Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Pon 23 Sep - 9:53

Ceo život provedemo želeći da nešto distignemo, sledeći snove, verujući da ćemo kad to dobijemo postati srećni. ali nije tako. Život je u putu, ne na kraju. Nije važno koliko je lepo produhovljeno je ono čemu težimo. Poslednja stanica je smrt. ako ne umemo da budemo srećni, da budemo bolji, da budemo onakvi kakvi želimo da budemo u putu, nećemo to postići ni na kraju. Život je prepun blaga za kojim ljudi jure to su sve one stvari za koji oni veruju da će im doneti sreću a za koje se uglavnom ispostavi da su varke i ponekad kad dostigne ono za čim je toliko žudeo, čovek se zatekne samo s prazninom u rukama.

“Prsten”, Horhe Molist
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Pon 23 Sep - 9:53

"Ne idi ispred mene, možda neću slediti. Ne idi iza mene, možda neću voditi. Samo hodaj pored mene i budi moj prijatelj." -Kami
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Pon 23 Sep - 9:53

Drugi prte za sobom teške kovčege i sanduke; ali moja je prtljaga lakša od paunova perca i sunčane zrake.
Jer nemam ni zlata ni srebra, ni pokućstva ni posuđa ni rublja u pletenim košarama ili izrezanim škrinjama.
Ali moj je Bol, taj mjehur od sapunice, tako gust i težak da nema tezulje na kojoj bih ga mogao vagati. Ali moj je Očaj tako masivan da bi mogao potopiti najčvršću lađu; pa opet valja putovati.

”Putovanje”, Tin Ujević
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Pon 23 Sep - 9:53

"Čovek je skup intimnih kotradikcija zasivenih u jednu kožu."

Vladan Desnica "Proljeća Ivana Galeba"
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Čet 26 Sep - 12:52

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Tumblr_lp794poyxp1qfuveyo1_500

... Bio je jedan sasvim običan dan. Nedelja u nizu, prožeta mrazom i tek po kojim prolaznikom. Volim da hodam po hladnoći i upijam ljude i ulice. Da udišem svežinu i slušam hod sopstvenih koraka. Međutim, ponekad kao tada, na momente upadam u neko meditativno stanje svesti, reklo bi se mehaničko. I verujem da kao i većina ljudi, u tim istim trenucima na kratko izgubim vezu sa realnošću oko sebe. A onda se desio taj trenutak.
Zvuci dobro poznate pesme, taktovi koji u telu bude želju da zaigram na ulici. Glas od koga podilaze žmarci i onaj tako dobar osećajČudesna radost života! Sreća što sam tu gde jesam, što ulicom odzvanja glas Tonija Cetinskog jer ja obožavam energiju koju njegove pesme nose. I odjednom, vraća mi se svest o sitnicama koje me okružuju. O mirisu čokolade iz Roggenart pekare koju uvek osetim kad prođem Kalenićem. O ljupkošću sa kojom jedan golub kljuca mrvice kifle. O jednostavnoj i geometrijski preciznoj lepoti ledenica, surovoj ali i prekrasnoj. O statui lepotice koja čita u parku. O tišini snega i otiscima nožica pasa u snegu. O lakoći, lepoti i jednostavnosti života.

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 951e1e65ab84709bfb4256c0f1c5f0b7

Pitanje jeste: šta vas čini onima koji jeste? Šta vas pokreće, šta u vama budi tu sreću što ste baš oni koji jeste, sa svim svojim neobičnim idejama, željama, hobijima, potrebama? Šta vas čini ponosnima na vlastitu osobnost?
Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Penguin-1Ja izrazito volim da pišem i stvaram. Da negujem ljude i svoje odnose, da ih volim i da im dajem najlepše od sebe. Nekada to i ne zasluže ali nema veze, dam im ljubav tako i da ne znaju. Obožavam pingvine i sanjam o tome da zagrlim jednog. Mogu da provedem sate zagledana u isti predeo ili istu tačku, shvatajući njegovu suštinu i konstruišući u svojoj glavi materiju iz koje je potekao. Jer volim da gledam svet iz perspektive atoma, orbita, niti, strukture.
Nekome bi možda sve ovo zvučalo suludo, nekome dosadno, nekome preterano. I to je u redu. Jer mi smo u redu šta god i ko god mislio o tome na način na koji želi. Vreme me je naučilo da kratkovidim ljudima ni srca ne pomažu. Ko nema osećaja za vas, i nije za vas. Otpustite te ljude i poželite im zbogom i srećno.
Stoga, negovati sebe često zvuči kao projekat kojeg se mnogi stide. I o tome se ne govori a još manje radi na tome. Budite izuzetak. Negujte svoje posebnosti. Te sitne ili krupne, ludosti i prohteve svog bića!

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Beach-enjoy-happiness-life-Favim.com-917820

I dalje me raduje kada na poklon dobijem teglu kiselih krastavčića. Nije skupo ali je meni dragoceno. Jer je jedna od mojih sitnih ludosti koje me čine onom koja jesam. Bićem punim duše!
U ovoj Novoj godini, dozvolite sebi da budete to što jeste i da prigrlite sve prednosti koje će vam taj stav u vremenu pred nama doneti. A ako na ulici začujete svoju pesmu, ne ustežite se i zaigrajte! Živite život kao da da sutra ne postoji.
I negujte se.
Ne krišom, već snažno i odvažno. happy


Ona koja jesam
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Čet 26 Sep - 12:54

Dok pod nogama šušti jesenje lišće, još uvek suvo i obradovano ovim ne nadanim sunčanim danima, u potrazi za inspiracijom često smo skloni da putevima mašte lutamo daleko. Da sanjarimo o nekim udaljenim destinacijama, nepoznatim kulturama, neobičnim kuhinjama sveta. A zahvaljujući sposobnosti da oko sebe iznova uočavamo sve ono što nam je do tada promicalo ili jednostavno čekalo svoj trenutak da dodje na naš dnevni red, možemo otkriti čitav jedan novi pogled na sebe i svet oko sebe. Na umetnost, na kulturu, na napisano, doživljeno, viđeno. Našim ili tuđim očima nebitno je, sve dok smo u stanju da delić te lepote prisvojimo i osvojimo za sebe.
Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Original
... Opusu Pedra Almodovara oduvek sam se divila. Ali izdaleka, smatrajući njegove filmove suviše realističnim i potresnim, verujući da tek treba da dođe neko vreme kada ću im se posvetiti i odustati od tematike koja me je do tada zanimala, od istorijskih, nadrealnih, autobiografskih, filmova koji propagiraju neki vid maštovitog. Smatrala sam ih suviše teškim za trenutke u kojima sam birala da ih pogledam, verujući da je mom umu posle zamornog dana potrebno nešto da ga razonodi i opusti umesto dramatičnih i protresajućih emocija kakve njegovi filmovi nose. A onda sam naišla na Julietu (2016). Na divnu priču o odrastanju i gubitku proisteklu iz pera književnice i Nobelovke Alis Monro a zaokruženu vizijom Pedra Almodovara. Talentovane glumice koje nose ulogu iste žene i različitim vremenskim razdobljima, odlično su iznele prolaznost i stvarnost vremena, tu životnost tako karakterističnu za rad ovog filmskog velikana ali ne zaboravimo da bi, bez scenarija kao osnove ove drame, i sam film pretrpeo neki vid nepopravljive greške pa stoga Monro i Almodovar podjednako dele uspeh koji je ovaj film doživeo i snaznu poruku koju je svetu poslao. Jedne su majke. A ljubavi su prolazne sem one večite, između majke i deteta. I stoga je Julieta (2016) priča o odrastanju i majke i kćerke, zapis o sazrevanju dve duše dok ih sudbina opet ne spoji mnogo godina kasnije, ujedinjenih u nesreći ali i ljubavi. Kao stranama istog novčića sudbine.
Trailer Julieta (2016) 
Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Bb23b8f5a2620ad2885790b3d99f5ea5
... Za Burdu znam otkad znam i za sebe. Još kao devojčici, baka mi je šila odeću za lutke na staroj Višnji. I zvuk šivaće mašine zauvek mi se urezao u sećanje, zajedno sa njenim savijenim leđima i otvorenim Burdama na stolu, belom kredom i papirom za crtanje. Nekada smo Burde dobijali iz Slovenije a danas se već uveliko prodaju kod nas, u nešto izmenjenom izdanju Burda Style. Pa ipak, iako je vizija Ane Burde bila da običnim ženama širom Nemačke a kasnije i sveta, ponudi mogućnost da i one nose najnovije modele haljina i aksesoara po znatno nižim cenama zahvaljujući namenskom šivenju po šnitovima, Burda je postala mnogo više od toga. Postala je brend kojem se veruje i sa kojim su žene mogle da se poistovete, čitajući i savete o negi, o izradi savršenih božićnih kolača ili dekoracija za svoj dom, o knjigama koje bi trebalo da pročitaju a u modernije vreme, o internet stranicama koje bi trebale da posete. I sećam se, te stare Burde od kojih je naša najstarija kućna sačuvana Burda izdata čak 1950. i neke godine, u meni su probudile tri podjednako jake ljubavi: šivenje, nemački jezik i pravljenje kolača pomoću modli. U prve dve stavke već sam se oprobala dok mi je izrada ginger cookies-a još uvek velika želja. Nikada se nije imalo vremena ili možda bolje, nije bilo volje da se sa tim bavim i na to odvojim vreme. A onda sam odlučila da ove zime napravim najlepše Burdine kolače. Sa sve ukrasnim kuglicama, glazurama, punjenjima, umetnošću nanošenja fila pomoću "kese". I da uz tako pripremljene kolače, otvorim svoju decembarsku Burdu i uporedim je sa mlađim varijacijama istog u vidu španskog Moldesa.
Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Mulled-wine-recipe-ingredients-chalkboard-winter-warming-drink-black-text-space-christmas-bottle-honey-orange-45604025
... U susret zimi nekako ide lepo vino. Može i kuvano, sa ponekim štapićem cimeta, malo zvezdastog anisa ili prstohvatom vanile. Ali sam nedavno otkrila baš jedno kojem nikakav drugi dodatak ne treba. I postalo je moje omiljeno, Prokupac Vinarije Ivanovic. Savrseno slatko, pitko crveno vino, sa aromom voća, idealni spoj uz neki fini gastronomski užitak kakav pruža Lavina . U ovom restoranu obrela sam se sasvim slučajno i oduševila atmosferom, enterijerom od drveta, maštovito naslaganim bocama vina, ljubaznošću zaposlenih i izvrsnom hranom. Iako nisam od onih ljudi koji smatraju da je restoranska hrana bolja od domaće i tradicionalne, jesenje-zimski period se čini kao pravo vreme da se malo istraži sopstveni grad i proba nešto novo, pod sjajem lampi i dekorom stilizovanog ambijenta.

...
Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 IMG_4677
I dok prolaze novembarski dani a neki dugo planirani ciljevi bivaju sve bliži, pozdravljam vas do sledećeg posta inspiracije i nekih novih ideja koje ću vam predstaviti.
Do t




ada - volite, osluškujte, probajte i želite!
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Čet 26 Sep - 12:55

Ovih dana, jesen me snažno motiviše mada, ako se vratim mislima u prošlost, oduvek je bilo tako. Obilje planova, puni tefteri, to do liste. Misaona ekstaza. Jesen je za mene oduvek bila intelektualno najproduktivnija deonica godine. Godišnje doba kada sam, samo sticajem okolnosti mnogo više unutra a zapravo, podstaknuta tišinom i introspekcijom, posvećena mnogobrojnim zamislima i planovima koje nameravam da realizujem.
Ove jeseni, sve se složilo na svoje mesto. Možda to ima veze i sa onim čuvenim brojem 30 kojeg se mnogi bezrazložno plaše. 30.rođendan veličanstvena je prekretnica za mene. Iza sebe ostavljam mukotrpan ali dragocen put na kojem sam naučila mnogo, izgradila sebe kao ličnost, posložila sopstvene prioritete i rekla veliko DA životu. Veličanstveno DA svim mogućnostima koje me čekaju i jos veličanstvenijoj dekadi koja je preda mnom! I zato ću u novembru slaviti taj veliki jubilej pobede nad svim teškoćama sa kojima sam se uspešno suočila i izborila. Jača sam nego što sam ikada mislila da jesamJer sam borac, vizionar, pionir na putu promene kojim menjam ne samo svoju već i realnost svih ljudi do kojih moje reči mogu dopreti. I stoga tu groznicu bliskog rođendana već sada osećam, radujem joj se i priželjkujem je.
Da veličam svoj život u svoj svojoj punoći!
Jednom davno pročitala sam divnu misao :"Nikada ne znate ko se ugleda na vas i kome ste inspiracija". Tačno, ne znamo. Ali isto tako i drugi ne znaju koliko neke sitnice koje čine mogu da motivišu i pokrenu našu realnost. Da nas razmrdaju i podsete da ustanemo sa tog kauča i uradimo sada i odmah nešto bitno za svoju budućnost. Neka je to i sitnica, od malih promena sve i počinje!


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Dream-catcher
I stoga, kako sam želela da vas inspirišem i da vam obojim ovaj oblačni dan, da vas podsetim da u svakom danu postoji nešto lepo čemu se treba radovati, delim sa vama spisak dobrih vibracija. Adrese interesantnih mesta, staništa nesvakidašnjih ideja i umetnika i sve ono ostalo što podiže energiju na neki viši nivo i u svakome od nas može probuditi umetnika.
Jer svi to u biti i jesmo, čudesni mađionicari koji svoj ali i mnoge druge živote čine lepšim, boljim, ispunjenijim. Svrsishodnijim!
                                ...
Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Bhakti%2Bhub- Za Bhakti Hub u Kosovskoj 49, zajednicu originalnih i nesvakidašnjih ljudi, čula sam savim slučajno pre par meseci. Naime, otkad sam se susrela sa Kirtan pevanjem i poželela da ga izučavam, spomenuta adresa nametnula se sama po sebi kao pravi izbor za negovanje i praktikovanje ove duhovne prakse. Ali Bhakti Hub je mnogo više od toga - ona je inkubator dobrih ideja i zanimljivih znanja kroz koja možete mnogo saznati o sebi ali i o svetu koji nam je samo fizički daleko.
Jogistički principi, zvuk tibetanskog gonga, radionice pravilnog disanja i budjenja vitalne energije - sve su to samo neki od primera brojnih praksi i učenja koja vam se nude na ovoj adresi, A jesen je, čini se, idealno vreme za početak neke nove i korisne navike koja će nam otvoriti um, proširiti krug poznanika i dozvoliti nam da istražimo svoje mogućnosti do maksimuma, otvarajući se svemu što je novo, inspirativno i umu  i telu podsticajno. Više o Kirtan večerima možete saznati na sledećem linku:
https://www.facebook.com/events/333484033695754/

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Italijanska-moda- Konak kneginje Ljubice, znameniti spomenik kulture, ove jeseni ugostio je nesvakidašnju izložbu pod nazivom " Strasti i snovi italijanske mode: Kreativnost, stil i istraživanje ". Ovu postavku modela visoke italijanske mode moguće je pogledati od 18.oktobra do 6.novembra a među imenima čuvenih kreatora koji potpisuju ove modne komade, navode se samo neki od trenutno najtalentovanijih dizajnera sadašnjice: Đorđo Armani, Laura Bijađoti, Valentino, Versaće. Fendi...
Iako postoji trend da se moda u savremenom društvu posmatra samo kao statusni simbol i površno obeležje materijalnog bogatstva, nije zgoreg podsetiti se da iza svakog odevnog komada stoji vreme, rad, trud i jedinstvena vizija njegovog autora. Stoji čitav tim ljudi koje je motivisala mašta, strast, talenat, inspiracija, želja da svojim rukama stvore sve ono što um zamisli, da materijalizuju svoje najdublje želje i umetničke snove. Stoga je moda jedna od retkih oblasti ljudskog stvaralaštva koja je motivisana pre svega snažnom potrebom da se ideje i misaoni procesi materijalizuju u službi lepote, vanvremene i večne, u službi ideala, u službi čežnje da se iza sebe ostavi nešto što estetski i taktilno zadovoljava potrebe ljudi za kvalitetom, praktičnošu i udobnošću koje nude plemeniti materijali, ručni rad i pažljivo osmišljeni krojevi odeće stvorene da svaki naš trenutak života otrgne od zaborava. Da ga ulepša i zaogrne velom sigurnosti u sebe i zadovoljstva koje nam moda, od kada postoji, svakodnevno nudi.
Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 14799843_10210786924528493_2031963405_o
 -  Odlazak u prirodu i posvećivanje sebi. Zvuči kao jednostavan korak za vraćanje ravnoteže ali ga mnogi od nas redovno preskaču. Nema se vremena, izgovor je koji se često čuje. Ali to mesto ne mora biti daleko. Ne mora biti ni svima poznato, zapravo, i bolje je da nije. Ova fotografija uslikana je na mom izvoru pozitivne energije. Kada god osetim da mi je potreban predah, dodjem baš ovde, među četinare, na trim stazu koja me nepogrešivo vodi u pravom pravcu. I tako nestanem na par sati. Dalje od gužve, od ljudi, od buke i stresa koji diktira dan... Sakupljam energiju za nove poduhvate dok upijam lepotu svuda oko sebe. I skupljam jesenje plodove za dane kada će mi nadahnuća zatrebati. Za neke nove priče na koje će me motivisati.
-  Radionica kreativnog i inspirativnog kuvanja  prilika je da na jednom mestu uplovite u svet netipičnih mirisa i ukusa hrane koja zbližava ljude i probudite u sebi želju za novim korisnim i kreativnim hobijem.
Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 14650757_1748695415379741_6830388137400194570_n
U organizaciji Holističke akademije, ovi susreti nude šansu da naučite nešto novo, upoznate neobične ljude, razmenite recepte i uz puno pozitivne energije, preispitate svoje poimanje tradicionalne trpeze! Jer u eri brzog življenja, slow living i pre svega slow eating koncept može da posluži kao dobra polazna tačka za istraživanje drugačijeg pristupa životu koji nudi više i uzima manje. A sve u službi zdravijeg i dugovečnijeg života!

...
I za kraj ovog pisanja, želim da se najiskrenije zahvalim svima vama, divnim ljudima koji me čitate i od kojih sam neke imala priliku i da upoznam na ovom svom, petogodišnjem putovanju ka srećnijem životu. Ohrabrujem sve one koji žele da mi se jave i da zajedno, idejama i mislima, ulepšavamo ovaj svet na jedan skroman ali bitan način.
Radost se umnožava baš onda kada se deli. Do tada je samo zarobljena unutar jednog pojedinca. Ne dozvolite da se to desi, delite radost i volite ljude i onda kada ne znaju da to činite.
Dovoljno je da vi to znate!
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Čet 26 Sep - 12:56

.. Svuda ih je. Pojavljuju se kao mali zračci nade. Onda kada verujete ili pak ne verujete. Kada ste mislima daleko, u nekom davnašnjem susretu. Ili blizu, tu na klupi. U pokretu. Nasmejani. Srećni. Zamišljeni. Ne toliko srećni.
Jednom davno shvatila sam da imam ogromni kapacitet za Ljubav. Da znam i umem da prepoznam, vidim, uočim sve ono lepo, oku sakriveno. Da prepoznam lepotu u nečijem pogledu, osmehu, boji glasa, koraku, sklanjaju kose sa lica. U načinu na koji neko čita novine, prati pogled tekstom. U načinu na koji drži šoljicu kafe. Ili maše nekom dragom ko mu dolazi u susret. 
Znala sam da uočim ljubav u naizgled bezazlenim sitnicama. Da osetim ljude, duboko, lično. Da ih razumem i zagrlim čak i kad ništa ne kažem. Znam da su osećali i znali. Oduvek sam volela ljude. Jer najčistije verujem da u svakome od nas čuči nešto dobro. Nešto ranjivo, nekada povređeno ali i nešto netaknuto. Nešto za šta možda ni sami nismo znali ili još uvek ne znamo da postoji u nama. A postoji. To jezgro snage koje osetim svaki put ovih dana kada udahnem oštar oktobarski vazduh. 
Sreća je oko mene jer je svo vreme bila u meni
Ono što jesam to i projektujem na druge. Ono što nosim u sebi  - to i vidim oko sebe.
Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Autumn-spectrum-big
I to nije samo još jedna od čuvenih selfhelp tehnika za postizanje balansa. To je najveća životna istina. Sa srećom smo u prilici da se sretnemo svakoga dana sve dok ne prelazimo na drugu stranu ulice. Dok ne sklapamo oči, ne zaklanjamo pogled. Dok se ne trudimo da izbegnemo ono što je dobro.
Dok ne osvetlimo svoju tamu, sreća će nam uvek biti dovoljno blizu a ipak daleko da nam promakne. Da je ne primetimo i da svi ti svakodnevni susreti prođu mimo nas kao duhovi. Kao utvare u nekom prašnjavom, mračnom kutku duše. Jer samo ono što ne poznajemo možemo i da ne zavolimo.
Ko sebe poznaje, taj sebe i prihvata a svako prihvatanje vodi u Ljubav. I svakodnevne susrete sa srećom.
Jer smo tako izabrali. 
A Ljubav je izbor. 
Prihvatanje je izbor.
Sreća je izbor.
Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Autumn_leaves
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Čet 26 Sep - 12:57

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 True_love_does_not-75560


Ljubav je...

Ljubav je bliskost, humor, zagrljaj i razgovor kada nam je teško, prijateljstvo i razumevanje.
Ljubav je prihvatanje. Poštovanje različitosti.
Ljubav je opraštanje sitnih nesavršenosti, zahvalnost za krupne savršenosti.
Ljubav je borba za zajedničke ciljeve.
Ljubav su snovi koje sanjamo zajedno.
Ljubav je vera u zajedničku budućnost i ulaganje sebe u zajedništvo.
Ljubav je deljenje, briga i saosećanje.
Ljubav je spremnost na decu i obaveze, na odanost i iskrenost, na strpljenje i podršku.
Ljubav je odluka da se izabere Ljubav.
Sve ostalo samo je imitacija Ljubavi.

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 True-love
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Čet 26 Sep - 12:58

O vecnosti i greskama ili o zitu i kukolju

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 696f43099cae2bbf3245dbca290f097d

Što smo stariji, kažu da teže opraštamo. Sebi, drugima, životu. Smatramo da je svaka pogrešna procena izgubljeno vreme na putu ka večnosti ali ako će ona zaista i doći - šta je jedan tren naspram beskonačnog? Šta je jedna greška ili njih sto ako ću zahvaljujući njima da napredujem kao ljudsko biće, da razvijam svoju svesnost i dočekam tu večnost u spokoju i miru, sa oproštajem za sve one koji su me povredili i oproštajem za sebe što sam samoj sebi dala pravo da živim, pa i pogrešim?
Pa ipak, iako sve ovo znamo, često se zaglavimo u onome "Ne mogu". "Ne želim, neću, ne zaslužuju." I nekada smo zaista i u pravu jer nas mnogi i ne zaslužuju i iz tih grešaka treba izvući pouku. Ali isto tako, zamagljena vida nećemo ni moći da razaberemo žito od kukolja. I da shvatimo da i najkvalitetnije zrno može da se pokvari ako se ne skladišti dobro. Ako prema njemu ne postupamo onako kako bismo trebali.
Svaka je kriza prilika za rast. I uvek se trebamo zapitati da li smo možda i mi za nekog drugog kukolj ili žito. Da li je prema nama dobro postupano ali i da li smo možda nečim zaslužili ili nismo zaslužili da budemo pomešani sa onim što nismo. Možda su naše oči bile zamagljene ali možda su tuđe jednostavno defektne. nesposobne da vide ko mi jesmo i šta mi predstavljamo.
Za nekoga smo previše krupno zrno.
Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 98e0eca7010e3a872cfae638e027369d
[size]
U vremenu koje nas više nego ikada podseća da cenimo i vrednujemo sebe na osnovu spoljašnjih i površnih merila učinite korak nazad, povucite se i odlučno recite NE svemu onome što vašem životu oduzima kvalitet.
Ne rasipajte se na ljude koji to ne zaslužuju.
Život nam daje onoliko koliko mislimo da zaslužujemo.
Ako je neko zrno za vas premalo, tražite i daće vam se više.[/size]
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Čet 26 Sep - 12:59

O odlascima i dolascima

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 135184135

U životima svakoga od nas dođu trenuci kada neke stvari treba posložiti. Prioriteti se promene, nove prilike nam se otvore (a neke i zatvore), nove staze nas odvedu tamo gde nikada nismo verovali ili znali da cemo stići. I upravo u takvim, tranzitornim periodima, nametne se potreba da sami sa sobom analiziramo gde smo sve bili, gde smo sada i gde bismo voleli da stignemo. I ko će nam biti saputnici na tom putu. Oduvek sam verovala da se ne smemo plašiti gubitka jer bismo ga u suprotnom, svojim mislima na neki način i prizivali. To zovu samoobistinjujuće proročanstvo, na šta god da usmerimo svoju pažnju i energiju to će jačati i tražiti svoj put da se obistini u našoj realnosti. Stoga ništa u ovom životu ne treba strahom vezivati za sebe. Ni  želju za pohvalama od strane drugih, ni materijalne težnje, ni ljude. Posebno ne ljude.
Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Friendship
[size]
O odlascima i dolascima bismo svi mogli da napišemo knjigu. Da posvedočimo o postojanju i isto tako, iščezavanju nekih osoba iz naših života. I to je uvek dobro za nas. Verujem da niko ne ulazi slučajno u naš život i da isto tako, svaki od tih pojedinaca ima neku bitnu lekciju da nam prenese. Zadatak da nas nauči lekciji o nama samima i našim slabostima. Jer neretko biramo ljude, ne po vrlinama koje liče na naše, već po manama koje bismo mogli da podelimo. Možda to i jeste neki karmički obrazac da samo zajedno i učeći jedni od drugih možemo da prevaziđemo vlastite nedostatke i izrastemo u osobu uzvišenije i čistije svesti. Jer istovetni ljudi spiraju sa nas sve naše dugogodišnje slojeve kojima se štitimo u ovome svetu i stoga su nam neophodni. Do izvesnog trenutka.
[/size]
Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 8GoDQfq3Ljtdgu38KI1Ka72Ao1_500-300x245
[size]
Bila sam i ja često ta koja je odlazila. Čak i onda kada to druga strana nije shvatala, nije razumela i nije želela. Ali ja znam da prepoznam lekcije koje su meni u ovom životu bitne i stoga, ostajući u neadekvatnim odnosima ne bih postigla ništa drugo do zadržavala tu osobu koja takođe treba da krene dalje. Nisu sva prijateljstva suđena kao ni sve ljubavi. I ne treba da se osećamo loše ako u nekom trenutku shvatimo da osoba pored nas nije više ono naše istovetno po manama i vrlinama već neko ko ne želi da nas pusti iz sasvim izmenjenih i pogrešnih pobuda. Ne treba ostajati u toksičnim prijateljstvima ali isto tako ne treba ni olako nedostatak truda, vremena i gubitak motivacije za druženje prepisati ne slaganju karaktera i različitim pogledima na svet.
[/size]
Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Dance-trance-main
[size]
Divim se ljudima koji uspevaju da zadrže, obnove i još više unaprede svoje veze iz detinjstva. Da rastu i odrastu zajedno. To je predivna dragocenost i verujem da svi mi možemo bar jedno takvo prijateljstvo da prepoznamo i u svom životu. A i ako su se veze negde usput rastegle i malo zagubile, nikada nije kasno da se komunikacija obnovi i uloži napor više zarad onih do kojih nam je stalo. Treba negovati ljude koji su sa nama oduvek, one koji su svesni svih naših padova i uspona a opet nas ne procenjuju i ocenjuju na osnovu njih. 
To su ljudi od kojih ne treba da naučimo lekcije već ljudi koji zajedno sa nama uče i dele znanje o životu. Ti ljudi su, kao što je to rekao Šri Činmoj, "predivni baštovani koji čine da vrt naše duše cveta i raste."[/size]
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Sub 28 Sep - 21:01

"I ostaćeš
samo žena...

Zarobljena
među mojim pesmama.
Žena bez lica
i imena,
sa stotinu nadimaka,
sa ljupkim
nevidljivim smeškom...

I ostaćeš
samo žena...

Uspavana
na mojoj duši...

Koju nisam sreo..."


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 EFkl-GNq-XYAAp7m
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Pon 14 Okt - 18:47


...postoji reč koja vredi
tek kad se odćuti...

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Douvrnhxkaaulot

Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Pon 21 Okt - 22:18


Život donosi suze i smeh
Vreme odnosi najbolje dane
A najbolji su nestali
Sa tobom
Zvezde kažu da svemu je kraj
I da neću te videti više
U to baš nisam siguran
Jer samo se reka ne vraća

~ Poslednja pesma Neše Leptira

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 EF7c-DAx-X0-AAO8x-K
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Pet 1 Nov - 17:36

Ne znaš ti sa kakvim se romantikom petljaš.
Ja sam ti jedan od onih beznadežnih slučajeva.
Eto, ja verujem u letnje noći, priznanja pod mesečinom,
duge poljupce i odlaženja bez povratka.
Nisam neko ko se voli jednom..ne!
Ili me voliš zauvek ili me uopšte ne voliš...


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 EHMYo-SGX4-AEQe1-P
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Sub 16 Nov - 11:15

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Dr-Wo6-LZXg-AIt-Vd

Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Pet 13 Dec - 20:30

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 ELn-Xp-Ap-Xs-AAg-NBd


Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Pet 17 Jan - 0:16

"... neka moju dušu grubo istovare na prvom đubrištu,
neka najjači glasovi sruše ove plafone,
neka se nebesa otarase snega i kiše, neka sve ostane čisto i slobodno,
neka samo moji prsti budu prljavi od mastila,
i neka se proglasi ludakom svako ko pomisli da te više voli!"

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 1a0ce4f8d1b04f3c9af3b20ab1fe73a6-opt
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Pet 21 Feb - 19:56

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 42848878092260310977


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Karen
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Pet 28 Feb - 19:41

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 673427b4cc6f80a88717fba2d2c67152


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 749945f86fcbe7c61bc4337c2d3af784
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Pet 6 Mar - 20:29

Znam te puteve.
Kroz trnje.
I dalje
..do tišine u kojoj je najveća buka
sopstvena duša.

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Esyujmkwkaatnkx

Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Sub 14 Mar - 20:59

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Esz4iscx0aewoft

Nazad na vrh Ići dole
aca

Elita
Elita

aca

Muški
Poruka : 1366

Lokacija : Kod kuće

Učlanjen : 29.06.2019

Raspoloženje : Surfujem po živcima


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Uto 17 Mar - 15:50

Opkazuješ svoju dušu. Nežna i krhka, lako te slomiti, jer svijet promatraš svojim očima.

"Veliki M"
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Uto 17 Mar - 16:13

Ali, kad je potrebno, kad su u pitanju oni do kojih mi je stalo, postajem dvoglava azdaja...
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610Čet 19 Mar - 22:23

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Etfyfy-woaegz3r
Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Fb6771dbd3b53613bb73aef8decec7f8
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara - Page 5 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Od ovoga će vam se smučiti..
» Otkrića ovoga tjedna
» Ja nisam odavle
» Domaći izvođači
» Beži i ne okreći se sine ...
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Romantika-