Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Igra prijestolja - Game of Thrones

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Igra prijestolja - Game of Thrones   Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Sat610Čet 16 Maj - 10:50

Suvisno mi je vise ista komentarisati.

A i sto da ja vise filozofiram happy evo sta zvijezde serije kazu.

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Igra prijestolja - Game of Thrones   Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Sat610Čet 16 Maj - 11:18

Čak su i glumci svesni da glupan i tupan pišu scenario Laughing

Bukvalno da sam pokupio onog lika što uvek čuči ispred dragstora pića, i da sam mu dao pare za kilo vinjaka da napiše scenario za osmu sezonu, napisao bi bolji scenario. resign
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Igra prijestolja - Game of Thrones   Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Sat610Čet 16 Maj - 13:11

"Igra prijestola" donosi probleme djeci imena Deneris

Histerija koja vlada zbog finalne sezone serijala "Igra prijestola" ne jenjava, a pomiješana osjećanja zbog posljednje emitovane epizode su se prenijela i na stvarni život.

Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 20190510

Naime, među onima koji su bili zaprepašteni dok su gledali kako Deneris Targerijan, koju tumači glumica Emilija Klark, vrši masovna ubistva vatrom bili su roditelji koji su dali svojim kćerkama ime upravo po ovoj kraljici zmajeva.

Ime Kalisi je dobilo oko 560 djevojčica u SAD samo tokom prošle godine. Ovaj trend je vladao i prethodnih godina, pa je sa različitim varijacijama više od 3.500 djece dobilo ime po liku iz popularne serije. Trend je bio u usponu sve do emitovanja posljednje epizode u noći između nedjelje i ponedjeljka, u kojoj Deneris više nije omiljeni lik mnogih obožavalaca.

Ona koja oslobađa robove, majka zmajeva i veliki borac za pravdu osvojila je simpatije publike širom svijeta, uključujući i bivšeg premijera Australije Džuliju Džilard, koja je još 2013. godine izjavila da samo za nju navija i da se nada da će ona sjesti na Gvozdeni tron.

Ipak, ovaj lik se promijenio u samo jednoj epizodi i od voljene kraljice postala je masovni ubica. Koliko je epizoda naljutila obožavaoce dokazuju i podaci sajta "Rotten Tomatoes", koji je posljednju epizodu ocijenio kao najgoru do sada. Primjer, epizoda "Vinterfel", koja je otvorila ovu sezonu, ima ocjenu 94%, dok je epizoda "Zvono", nedavno emitovana, ocijenjena tek sa 49%.

Lik Deneris je pokrenuo brojne debate među obožavaocima, pa tako jedni smatraju da je ovo prirodna reakcija kraljice, dok drugi smatraju da su tvorci serije pretjerali sa ovom epizodom.

Ipak, među najglasnijim u internet raspravama su roditelji djece Kalisi i Deneris, koji ističu da njihova djeca zbog imena sada doživljavaju maltretiranja vršnjaka.

Jedan od korisnika društvene mreže Twitter napisao je poruku svoj djeci koja nose ime kraljice zmajeva, poručujući im da su njihovi roditelji jedini odgovorni za to što sada proživljavaju.

"Vaši roditelji vam duguju izvinjenje", stoji u ovom komentaru.

Pojedini korisnici društvenih mreža savjetovali su roditeljima da već sada promijene imena svojoj djeci u nadi da će da ih tako poštedjeti maltretiranja vršnjaka. Serija "Igra prijestola" je zbog ovakvih situacija postala kulturološki fenomen 21. vijeka. Do kraja ovog serijala ostala je još samo jedna epizoda koja će biti emitovana 19. maja širom planete.


Nezavisne
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Igra prijestolja - Game of Thrones   Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Sat610Pon 20 Maj - 14:21

"Aj ti Dzone iza Zida..i zahvalan da budes"...

Ovu sezonu bi i oprostila, ali necu im oprostit sto su unistili njegov lik. Sasvim.

Bijesna, razocarana, bijesna.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Igra prijestolja - Game of Thrones   Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Sat610Pon 20 Maj - 21:23

Nisu uništili samo njegov lik, unakazili su i lik Deneris isto... Kao da su prethodnih 7 sezona bili neki drugi likovi...
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Igra prijestolja - Game of Thrones   Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Sat610Pon 20 Maj - 22:22

Unistili su svaki lik u ovoj sezoni. 

Deneris bi skoncala jos u trecoj da nije zmajeva...

Ahaha Sivi Crv i Neokaljani odlucuju o sudbini Dzona.

Da nije smijesno bilo bi tuzno.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Igra prijestolja - Game of Thrones   Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Sat610Pon 20 Maj - 22:30

Ne smeta meni tužan kraj, samo da bude sa smislom...
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Igra prijestolja - Game of Thrones   Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Sat610Pon 20 Maj - 22:37

Jedna rijec, SPRDNJA. happy

Sprdnja sa Martinovim djelom.
Sprdnja sa likovima.
Sprdnja sa svima nama.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Igra prijestolja - Game of Thrones   Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Sat610Pon 20 Maj - 22:41

Ili Martin namerno odugovlači sa knjigama, i nije hteo da učestvuje u pisanju scenarija za osmu sezonu, kako bi ljudi razočarani masovno kupovali knjige, želeći drugačiji kraj
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Igra prijestolja - Game of Thrones   Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Sat610Sre 22 Maj - 22:56

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Igra prijestolja - Game of Thrones   Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Sat610Čet 23 Maj - 23:02

Igra Prestola: Emilija Klark prvi put o operacijama na mozgu

„Svakog trenutka, svakog dana, mislila sam da ću umreti", piše glumica u tekstu za magazin Njujorker.

Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 03

Zvezda Igre Prestola otkrila je da je između dve sezone slavne serije imala operacije mozga zbog kojih je strahovala za svoj život.

U autorskom tekstu za Njujorker, pod naslovom „Bitka za moj život" Emilija Klark je prvi put objavila da je na mozgu imala dve aneurizme - širenje krvnih sudova, koji mogu da puknu, što može dovesti i do smrti.

Zbog toga je imala dve operacije, nakon kojih je imala „užasnu anksioznost" i napade panike, jer je mislila da će umreti.

Glumica koja igra Deneris Targarjen ističe da se u međuvremenu potpuno oporavila, čak i „više nego što je očekivala".

Deneris Targarjen je u Igri prestola jedan od najsnažnijih likova i inspiracija je mnogima širom sveta.

Klark je prvu aneurizmu dobila 2011. godine. Vežbala je pre nego što se srušila od „probadajućeg, ogromnog bola".

Doktori su joj potom dijagonostifikovali subarahnoidno krvarenje - krvarenje u mozgu od pucanja aneurizme - od kojeg trećina ljudi umre.

Nakon operacije pojavila se afazija, stanje koje predstavlja privremeni gubitak sposobnosti komunikacije, zbog čega je strahovala da je njena karijera gotova.

„U najgorim trenucima, htela sam da sve okončam. Pitala sam medicinsko osoblje da mi dozvole da umrem", navodi Klark.

Oporavila se dovoljno da bi snimila drugu sezonu Igre prestola, ali je taj period opisala kao veoma težak.

„Bila sam često omamljena i tako slaba da sam mislila da ću umreti", ističe.

Onda je 2013. ponovo imala operaciju mozga zbog nove aneurizme, na drugoj strani mozga.

Ta operacija je bila mnogo teža, jer su morali da joj otvore lobanju.

„Izgledala sam kao da sam prošla rat mnogo užasniji od svega šta je Deneris doživela", kaže ona.

Kako kaže, sada se potpuno oporavila i pomogla je da se osnuje humanitarna organizacija koja pomaže ljudima sa povredama mozga.

Igra Prestola: Emilija Klark prvi put o operacijama na mozgu
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Igra prijestolja - Game of Thrones   Igra prijestolja - Game of Thrones - Page 8 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Igra prijestolja - Game of Thrones
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Igra - Mahjong
» Fore,fazoni i igre reci.
» Igra Prestola
» Igra ignorisanja
» Filmske novosti i najave
Strana 8 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Muzika, Film, Net :: Film :: Serije-