Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ravna Zemlja!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Pon 20 Maj - 21:48

Ali si ih ti ukebao i osujetio svetsku zaveru! Dobro je što ima svesnih i budnih građana. Dok ima takvu omladinu, ova zemlja ne treba da bine za svoju budućnost! Ravna Zemlja! - Page 8 Icon_biggrin 

Vidi ti NASU, majku im imperijalistićku, kako podrivaju istinu. Ravna Zemlja! - Page 8 Icon_rolleyes   happy happy happy

Sad ozbiljno.
Teorije zavere su jedna od velikih problema današnjice u koje veruje široka masa ljudi. Uzmi samo za primer teoriju zavere o vakcinama koje izazivaju autizam. Mnoge majke koje slepo veruju u to da je vakcinacija dece štetna neće hteti da vakciniše svoje dete što može značajno da ugrozi zdravlja tog deteta i ostale dece sa kojima se to dete druži. Sa druge strane kada bi pitao te majke da ti kažu gde su čule da vakcine izazivaju autizam, da pokažu naučni rad gde je to dokazano i doktora koji je to dokazao, one ne bi znale to da urade, ali ipak slepo veruju da je to tako i samim tim ugrožavaju tuđe živote.

Hajde onda da pootpuštamo doktore medicine, farmaceute, stomatologe, i da na njihovo mesto postavimo nesvršene osnovnoškolce. Mislim, takvi sigurno nisu indokrinirani gnusnim naučnim istinama, nisu im mozgovi zatrovani školstvom i obrazovanjem. 
I bolje će raditi njihova intuicija (kao tvoja) nego vekovi sistematizovanja i razvoja nauke.   Very Happy




Tony, ako dozvoljavaš, pitala bih te još par pitanja... 

1. Od kad si počeo da veruješ da zemlja nije okrugla?
2. Na koji način si došao do toga? 
3. Da li si sprovodio neka svoja lična istraživanja? 
4. Da li si obuhvatio sve činjenice i razmotrio lepo? 

I poslednje.. Da staviš glavu na panj i kažu ti da izvedeš najjači argument koji poseduješ (bićeš pušten) da je zemlja ravna, koji bi to bio po tebi? 

Nadam se da ćeš odgovoriti konkretno i u kratkim crtama, ne mora ništa specijalno.
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Pon 20 Maj - 21:56

1) Ima 2 godine, ne vjerujem nego znam da je ravna, sam se uverio u to i istrazivao. Dosao sam do zakljucka da nesto nije u redu u vezi zemlje, jer nije tog oblika kao sto su nas ucili.


Recimo ti si mi uciteljica i imala si velike grudi, mi svi ( u razredu) smo mislili da imas velike grudi. Ali to je bila laz, puno kasnije smo svi saznali da si papir mecala u grudnjake.
E to je to sto se zbiva u svijetu, laz nad lazima, vise se i nezna sta je istina.

Najbolji primjer ti je kad pratis avione na nebu kako prelecu iznad tvoje okrugle glave. Pa prati njihov mlaz koji izlazi iza njih, to je jedan obican dokaz da je ravna zemlja, jer neces nikad vidjeti jedan mlaz koji je zakrivljen. happy
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Pon 20 Maj - 22:00

Tony ::
1) Ima 2 godine, ne vjerujem nego znam da je ravna, sam se uverio u to i istrazivao. Dosao sam do zakljucka da nesto nije u redu u vezi zemlje, jer nije tog oblika kao sto su nas ucili.


Recimo ti si mi uciteljica i imala si velike grudi, mi svi ( u razredu) smo mislili da imas velike grudi. Ali to je bila laz, puno kasnije smo svi saznali da si papir mecala u grudnjake.
E to je to sto se zbiva u svijetu, laz nad lazima, vise se i nezna sta je istina.

Najbolji primjer ti je kad pratis avione na nebu kako prelecu iznad tvoje okrugle glave. Pa prati njihov mlaz koji izlazi iza njih, to je jedan obican dokaz da je ravna zemlja, jer neces nikad vidjeti jedan mlaz koji je zakrivljen. happy


Na osnovu čega si došao do zaključka da nije okrugla i na osnovu kojih istraživanja?
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Pon 20 Maj - 22:05

Uvjerio sam se svojim ocima i umom. Letio sam avionom 12000m ravna je bila 3,5 sata i kad sam se vracao isto. Onda svi ekperimenti na video od pojedinaca itd.

Pokusaj obicnu vodu zakriviti u posudu neku, nemoguce je.  happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48275

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Pon 20 Maj - 22:08

napravio bi ja jedan avion sa velikim bočnim prozorom, a ne onim malim prozorčićima koji imaju premali kut gledanja.onda bi ravnozemljaše u turama vodio na pokazni let da se uvere da je Zemlja okrugla.

kad se vrati s leta i sleti, ko želi da potpiše da je Zemlja okrugla i da prozor nije riblje oko pustiš da ide kući pevajući.

ovi drugi, tvrdoglavi, koji i dalje ne bi priznali da su očima videli okruglu zemlju, ajde Jovo nanovo. 

letiiiiiii.  happy


pa ko duže izdrži.  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Pon 20 Maj - 22:17

EROTIC MAN ::
napravio bi ja jedan avion sa velikim bočnim prozorom, a ne onim malim prozorčićima koji imaju premali kut gledanja.onda bi ravnozemljaše u turama vodio na pokazni let da se uvere da je Zemlja okrugla.

kad se vrati s leta i sleti, ko želi da potpiše da je Zemlja okrugla i da prozor nije riblje oko pustiš da ide kući pevajući.

ovi drugi, tvrdoglavi, koji i dalje ne bi priznali da su očima videli okruglu zemlju, ajde Jovo nanovo. 

letiiiiiii.  happy


pa ko duže izdrži.  happy

Javi se druze kad napravis taj avion.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Pon 20 Maj - 22:20

Tony, koje škole si prošao? 
Bez toga ne možemo da ti objasnimo proste stvari, kao što je recimo centrifugalna sila, prva, druga kosmička brzina,zašto pilot ne gura palicu da bi avion leteo na istoj visini, analemu, Zvede severnog i južnog neba, zodijak,... i još gomila pitanja koja se objašnjavaju relativno lako, ukoliko znamo sa kojim predznanjem barataš. 
Ali ti nam na naša objašnjenja koja imaju kakve takve veze sa logikom, svaki put kažeš "to su vam isprali mozak". 

To nije odrasla diskusija ljudi koji su spremni da uzmu u razmatranje argumente druge strane i porazmisle svojom glavom. Nego je jedno detinjasto ponašanje, gde dete kaže "ali moj stariji brat je rekao tako i ja sam mu poverovao, bez da se pitam a otkud njemu to".


Poslednji izmenio Lilith dana Pon 20 Maj - 22:26, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Pon 20 Maj - 22:23

Avioni imaju uređaj za veštački horizont
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48275

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Pon 20 Maj - 22:25

Tony ::
1) Ima 2 godine, ne vjerujem nego znam da je ravna, sam se uverio u to i istrazivao. Dosao sam do zakljucka da nesto nije u redu u vezi zemlje, jer nije tog oblika kao sto su nas ucili.


Recimo ti si mi uciteljica i imala si velike grudi, mi svi ( u razredu) smo mislili da imas velike grudi. Ali to je bila laz, puno kasnije smo svi saznali da si papir mecala u grudnjake.
E to je to sto se zbiva u svijetu, laz nad lazima, vise se i nezna sta je istina.

Najbolji primjer ti je kad pratis avione na nebu kako prelecu iznad tvoje okrugle glave. Pa prati njihov mlaz koji izlazi iza njih, to je jedan obican dokaz da je ravna zemlja, jer neces nikad vidjeti jedan mlaz koji je zakrivljen. happy



najbolji dokaz su ti sateliti koji kruže oko Zemlje. tačno može da vidiš kako kruže oko Zemlje, po vremenu razmaka opažanja može da kontrolišeš i prečnik Zemlje ako znaš njihovu brzinu ili obratno, da izračunaš brzinu.

jedino ako ne misliš da lete ping pong levo desno kad se odbijaju od onog zaboravih koliko visokog ledenog zida.  Laughing 

nema nijedne malo veće i naprednije zemlje na svetu koja nema pokoji komunikacijski satelit. da su baš sve u zaveri oko okrugle Zemlje, pa brate mili nema logike da poveruješ u to.

ceo svet u zaveri.  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48275

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Pon 20 Maj - 22:29

iako ping pong ne vredi, jer lete uvek na istu stranu. ima ping, ali nema pong.  happy happy happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Sre 22 Maj - 19:48

Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Sre 22 Maj - 19:49

Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Sre 22 Maj - 20:03




Citat sa youtube jednog pojedinca. : Ja samo znam,a bio lično prisutan u onom usranom ratu u Bosni i neki ljudi su imali tzv. satelitske telefone ali nisi mogao zvati
od svuda.Konkretno iz Zenice imao signala.Morali smo ići na jedno brdo pored Zenice 1000 m nadmorske visine i tek je tu bio
signal.Kad sam prijatelja pitao kao ne može od svuda da zove ako je satelitski telefon on je rekao da pojma nema,važno je da radi.Sad nakon ovoga,vjerovatno je primao signal sa nekog zemaljskog odašiljača.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Sre 22 Maj - 20:43

bored
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Sre 22 Maj - 20:44



Jednostavni dokaz da je zemlja ravna. Morate video pogledati, da se uverite napokon.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Sub 25 Maj - 19:05

Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Čet 30 Maj - 19:41

Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Sub 8 Jun - 11:36

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Ned 9 Jun - 21:34

Ako gravitacija postoji, zašto se ja osećam laganooo

EDIT: Gde je bila teža da mi pomogne
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Ned 9 Jun - 21:38

Wintermute ::
Ako gravitacija postoji, zašto se ja osećam laganooo

EDIT: Gde je bila teža da mi pomogne
Gravitacija nepostoji, postoji samo gustina vazduha.

Da je imamo, nebi smo imali oblake na nebu.

happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Ned 9 Jun - 21:42

Pa znao sam ja da me nešto je...dnostavno onemogućuje da normalno hodam... A da ima gravitacije, druga bi priča bila
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Ned 9 Jun - 21:44

Voda koja se nalazi u oblacima je teska, potome nemoze biti da postoji gravitacija.

Tako sam citao ove svoje ravnozemljase, otome imali ili nema gravitacije.
Nazad na vrh Ići dole
Tanguy

Master
Master

Tanguy

Muški
Poruka : 35374

Učlanjen : 10.09.2012


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Ned 9 Jun - 21:45

Pajdo, ako je zemlja ravna, zašto kad pišam svaki put rupu potrefim?!
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Ned 9 Jun - 21:48

Tanguy ::
Pajdo, ako je zemlja ravna, zašto kad pišam svaki put rupu potrefim?!
 Mozda imas talent za to, od kud ja znam  happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610Ned 9 Jun - 21:51

Tanguy ::
Pajdo, ako je zemlja ravna, zašto kad pišam svaki put rupu potrefim?!

A šta ako se rupa pomera na tref
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ravna Zemlja! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 8 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ravna Zemlja!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Ravna Gora
» Ravna (Timacum Minus)
» Kosa, naš ponos
» Okrugla Zemlja
» Zemlja čarobnjaka
Strana 8 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Geografija-