pređe famoznu liniju da ne bi slučajno upao u rupu bez dna. 


Ja podržavam tvoj stav da treba preispitati sve oko sebe, ali mi nije jasno kako neke iole logične stvari odbacuješ a neke druge za koje nemaš čvrste dokaze prihvataš zdravo za gotovo.
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2683

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Ned 5 Maj - 10:54

Zajedno sa Zemljom rotira sve što se nalazi na njoj, pa i mi sami. 
Tome dosta pomaže gravitacija.


Gravitacija nije dokazana, a i Nikola Tesla je rekao da ona nepostoji. 


Meni jedna stvar nije jasna.
Ti činjenicu da je Zemlja okrugla i da kruži oko Sunca odbijaš i ako 90% fizičkih zakona koji opisuju tu pojavu naučiš do srednje škole. 


Da, to su tebe ucili u skoli. Pa ako sve vjerujes sto su te ucili, molim lijepo.



Sa druge strane, veruješ u to da je Zemlja ravna i ako ni polovinu stvari u vezi toga ne možeš da objasniš. 


Nije samo da ja vjerujem u to, ima nas par miliona koji vjeruju u to da nije lopasta. Zasto NASA nepokazuju orginalnu sliku iz svemira Zemlju? Sami priznaju i kazu da nepostoji slika i da to mora tako da budne. Sve slike su animacije, otidji na njihovu stranicu pise crno na bijelo.



Ti sumnjaš u gravitaciju koju osećaš svaki dan a veruješ da su se na južnom polu postrojili vojnici i ne daju nikome da pređe famoznu liniju da ne bi slučajno upao u rupu bez dna. 


Neosecam bilo kakvu gravitaciju, da je tako mantalo bi mi se u glavi.
Na juznom polu  je datuma 1.12.1959 napravljen ugovor takozvani Antartic Ugovor, ustupio je 23.6.1961 godine. Sve ti pise na wikipediji. To nije nista izmisljeno ili slicno. jednostavno kao obican covjek nemas pristup na Antarticu.


Ja podržavam tvoj stav da treba preispitati sve oko sebe, ali mi nije jasno kako neke iole logične stvari odbacuješ a neke druge za koje nemaš čvrste dokaze prihvataš zdravo za gotovo.


U sustini ti od mene ocekujes da ti ja dokazem da je Isus Krist zivio na zemlji i da je bio sin Boziji.




Podrzavam ovu temu i dalje, a odgovori na sva tvoja  pitanja pronacices u netu. To i ja radim, trazim razlicite izvore i preispitavam sve oko sebe.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Ned 5 Maj - 18:59

Dobro si mi oči otvorio  Shocked  . 
Ko mi kriv kad nisam nikad čula za tog čuvenog i opštepriznatog naučnika imenom YouTube .


Nije problem što ja slepo verujem nauci nego je problem što ti izgleda nemaš dovoljno razumevanje za nauku pa si spreman da poveruješ u nekakvu zaveru zato što je to mnogo prostija nego da uključiš mozak. 


Ja shvatam zašto ti preispituješ sistem okrugle Zemlje, 
ali ne mogu da shvatim zašto si tako olako prisvojio sistem ravne Zemlje. 
Nijedan dokaz ja još nisam u ovoj temi videla kojim dokazuješ da je zemlja ravna. 

Jedino sam videla par klipova sa YouTube-a u kojima pokušavaš da dokažeš da zemlja nije okrugla 
(iako se može naći isto tako klip na YouTube-u koji govori suprotno od klipa koji si ti izneo).

Lepo je što se interesuješ za nauku, ali sav taj trud i energija bi mogli biti iskorišćeni na nešto drugo, 
recimo izučavanje fizike i drugih nauka te sticanjem znanja kojim bi sam sebi mogao objasniti neke stvari, 
a ne slušati nazovi stručnjake sa interneta. 


Ovo je samo dobronameran savet, ništa manje, ništa više happy
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Ned 5 Maj - 19:10

Mandow ::

Na juznom polu  je datuma 1.12.1959 napravljen ugovor takozvani Antartic Ugovor, ustupio je 23.6.1961 godine. Sve ti pise na wikipediji. To nije nista izmisljeno ili slicno. jednostavno kao obican covjek nemas pristup na Antarticu.




Meni je postalo dosadno da pokušavam tebi da dokažem da je zemlja okrugla. 
Što ne bismo malo promenili uloge? 

Ja bih baš volela da mi ti dokažeš da je zemlja ravna happy


Evo mog prvog pitanja: 

Pomenuo si da se na polovima zemlje nalaze vojske raznih zemalja koje ne dozvoljavaju nikome da dođe do ivice.
Evo ja ću tebi kao kontra argument da dostavim par linkova koji govore o ljudima koji su osvojili južni pol bez ikakvog mešanja vojske. 


Srbin na južnom polu: 
https://www.blic.rs/vesti/srbija/prvi-srbin-osvojio-juzni-pol/xlt4elk


Prva ekspedicija na južnom polu: 
https://en.wikipedia.org/wiki/Amundsen%27s_South_Pole_expedition


Najmlađi čovek koji je skijao do južnog pola: 
https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/19-year-old-parker-liautaud-becomes-youngest-man-to-ski-to-the-south-pole-9025078.html


Prva žena koja je skočila sa padobranom na oba pola: 
https://en.wikipedia.org/wiki/Shital_Mahajan



Kako ovo objašnjavaš?
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2683

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Ned 5 Maj - 19:28

Znas ti uopce ko vlada medijama, vijesti, dnevnik itd. Pogotovo wikipedija. Pogledaj stranice tko im je sponzor i tko sve financira.
Ti svasta vjerujes, vjerujes i da je Felix Baumgart skocio sa padobranom sa visne 39km???? Ima klip stavio sam, pogledaj sama.

Oni svi pripadaju Elita-e, placa dolazi od Bilderberger,Rothschild,Rockerfeller itd.

Ako si slijepa ili nevina nemoras stalno tako da ostanes.Informisi se tko su ti ljudi i tko to sve objavljuje. Ti sigurno misli da je i Tito bio Tito.

Napisao sam ti sad zadacu, obavi sve to tocku po tocku pa mi se onda javi.

Hajde sada, smiri se malo i smanji dozivljaj. Nevrti se sve oko tebe samo.

Citaj i trazi svoje odgovore, nemoj mene masirati tu vise. Drzim upravo konferenciju sa Ravnozemljasima.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Ned 5 Maj - 19:39

Tony, sad se ne šalim ... Ti si zavrbovan, to je sekta.


Poslušaj me, skloni se od tih ljudi, ok? 


Mlatićemo ti i ja ovde o Ravnoj ili okrugloj zemlji koliko god hoćeš, samo se skloni od njih, ne daj mail ili svoju adresu ili neki lični podatak nikako !!!!!


Poslušaj me.
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2683

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Ravna Zemlja!1   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Ned 5 Maj - 19:47

happy Gotovo je @Lilith, ovracali su me.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Ned 5 Maj - 19:49

Pošto vidim da u suštini dobar dečko koji je samo malo zalutao u sve to,
 rećiću ti da od starta sam u ovoj temi baš zato što znam da je to ustvari nešto veoma slično sekti, 
jer su mnogi ljudi zavrbovani tom glupošću.



Mrzi me da ti kuckam, ali evo pročitaj tekst da bi ti bilo jasnije.




Ravna Zemlja: Zavera o teorijama zavera
 
 
Propagandnu priču o ravnoj Zemlji lansirali su Iluminati da bi je povezali sa teorijama zavera koje razotkrivaju istine o njima samima.
 
Kako vreme prolazi sve se više otkrivaju istine od njihovim prljavim poslovima. Da bi sve te istine sabotirali smislili su ovu "teoriju zavere" o ravnoj Zemlji da bi sve druge, istnite i tačne teorije obezvredili.
U toj priči nije poenta kakva je Zemlja, već je okosnica tvrdnja da je najveća zavera koju su Iluminati ikada stvorili kako bi zaludeli ljude predstava da je Zemlja okrugla, dok je u stvari ravna.
Poenta je u tome da su teoriju o ravnoj Zemlji nazvali "majkom svih zavera" i takvom je predstavljaju.
Poenta je u povezivanju te besmislice o ravnoj Zemlji sa pravim teorijama zavera tako da sve one postaju besmislene.
 
Kada neko normalan vidi da zajedno sa tom teorijom o ravnoj Zemlji teoretičari zavera smatraju da su i vakcine štetne, da je WTC 9/11 unutrašnja stvar, da cionisti pokreću i finansiraju ratove i teroriste, onda automatski pomisli da su oni budale koje veruju i da je Zemlja ravna. Svrha je to povezivanje svih pravih zavera i teoretičara zavera (koji otkrivaju istinu) sa tom "majkom svih zavera" da je Zemlja ravna, kako bi sve ostale zavere ispale besmislene a svi teoretičari zavera budale koje veruju u takve stvari.
 
Ukratko, to je pokušaj da se obesmisle sve teorije zavera koje razotkrivaju istinu o Iluminatima.
 
I ne samo teorije zavera, već i "naučne istine" koje su zadnjih decenija ozbiljno uzdrmane, a koje su već dugo služile da ljude drže u neznanju, kao što je teorija o gravitaciji i evoluciji. Nova nauka je otkrila da je u osnovi fizičkih zakona elektromagnetizam, da je gravitacija elektromagnetski fenomen i time pobija njutnovsku fiziku koja se zasniva na masi, materiji i mehaničkom kretanju. Zajedno sa time se pobijaju svi drugi mitovi mejnstrim nauke o prirodi fizičke realnosti koji nam se nameću već dva veka. Time se u centar svega stavlja inteligentni dizajn, odnosno svest. U mejnstrim nauci je strogo zabranjeno otkrivanje prave prirode svesti, jer bi se time otkrila čovekova prava priroda i njegova moć.
Aprila 2018 u Birminghamu je održana konferencija o ravnoj zemlji na kojoj je moderator konferencije Gary John rekao kako se "ljudi bude i počinju shvatati istinu o teoriji "ravne ploče" i kako ona smeta svetskim vladama". "Opovrgnuo sam planetarno kretanje, korištenjem Nikonovog fotoaparata i aplikacije. Moje istraživanje uništava kozmologiju velikog praska. Podupirem ideju da gravitacija ne postoji i jedina prava snaga u prirodi je elektromagnetizam." rekao je član Državne zdravstvene organizacije Britanije David Marsh.
 
Dakle, ravnozemljaši sebi pripisuju i najnovija naučna otkrića koja opovrgavaju stara mejsntrim nametnuta ubeđenja.
 
Reperi i hiphop muzičari su od početka služili za pokrivanje potrebe ljudi za "teorijama zavere". Oni su programirani i plaćeni da neukoj javnosti koja ih konzumira zadovolje potrebu za razotkrivanjem raznih zavera, i time se zadovolje.
Reper B.o.B. objavio je dva besplatna EP-ja naslovljena sa WATER i FIRE (False Idols Ruin Egos). U pesmi Uncomfortable sa EP-ja WATER, tvrdi da se probudio iz Matriksa, kritikuje Čarlsa Darvina zato što je mason, i dodaje tvrdnju da nam NASA servira kompjuterski obrađene fotografije zvezda. U EP-ja FIRE, ima jedna pesma koja je nazvana False Flag. Dakle, pokrivene su i terorističke akcije "lažne zastave" koje vlade pokreću da bi izazvale ratove.
Ovo je samo deo dugačke i bogate tradicije repera koji šire nekonvecionalne poglede na svet oko nas. Pre B.o.B-a, tu je bio Kris Braun koji je tvitovao da vlada koristi Ebola virus kako bi kontrolisala populaciju; Lil Vejnova stvar Džordžija Buš, u kojoj optužuje vladu za miniranje nasipa oko Nju Orleansa za vreme uragana Katrina.
 

Reper Tupak Šakur je odbio da igra tu igru i razotkrio je ovu manipulaciju sa reperima i zato je ubijen. Brutalno se podsmevao ovim teorijama u albumu Killuminati, tako nazvan kako bi "ubio" te manipulacije sa reperima od strane Iluminata.
 
Da je teorija o ravnoj zemlji lansirana samo zato da bi se sakrile prave zavere potvrđuju i sami mejnstrim mediji koji kritikuju ravnozemljaše. Oni ih direktno povezuju sa drugim zaverama. Najbolji primer je mejnstrim sajtVice, koji je čuven po svom vulgarnom i prljavom jeziku sa kojim promoviše sve moguće perverzije kao normalne ljudske sklonosti, prostituciju kao normalno zanimanje koje nije dovoljno cenjeno, i narkomaniju kao rekreativnu zabavu.
 

Da neko moćan stoji iza toga jasno je već po prvim video prilozima o ravnoj Zemlji koji su izbačeni u javnost.
https://www.youtube.com/watch?v=Fotw9y88PZg
To su vrlo profesionalno urađeni prilozi za koje je potrebna viša tehnologija i znanje, koje sigurno ne mogu da imaju retardi koji veruju da je Zemlja ravna, već neko ko ima veliko iskustvo u kreiranju i lansiranju propagande i u manipulaciji svesti javnosti.
Dokazi koji se o ravnoj Zemlji iznose su uvreda za inteligenciju. Krunski "dokaz" koji sami možete da proverite svodi se na to da sa krova vaše zgrade ne možete da vidite da je horizont zakrivljen. Ostali "dokazi" se svode na čiste izmišljotine, asocijacije i falsifikate. Temeljna pretpostavka cele ove "teorije" jeste ta da je sunce mnogo manje i da se kreće iznad ravne zemlje osvetljavajući je kao baterija, samo na određenom području. Tako oni objašnjavaju smenu dana i noći. "Dokaz" da je sunce malo prihvatili su verujući na reč reperu B.o.B.-u i rialiti zvezdi Tili Tekili, dok za opovrgavanje svoje teorije traže "čvrste dokaze", unapred ne prihvatajući nijedan. Oni sve svoje dokaze zasnivaju samo na prostom čulnom opažanju. I na taj način ponižavaju značaj svesti. Zapravo njihovi dokazi nisu ni namenjeni svesnim ljudima.
 
Međutim, teoretičari ravne Zemlje nigde ne govore ko je napravio tako veliki projekat koji zahteva takve ogromne resurse. Da li vanzemaljci (jer očigledno da nisu sami ljudi). Ako jesu oni, onda koji tačno, jer ima ih više, kada, kako i zašto. Da li su oni napravili i nas ljude, i sav život zapravo - jer činjenica koju ne mogu ni najgluplji ravnozemljaši da ospore jeste da kretanje Sunca i Meseca presudno utiču na mnoge biološke procese i ekosistem. I sa kojom svrhom su sve to uradili? Samo zato da bi nas obmanuli?!  To bi bila suviše neracionalna upotreba energije i resursa, a razlog besmislen.

Vladari ovog sveta uspešno drže vlast svejedno da li na okrugloj, ravnoj ili kockastoj Zemlji. Jednostavno nema razloga da bude ravna niti bi imalo razloga da se krije kakva je ako su ljudi već toliko pod mentalnom kontrolom da misle da zmije govore, da mrtvi ustaju iz grobova i da device rađaju decu svome Bogu. Takva verovanja su zakonom zaštićena i institucionalizovana i ne smete da ih vređate. Pored takvih zvaničnih verovanja zaista nije potrebno nikoga obmanjivati na kakvoj Zemlji žive.

 
Uostalom, da ironija u svemu ovome bude još veća, mi jesmo u Matriksu, ali Zemlja je u tom Matriksu loptasta jednostavno zato jer je to prirodno tako, to je funkcionalnije, ekonomičnije i tehnički lakše izvodljivo. Matriks bi bio mnogo teži i komplikovaniji za održavanje da je ravan.   
 

***
 
Primer kako se teorija o ravnoj Zemlji povezuje sa drugim teorijama.
Sve što je učesnik govorio o zaverama povezanim sa vanzemaljcima prepričao je iz knjige [url=https://www.ivantic.info/Moje_knjige/Ivan_Antic_Istorija_galaksije_zemlje _i_coveka.pdf]"Istorija galaksije, Zemlje i čoveka"[/url], i to loše, a zatim sve to povezao sa "najvećom zaverom" - ravnom Zemljom - kako bi sve druge informacije koje otkrivaju istinu bile obesmišljene i prikazane jednako glupim kao što je besmislena i glupa ideja o ravnoj Zemlji.
 
To ne bi mogao da nema kanala Balkan Info koji služi iznošenju takvih laži i obmana, koje su vešto prikazane kao da otkrivaju istinu. Tu se namerno i vešto mešaju istine i laži, gosti koji dobro govore i iskreno žele da otkriju istinu, sa gostima koji su psihopate ili plaćeni lažovi. Dobra organizacija i brza popularnost ovog kanala dokazuju da iza njega stoji moćna institucija za kontrolu i obmanu javnosti.
Sličnu ulogu igra i Miroljub Petrović. On igra ulogu negativca koji se povezuje sa teorijama zavera, pre svega sa "antivakcinašima", da bude javni primer "antivakcinaša" kako bi na taj način sve njih stavio u negativan kontekst.
Svejedno je da li je za tu ulogu tajno angažovan ili se zbog svoje gluposti našao pogodan da je igra besplatno. Institucije na vlasti ga obilato koriste za svoje ciljeve.


Poslednji izmenio Lilith dana Ned 5 Maj - 19:54, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Ned 5 Maj - 19:54

Umanjeno ! happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2683

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Ned 5 Maj - 20:17

Imam sad stvarno konferenciju preko skype , javicu se poslije.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Ned 5 Maj - 20:23

Jbte... Jel ti mene slušaš šta ti pišem,ili ne?


Ne daj svoje lične podatke, mail,  skype, broj, adresu, ma ništa !
Ne razgovaraj sa tim ljudima, koriste te. 
Za sada tako što širiš ove gluposti po forumima uz njihove instrukcije, 
a posle i na druge načine.


Poslušaj me, ne pričam ti napamet ništa.
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2683

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Ned 5 Maj - 21:20

Hahah, znas ti uopce koliko je meni godina? Samo se ti opusti i uzivaj. Neznas ti skime se ja skypam  happy
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Ned 5 Maj - 21:23

U tvom je interesu da me poslušaš.
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2683

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Pon 6 Maj - 20:08

Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2683

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Pon 6 Maj - 20:13

Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2683

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Pon 6 Maj - 20:39


Evo odgovora na tvoje pitanje @Lilith
Nazad na vrh Ići dole
Horus

Super Član
Super Član

Horus

Muški
Poruka : 596

Godina : 48

Učlanjen : 04.05.2018


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Pon 6 Maj - 20:46

Mandow ::

Neću uopšte da ulazim u raspravu o tome da li je ravna ili nije, ali onaj koji pravi videa kao što je ovaj, treba to malo bolje uraditi. Na 03:54 piše da pola dana stojimo naglavačke, a pola dana obrnuto. To apsolutno nema nikakve logike. Uvek smo na istoj tački, samo smo okrenuti prema suncu, ili suprotno od njega. Polovi su na vrhu severne, i na vrhu južne hemisfere, i ne tumba se Zemlja preko njih. Zanimljivo mi je bilo pogledati koji klip o tome šta ravnozemljaši govore, čisto da vidim, i naiđem na svašta. Tako jedan čovek u svom videu kaže da ako se vozimo autom, i bacimo jabuku u vazduh, vrati nam se pravo u ruku. Ali ako se vozimo na motoru, i bacimo jabuku, odleti nazad. To kao znači da je Zemlja pod nekom kupolom, i da atmosfera ide zajedno sa njom. Da nema te kupole, atmosfera bi odletela. Kada jabuku u autu bacimo, i padne nam nazad u ruku, to je zato što nema otpora vazduha, u kompaktnom smo prostoru, zatvorenom sa svih strana. Ako to uradimo na motoru, normalno da će zbog otpora vazduha, odleteti nazad.
Ponavljam, ne zanima me da li neko veruje da je ravna, ili kakva god već, svako ima pravo da veruje u šta god hoće, ali ti koji veruju da je ravna, neka se potrude malo više.
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2683

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Pon 6 Maj - 21:03

@Horus, tu se potpuno slazem sa tvojim postom. Ipak kriju dosta toga, vrijedi dalje pratiti okolinu svoju.Najbolje covjek sam se uvjeri, provjerava, istrazuje itd.
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2683

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Pon 6 Maj - 21:46

Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2683

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610Sre 8 Maj - 21:26

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ravna Zemlja! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 4 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ravna Zemlja!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Ravna Gora
» Ravna (Timacum Minus)
» Kosa, naš ponos
» Kuda ide ova zemlja???
» Okrugla Zemlja
Strana 4 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Geografija-