Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Riznica mudrosti

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Sub 21 Sep - 10:21

Kuća koja je procvetala nasi­ljem, razruši se prokletstvom
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Sub 21 Sep - 10:21

Nauči da sam primećuješ svoje greške.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Sub 21 Sep - 10:22

Nesrećna je kuća u koju ne ula­ze gost
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Sub 21 Sep - 10:22

Ako je neko umoran da ti da osmeh, daj ti njemu svoj.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Sub 21 Sep - 10:22

Ako si strpljiv, i list dudov bar­šun će postati
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Sub 21 Sep - 10:22

Ako srce nije na mestu, onda gledaš a ne vidiš, slušaš a ne čuješ, jedeš a ne osećaš ukus.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Uto 1 Okt - 17:19

Nemа utehe među ljudimа, iаko neki kаžu dа je u Bogu, а neki u pivu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Uto 1 Okt - 17:19

Ne, ne postoji nikakva zajednica ljudi. Priča je to. Postoji samo samoća čoveka.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Uto 1 Okt - 17:19

Cela naša zemlja sastavljena je od komada prošlosti. Daleko je od mene i sama pomisao da bi trebalo na toj prošlosti stati. Daleko od toga. U budućnost treba gledati. U budućnost treba ići. U budućnost gledaju i idu svi srećniji narodi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Uto 1 Okt - 17:19

Ležaću po ceo dan u travi i gledaću u nebo. Svaki dan će imati novu boju. I te boje umiriće moje oči, a ja sam sav miran, kad mi se smire oči.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Uto 1 Okt - 17:20

Čovek koji manje živi, a više misli, postaje sve hladniji i, kao neki kristal, tvrđi. Postaje irealan. Propušta svetlost i ona se u njemu lomi kao u nekoj prizmi.

A poneki pesnik od toga poludi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Uto 1 Okt - 17:20

Nisam nikad iskao da me iko prati, uvek sam iš’o s mojim srcem ludim.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Uto 1 Okt - 17:20

A kad se pogleda ovako u noć? Kad se stane, evo ovde, u mrak, na vratima? Kad se pogledaju sva polja u mesečini? Sva ona brda u daljini… grad, krovovi… tamo oblaci… sazvežđa… to nebo puno svetlosti? Kad se pred tim ućuti? Je li i onda kao da prolazimo bezumno… bez smisla… je li moguće da je sve to jedna bezdana praznina?
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Uto 1 Okt - 17:20

Lutam, još, vitak, sa osmehom mutnim,
prekrstim ruke, nad oblacima belim,
ali, polako, sad već jasno slutim
da umirem, i ja, sa duhom potamnelim,
teškim, neveselim.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Uto 1 Okt - 17:21

Mogao bih u Danskoj, i u Švedskoj, i u Norveškoj, da živim. Pa i na Islandu. Svuda ima dobrih ljudi. Jedan drugi glas u meni, na to, dovikuje mi da se varam. I, da sreće nema van onog mesta, gde smo proveli detinjstvo i gde smo se rodili.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Uto 1 Okt - 17:21

Ja nisam više željan da me ko voli, nego da svi zavole lišće.

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Uto 1 Okt - 17:21

Najposle meni nikog nije žao, najmanje sebe. Mi treba da nestanemo, mi nismo za život, mi smo za smrt. Za nama će doći bolje stoleće, ono uvek dolazi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Uto 1 Okt - 17:22

Budite mi svedoci pred Bogom i ovom pustoši da su sve stvari šarene, lepe, osim čoveka.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Uto 1 Okt - 17:22

Voleti nikad nije besmisleno.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610Uto 1 Okt - 17:22

Nigde na svetu ne govori se o nama tako ružno kao kod nas. Što je gore, nigde na svetu ne dozvoljava se tako olako drugome da to čini kao kod nas.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Riznica mudrosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Riznica mudrosti   Riznica mudrosti - Page 5 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Riznica mudrosti
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Top statusi na fejsbuku
» Mudrosti sveta
» Mudrosti patrijarha Pavla
» Indijanske izreke, poslovice i priče
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Književnost-